Skocz do zawartości

Kłopoty z mi5


GabeNewell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

W lutym bieżącego roku zakupiłem przez sklep Foster na Allegro swoje Xiaomi Mi5 Standard w wersji białej. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tego telefonu, ale moja cierpliwość powoli już się kończy. Napotkałem wiele problemów technicznych, nie wszystkie udało mi się rozwiązać, dlatego proszę was o pomoc. Oto lista problemów:

  1. Kiepskia łączność wi-fi. Nic oprócz aplikacji Youtube nie chodzi poprawnie. Tam filmiki działają zawsze bez opóźnienia. Wszystko inne, czyli Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Chrome, Sklep Play i wiele innych mają problemy z działaniem. Dokładniej działają wolno, po czym przepustowość spada do 0 kb/s i trwa to przez od kilku do kilkudziesięciu sekund. Najszybciej pomaga reset wi-fi. Bardzo mnie to dziwi, bo Youtube nie ma problemów nawet z 1080p60fps, mimo że mam kiepskie łącze.
  2. Bardzo słaby transfer mobilny. Internet albo nie działa wcale (poza miastem), albo bardzo wolno. Na górnym pasku mam napisane T-Mobile 3G, a internet nigdy nie przekroczył połączenia H+. Mam w umowie LTE, o którym nie ma mowy nawet pod samą wieżą sygnałową.
  3. Aparat niestety nie ma 60fps mimo, że sprzęt by temu podołał, chociaż to już przebolałem. Gorszym problemem jest to, że po 5 miesiącach aparat miał problem nawet z utrzymaniem 30fpsów.
  4. Zarówno aparat jak i cały telefon niemiłosiernie mulił po 5 miesiącach. Nie miałem prawie żadnych aplikacji, prawie 20gb wolnego miejsca, ciągle czysciłem ram żeby telefon jakoś działał. Do tego często miewałem  niecały 1gb/3gb wolnego ramu po wyłączeniu wszystkich procesów. Te problemy częściowo zlikwidowałem poprzez resest telefonu do ustawień fabrycznych oraz wyłączenie optymalizacji MIUI.
  5. Ostatnim najboleśniejszym dla mnie problemem jest brak reakcji przycisku głównego na dotyk. Bardzo często używałem opcji dotknij aby wrócić do ekranu głównego oraz czytnika linii papilarnych. Teraz opcja dodania odcisku palca znikła z opcji, a obydwa testy FPC sensor w Diagnostyce wykazują false.

Wiem, że wiele osób na tym forum posiada ogrom wiedzy na temat tych smartfonów, dlatego zwracam się do was o pomoc. Z góry dziękuję.

Edytowane przez GabeNewell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie u mnie też kiepsko z WiFi, chociaż u mnie prędkość spada do 120 kb/s, ale nie wiem czy to nie wina routera. Z zasięgiem lte podobnie, czyli słabo. Co do braku reakcji na dotyk też mi się zdarzało na globalu. Na miuipolska już nie. Pomagal reset telefonu. Wersja 3/64

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GabeNewell napisał:

Czy wgranie xiaomi.eu jest równoznaczne z utratą gwarancji? Bo ja ze względu na brak umiejętności i wiedzy nie modyfikowałem tego telefonu, jest całkowicie czysty.

Nie tracisz gwarancji.

Procedura opisana na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, przez ostatnie 4 dni instalowałem  Xiaomi.eu i ku mojemu zaskoczeniu - udało się. Pełen nadziei sprawdziłem wszystkie usterki. Niestety problemy nie znikły. Transfer danych nadal ogranicza się do H+, a wifi chodzi jakby jeszcze gorzej niż wcześniej. Opiszę problem dokładniej. Jeśli nic nie robię, łączność spada do 0 kb/s i nie ładuje się ani facebook, ani instagram, snapchat, ani filmy. Gdy tylko włączę jakieś duże pobieranie, np Hearthstone, wtedy internet chodzi bezbłędnie, wszystko się ładuje. Tak jakby wifi przechodziło ciągle w tryb uśpienia czy coś. Najbardziej szkoda mi przycisku głównego, po zmianie Romu nadal nie reaguje i w diagnostyce wykazuje FALSE. Proszę o jakieś pomysły zanim oddam telefon na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GabeNewell napisał:

Panowie i Panie, przez ostatnie 4 dni instalowałem  Xiaomi.eu i ku mojemu zaskoczeniu - udało się. Pełen nadziei sprawdziłem wszystkie usterki. Niestety problemy nie znikły. Transfer danych nadal ogranicza się do H+, a wifi chodzi jakby jeszcze gorzej niż wcześniej. Opiszę problem dokładniej. Jeśli nic nie robię, łączność spada do 0 kb/s i nie ładuje się ani facebook, ani instagram, snapchat, ani filmy. Gdy tylko włączę jakieś duże pobieranie, np Hearthstone, wtedy internet chodzi bezbłędnie, wszystko się ładuje. Tak jakby wifi przechodziło ciągle w tryb uśpienia czy coś. Najbardziej szkoda mi przycisku głównego, po zmianie Romu nadal nie reaguje i w diagnostyce wykazuje FALSE. Proszę o jakieś pomysły zanim oddam telefon na gwarancję.

Zainstaluj coś starszego z Androidem 6. Jak nie pomoże to oddaj te szajs do serwisu bo chyba jest zepsuty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 9.07.2017 o 18:50, kubaMI5 napisał:

Zainstaluj coś starszego z Androidem 6. Jak nie pomoże to oddaj te szajs do serwisu bo chyba jest zepsuty ;)

Zapodasz może najbardziej stabilny romik jaki znasz? Chociaż po zainstalowaniu xiaomi.eu zauważyłem poprawę działania baterii, ale fingerprint też by się przydał.

Edytowane przez GabeNewell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

od 2 miesięcy jestem użytkownikiem MI5 (kupiony w sklepie w warszawie) - model 3/64 gb.

Obecne oprogramowanie to: 7.0 NRD90M wersja MIIU 8 Global 7.7.6 Beta

Mam ustawioną preferowaną sieć LTE w Orange

Niedawno zauważyłem, że szwankują mi:

1. oczywiście GPS (bez wspomagania sieci) - jedyne co pomaga to jak wejdę w Hardware tests i ręcznie wymuszę GPS po 2 minutach znajdzie fixa, a i to tylko na moment bo po przejechaniu 100m gubi się + niedokładny potwornie.. Zainstalowanie GPS Fix nie przyśpiesza nic + i tak sie zaraz gubi.

2. nie otrzymuję części telefonów - jedynie dostaję SMS że ktoś dzwonił i się nagrał na pocztę (jeśli się nagrał...) - nie ma reguły ale potrafię nie dostawać połączeń od wybranego numeru przez tydzień co jest dość uciążliwe. SIMa przetestowałem przez tydzień na Nokii i wtedy nie było skarg że nie odbieram...

3. Maksymalny dźwięk w słuchawkach jest dość niski (wcześniej korzystałem z szajsunga s4) + nawet nie ma standardowego ostrzeżenia że powyżej pewnego poziomu stracę słuch :)

4. Drobiazg ale zdarza mi się coraz częściej, że podczas pisania na mesendzerze (albo czymkolwiek innym) telefon się delikatnie zawiesza - tzn klawiatura sie freezuje na 1-2 sek - regularnie czyszczę pamięć i nie mam zapchanego dysku jeszcze

5. Mam przyklejoną ochronkę na szkło - czy to może być powodem że moim zdaniem ekran nie jest bardzo precyzyjny? Tzn czasem muszę się mocno postarać żeby wcelować w przycisk - np. podczas przeskakiwania na kolejny utwór mp3.

 

Pytanie jest zasadnicze

A. - czy warto instalować jakieś inne oprogramowanie (jestem w tym kompletnie zielony ale zakładam, że tutoriale tu mi pomogą) które magicznie odmieni telefon - a jeśli tak to na jakie - oczywiście tak, żebym nie stracił gwarancji, o czym poniżej

B. - czy lepiej skorzystać z rękojmi albo gwarancji i poprosić grzecznie sprzedawcę, aby doprowadził słuchawkę do stanu używalności.

C. - czy zdjęcie tej folii ochronnej polepszy precyzję w dotyku ekranu?

 

Pozdr

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolegliwość nr 3 pomoże ROM xiaomi.eu. Na Globalu też miałem dużo ciszej. Co do foli, ściągnij i sprawdź. Ale może lepiej skorzystać z rady bergmena, bo jeśli odblokujesz bootloader, wgrasz TWRP, zainstalujesz xiaomi.eu i dalej będziesz miał problemy, to pytanie jak zachowa się sprzedawca, kiedy będziesz składał reklamację. No chyba, że przed zwrotem ponownie wgrasz Global. Gorzej jeśli przy tych operacjach coś pójdzie nie tak i uceglisz telefon. 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 22:23, GabeNewell napisał:

 

Zapodasz może najbardziej stabilny romik jaki znasz? Chociaż po zainstalowaniu xiaomi.eu zauważyłem poprawę działania baterii, ale fingerprint też by się przydał.

xiaomi.eu 6.11.10

Ale też ma swoje "humory". Koniec końców to całe MIUI to wielce niedopracowany szajs, teraz doceniam nakładkę Sony po stokroć!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja rada odblokować bootloader- flash do globala Potem flash miui.eu 6.11.10 a następnie zwykła aktualizacja do najnowszego miui.eu.

Jak to nie pomoże to słuchawka do sklepu.Oczywiscie przed oddaniem soft co był.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...