GabeNewell

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About GabeNewell

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi5 3/32 White

Recent Profile Visitors

421 profile views
 1. Problem z czytnikiem palca rozwiązany poprzez 3-krotne rozładowanie baterii do 0%.
 2. Zapodasz może najbardziej stabilny romik jaki znasz? Chociaż po zainstalowaniu xiaomi.eu zauważyłem poprawę działania baterii, ale fingerprint też by się przydał.
 3. Panowie i Panie, przez ostatnie 4 dni instalowałem Xiaomi.eu i ku mojemu zaskoczeniu - udało się. Pełen nadziei sprawdziłem wszystkie usterki. Niestety problemy nie znikły. Transfer danych nadal ogranicza się do H+, a wifi chodzi jakby jeszcze gorzej niż wcześniej. Opiszę problem dokładniej. Jeśli nic nie robię, łączność spada do 0 kb/s i nie ładuje się ani facebook, ani instagram, snapchat, ani filmy. Gdy tylko włączę jakieś duże pobieranie, np Hearthstone, wtedy internet chodzi bezbłędnie, wszystko się ładuje. Tak jakby wifi przechodziło ciągle w tryb uśpienia czy coś. Najbardziej szkoda mi przycisku głównego, po zmianie Romu nadal nie reaguje i w diagnostyce wykazuje FALSE. Proszę o jakieś pomysły zanim oddam telefon na gwarancję.
 4. Ok, będę próbował. Teraz posiadam Androida 7.0 NRD90M oraz wersję MIUI 8 Global 7.6.29 | Beta. Czy to jakieś wadliwe oprogramowanie?
 5. Czy wgranie xiaomi.eu jest równoznaczne z utratą gwarancji? Bo ja ze względu na brak umiejętności i wiedzy nie modyfikowałem tego telefonu, jest całkowicie czysty.
 6. Witam forumowiczów! W lutym bieżącego roku zakupiłem przez sklep Foster na Allegro swoje Xiaomi Mi5 Standard w wersji białej. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tego telefonu, ale moja cierpliwość powoli już się kończy. Napotkałem wiele problemów technicznych, nie wszystkie udało mi się rozwiązać, dlatego proszę was o pomoc. Oto lista problemów: Kiepskia łączność wi-fi. Nic oprócz aplikacji Youtube nie chodzi poprawnie. Tam filmiki działają zawsze bez opóźnienia. Wszystko inne, czyli Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Chrome, Sklep Play i wiele innych mają problemy z działaniem. Dokładniej działają wolno, po czym przepustowość spada do 0 kb/s i trwa to przez od kilku do kilkudziesięciu sekund. Najszybciej pomaga reset wi-fi. Bardzo mnie to dziwi, bo Youtube nie ma problemów nawet z 1080p60fps, mimo że mam kiepskie łącze. Bardzo słaby transfer mobilny. Internet albo nie działa wcale (poza miastem), albo bardzo wolno. Na górnym pasku mam napisane T-Mobile 3G, a internet nigdy nie przekroczył połączenia H+. Mam w umowie LTE, o którym nie ma mowy nawet pod samą wieżą sygnałową. Aparat niestety nie ma 60fps mimo, że sprzęt by temu podołał, chociaż to już przebolałem. Gorszym problemem jest to, że po 5 miesiącach aparat miał problem nawet z utrzymaniem 30fpsów. Zarówno aparat jak i cały telefon niemiłosiernie mulił po 5 miesiącach. Nie miałem prawie żadnych aplikacji, prawie 20gb wolnego miejsca, ciągle czysciłem ram żeby telefon jakoś działał. Do tego często miewałem niecały 1gb/3gb wolnego ramu po wyłączeniu wszystkich procesów. Te problemy częściowo zlikwidowałem poprzez resest telefonu do ustawień fabrycznych oraz wyłączenie optymalizacji MIUI. Ostatnim najboleśniejszym dla mnie problemem jest brak reakcji przycisku głównego na dotyk. Bardzo często używałem opcji dotknij aby wrócić do ekranu głównego oraz czytnika linii papilarnych. Teraz opcja dodania odcisku palca znikła z opcji, a obydwa testy FPC sensor w Diagnostyce wykazują false. Wiem, że wiele osób na tym forum posiada ogrom wiedzy na temat tych smartfonów, dlatego zwracam się do was o pomoc. Z góry dziękuję.
 7. Dołączam się do problemu, również znikły mi ustawienia fingerprinta dzisiaj rano, tyle że ja w obydwu testach mam failed i przycisk nie reaguje na żaden dotyk, tylko na wciskanie.
 8. W takim razie można jakoś sprawdzić czy przyciski reagują w recovery czy cuś? Żeby sprawdzić, czy to wina softu. Edit: Dzisiaj przyciski zaczęły reagować przy mocnym naciśnięciu. Na dodatek przycisk wstecz reaguje o wiele gorzej od przycisku od aktywnych procesów. A żeby jeszcze skomplikować sytuację, to przyciski raz na kilkadziesiąt kliknięć któryś przycisk reaguje bardzo lekko, jak bez szkła, po czym znowu trzeba mocno cisnąć. Jestem teraz kompletnie zdezorientowany. Ciekawe czy to wina foli czy telefonu? Edit 2: Z godziny na godzinę jest coraz lepiej, poza tym odniosłem wrażenie, że po wyłączeniu asystenta dotyku się polepszyło. W każdym razie teraz przyciski reagują przy zwykłym tapnięciu, lecz nie jest jeszcze jak po wyjęciu z pudełka. Edit 3: 22:30 Przyciski ponownie nie reaguja, a bylo już tak blisko.. Edit 4: Po zainstalowaniu aktualizacji MIUI przyciski działają cycuś glancuś pizdeczka, nawet chyba troszkę lepiej niż przed założeniem. Dzięki za poradę @t.bone
 9. Moje w identycznym, ale w środku dopiero żółta koperta z folią, a ten karton jakby już po jakiejś innej folii. No nic, jutro odsyłam produkt do Foster Technologies.
 10. @bergmen Wygląda identycznie jak moje. Pamiętasz w jakim opakowaniu przyszło? Moje w żółto czarnej kieszkonce
 11. U mnie natomiast siedzi takie szkło http://allegro.pl/szklo-ochronne-hartowane-xiaomi-mi-5-z-pl-fv23-i6317466603.html Niestety nie reagują przyciski boczne, w które już bez zabezpiecznia trzeba dobrze trafiać. Czy według was można je ściąć nożykiem introligatorskim w na linii ekranu? Czy do śmieci?
 12. Możesz rozwinąć? Jakieś warunki? Grubość? Marka? Powłoki?
 13. Niestety po nałożeniu szkła hartowanego na moje Mi5 przyciski boczne prawie nie działają. Reagują dopiero około szóstej próby po całkowitym zakryciu panelu i bardzo mocnym wciśnięciu, w sumie nie da się korzystać. Szkło ma grubość 0.26mm i ma powłokę 9H. Kupowane na tej aukcji (http://allegro.pl/szklo-ochronne-hartowane-xiaomi-mi-5-z-pl-fv23-i6317466603.html) Przeczytałem już jeden taki wątek, ale nie znalazłem rozwiązania. Proszę o porady.
 14. Przepraszam, nie zauważyłem postu o Fosstech. Temat do usunięcia.
 15. Bardzo proszę o opinie o tym allegrowiczu, słyszałem, że kilku użytkowników brało od niego telefony. Jestem zainteresowany tą ofertą: http://allegro.pl/xiaomi-mi5-3-32gb-bialy-100-pl-24h-wwa-gwar-fv23-i6498943699.html?fromVariant=6350243843 Roczna gwarancja w Wawie wygląda spoko(tak tak wiem, że robiona na szybko na zapleczu), i wystawiają fakturę VAT na firmę( nie marżową) Czekam na głosy.