Jump to content

Norbix029

Użytkownicy
 • Posts

  132
 • Joined

 • Last visited

About Norbix029

 • Birthday 03/09/1999

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi 9 6/128 GB

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Norbix029's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

8

Reputation

 1. @Orjon No nic, dzięki za informację - niedawno przy wgrywaniu na czysto softu przez Mi Flash przestały mi działać czujniki oraz nie było zasięgu w telefonie (brak IMEI) W internecie doszukałem się informacji iż trzeba wgrać plik persist.img z tego romu co wgrywałem globala przez Mi flash przez fastboot. Po wgraniu wszystko wróciło do normy jednak od tego momentu Widevine jest cały czas poziomu L3 niezależnie co bym robił Z dwojga złego - jeżeli zrobiłem przypadkowo wipe persist to teraz nie powinno być już w ogóle problemów z płatnościami (SafetyNet cały czas mam na zielono)
 2. Witam, mam problem z Widevine L1 na Xiaomi Mi 9. Niezależnie od zainstalowanego systemu - Global 1.0.8.9.0 EEA czy Xiaomi.eu 2.3.26 Nie da się uzyskać żadnym sposobem poziomu L1, aktywny ciągle L3 Wgrywany na czysto za pomocą fastboot Global 1.0.8.9.0 EEA z opcją clean all and lock - zablokowało to bootloader a oglądanie treści w Full HD dalej nie działa. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie ? Poziom Widevine sprawdzany za pomocą aplikacji DRM Info oraz aplikacji Netflix
 3. Soft wgrywany wiele razy na czysto z opcją loock w Mi flash - nic nie pomaga. Folii ani szkła nie mam, tak jak napisałem w poprzednim poście - udało mi się dojść do takich wniosków iż gdy czytnik ekranu jest podświetlany na biało lub cyan odcisk palca działa (w systemie crDroid jako jedynym mam możliwość takiej zmiany w ustawieniach, w żadnym MIUI tego nie ma) a jak tylko zmienię na domyślny zielony który ma mają inne pozostałe systemy, w tym również MIUI tym oficjalnym wrzuconym MiFlash z flash all i załączoną opcją lock czytnik nie jest w stanie odczytać palca. Ekran i czytnik według AIDA64 wyglądają na oryginalne
 4. Obecnie sytuacja spowodowana przez COVID-19 skomplikuje pewnie wiele i albo nie naprawią albo będzie to trwać wieczność Z ciekawości dzisiaj zacząłem bawić się telefonem, wgrywać systemy custom romy itp - udało mi się wgrać najnowszy build crDroid i tutaj odciski palca mi działają, co prawda był też problem z ich dodawaniem jednak gdy już poprzykładałem kilka razy palec teraz odczytywanie na ekranie blokady działa. Zauważyłem jedną równicę na tym romie, mianowicie gdy dotknie się czytnik jest on podświetlany na niebiesko, na wszystkich innych systemach gdzie odczyt nie działa podświetla się standardowo na zielono. Może to mieć jakiś związek ? Dodatkowo najlepiej sobie radzi gdy ustawiona jest jasna tapeta na ekranie blokady Dziwne wnioski jednak weryfikowałem kilka razy i wychodzi na to gdy jest podświetlony na niebiesko działa a gdy domyślnie tak jak jest to nie chce działać Udało mi się nawet znaleźć opcje w ustawieniach za to odpowiadające Działa na Ikona (zwykle cyjan) oraz na Ikona biała - gdy przełączę się na Solidy kolor (zwykle zielony) problem z odczytem palca powraca bo czytnik faktycznie świeci zielonym światłem.
 5. Tak, zadzwonię do Ergo Hestia a oni będą mówić iż telefon został naprawiony należycie, nie mam dokumentów potwierdzających gdzie dokładnie naprawiali telefon ale po wymianie ekranu dostałem SMS od firmy Ram Serwis abym podał PIN do urządzenia. Jak skutecznie zażądać tego od ubezpieczalni żeby zwrócili koszta czy ponownie naprawili ? Nie chce sytuacji gdzie odeśle do nich telefon a oni od razu odrzucą zgłoszenie. P.s : już nigdy więcej takich ubezpieczeń
 6. Z tego co się doszukałem Ram Serwis który realizował naprawę na polecenie Ergo Hestii nie jest autoryzowanym serwisem Xiaomi. Więc teraz pewnie i z normalną gwarancją będę miał problemy
 7. Oki, a orientuje się ktoś może czy jeżeli zgłosił bym tę sprawę ponownie do Ergo Hestia naprawią mi to czy będą się wykręcać ? Telefon oddali mi już jakieś 2 tygodnie temu jednak potrzebowałem go i nie mogłem podesłać do nich ponownie.
 8. Witam, posiadam Xiaomi Mi 9 6/128 GB Global z zainstalowanym najnowszym Xiaomi.EU 20.3.19 Jakiś czas temu przypadkowo telefon wypadł mi z ręki i potłukł się cały ekran (nie pojawiało się na nim nic jednak było słychać że urządzenie działa) Telefon kupowałem w RTV EURO AGD, zaoferowano mi do niego dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego stłuczenia ekranu więc oddałem telefon do naprawy na polisę do firmy Ergo Hestia - ta przekazała telefon do Ram Serwis gdzie naprawiono telefon i ubezpieczalnia pokryła koszta Urządzenie zostało mi odesłane i na pierwszy rzut oka wszystko działało prawidłowo - problem zaczął się jednak pojawiać gdy chciałem dodać odcisk palca - telefon przy ok 4 przyłożeniu przez kolejne 3 skany linii papilarnych nie przyjmuje ich (tak jakby się blokował i ich nie przyjmował) odblokowuje się i pozwala dokończyć dodawanie odcisku palca - telefonu jednak nie da się odblokować. Zdarza się również taka sytuacja iż po przyłożeniu palca do czytnika ten uruchamia się ponownie. Dodatkowo zauważyłem iż na maksymalnej jasności gdy ekran jest zablokowany przykładając palec do czytnika wyświetlacz mocno blednie - gdy urządzenie jest w trybie minimalnej jasności kolory wydają się wyblakłe, obraz jest widoczny przez tak jakby fioletowo lekko brązową poświatę. Nie pomaga wgrywanie na czysto jakiegokolwiek systemu bezpośrednio przez Mi Flash czy TWRP Co może powodować takie problemy ? Ekran na max jasności wydaje się iż jest to prawdziwy oryginalny AMOLED (kolory takie same jak przed wymianą, niezależnie od kątu widzenia) Można coś z tym zrobić, dzwonić do ubezpieczalni iż telefon został źle naprawiony ? Tylko pytanie czy da się im to udowodnić, czy nie będą się wykręcać. Nie chciał bym odsyłać telefonu do nich gdy od razu odprawią mnie z kwitkiem - ekran wymieniony, działa działa - dobrze zrobiliśmy i nie ma Pan niczego od nas żądać.
 9. W aplikacji Netflix na Mi 9 otrzymuje tylko i wyłącznie czarny ekran - próbowałem przeinstalować aplikację oraz wyłączyć tryb pełnoekranowy. Niestety w żaden sposób nie da się tego naprawić, ktoś ma jakieś rozwiązanie ?
 10. Dodanie widoku odtwarzanej muzyki na pasku powiadomień znanego z „czystego” Androida (zamiast rozwiązań MIUI) Czy ktoś wie jakie pliki albo co za to odpowiada ? Chciałbym taką funkcjonalność zaaplikować sobie do Globala ponieważ tylko tam działają mi płatności zbliżeniowe
 11. @Muzyk Cały czas mam Ustawiony Portfel NFC z HCE - nie działa @dzidexx W db.db mam 0 wszędzie tam gdzie występuje słowo "attest"
 12. Próbowałem tą instrukcją mBanku - nie działa. Zauważyłem też że nie jest to wina banku - gdy próbuje użyć karty Revoluta pojawia się dokładnie ten sam problem.
 13. Fakt, nie wgrałem 9.11.7 w ten sposób Na początek wrzuciłem w trybie fastboot najnowszego globala EEA, następnie TWRP a na sam koniec 9.11.7 oraz Magiska Parametry w module Magisk Hide Props Config dokonywałem (zmieniałem fingerprintsy) lecz nic to nie dało.
 14. Działa wam Google Pay ? Na moim Mi 9 z MIUI 9.11.7 - zainstalowany Magisk (modułuły SafetyNet Pach oraz Google Pay Fixed 1.9) chmod 440 dla bazy dg.db zrobiony, ustawiony mobilny portfel z HCE oraz urkyty root dla aplikacji Googla czy bankowych (posiadam konto w mBank - karta Visa). Karty niby dodają się prawidłowo, SafetyNet świeci się na zielono lecz gdy próbuje zapłacić telefonem w sklepie to albo w ogóle nie działa albo pokaże się informacja na terminalu karta nieobsługiwana. Wczoraj zrobiłem clean flash, wgrałem wszystko na nowo Mi Flash - myślałem że to pomoże lecz dalej to samo Da się to jakoś naprawić ?
 15. Czy ktoś również ma problem z modułem YouTube Vanced Black na najnowszej wersji (9.9.27 v3) w Mi 9 ? Podczas gdy próbuję zminimalizować YT nie pojawia się on na pasku powiadomień a ponowne wejście do aplikacji skutkuje czarnym ekranem. Dopiero po zablokowaniu ekranu pojawia się powiadomienie, można odtworzyć aplikację i wszystko działa prawidłowo. Wie ktoś jak to naprawić ? Nie ukrywam że jest to co nieco irytujące gdy chcę zmienić odtwarzaną muzykę w tle i muszę za każdym razem blokować ekran aby wejść na nowo do aplikacji YouTube
×
×
 • Create New...