Skocz do zawartości

Aparat w Mi6


stereo0

Rekomendowane odpowiedzi

Może zamiast gadać prześlijcie jakieś przykłady zdjęć bez obróbki. Mam MI Note 3, podobno te same sensory ma. Poniżej kilka fot prosto z aparatu. Niestety tapatalk obniża jakość zdjęć.

b7d0e2f7f95a1985d7b8180050de1a29.jpg7be28a44935f506eca3691148bac8b11.jpgc911bef60cb8052b705edcd69a6a6606.jpg10436ad36ac9d8d85b71976516158c92.jpgd32608d892709cccb5f903ecafeb6524.jpg62da51247fc542eb95d5ef2c33035315.jpg97abb82ed55418ad23abc92901d7511d.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 21:18, kacper.lz napisał:

dwukrotny bezstratny zoom plus zbiera dane głębii dla sztucznego bokeh.

specjalnie zaslonilem palcem ten "zwykly aparat" no i po kliknieciu "2x" nadal obraz byl zasloniety (telefon przyblizyl na tym zwklym aparacie)

wiec takie pytanie, jak sie uruchamia ten bezstratny zoom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie auto musisz mieć wystarczająco dużo światła, by się.przelaczyl na drugi. Znowu e manualu klikasz tele i jest drugi odpalony. 

Swoją drogą, tylko mi się wydaje czy bardziej przyjemne dla oka kolory są przy nałożeniu filtra "żywy" . Wczoraj z ciekawości go użyłem i jest lepiej, cieplejsze kolory, lepiej odwzorowane. Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj zroiłem sobie soft google pixel na AOSP i oryginalna apka przeportowana z miui robi lepsze fotki niż na samym miui. Do tego zrobiłem magisk i google camera HDR i jest miazga. Telefon pstryka szybciej fotki, błyskawicznie łapie ostrośc. Po prostu rewelacja. Czyli sensor ma jakis potencjał tylko xiaomi go ogranicza. Dlatego google pixele na tych samych sensorach mają lepsze fotki, bo po prostu soft jest dopracowany. Szkoda, ze trzeba telefon rootowac do tego zabiegu. Chyba zostanę na custom romie chwilowo dopóki nie poprawi się w softach miui coś. Dodatkowo działają mi smsy na zegarku z aplikacji notifi i fitness, a na miui oreo nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest jaśniej to robi bez zająknięcia fotkę i jest ostra. Przy ciemniejszych również jest ok. Wcześniejsza tj oryginalna strasznie długo naświetlała i z reguły zdjęcie rozmazane. Zrobienie fotki mojemu psu graniczyło z niemożliwością. Teraz idzie nawet z HDR+. Co do stabilizacji to sprawdzę jak pójdę pod ładowarkę

 

ois działa

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak Honor8/9 wypadają wobec Mi6? różnica w cenie wyraźna, ale czy wyraźnie gorzej w honorach?. Dużo dobrego czytałem już o H9. Dziś dopiero zacząłem czytać o Mi6 i może gdyby dało się go wyrwac za ok 1400 zł byłoby fajnie. Niemniej mój budżet to raczej max 1200 zł. Chyba że starszy Asus Zenfone 520KL? ma przynajmniej optyczną stabilizację, choć sprzętowo raczej odbiega. Wielu z was pisze także o zaletach aparatu Mi6 nad Samsungiem 7 (edge), obydwa dałoby się kupic w podobnych cenach...

Edytowane przez cichociemny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25/02/2018 o 10:48, krzynu napisał:

specjalnie zaslonilem palcem ten "zwykly aparat" no i po kliknieciu "2x" nadal obraz byl zasloniety (telefon przyblizyl na tym zwklym aparacie)

wiec takie pytanie, jak sie uruchamia ten bezstratny zoom?

Tak jak pisał kolega wyżej. Z racji dużo większej wartości przysłony drugiego aparatu automat przybliża przez niego gdy jest na prawdę dużo światła. Gdy światła jest mało zoom jest cyfrowy przy użyciu jaśniejszej soczewki. Dobrze by było gdyby aplikacja gdzieś w rogu dyskretnie o tym informowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2018 o 11:02, buzol napisał:

Tak jak pisał kolega wyżej. Z racji dużo większej wartości przysłony drugiego aparatu automat przybliża przez niego gdy jest na prawdę dużo światła. Gdy światła jest mało zoom jest cyfrowy przy użyciu jaśniejszej soczewki. Dobrze by było gdyby aplikacja gdzieś w rogu dyskretnie o tym informowała.

Bzdury. Jedyna metoda to tryb ręczny i przełączanie obiektywów. Tak było od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdura ;) w pomieszczeniu prawie nigdy ci nie zrobi z zoomem optycznym, a jedynie cyfrowym na automacie. Znowu na zewnątrz jest już, za dnia zoom optyczny, przełącza po prostu na drugi aparat. Chociaż w pomieszczeniach jak jest już wystarczająco jasno - świeci mocno słońce na obiekt któremu robisz zdjęcie, to też się przełącza na drugi obiektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Feb 25 2018 o 13:37, filipO21 napisał:

Swoją drogą, tylko mi się wydaje czy bardziej przyjemne dla oka kolory są przy nałożeniu filtra "żywy" .

Czy da się ustawić tak żeby filtr "żywy" był ustawiony od razu po włączeniu aparatu? Bo po każdym włączeniu aparatu muszę na nowo go ustawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie, zrobione w odstępie kilkunastu sekund, tryb auto, tryb koloru normalny. 

Niebieski Yaris na 2x a czerwony na 1x. Poranek, świeciło słońce , idealne warunki do skorzystania z drugiego aparatu. 

Czerwona Yaris jest mocno przycięty screen - ograniczenie wielkości pliku, a nie za bardzo chce mi się bawić w jego zmniejszanie - macie jakiś sposób na to? + Na robienie sklejki z dwóch zdjęć obok siebie coś w stylu przed/po?

Screenshot_2018-03-06-09-36-03-500_com.miui.gallery.png

Screenshot_2018-03-06-09-36-00-555_com.miui.gallery.png

Screenshot_2018-03-06-09-36-23-080_com.miui.gallery.png

IMG_20180306_094126.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poprawili lekko ale dalej czekam aż będę mógł robic Rawy :D teraz czekam na note 3 i instaluje gcam zobaczymy jaka bedzie różnica. 

 

Ogólnie jestem zadowolony nawet ze stokowej apki ale raw to byłby sztosik 8-)

 

mała.jpg

Edytowane przez maciekpakosh
nie załączyło sie zdjęcie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dev 8.3.22 - Af w aparacie na ustawieniach manualnych jest hmm.. a właściwie go nie ma.. tzn jest obecny bo coś tam mieli.. ale .. byłem w piątek na Poznań Motor Show, z nadzieją na porobienie fajnych zdjec, oczywiście jak na telefon.. no i się zawiodłem.. Af w trybie manualnym działa tragicznie, masakrycznie, o chciałem ten telefon wyrzucić do kosza.. co ciekawe w trybie auto jest o wiele wiele lepiej.. co prawda sam dobiera ISO, czasy - jak dla mnie dziwnie to dobiera, dosyć wysokie ISO daje.. ale Af przynajmniej ostrzy.. w trybie manualnym zdjęcie 1 auta to jakieś 20 prób wyostrzenia .. rozumiem bliki świetlne na autach, odbicia itp, no ale na automacie to działało później.. a na manualu nie.. . Ale jest 1 plus - 16h dzień ten telefon przeżył na baterii ;) 780 zdjęć, 6h w  aucie, 1,5h nawigacji, 1h Spotify, i wróciłem z 20% baterii..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, filipO21 napisał:

Dev 8.3.22 - Af w aparacie na ustawieniach manualnych jest hmm.. a właściwie go nie ma.. tzn jest obecny bo coś tam mieli.. ale .. byłem w piątek na Poznań Motor Show, z nadzieją na porobienie fajnych zdjec, oczywiście jak na telefon.. no i się zawiodłem.. Af w trybie manualnym działa tragicznie, masakrycznie, o chciałem ten telefon wyrzucić do kosza.. co ciekawe w trybie auto jest o wiele wiele lepiej.. co prawda sam dobiera ISO, czasy - jak dla mnie dziwnie to dobiera, dosyć wysokie ISO daje.. ale Af przynajmniej ostrzy.. w trybie manualnym zdjęcie 1 auta to jakieś 20 prób wyostrzenia .. rozumiem bliki świetlne na autach, odbicia itp, no ale na automacie to działało później.. a na manualu nie.. . Ale jest 1 plus - 16h dzień ten telefon przeżył na baterii ;) 780 zdjęć, 6h w  aucie, 1,5h nawigacji, 1h Spotify, i wróciłem z 20% baterii..

Wiadomo to od lat ze aparat jako hardware jest bardzo dobry, jednak brak dobrych "sterownikow" i softwaru do niego sprawia to ze końcowy efekt jest bardzo średni.

I to sie raczej nie zmieni, dlatego zdjecia smasungow i applów beda zawsze lepsze, bo maja dobre sterowniki do aparatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mambanna89 napisał:

Ja jestem zadowolona z aparatu w codziennym użytkowaniu, zdjęcia robię głównie mojemu synowi, na wyjazdy i tak zabieram dodatkowy aparat :P

No jasne ze tak :>

Ale chodzi o to ze xiaomi ma tam samo dobry aparat (hardware) jak topowe telefony, a jednak zdjecia z xiaomi sa slabsze niz u konkurencji.

O to sie rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...