Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lisek84 napisał:

Wygląda na cutoff baterii. Bateria w tym urządzeniu jest fajnie zrobiona, modułowa i łatwa do wymiany. Rozebrał bym i ją miernikiem zmierzył, i ew. zamówił nowe ogniwa lub całosć jeśli to o to chodzi. 

Zmierzyłem, pokazuje 11,7V. Chyba nie jest to aż tak niskie napięcie zeby zdychał od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ddozen napisał:

niestety  brak narazie  prostej instrukcji w jezyku polskim lub angielskim.

Najprostsza znajduje sie na 4pda.ru w jezyku rosyjskim

w skrócie:

Trzeba wyciaganc token (jest duzo instrukcji)

a potem:

mirobo --ip=#ipodkurzacza# --token=#token# raw_command dnld_install_sound '{"md5":"md5plikupkg","sid":1,"url":"http://ipserwereawww:port/pl.pkg"}'

Czy mógłbyś udostępnić pliki z głosem polskim. Rozumiem że trzeba wgrać poszczególne pliki do odpowiednich zdarzeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezner napisał:

Problem w tym, że takie mierzenie niewiele pokazuje. Trzeba by zmierzyć pod obciążeniem. Wtedy może się okazać, że napięcie szybko spada ponieważ pojemność jest bardzo mała. 

Zgadzam się. Wykonałem jeszcze jeden test. Wsadziłem baterię, połączyłem robota z bazą kablem i wysłałem "na robotę". Ruszył i zwyczajnie pracował. To mnie przekonuje do regeneracji baterii. Ciekawe na ile wystarczy nowa, i czy pomoże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, [email protected] said:

Czy mógłbyś udostępnić pliki z głosem polskim. Rozumiem że trzeba wgrać poszczególne pliki do odpowiednich zdarzeń? 

https://ufile.io/trqcw

md5 2b1d4f1322caa288d6edbc5caca59d04

to jest pelna paczka wygenerowana audio generatorem z:

https://github.com/dgiese/dustcloud/tree/master/devices/xiaomi.vacuum/audio_generator

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, witek_77 napisał:

zrób jakis tutorial, albo daj linka do wschodnich 

może ktoś zrobi jakiś tutek ;) żona by się ucieszyła jakby Mi przemówił w języku polskim

Edytowane przez esk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje sprawa nie jest dość oczywista, a zrobienie tutorial to jak napisanie książki.

Kroki mniej więcej takie:

1. Posiadanie linuxa  np. Ubuntu
2. Zainstalowanie pakietów python oraz python-miio
3. Odkopanie tokena odkurzacza (na podstawie starej app Mi Home maks wersja 5.0.0)
4. Postawienie serwera www do umieszczenia pakietu językowego
5. Wgranie pakietu.

Na próbę mogę komuś wgrać zdalnie takie pakiet. Jednak taka osoba musi posiadać zewnętrzny adres IP od operatora internetu + możliwość skonfigurowania w routerze DMZ wskazującego na odkurzacz. Na chwilę udostępnianie odkurzacza dla mojego konta w MI HOME.

Po wszystkim będzie można usunąć DMZ i udostępnienie. Jak ktoś chce spróbować zapraszam

Edytowane przez [email protected]
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, [email protected] napisał:

Na próbę mogę komuś wgrać zdalnie takie pakiet. Jednak taka osoba musi posiadać zewnętrzny adres IP od operatora internetu + możliwość skonfigurowania w routerze DMZ wskazującego na odkurzacz. Na chwilę udostępnianie odkurzacza dla mojego konta w MI HOME.

Po wszystkim będzie można usunąć DMZ i udostępnienie. Jak ktoś chce spróbować zapraszam

Pierwsza taka instalacja zdalna już zrobiona i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie wgranie pakietu może wpłynąć na gwarancję, mam w Polsce więc może się okazać że kiedyś skorzystam?

 

Fajnie by było skoro już powstał taki pakiet wejść w kontakt z Xiaomi, może Admin by coś wskórał u nich, żeby udostępnili to na swoich serwerach.

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gawronnek napisał:

Jak takie wgranie pakietu może wpłynąć na gwarancję, mam w Polsce więc może się okazać że kiedyś skorzystam?

Praktycznie ten język można pozamiatać z mi home ustawiając inny język. Co do gwarancji nie wiem. Wgrałem i nie ma problemu.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada rozpakowany firmware do v2? Potrzebuję spisu plików z głosami ponieważ v2 ma więcej opcji a co za tym idzie więcej plików niż v1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu Mi Home można zmienić język np. na angielski. Ja podgrywam w to miejsce język polski i jeżeli zdarzy się sytuacja, iż będziesz chciał powrócić do angielskiego to wystarczy że przełączysz np na język chiński i następnie na angielski. 

Wgranie języka polskiego tylko za pomocą pakietu linuxowego.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wgranie języka tylko za pomocą linuxa.

W MiHome przy wgrywaniu wysyłane jest żądanie do tego odkurzacza by pobrał taki pakiet językowy jako wskazałeś w aplikacji MiHome. Pakiet znajduje się na zewnętrznych serwerach. 

W przypadku podmiany na inny pakiet językowy spoza MiHome możliwe jest tylko wysłanie żądania na chwilę obecną z pakietu Linuxowego by pobrał pakiet językowy. Ja umieściłem pakiet na swoim serwerze, który mam w domu i tym samym jestem w stanie wywołać go by został wgrany do odkurzacza. 

Podsumowując: wysłanie żądania dla odkurzacza by pobrał pakiet językowy tylko za pomocą pakietu (https://github.com/rytilahti/python-miio) zainstalowanego na linuxie. Do tej operacji jest potrzebny token jaki na chwilę obecną jest ustalony dla Twojego odkurzacza. To też jestem w stanie wyciągnąć np. kiedy udostępnisz mi swój odkurzacz dla mojego konta w MiHome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baryla napisał:

Xiaomi vacuum cleaner light? 

 

https://gizchina.com.pl/2018/03/07/xiaomi-pokazalo-nowy-odkurzacz-ktory-najdrozszych-nie-nalezy-xiaomi-xiaowa-robot-vacuum/amp/

Ciekawe czy ten będzie biegał po mieszkaniu jak pijany góral? 

brak skanera = zamieszanie i szajs tak jak wynalazki od ilife

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, [email protected] said:

Praktycznie ten język można pozamiatać z mi home ustawiając inny język. Co do gwarancji nie wiem. Wgrałem i nie ma problemu.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada rozpakowany firmware do v2? Potrzebuję spisu plików z głosami ponieważ v2 ma więcej opcji a co za tym idzie więcej plików niż v1.

spis plikow do v2:

https://pastebin.com/Py85Uw2s

BTW ruscy maja cos na windowsa

Wystarczy wygooglowac: WIN-MIROBO

ale nie mam windowsa takze nie znam szczegolow.

Edit: maja to od niemcow

http://www.roboter-forum.com/showthread.php?25361-Win-mirobo-Eigene-Sprachpakete-installieren

Edytowane przez ddozen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj robot wrócił z gwarancji. Błąd wentylatora był dlatego, że był podobno mega zabrudzony i gwarancja WARUNKOWA zrobiona. Jak się uchronić przed tym ? Wygląda na to, ze hepa nie jest skuteczna za bardzo. Spróbuje z chusteczką higieniczną ewentualnie. Tylko u mnie czasami 2x trzeba czyścić zbiornik podczas jednego odkurzania :) No nic zobaczymy, a jak nie to sam bede rozkręcał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę gorąco podziękować koledze Rafałowi, angielski mówiony nie jest moją mocną stroną, nie raz nie rozumiałem komunikatów, trzeba było się domyślać albo szukać tekstu w aplikacji, teraz nie będzie tego problemu.

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji to nie ma z tym zadnego problemu do wrzucenia pliku z audio wykorzystujemy ten sam proces ktory xiaomi uzywa do zmiany jezyka miedzy chisnkim i angielskim.

Czyli po zmianie jezyka w apliakcji polski jezyk bedzie kompletnie nadpisany bez sladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, witek_77 napisał:

moj robot wrócił z gwarancji. Błąd wentylatora był dlatego, że był podobno mega zabrudzony i gwarancja WARUNKOWA zrobiona. Jak się uchronić przed tym ? Wygląda na to, ze hepa nie jest skuteczna za bardzo. Spróbuje z chusteczką higieniczną ewentualnie. Tylko u mnie czasami 2x trzeba czyścić zbiornik podczas jednego odkurzania :) No nic zobaczymy, a jak nie to sam bede rozkręcał

Odkurzaj częściej ;) Może działo się tak przez przepełniony pojemnik właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO mnie odkurzacz przyszedł w we wtorek 27 lutego, 24 lutego w sobotę jak zawsze sprzątałem całe mieszkanie, nie jakoś dokładnie jak pedancik, po prostu kurze, odkurzanie i zmywanie. W dniu przyjścia przesyłki odpaliłem go z ciekawości bo czytałem tutaj że po pierwszym odkurzaniu jest cały pojemnik, mało tego, podobno brud wypada bokiem aż podnosi klapkę. Obleciał całe mieszkanie, w aplikacji było 45m2 sprzątania, aż bałem się otworzyć klapkę bo myślałem że buchnie na mnie kurz i brud z pojemnika. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że nawet połowa pojemnika nie jest zapełniona... Więc pytam, jakim cudem nawet po 50m2 sprzątaniu pojemnik może być pełen? jaki syf ludzie muszą mieć w domach żeby to całe się napełniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z jednej strony tak (ja się nie wypowiadam, co tam ludzie mają w domu) ale ten odkurzacz to nie jest chyba przeznaczony do sprzątania przemysłowego, tylko właśnie do codziennego delikatnego odkurzania, a nie odgruzowywania, żeby się w pojemniku nie mieściło (no chyba, że ze 100m wykładzin i dywanów).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam labradora, owczarka niemieckiego długowłosego i kota :) Dom 100m2 z czego odkurzacz wylicza 52m powierzchni sprzątanej. Wiosna idzie to i sierści 2x więcej. Owczarek jest 5 miesięczny i gubi swoją szczenięcą sierść. Jak był sam labrador to starczało spokojnie na cały dom i był prawie pełny. Psy idą na pole i przynoszą dodatkowy syf na łapkach a pogoda nie rozpieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że być może to nie jest sprzęt dla Ciebie... Jeżeli zatka się drugi raz, to przemyślałbym temat i ewentualnie zastanowił się nad jakimś mocniejszym egzemplarzem. Nie wiem, czy Dyson 360 by sie nadał? Wygląda na solidną maszynę... Możesz jeszcze co tydzień go rozkręcić i przeczyścić, myślę, że jest to spokojnie do wykonania - przynajmniej rozkręcanie jedynki to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...