Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, galakty said:

Marketing. Żeby go użyć musisz wejść w tryb manualny, a że 3/4 ludzi z teog nie korzysta to już nieważne, jest zoom na reklamie i papierku? Jest.

Właśnie też zauważyłem że tylko w manualnym można wymusić. 

Co za bezsens dawac sztuczny guzik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubau2 napisał:

Właśnie też zauważyłem że tylko w manualnym można wymusić. 

Co za bezsens dawac sztuczny guzik. 

Chińczycy i tak się nie skapną, bo tam im mózgi mocno piorą. Na materiałach promocyjnych Mi6 robił zdjęcia lepsze od S7 oraz P10... I ludzie w to wierzą. Nic na to nie poradzisz niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, latet napisał:

Zauważcie, że każdy z dwuobiektywowych telefonów Xiaomi korzysta z nich w nieco inny sposób, w nieco innym celu. Chyba najsensowniej robi to Mi5s, jak sądzicie?

Najsensowniej, ale szkoda że nie korzysta jednocześnie... Wtedy tryb HDR byłby niepotrzebny, a fotki w dzień / nocy o wiele lepsze. Tak robi własnie Huawei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TKN napisał:

Masz starszy system. Znak wodny jest w opcjach - naciskasz kółko zębate obok trybów na tym screenie, który wkleiłeś.

Sprawdziłem w tych opcjach nigdzie nie ma znaku wodnego. Właśnie jak by było to takie proste to bym nie prosił o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, osapio napisał:

Sprawdziłem w tych opcjach nigdzie nie ma znaku wodnego. Właśnie jak by było to takie proste to bym nie prosił o pomoc.

Na pewno jest, tylko inaczej się nazywa. Możliwe, że ten element nie jest przetłumaczony na twojej wersji systemu. Wstaw screen'a z wszystkimi tymi ustawieniami to poszukamy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quaqua napisał:

W trybie slow motion filmy są nieostre, albo rzadko kiedy te ostrość daje się uzyskać. czy u was też występuje ten problem? Czy jest jakaś szansa na poprawę w tym aspekcie? 

To "normalne", bo prawdziwa rozdzielczość tych filmów to coś koło 480p.... Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, quaqua napisał:

Dziś dla porównania szwagier nagrywał iPhone SE, czy cenowo urządzeniem bardzo zbliżonym do mi6, i u niego te filmy slow  motion były wyraźne i po prostu ładne, a u mnie rozmazane jakieś 

No bo jezeli chodzi o aparaty to xiaomi ssie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy posiadacze Mi6. Czy ktoś byłby tak miły i zrobił swoisty test obciążeniowy kręcąc pod rząd kilka filmików 4K, np. 3-4 filmiki po 2-3 minuty każdy, a potem sprawdzając FPS? Chodzi oto, czy w miarę nagrzewania się telefonu FPS w kolejnych nagraniach nie zmniejsza się z powodu throttlingu. Takie zjawisko, niestety, występuje na Mi5, co dość dokładnie pokazałem tu:

https://miuipolska.pl/forum/topic/21690-mi-5-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=377820

i tu:

https://miuipolska.pl/forum/topic/21690-mi-5-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/?do=findComment&comment=378718

Jestem szalenie ciekwy, czy problem ten dotyczy też Mi6. Jeśli nie, to mocno rozważę przesiadkę.

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.08.2017 o 21:16, galakty napisał:

Marketing. Żeby go użyć musisz wejść w tryb manualny, a że 3/4 ludzi z teog nie korzysta to już nieważne, jest zoom na reklamie i papierku? Jest.

Otóż właśnie zoom optyczny działa, wczoraj to odkryłem. A działa tak:

Gdy jest wystarczająco dużo światła funkcja 2x przełącza na teleobiektyw i mamy zoom optyczny, gdy  światła jest za mało robi podstawowym z zoomem cyfrowym. Takie sprytne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2x jest bardzo fajna do zdjęć portretowych, ale ostatnio zauważyłam jej wadę. Podczas robienia zdjęć w tym trybie, kadr widoczny na ekranie jest nieco mniejszy od kadru rzeczywistego. Zauważyłam podczas robienia zdjęć przedmiotów do wystawienia na allegro - w kadrze pojawiły się rzeczy, które nie powinny się już w nim mieścić :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem dziś na szybko MI6(global stable) i MI4c(stable eu) jeśli chodzi o aparat.

Dwie rzeczy przykuły moją uwagę. Żółtawa biel w MI6(wydawało mi się że MI4c ma lepsze kolory) oraz przedni aparat fotograficzny, w MI6 jest jakby zoom na starcie, czyli MI6 obejmował mniej mnie niż Mi4c - nie wiem czy to dobrze wyjaśniłem.

Zauważyliście coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Okazuje się że Note 3 został wysoko oceniony w rankingu DXO.

https://www.tabletowo.pl/2017/12/08/dxomark-mobile-xiaomi-mi-note-3/ 

Może to nie Mi6 ale Note 3, ma na papierze ten sam moduł aparatu.

Z testów które widziałem (a sensowych jest nie wiele), ma względem Mi6 zdecydowanie poprawiny HDR, co dobrze widać w gorszym świetle. Może i Mi6 dostanie taką łatę.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Mi6 od kilku dni i jedyny zawód jak na razie to aparat. Niestety Mi6 kompletnie nie posiada stabilizacji. Video przy średnim świetle wydają się gorsze niż w moim Mi4C, a stablizacja to już na pewno gorsza. Zdjęcia myślę, że okej ale musialbym jeszcze potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cały czas myślę o instalacji zmodyfikowanej przez Arnova8G2 aplikacji aparatu Google Camera z HDR+ i trybem portretowym. 

Strasznie boli mnie jednak, że żeby to działało muszę odblokować bootloader i zrootować telefon. Regularnie używam telefonu do płatności zbliżeniowych i wiem że z rootem będą z nimi problemy. 

Stąd moje pytanie: Czy da się odblokować bootloader, wgrać roota, przeedytować plik build.prop, usunąć roota i zablokować bootloader?  

Czy ponowne zablokowanie bootloadera nie usunie zmian w ww. pliku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sp4ubw napisał:

Aplikacja aparatu od Xiaomi robi lepiej to czego potrzebujesz. Kompletnie nie ma sensu uzywać googlowej appki. Mam obie równolegle - bez roota.

A skąd wiesz czego potrzebuję? :)

Potrzebuję lepszej jakości zdjęć i większej przewidywalnosci aparatu. Większość osób twierdzi, że ta apka robi znacznie lepsze zdjęcia niż stock. 

Poza tym chyba mówimy o różnych apkach. Nie mówię o tej z google play tylko o porcie z Google Pixel. 

Edytowane przez Lexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...