Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zainstalowane jedno konto na dwóch urządzeniach. Działa bez problemu na jednym i na drugim. Problem był właśnie przy udostępnianiu konta, bo wtedy na tym udostępnionym nie przychodziły powiadomienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, China to w której strefie serwerowej jest robot zarejestrowany. Tu raczej bym upatrywał szybszych aktualizacji firmware oraz łatwiejszą konfigurację.

Strefa czasowa robots time zone jest obowiązującą dla zakazu przeszkadzania (DNS?) oraz startów zadań.

Edytowane przez jaq71
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy Wy macie problem ze ściągnięciem aktualizacji do V1. Kiedy w końcu udało mi sie pobrać wersje 003094 zaraz pokazał mi kolejną 96 - tyle to trwało. Tej tez nie mogę pobrać, albo pojawia sie komunikat "couldn't update...", albo dochodzi do 5-7% i się zatrzymuje. Mam region mainland china - o ile ma to jakieś znaczenie.
Jakaś podpowiedź?

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefan1818 Roboty są któryś rok na rynku, sprzedaż trzeba pewnie liczyć w milionach sztuk, gdyby coś się stało to ktoś już by o tym napisał.

Przypadek Samsunga który podałeś dotyczy konkretnej partii sprzętu, nie jest to wada ogólna baterii li-ion. 

Cztery firmy badały sprawę wnioski są następujące:

"Samsung  wykorzystywał baterie pochodzące od dwóch dostawców — podległej mu firmy Samsung SDI oraz Amperex Technology. Początkowo wada produkcyjna baterii dotyczyła wyłącznie akumulatorów pochodzących od pierwszego dostawcy. Bateria była odrobinę za duża, przez co nie mieściła się w obudowie. Ładowanie baterii oraz nacisk na jej górny prawy róg mogły powodować zetknięcie się elektrod dodatnich i ujemnych, co w efekcie prowadziło do samozapłonu telefonu.Gdy okazało się, że baterie pochodzące od tego dostawcy są wadliwe, Samsung przerzucił całą produkcję akumulatorów do fabryk Amperex Technology. Zwiększone nakłady produkcyjne przerosły jednak możliwości tej firmy i w skutek pośpiechu również i ona wyprodukowała partię wadliwych akumulatorów. W niektórych bateriach warstwa izolacyjna była uszkodzona, a w innych zabrakło jej w ogóle. Wada prowadziła do zwarcia."

Coś takiego (zaniedbania) mogą wydarzyć się wszędzie, elektronika to tylko elektronika. 

Jeżeli po takim czasie nikt nie zgłosił żadnych "przygód" co do ogniw, a do tego wielu użytkowników trzyma robota cały czas "pod prądem" to raczej standardy przy przy produkcji tych ogniw zostały zachowane.

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TonyMoSo napisał:

stefan1818 Roboty są któryś rok na rynku, sprzedaż trzeba pewnie liczyć w milionach sztuk, gdyby coś się stało to ktoś już by o tym napisał.

Przypadek Samsunga który podałeś dotyczy konkretnej partii sprzętu, nie jest to wada ogólna baterii li-ion. 

Cztery firmy badały sprawę wnioski są następujące:

"Samsung  wykorzystywał baterie pochodzące od dwóch dostawców — podległej mu firmy Samsung SDI oraz Amperex Technology. Początkowo wada produkcyjna baterii dotyczyła wyłącznie akumulatorów pochodzących od pierwszego dostawcy. Bateria była odrobinę za duża, przez co nie mieściła się w obudowie. Ładowanie baterii oraz nacisk na jej górny prawy róg mogły powodować zetknięcie się elektrod dodatnich i ujemnych, co w efekcie prowadziło do samozapłonu telefonu.Gdy okazało się, że baterie pochodzące od tego dostawcy są wadliwe, Samsung przerzucił całą produkcję akumulatorów do fabryk Amperex Technology. Zwiększone nakłady produkcyjne przerosły jednak możliwości tej firmy i w skutek pośpiechu również i ona wyprodukowała partię wadliwych akumulatorów. W niektórych bateriach warstwa izolacyjna była uszkodzona, a w innych zabrakło jej w ogóle. Wada prowadziła do zwarcia."

Coś takiego (zaniedbania) mogą wydarzyć się wszędzie, elektronika to tylko elektronika. 

Jeżeli po takim czasie nikt nie zgłosił żadnych "przygód" co do ogniw, a do tego wielu użytkowników trzyma robota cały czas "pod prądem" to raczej standardy przy przy produkcji tych ogniw zostały zachowane.

Uspokoiłeś mnie trochę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się od tygodnia v2. Wedle aplikacji posprzątał sumarycznie 413m2 w czasie 436 minut. Poniżej przemyślenia.

 

Zamówiłem w Aze (byłem świadom różnych o nich opini) i jeśli chodzi o samo zamówienie, to nie mam żadnych zastrzeżeń - o gwarancji rzecz jasna nie mogę się wypowiadać. 1900zł.

 

PIerwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Po pierwsze „rozumnie” jeździ, a po drugie dysponuje mocą ssania, która rzeczywiście ściąga z podłogi różnorakie śmieci.

 

Przeglądając temat na forum, wydawało mi się, że cała zabawa z mopem jest niczego warta i przystawka szybko wyląduje w szufladzie, ale nią także jestem pozytywnie zaskoczony. Oczywiście nie zastąpi ona ręcznego mycia podłogi, ale całkiem nieźle ściąga kurz pozostawiony po odkurzaniu. Wystarczy odkurzyć podłogę i przejechać po niej palcami i zobaczyć co na nich się uzbiera. Po mopowaniu paluszki oczywiście czystsze. Dołączam zdjęcie ściereczki, która starła około 40m2 i dla porównania zapasową nówkę. Podłoga nie była myta około 5 dni, więc może i się uzbierało dużo brudu, ale widać, że nie jest to jedynie przystawka do rozlewania wody po podłodze, ale coś tam zbiera. Mi tyle wystarczy i czuć różnicę między samym odkurzaniem a odkurzaniem i kolejnym cyklem mopowania (wybieram w aplikacji tryb mopowania: silnik ssący działa na znacznie niższych obrotach, ale zdaje mi się, że inaczej jeździ, ale głowy za to stwierdzenie nie daję).

 

Potrafi utrzymywać stałą odległość od ściany jadąc wzdłuż, ale jeśli ma się listwy wykończeniowe przy ścianie, które są niższe niż wieżyczka, to robot będzie jechał dotykowo, tymi swoimi zakrętasami przy ścianie. Wiadomo, że to przez to, że przeszkoda znajduje się poniżej wieżyczki.

 

Przenoszenie pomiędzy piętrami nie jest problemem. Potrafi także wyjechać poza zasięg wi-fi, wrócić po pewnym czasie i znów nawiązać połączenie.

 

Miałem nadzieję, że jednak będzie uczył się na swoich błędach, ale nie wydaje mi się, żeby to miało miejsce. Wciąż potrafi na pełnej „petardzie” przywalić w nóżki od mebli. Aż patrzę, czy się pozbiera, ale mam nadzieję, że takie zderzenia zostały uwzględnione na etapie projektu. Przed większymi przeszkodami spokojnie hamuje. Raz utknął pod łóżkiem, które muszę podwyższyć, bo jest na styk i 5 razy słusznie tam nie wjeżdżał dzięki mikrostykowi w wieżyczce, a za szóstym wymyślił sobie, że przecież to wciskanie nie działa od tyłu i właśnie tyłem się wcisnął na chama, rysując czubek wieży.

 

Martwi mnie tunel pomiędzy zbiornikiem na kurz, a szczotką obrotową. Jest wykonany  z foli, oczywiście grubej, ale nie budzi to mojego zaufania (przecięcia itp.). Czy w wersji v1 rozwiązano to w ten sam sposób?

 

Oprócz zasysania posiada też funkcję wyciągania sznureczków z kurzu z pod mebli. Zawsze też brudzi się prawa przednia ćwiartka ze względu na ocieranie. Spód także ładnie się brudzi – już raz nie chciał się ładować przez zabrudzenia.

 

Dzisiaj zauważyłem kurz pod zbiornikiem na kurz. Ale to pewnie ze względu na to, że wciąż cieszy sprawdzanie ile udało się uzbierać i zakurzyłem uszczelkę.

obrazek JPEG.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że musiałeś mieć całkiem brudno na chacie :-D
Przy codziennym puszczaniu z mopem nie będzie problemów z ładowaniem. Pytanie: czy ten mop da się wymienić od razu po sprzątaniu i zostawić na noc, żeby na drugi dzień sam sobie wyruszył? W sensie czy nie przecieka, nie leży taki mokry na parkiecie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że odkurzanie raz na tydzień do tej pory, to i tak nieźle dla kawalera. :-D

Samemu nie używam tej podstawki pod stację dokująca i za każdym razem zaczepiam i odczepiam mop, bo też nie mopuję codziennie. Gdybym zostawił, to myślę, że woda by wyciekła. Nie wiem, czy ta podstawka chamuje przepływ wody, ale sama instrukcja zaleca obecność człeka w trakcie zabaw z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam zostawiać mopa w odkurzaczu. Po pierwsza woda sączy się trochę ale nie wycieka tak, że zaleje podłogę, a drugie ściera będzie butwiała. Zapomniałem raz o mopie i zostawiłem go wraz z wodą w zbiorniku i wyjechałem na dwa dni. Po powrocie szmata strasznie śmierdziała. Po wypraniu oczywiście jak nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych,

mam v1 od ~pół roku, nie jest zbyt przepracowany, bo 1700 minut, 1500mkw i 110 cykli. Niestety zdechł. Objawy są całkiem jak na tym filmie: 

- w aplikacji pojawia się jako fully charged

- jak zablokuję zderzak i nie pozwolę mu odskoczyć od stacji dokującej, to da się nacisnąć przycisk i startuje silnik, ale natychmiast umiera w momencie opuszczenia bazy. Bateria? Robot nie sygnalizuje błędu. Nie mogę zrobić updatu firmware (mam wersję 3.3.6_003055. Po próbie update pojawia się błąd po chińsku. 

Ktoś miał podobny problem i być może (na co liczę) go rozwiązał? 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miczab napisał:

Witam szanownych,

mam v1 od ~pół roku, nie jest zbyt przepracowany, bo 1700 minut, 1500mkw i 110 cykli. Niestety zdechł. Objawy są całkiem jak na tym filmie: 

- w aplikacji pojawia się jako fully charged

- jak zablokuję zderzak i nie pozwolę mu odskoczyć od stacji dokującej, to da się nacisnąć przycisk i startuje silnik, ale natychmiast umiera w momencie opuszczenia bazy. Bateria? Robot nie sygnalizuje błędu. Nie mogę zrobić updatu firmware (mam wersję 3.3.6_003055. Po próbie update pojawia się błąd po chińsku. 

Ktoś miał podobny problem i być może (na co liczę) go rozwiązał? 

oddaj na gwarancję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miczab napisał:

Ten konkretny film nie należy do mnie. Napisałem już do tamtego użytkownika yt, u mnie objawy są identyczne. Nie bardzo wiem jak sprawdzić stację. Nie mam innej do sprawdzenia, a odkurzacz działa tylko w kontakcie z nią.

Wygląda na cutoff baterii. Bateria w tym urządzeniu jest fajnie zrobiona, modułowa i łatwa do wymiany. Rozebrał bym i ją miernikiem zmierzył, i ew. zamówił nowe ogniwa lub całosć jeśli to o to chodzi. 

Kupując w chinach też masz gwarancję, choć wiadomo - jesteś pół roku bez sprzętu niestety.

Ew. Daj to komuś kto to ogarnia.

Pierwsze lepsze z google:

https://www.olx.pl/oferta/serwis-naprawa-odkurzacz-automatycznych-ilife-oraz-xiaomi-vacuum-robot-CID619-IDrNEYd.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jakubdoe napisał:

Czy ktoś odkrył może opcję wgrania mapy mieszkania tak, aby można było cleaning zone wyznaczać? (v2)

Nie ma takiej opcji (puki co) "wgrania" mapy. Mapę możesz wykorzystać po nazwijmy to "dużym" sprzątaniu do momentu następnego "dużego" sprzątania, gdzie  od nowa robot skanuje obszar. Chodzi pewnie o to że w zależności jak ustawione są przeszkody (a może to być każdego dnia inaczej, np krzesła, pufy itp.) robot ma optymalnie sprzątnąć dostępny obszar.

Jeżeli chcesz następnego dnia sprzątnąć tylko dany fragment, nie odpalaj wcześniej "dużego" sprzątania.

Edytowane przez TonyMoSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, [email protected] said:

Czy mógłbyś przybliżyć temat wgrania innego języka?

niestety  brak narazie  prostej instrukcji w jezyku polskim lub angielskim.

Najprostsza znajduje sie na 4pda.ru w jezyku rosyjskim

w skrócie:

Trzeba wyciaganc token (jest duzo instrukcji)

a potem:

mirobo --ip=#ipodkurzacza# --token=#token# raw_command dnld_install_sound '{"md5":"md5plikupkg","sid":1,"url":"http://ipserwereawww:port/pl.pkg"}'

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...