Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, deiwid63 napisał:

Tu macie rekord Swiata z wcześniejszej strony do księgi Guinessa 24h i 28 minut przy tym 56% bateri pozostaje - to absurd. Tak właśnie nalicza ekran "Gsam Battery Monitor" jezeli nie doinstalujemy dodatkowej aplikacji "GSam Root Companion", bez tego wyniki siegają gwiazd i są bezsensowne. Stan wybudzania zerowy.

Używa źle spatchowaną  apkę.  Gdyby miał oryginał choćby za free to i bez Root Companion program pokazywałby mu właściwe pomiary.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deiwid63 napisał:

Ja na Redmi Note 4 bez Companion mam ten błąd i pokazuje czas z Kosmosu po doinstalowaniu jest ok. Na innych urządzeniach też spotkałem sie z tym błędem.

Na Magisk systemless root to samo z Supersu lepiej działa.

Zgoda. Ale pobierając oryginał,  po usunięciu reklam, masz możliwość odblokowania silnika.  Dalej  wchodząc w opcje  uruchamiasz go i  masz te same opcje co po ściągnięciu i instalacji Companion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iłe czasu trwa u was ładowanie bateri od kliku,kilkunastu % do pełna na miui dev? u mnie na najnowszym stable xiaomi eu wynosi 3h,a bateria leci dość szybko mi sie wyjdaje,używam samego gps i co kilka minut ucieka 1%,z rozmowa przez messenger jest to samo,wszystko powyłączane synchronizacja off jasnosc 30-40%,zastanawiam sie czy w piatek instalowac najnowszego deva miui,już chyba na global dev mi trzymało lepiej bo przez godzine siedzenia na przegladarce zabralo 4%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś? Skoro ufasz negatywnym opiniom to dlaczego nie pozytywnym?

Szkoda że nie mam żadnego wykresu sprzed wgrania moda, ale z telefonu używam tak samo, synchronizacja ciągle włączona itd. wytrzymywał około 40h i 3h włączonego ekranu.

Załączam obecny wykres, użycie ekranu 4h18m.

Na początek krzywej nie ma co zwracać uwagi.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

2923fabf1ba063609e64677f4263be2b.jpg

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłby ktos napisac,ile czasu potrzebuje tele aby spadł mu 1% podczas siedzenia na przegladarce? u mnie na global 9.0.5.0 najnowszym, uzywana przegladarka na LTE i 1% spada w 10min,czy to dobry wynik? ktoś kilka stron wstecz narzekał ze podczas tej czynnosci 1% spadł mu w 4-6min, najlepiej interesuja mnie romy : 9.0.5.0, 8.5.8.0 , 8.2.1.0 lub inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parominutowej obserwacji nic nie wywnioskujesz. W tle mogą chodzić u Ciebie jakieś programy, których inni nie mają. Wystarczy też różna jasność ekranu i już takie porównaie możesz sobie wsadzić w buty :) Procenty mogą też czasem "spadać" szybciej, a czasem wolniej, w zależności, jaki masz aktualnie procent nałądowania baterii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja,w takim razie moze niech ktos sie pochwali zrzutami,i czego uzywal,jak trzyma bateria na najnowszych globalach 9.0.3/9.0.5 ew jak ktos ma stable 9.0.4 EU ;) Pozatym mam pytanie,czy mozliwe zeby moglo mi sie cos stać z bateria 2-3tyg po zakupie? testowalem juz kilka romow, jeden to wyzej wymieniony xiaomi eu 9.0.4, jeszcze wczesniej rom z ktorym przyszedl telefon Global 8.5.4.0, potem ponoc najlepszy czyli 8.2.1.0,i teraz jeszcze 9.0.5.0 global,i na kazdym bateria trzyma mi tak samo,na zadnym jakoś mega długo,na kazdym sprawdzalem w ten sam sposob,czyli przegladanie internetu przez wbudowana przegladarke po LTE(w tle jedynie messenger,jasnosc zawsze taka sama,i apliakcje i zbede rzeczy powylaczane ),i na kazdym romie 1% spadal wlasnie w te 10minut, i tak przez kilka godzin,kazdy soft trzymalem max 2-3 dni,gdzie dochodzilo do dwoch ladowan ladowarką,czy bateria mogla sie w tak krotkim czasie od nowosci jakos naruszyc? np formatowaniem/flashowaniem telefonu i wgyrwaniem softu co chwile na czysto ? czy moze z bateria wszystko w porzadku,i na kadym sofice potrzeba dluzszego czasu aby bateria sie ustablilizowala i potrzeba wiecej ladowan,zeby trzymala ona dluzej na danym sofcie,stad nie widze roznic i na kazdym tak samo trzyma ? 

Edytowane przez kawosz636
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, ile Ci spada przez 10 minut, bo wskazanie bieżące mogą przekłamywać. Licz czas działania fona od naładowania do rozładowania. Jeśli drastycznie się różnią, to znaczy, że akurat dany ROM źle zarządza energią. Jeżeli te czasy są podobne na każdym z ROMów to olej te procenty per 10 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.11.16 ale miałem taki wynik na każdej poprzedniej wersji. Instagram youtube chrome snapchat messenger. Nie mam aplikacji facebooka. Wrzuce screena później bo rano ladowalem. Teraz przy 89% mam 1h 33min na ekranie. 

Edytowane przez tomn95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pewien problem z Redmi Note 4X.

Telefon posiadam od kwietnia. Od tego czasu nigdy nie przywracałem go do ustawień fabrycznych. Nie jest on jakoś zasyfiony, mam wgrane tylko "podstawowe apki".

Od pewnego czasu zauważyłem że bateria strasznie szybko mi spada. Co polecacie w tym przpadku zrobić ? Co będzie lepszą opcją ? Przywrócenie go do fabrycznych, wgranie jakiegoś nowego systemu ? (Nigdy tego nie robiłem, ale gdy będzie taka potrzeba no to pod naciskiem myślę że dam radę). A może to problem baterii ? Ktoś używa Redmi Note 4X mniej więcej od takiego czasu jak ja i ma ten problem ?

Pozdrawiam.

Screenshot_2017-12-25-18-26-21-873_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...