Jump to content

Bateria w Redmi Note 4X

tomi127

Recommended Posts

@konsolite

Na 4pa.ru jest kilka tematów a w nich wiele odnośników to jest ocean informacji które trzeba długo rozpracowywać. Ja aktualnie skupię się na dobrym kernel i custom rom który w sumie już mam a jest nim 

oraz 

Klikam w panelu sterowania opcję optymalizuj i tam mi wyskakuje że znaleziono problem z zasilaniem, odnotowano przegrzanie i może to wpływać na żywotność baterii. Dodane zostanie 2% do wyniku jak kliknę popraw teraz. Klikam w to, pokazuje brak problemów z bateria. O co to chodzi?

Edited by Marioosz

Nie chce mi się więcej screenshotowac ale mam wrażenie że u mnie telefon przewala z czasem pracy na jednym ładowaniu. Używam telefonu do neta i społecznościowek i jest sparowany z miband2.

Screenshot_2017-09-13-17-21-31-614_com.miui.securitycenter.png 

Jak widać na ekranie prawie 7h a bateria jeszcze 70%..

Edited by Wojusek

Dnia 13.09.2017 o 17:27, Wojusek napisał:
Nie chce mi się więcej screenshotowac ale mam wrażenie że u mnie telefon przewala z czasem pracy na jednym ładowaniu. Używam telefonu do neta i społecznościowek i jest sparowany z miband2.
Jak widać na ekranie prawie 7h a bateria jeszcze 70%..

Jaka wersja Miui?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

Test baterii na najnowszym wydaniu AOSP Extended ze stockowym kernelem AOSP.

Dodam że jestem prądożernym użytkownikiem (WIFI ciągle włączone ciągłe powiadomienia z FB Snapchata Messengera itp) :)

Dodatkowo uruchamiałem parę razy telefon ponownie , korzystałem przez jakiś czas z max jasności (tak to automatyczna czyli ustawiało mi się około 45%) 

Telefon był też dwa razy aktualizowany w TWRP ponieważ wczoraj jak i dzisiaj wyszło nowe wydanie AOSP

Przypuszczam że "normalny" użytkownik był by w stanie wyciągnąć spokojnie te ponad 10h. ;)

Z tego co zauważyłem to Snapchat zjadł mi strasznie dużo baterii bo aż 656 mAh.

Wydaje mi się też że telefon szybciej się ładuje na AOSP oraz dzięki zastosowanej modyfikacji w kernerze (fast charge 2.0) jesteśmy w stanie ładować telefon większym napięciem mając go podłączonego pod USB do PC (normalnie było niecałe 500 mAh a teraz dochodzi nawet do 800 mAh).

Screenshot_20170917-134226.pngScreenshot_20170917-134207.pngScreenshot_20170917-134146.pngScreenshot_20170917-134159.pngScreenshot_20170917-140124.jpg

Edited by Norbix029

Guest jaqjordan

Zastanawiam się nad zainstalowaniem FB i w zakładce bateria ustawieniu mu Ograniczaj. Czy wtedy FB nie będzie mi tak wpierdzielal baterii? Nie zależy mi na powiadomieniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka