Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

No panowie (bo zauważyłem, że odkurzanie stało się męską domeną) działa i u mnie po zmianie lokalizacji na USA, języka na English, resecie WiFi i ponownym dodaniu odkurzacza. Szybki i bezproblemowy proces. Świetnie napisane instrukcje, porady jak dbać o robota, warto było czekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wasze odkurzacze robią miesięcznie przebiegu? Mój robi około 1000m2 miesięcznie. Filtr pokazuje mi jeszcze 49% ale myślę, że wytrzyma spokojnie rok biorąc pod uwagę jego stan i to, że go czyszczę odkurzaczem po każdym sprzątaniu. Dużego zużycia szczotek nie widzę także daję im rok - półtora spokojnie. Dokładny przebieg to 4598 minut, 4360 m2 w 4 miesiące.

Edytowane przez qwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od kiedy to już było haha, bo ja np. ostatnie aktualizacje miałem dość dawno temu. Teraz się dowiemy wielu ciekawych rzeczy. Kiedyś o to pytałem już, a teraz widzę, że jest napisane, że dla przedłużenia życia baterii ma cały czas stać w doku.

totalna bzdura.
Takie ogniwa zuzywaja sie najszybciej gdy sa naladowane do pelna, ponadto temperatura jest wyzsza niz pokojowa bo chodzi procesor w odkurzaczu.
Co tez sprzyja szybszej utracie pojemnosci.
Tak wiec to co napisali to totalna bzdura nie mniej jak padna ogniwa to sobie kupie drugie i przelutuje :)
Nie mam pojecia czemu tak napisali skoro nalezy stosowac ta sama technikę co w laptopie czyli rozladowac do 40% i wylaczyc jesli zamierzamy nie uzywac odkurzacza.
Dla zainteresownych sa w internecie wykresy jak czas, temp, i stopien naladowania wplywa na degradacje ogniw.

Co prawda u mnie cykle sa od 80,85% do 100 bo mam tylko 30m2 co sie rowna 30min odkurzania.
Tak wiec to tez troszke zle wplywa na ogniwa.

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil004 napisał:


totalna bzdura.
Takie ogniwa zuzywaja sie najszybciej gdy sa naladowane do pelna, ponadto temperatura jest wyzsza niz pokojowa bo chodzi procesor w odkurzaczu.
Co tez sprzyja szybszej utracie pojemnosci.
Tak wiec to co napisali to totalna bzdura nie mniej jak padna ogniwa to sobie kupie drugie i przelutuje :)
Nie mam pojecia czemu tak napisali skoro nalezy stosowac ta sama technikę co w laptopie czyli rozladowac do 40% i wylaczyc jesli zamierzamy nie uzywac odkurzacza.
Dla zainteresownych sa w internecie wykresy jak czas, temp, i stopien naladowania wplywa na degradacje ogniw.

Co prawda u mnie cykle sa od 80,85% do 100 bo mam tylko 30m2 co sie rowna 30min odkurzania.
Tak wiec to tez troszke zle wplywa na ogniwa.

Tapniete z SGS6 Edge+
 

Mogą mieć rację, bo odkurzacz po naładowaniu prawdopodobnie pobiera energię wyłącznie z sieci zasilającej. Bateria wtedy nie jest rozładowywana, co sprzyja jej żywotności - pomijając samorozładowanie.

Ogólnie z charakterystyki ogniw różnego typu wychodzi, że najlepiej gdy są one rozładowywane do max 40%. Dużo o tym opowiadać. Temat na 2h.

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akslow nie maja racji i mowie to ze 100% wiedza na ten temat.

dlaczego sie przechowuje baterie przy naladowaniu 40%?

dlaczego w laptopach sa opcje aby bateria byla ladowana tylko do 80%?

a no miedzy innymi dlatego iz przy 40% najwolniej zachodzi degradacja pojemnosci ogniwa.

ladowanie do 80%tez wydluza zywotnosc.

Jak by po naladowniu odkurzacz bral prad z ogniw to akurat lepiej by bylo dla nich niz ciagle na 100%

 

nie chodzi mi o to ze w tym przypadku baterie padna szybciej itd bo to wiadomo juz na starcie ale o to ze chinczyki napisaly totalna bzdure nie majaca sie nijak do realiow.

wystarczy zagłębić sie w temat przechowywania akusow litowych i stwierdzisz to samo.

 

Nie jest to jakies tragiczne bo akusy mozna wymienic nie mniej nie rozdrabniajac sie w szczegoly w odkurzaczu brakuje opcji:

- do jakiego poziomu ma ladowac

- do jakiego poziomu ma rozladowywac

- trybu konserwacji ogniw

 

 

Aczkolwiek mysle ze po roku czasu podlacze ogniwa pod I-Maxa i sprawdze ich pojemnosc.

Akurat w moim przypadku kiedy zuzywam tylko 15do20%baterii w kazdym cyklu to troszke kiepsko, i raz na jakis czas nie wracam do bazy po odkurzaniu bo baterii starcza mi na 3dni bez ladowania przy codziennym odkurzaniu.

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kamil004 napisał:

@akslow nie maja racji i mowie to ze 100% wiedza na ten temat.

dlaczego sie przechowuje baterie przy naladowaniu 40%?

dlaczego w laptopach sa opcje aby bateria byla ladowana tylko do 80%?

a no miedzy innymi dlatego iz przy 40% najwolniej zachodzi degradacja pojemnosci ogniwa.

ladowanie do 80%tez wydluza zywotnosc.

Jak by po naladowniu odkurzacz bral prad z ogniw to akurat lepiej by bylo dla nich niz ciagle na 100%

 

nie chodzi mi o to ze w tym przypadku baterie padna szybciej itd bo to wiadomo juz na starcie ale o to ze chinczyki napisaly totalna bzdure nie majaca sie nijak do realiow.

wystarczy zagłębić sie w temat przechowywania akusow litowych i stwierdzisz to samo.

 

Nie jest to jakies tragiczne bo akusy mozna wymienic nie mniej nie rozdrabniajac sie w szczegoly w odkurzaczu brakuje opcji:

- do jakiego poziomu ma ladowac

- do jakiego poziomu ma rozladowywac

- trybu konserwacji ogniw

 

 

Aczkolwiek mysle ze po roku czasu podlacze ogniwa pod I-Maxa i sprawdze ich pojemnosc.

Akurat w moim przypadku kiedy zuzywam tylko 15do20%baterii w kazdym cyklu to troszke kiepsko, i raz na jakis czas nie wracam do bazy po odkurzaniu bo baterii starcza mi na 3dni bez ladowania przy codziennym odkurzaniu.

 

Tapniete z SGS6 Edge+

 

 

 

 

Z przechywowaniem to racja i jeszcze im w nizszej temperaturze tym lepiej, ale tutaj o przechowywaniu nie ma mowy. Baterie masz miec po to zeby korzystac z urządzenia 40% do 10% jakbys funkcjonowal (bo potrzebujesz 30%) baterię zajechałbyś szybciej niż korzystając 100%-70%. Byc może powinienes mieć wybor czy chcesz ladować do 100% czy 80%. Być może baterie już to uwzględniają (w co wątpie). Bo trzeba się pochwalić zasięgiem (m^2). Tak czy tak nalezałoby sprawdzić jaki pobór ma stacja po naładowaniu akumulatora. Pozostawienie poza stacją może nie być tym samym. Wyliczysz wtedy na ile wystarczylaby bateria. Należy dalej pamietac o cyklach ładowania, które maja najwiekszy wypływ na zywotność (poza innymi parametrami jak prąd pobierany, ładowania)

Edytowane przez akslow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele. razy zostawiam odkurzacz odlaczony od stacji bo szkoda mi ogniw :) nie mniej z regoly jest zadokowany.

powinna byc wlasnie regulacja w jakim przedziale chce uzywac baterie np 50-80 zamiast 70-100.
Ale to w moim przypadku, bo sa tu tacy co maja mieszkania ponad 100m2 i u nich nie bylo by takiej potrzeby :)
Na razie ciesze sie ze odkurzacz gada po angielsku, teraz go rozumiem co chce. :)

Tapniete z SGS6 Edge+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona uważała że kupiłem sobie zabawkę. Ale... po kilku dniach sprzątania przez Xiaomi zmieniła zdanie. Jest zachwycona i zdziwiona w jakim brudzie żyliśmy do tej pory :):) A ja mam teorię spiskową... jak nas w domu nie ma to Mijia brudzi specjalnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, arthuryankovski napisał:

Ale przeraża mnie, ile on zbiera syfu, kurzu i sierści kota...

Normalka, u góry, gdzie mam wykładzinę w sypialni i 2 mniejsze dywany u dzieci, jest sprzątane codziennie i zawsze jest spory kołtun. Na dole bez dywanów włosów o wiele mniej, ale za to więcej piachu i pojemnik mało wypełniony. Też nie wiem skąd tyle tego syfu mimo systematycznego sprzątania i jak się spojrzy, to wygląda, że jest czysto...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi Janusze... Ciekawe czy jak ktoś kupi myśląc, że to jakaś lepsza wersja, to oddają kasę... Nie można napisać zwyczajnie, że "spodziewana dostawa za miesiąc"? Nic tak nie irytuje jak sprzedawcy na allegro sprzedający sprzęt, którego nie mają. Ale to niestety nie tylko u nas. Kilka dni temu przyszła do mnie paczka z Ali po miesiącu. Najpierw tydzień nie wysyłał, jak zacząłem robić aferę, to napisał, że wysłał i podał fałszywy nr śledzenia dhl, po tygodniu jak się zacząłem upominać, to najpierw sprawdzał 3 dni, po kolejnym upomnieniu napisał, że dhl mu zwrócił przesyłkę bo omyłkowo stwierdzili, że zawiera baterie (?). A jak faktycznie wysłał, to o 14 ichniego czasu kurier odebrał, a na drugi dzień o 13 już miałem zamontowaną nawigację w aucie. Byłem w szoku...

Zastanawiam się po co to ściemnianie, gdyby napisał, że będzie opóźnienie, bo coś tam, to zupełnie inne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna jestem zadowolonym posiadaczem Xiaomi.

Generalnie nie mam do niego zastrzeżeń natomiast napotkałem drobny problem.

Po uruchomieniu sprzątania odkurzacz robi pierwsza rundę wokół salonu wyznaczając pierwsza strefę sprzątania, natomiast przy zakańczaniu tej pierwszej pętli próbuje podjechać do bazy. Tak jakby sprawdzał punkt początkowy domykając obszar w bazie. W tym momencie zamiast delikatnie dotknąć bazy i odjechać,  usilnie próbuje na nią wjechać na wstecznym. Kilkukrotnie próbuje po czym powraca do sprzątania i odkurza pierwszy obszar.

Nie zdarza sie to podczas powrotu końcowego do bazy natomiast podobny problem występuje gdy próbuje z bazy wyjechać na "Remote Control'. Wtedy zamiast do przodu rusza do tyłu. Jeśli najpierw sam wyjedzie i da sie mu Pauze, wtedy wywolanie ruchu do przodu z Remote Control działa bez zarzutu.

 

.Wygląda mi to na bardziej na błąd oprogramowania niz fizyczny defekt.

Czy ktoś z was spotkał sie z takim zachowaniem?

 

Z góry dzieki za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...