Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, galakty said:

Za to Kirin 960 ma cholernie mocne GPU. Taki Honor 9 często bije w aplikacjach i grach S8 (niestety nie wiem czy wariant USA czy EU to był).

To po 4 moich prośbach o podanie testów gdzie Honor 9 ma o klasę lepszy aparat od Mi6, następna prośba podanie gdzie to GPU Kirina 960 bije Snapa835. Bo tak sobie przeglądam testy i wydaje się mi że 39 punktów jest większe od 22 czy 23 od 13. Czasem Kirin 960 wyprzedzi w mniej skomplikowanych testach Snapa 835 ale tak samo zrobi Snap 821 ale to nie miejsce na edukacje dlaczego.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_exynos_8895_vs_snapdragon_835_benchmark_comparison-news-24606.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, galakty said:

Najpierw to Ty zacznij czytać ze zrozumieniem ;) 

Napisałem, że nie wiem czy to była wersja na USA, czy EU.

Co to ma do rzeczy, w tym teście co podesłałem są obydwie wersje (tylko na USA miał być Snap).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Acid pisał, że nie ma reguły i raczej to losowe, a on wie najlepiej stąd bo jednak tych sztuk przewinęło się u niego i potrafi nawet wymienić jaki dokładnie moduł siada na płycie.

Dokładnie. Na bank nikt w internecie nie jest w posiadaniu bazy serii płyt głównych, które są wadliwe. Szczególnie, że to samo się działo we wszystkich konfiguracjach pamięci.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czaari napisał:

A właśnie, macie jakieś aplikacje co jeszcze lepiej zrobią zdjęcia niż stockowa apka?

Czasem używam apki Camera FV-5, ale to przede wszystkim ze względu na funkcję bracketingu ekspozycji (potem uzyskane kilka zdjęć o różnym naświetleniu łączę w 1 HDR na pececie... nie znalazłem jak na razie żadnej ciekawej apki do robienia tego w telefonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czaari napisał:

A właśnie, macie jakieś aplikacje co jeszcze lepiej zrobią zdjęcia niż stockowa apka?

Do zdjęć nic lepszego raczej nie znajdziesz, bo MIUI i tak nie wspiera pełnego api2, więc dużych różnic nie uzyskasz. Wymuś sobie kompresję 100% i będzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, galakty napisał:

Do zdjęć nic lepszego raczej nie znajdziesz, bo MIUI i tak nie wspiera pełnego api2, więc dużych różnic nie uzyskasz. Wymuś sobie kompresję 100% i będzie znacznie lepiej.

@Acid, czy nie byłoby możliwości modyfikacji w ROM-ach 'EU' tego parametru kompresji JPG na bardziej korzystny dla jakości? A może przynajmniej w Dodatkach MIUI PL? Albo jako dodatkowy dodatek do wgranie przez TWRP, bez potrzeby posiadania root-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

@Acid, czy nie byłoby możliwości modyfikacji w ROM-ach 'EU' tego parametru kompresji JPG na bardziej korzystny dla jakości? A może przynajmniej w Dodatkach MIUI PL? Albo jako dodatkowy dodatek do wgranie przez TWRP, bez potrzeby posiadania root-a?

Tak, każdy telefon będzie modyfikował z każdą aktualizacją :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, galakty napisał:

Tak, każdy telefon będzie modyfikował z każdą aktualizacją :D 

Nie wiem dokładnie, jak to tam się robi, ale chyba m.in. na tego typu zmianach polega tworzenie wersji 'EU' - takich stałych modyfikacji jest tam zapewne sporo i robią to raz ustawione skrypty. Może więc to nie jest problem, a może jest. Liczę, że się Acid wypowie. Zawsze był otwarty na sensowne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Nie wiem dokładnie, jak to tam się robi, ale chyba m.in. na tego typu zmianach polega tworzenie wersji 'EU' - takich stałych modyfikacji jest tam zapewne sporo i robią to raz ustawione skrypty. Może więc to nie jest problem, a może jest. Liczę, że się Acid wypowie. Zawsze był otwarty na sensowne propozycje.

Niestety ale prawie każdy flagowiec ma inaczej to ustawione, za dużo zachodu a za mały zysk z tego. Zapewne już teraz ma mało czasu, a co dopiero jakby miał każdemu w plikach smali to przestawiać i na nowo kompilować. O ile sama aplikacja i biblioteki nie zostaną zmodyfikowane to można cały czas instalować starą aplikację, ale niedługo przyjdzie MIUI9 i pewnie znowu coś Chińczycy namieszają. I tak w koło Macieju.

Ta zmiana jest prosta, każdy średnio ogarnięty ją wykona, więc jeśli ktoś chce, są poradniki i śmiało próbować. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam mi6 ... zdjecia za dnia ok , poziom mi5 moze ...troche lepiej . wieczorami to jak zwykle baty od s7  dostaje niemilosiernie... troche lepiej niz mi5 ale dalej to ogolnie dno w porowaniu do g5/s6/s7 .... nagrywamnie filmow i ois....to samo co mi5 ..poprostu praodia . telefon idzie na sprzedaz bo przesiadac sie z mi5 to nie ma wogole sensu...

naprawde nie wiem jak mozliwe ze aparat praktycznie stoi w mniejscu - bo taki progres to prawie brak progresu niestety. od siebie polecam mi5 bo kosztuje 190 usd zamiast 370 usd...

 

dziala szybko i jedyna naprawde dobra rzecz to ten skaner linii papilarnych . w mi5 byl dobry ale ten jest rewelacyjny - jeszcze ani razu nie mialem problemu w ciaglu kilku dni uzywania

Edytowane przez robotx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robotx napisał:

no i mam mi6 ... zdjecia za dnia ok , poziom mi5 moze ...troche lepiej . wieczorami to jak zwykle baty od s7  dostaje niemilosiernie... troche lepiej niz mi5 ale dalej to ogolnie dno w porowaniu do g5/s6/s7 .... nagrywamnie filmow i ois....to samo co mi5 ..poprostu praodia . telefon idzie na sprzedaz bo przesiadac sie z mi5 to nie ma wogole sensu...

naprawde nie wiem jak mozliwe ze aparat praktycznie stoi w mniejscu - bo taki progres to prawie brak progresu niestety. od siebie polecam mi5 bo kosztuje 190 usd zamiast 370 usd...

 

dziala szybko i jedyna naprawde dobra rzecz to ten skaner linii papilarnych . w mi5 byl dobry ale ten jest rewelacyjny - jeszcze ani razu nie mialem problemu w ciaglu kilku dni uzywania

Aparat to tradycja a tradycje trzeba podtrzymywać(ale chwyt jest marketingowy 2 aparaty mpx też są)

Co do posiadaczy mi5 to też bym się wstrzymał bo rewolucji nie ma ogólnie bardziej opłaca się pewnie wstrzymać do mi7(procesor.itd) wsumie zależy jak kto używa może mu mi5 nie wystarcza ram kto to wie.Jakaś rewolucja będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, robotx said:

no i mam mi6 ... zdjecia za dnia ok , poziom mi5 moze ...troche lepiej . wieczorami to jak zwykle baty od s7  dostaje niemilosiernie...

A czego się spodziewałeś? W dzień wszystkie flagowce robią podobne zdjęcia. W nocy Samsung odstaje od konkurencji, to nie jest żadna tajemnica, i jest wiele testów porównawczych gdzie to widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi nigdy nie robiło foto-smartfonów i tyle. Im więcej codziennego światła tym lepiej. Dobre zdjęcie zrobisz niemal każdym telefonem. Od premiery mam OP5 i w sumie jeszcze nie zdążyłem wykonać dużej liczby zdjęć/filmów, ale to się zmieni na potrzeby recenzji, którą piszę. Ogólnie to po pierwszych wykonanych zdjęciach stwierdzam, że w słabszych warunkach oświetleniowych Lumia 950 spisuje się wiele lepiej i wciąż jest to czołówka telefotografii, ale niezbyt często mówi się o smartfonach z Windowsem, niestety ;)

OP5 ma potencjał, ale na fajerwerki nie liczę. Na czasie ma pojawić się stosowna aktualizacja kamery wprowadzająca m.in. EIS w 4K, bo obecnie jest wyłącznie w 1080p@30FPS. Od momentu premiery wskoczyły 2 aktualizacje i każda z nich poprawiała coś w aparacie, więc na pewno nie są to ostateczne poprawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Samsung błyszczy po zmroku, ale nawet on ma minusy. Sęk w tym, że wielka przesłona, wielki sensor mają swoje kompromisy.

Między innymi optyka często jest "mydlana", w nocy latarnie powodują flary, które są bardzo rozmyte, do tego po ekranie potrafią latać małe UFO. Porównajcie zdjęcia nocne z S7 a z P10, w tym drugim widać każdą ostrą smugę światła, w Samsungu przypominają one farbki z przedszkola. 

No i super cienka głębia ostrości. Przy zdjęciach macro prawie niemożliwe jest uchwycenie całego kwiata w ostrości. 

Pomijam już fakt, że aparat w S8 jest praktycznie żywcem wyjęty z S7. 

Mi 6 jest krokiem na przód i jedyne do czego można mieć pretensje, to wciąż średniawy OIS oraz soft, który dławi sensor. Wystarczyłoby dać minimalny wpływ na ustawienia aparatu/wideo i byłoby na prawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsują w następnej aktualizacji w mi5 aparat to dopiero będzie skok mi6 w stosunku do mi5 taka kolej rzeczy.

Ale jak firma dała by gwarancjie że nie będzie pogarszać aparatu po późniejszych aktualizacjach było by ok.Zrobić raz dobre oprogramowanie do aparatu i trzymać się tego a liczenie że w następnej aktualizacji się poprawi to taka loteria.(oni napiszą poprawa choć może my niewidzimy tej rewolucji bo jesteśmy europejczykami inaczej patrzymy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Snajper napisał:

Popsują w następnej aktualizacji w mi5 aparat to dopiero będzie skok mi6 w stosunku do mi5 taka kolej rzeczy.

Ale jak firma dała by gwarancjie że nie będzie pogarszać aparatu po późniejszych aktualizacjach było by ok.Zrobić raz dobre oprogramowanie do aparatu i trzymać się tego a liczenie że w następnej aktualizacji się poprawi to taka loteria.(oni napiszą poprawa choć może my niewidzimy tej rewolucji bo jesteśmy europejczykami inaczej patrzymy)

W sumie Mi 5 i tak nie trzyma nawet tych okrojonych FPS w 4K, więc... żadna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, galakty said:

Między innymi optyka często jest "mydlana", w nocy latarnie powodują flary, które są bardzo rozmyte, do tego po ekranie potrafią latać małe UFO. Porównajcie zdjęcia nocne z S7 a z P10, w tym drugim widać każdą ostrą smugę światła, w Samsungu przypominają one farbki z przedszkola. 

No i super cienka głębia ostrości. Przy zdjęciach macro prawie niemożliwe jest uchwycenie całego kwiata w ostrości. 

Właśnie oglądnąłem porównanie S8 z G6 macr i zdjęć nocnych, i rzeczywiście te macra to są słabiutkie, jak dla mnie to dyskwalifikujące bo robię ich sporo. 

Flary w nocy na latarniach też są, ale suma sumarum zdjęcia nocne i tak ma najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zadajcie sobie pytanie jak często robicie zdjęcia w nocy? Mi się jeszcze nie zdarzyło . Druga sprawa, że na automacie i lustrzanka polegnie po ciemku. Tak więc jeśli nie robicie tysiąca fotek w nocy to aparat w MI6 jak najbardziej spełni wasze wymagania, bo jest po prostu bardzo dobry.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być to zdjęcia typowo w nocy. Wystarczą takie na koncercie wieczorem, w zamkniętych pomieszczeniach (klub, bar), czy gdziekolwiek tam, kiedy światła dziennego jest mniej. ;) Są telefony, które sobie z tym poradzą ale i tak świetnej jakości to to mieć nie będzie (bo to w końcu tylko telefon). Patrząc ogólnie na Xiaomi, wystarczy już, że zabraknie tylko troszkę tego światła i zaczynają się spore szumy (np. w pochmurny dzień).

Sprawa wygląda nieco inaczej kiedy do dyspozycji mamy jakiś stabilizator (statyw, gimbal) i w grę wchodzi tryb ręczny. Nawet Mi5S mnie troszkę zaskoczył, choć MANUAL to całkowicie inny świat. Różnice potrafią być spore.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dave napisał:

bal) i w grę wchodzi tryb ręczny. Nawet Mi5S mnie troszkę zaskoczył, choć MANUAL to całkowicie inny świat. Różnice potrafią być spore.

Mi5s w trybie manualnym pokazuje pazur, bo tryb auto jest nieźle skopany z powodu braku OIS, przez co ISO idzie mocno w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zbiecik napisał:

A teraz zadajcie sobie pytanie jak często robicie zdjęcia w nocy? Mi się jeszcze nie zdarzyło . Druga sprawa, że na automacie i lustrzanka polegnie po ciemku. Tak więc jeśli nie robicie tysiąca fotek w nocy to aparat w MI6 jak najbardziej spełni wasze wymagania, bo jest po prostu bardzo dobry.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Mój znajomy w weekend zawsze Pstrykata tysiące zdjęć w nocy a potem bawi się w detektywa gdzie był bo nie zawsze pamięta a ustawienia manualne to mission impossible w jego stanie.

Więc jednak są osoby co w nocy robią zdjęcia.

Wiadomo że aparat w telefonie nie dorówna profesjonalnym aparatą pewnie nigdy bo kto by kupował aparat skoro w tel ma taki sam.I weź to włóż w tak małą obudowę nie da rady a jak już to telefon wielkości cegły musiał by być.

Są też osoby którym szczególnie na aparacie zależy ale nie bawią się w manualne ust. I po wzieciu telefonu mówią że aparat beznadziejny i tyle fon na sprzedaż lub zwrot.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tryhp3 napisał:

Właśnie oglądnąłem porównanie S8 z G6 macr i zdjęć nocnych, i rzeczywiście te macra to są słabiutkie, jak dla mnie to dyskwalifikujące bo robię ich sporo. 

Flary w nocy na latarniach też są, ale suma sumarum zdjęcia nocne i tak ma najlepsze.

akurat bawiles sie g6 i aparat to d*py nie urywa . mam dobre porownanie do g5 se .

a zaklinanie rzeczywistosci ze w mi6 aparat jest bardzo dobry to troche przegiecie . troche szarawo i juz  zdjecia ostro traca..

tutaj ktos dal porowananie ( i niestety u mnie tak samo to wygladalo .. a szkoda bo za dnia jest b.dobrze - i kolory naturalne rzeczywwiste co jest duzym plusem )

https://www.purepc.pl/felietony/qa_xiaomi_mi_6_odpowiadamy_na_wasze_pytania

Edytowane przez robotx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, robotx said:

akurat bawiles sie g6 i aparat to d*py nie urywa . mam dobre porownanie do g5 se .

a zaklinanie rzeczywistosci ze w mi6 aparat jest bardzo dobry to troche przegiecie . troche szarawo i juz  zdjecia ostro traca..

tutaj ktos dal porowananie ( i niestety u mnie tak samo to wygladalo .. a szkoda bo za dnia jest b.dobrze - i kolory naturalne rzeczywwiste co jest duzym plusem )

https://www.purepc.pl/felietony/qa_xiaomi_mi_6_odpowiadamy_na_wasze_pytania

Przecież są filmiki na YT gdzie są całe serie zdjęć. Więc co zmienia porównanie dwóch ujęć? Widać że w nocy S8 jest najlepsze. A w pierwszym porównaniu gdzie jest szarawo widać, że S8 zakrzywia rzeczywistość podbijając na maksa ostrość co jest kolejną wadą po słabych makrach i flarach w nocy. Poza tym nie wiadomo czy telefony (lub który) w tym porównaniu miały włączony HDR, nic tu zresztą nie wiadomo...

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...