Jump to content

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający

lisek84

Recommended Posts

Czujniki wyczyszczone zarówno w odkurzaczu jak i bazie. Aplikacja też zaktualizowana. Baza stoi w rogu salonu, obok jedynie głośnik. To nie tak że nigdy nie trafia ale tak raz na 3 odkurzania mu się zdarza. Czasem też zatrzymuje się w pokoju który jest po drugiej stronie ściany jakby za bazą i wysyła komunikat że nie może wrócić do bazy. 

Wymusić lub nawet sprawdzić np stronie Xiaomi że apka twierdzi że jest aktualny a tak naprawdę nie jest. Jeśli nie mam porównania to jak apka mówi że aktualna to muszę to przyjąć do wiadomości.

@VoytaS
Zmień region na chiński, w sensie serwer. Ta aktualizacja jest od dawna, u mnie też pojawiają się z kilkudniowym opóźnieniem.
Check for updates W aplikacji mi home też powinno pomóc.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dnia 19.03.2018 o 18:51, ivan161 napisał:

Trzymsza oba przyciski na obudowie (V1) do momentu az zacznie mrygac niebieska dioda od wifi. Potem dodajesz odkurzacz od nowa w aplikacji i cala pamiec pozostaje.

dla v2 należy przytrzymać powrót do bazy oraz spot cleaning przez 3 sekundy

Testowałem u siebie ustawienie bazy, kierunek rysowania mapy jest uzalezniony od kierunku w jakim stoi baza, co prawda nigdy nie narysowala mi krzyowo mapy ale raz rysowala moje mieszkanie zgodnie z kierunkiem od wejscia do konca mieszkania a raz od okna do okna.

1 godzinę temu, VoytaS napisał:

Testowałem u siebie ustawienie bazy, kierunek rysowania mapy jest uzalezniony od kierunku w jakim stoi baza, co prawda nigdy nie narysowala mi krzyowo mapy ale raz rysowala moje mieszkanie zgodnie z kierunkiem od wejscia do konca mieszkania a raz od okna do okna.

U mnie Baza od samego początku stoi w jednym miejscu :)

6 godzin temu, akslow napisał:

miałem tak. Zobacz czy w kólka nie są powkręcane włosy i wyczyść ich powierzchnie. U mnie to pomogło.

Sprawdziłem, wszystko czyste i żadnych powkrecanych włosów. Macie jeszcze jakieś pomysły ? Oddawać na gwarancje czy może poczekać na aktualizację robota i aplikacji ? Są jakieś plotki kiedy takowe mają się pojawić ?

U mnie stacja stoi na piętrze i parter też raz jeździ tak, a raz inaczej - rozpoczyna z tego samego miejsca (chociaż wiadomo, że nie co do centymetra). To jak jechać decyduje się po włączeniu sprzątania jak robi obrót wokół własnej osi, a co sprawia, że jedzie w tym czy innym kierunku, to już trzeba pytać twórców.

Żadna aktualizacja nie pomoże, bo powtórzę się, nawet na najstarszym firmware, po wyjęciu z pudełka rok temu tak się nie zachowywał.

Jak wszystko czyste, reset zrobiony, to gwarancja - tu raczej rozwiązania nie znajdziesz.

Edited by Tomasz_pb

Pierwsze słyszę, by filtr HEPA myć. Co najwyżej to odmuchać go, porządnie wytrzepać a nie myć. Co do pojemnika plastikowego - zależy od ilości zebranego kurzu. Ja swój myję pod prysznicem raz na 5 dni i starcza.

ja myłem raz póki co. Ale wazne jest to, że filtr musi 24h schnąć. MUSI być IDEALNIE suchy bo inaczej się zaraz zapcha i rozleci.
Ale myjesz z wersji V1 czy v2?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Jest tu jakiś admin? Nie da się dodać dodatkowego pola (tak jak model telefonu) model odkurzacza? W kilku aspektach urządzenia się drastycznie różnią i zanim sytuacja się wyjaśni to produkowane są niepotrzebnie nowe strony w, i tak już strasznie długim, wątku.

przecież to sie nie różni prawie niczym jedno od drugiego. Ogladałem filtr z V1 i mój (tak mam V2)  NICZYM się nie różni. Gdzieś wyczytałem teraz, że HEPA z V1 jest lepsza ale nie da się jej myć, a V2 więcej syfu przepuszcza.

@Unr3al2 Przecież to jest dział o odkurzaczach naszych :) Więc jaki śmietnik ? Powinien być nowy dział w którym będzie dawało się instrukcje, porady, wgrywanie FW, języka itd. bez dyskusji. Do dyskusji również musisz mieć temat i ten jest jak najbardziej OK. Akcesoria jak szczotka, boczna szczotka są w obu wersjach. Aplikacja jest ta sama. Filtr też pasuje, ale czy zamienniki sa do mycia ?

@Segor Gdyby w każdym dziale poprosili o coś takiego, to forum by umarło natłokiem informacji. Jedyna słuszna opcja to była by stopka do której można coś dopisać (bez możliwości dodawania zdjęć). 

Edited by witek_77

Jeśli kupisz V1 to producent nie zaleca mycia.
W wersji v2 już można. Jeśli użyjesz filtrów od v2 do V1 to inna sprawa.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Jest pokazane w instrukcji, że trzeba myć co dwa tygodnie.

aef32bca8173f979be0777c750610075.jpg05fc26b3139289e0b66fc1480c06a8bc.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panowie bez "spinki" po prostu dopisujcie info jakiej wersji tyczy się dany fakt / problem i tyle. 

W wersji v2 jest info (instrukcja w aplikacji) że filtr "do mycia" jest wykonany z polimerowych włókien i można go myć tylko czystą wodą, tylko faktycznie trzeba mieć pewność że przed włożeniem filtr jest w 100% suchy. 

Co nie zmienia faktu że po jakimś okresie trzeba go wymienić  

29250828_10211838042208194_643175875_o.png

Szczerze mówiąc pojęcie "trzeba" jest bardziej subiektywne. Ja na razie tylko czyściłem ostukując filtr i pojemnik, a filtr delikatnie czyszczę z kurzu i włosów szczoteczką raz na tydzień i puki co nie ma nieprzyjemnych zapachów itp. Uważam że raz na 2 miesiące wystarczy wypłukać jedno i drugie, przy "suchym" codziennym sprzątaniu. 

Edited by TonyMoSo

Proszę o opinię odnośnie robotą i funkcji mopowania. Czy ta funkcja spełnia oczekiwania tzn naprawdę to mycie jest ok czy pozostają duże smugi?i jak to się ma mycie do odkurzania czy i jak robot wie gdzie jest dywan A gdzie np panele ?