Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Tłumaczenie apki można pobrać z tej opisu tego filmu

Zachowuje się i działa jakby była oryginalnie tłumaczona. Po wybraniu jako region "united states" zamiast "china mainland" podmieniamy plugin 181.

 

Screenshot_2017-03-30-20-36-37.png

Edytowane przez 5zymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że powiadomienia od aplikacji (iOS) od około 30.03 są po angielsku - coraz bliżej do angielskiego interfejsu :) 

czy ktoś próbował ustawić reguły automatyzacji/scen dla robota? Chciałem ustawić na drugim urządzeniu gdzie robot jest współdzielony i nie pojawia się tam. Zastanawiam się czy to wina iOS, czy jakoś się ustawia dodatkowe opcje współdzielenia, czy tak po prostu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że powiadomienia od aplikacji (iOS) od około 30.03 są po angielsku - coraz bliżej do angielskiego interfejsu  
czy ktoś próbował ustawić reguły automatyzacji/scen dla robota? Chciałem ustawić na drugim urządzeniu gdzie robot jest współdzielony i nie pojawia się tam. Zastanawiam się czy to wina iOS, czy jakoś się ustawia dodatkowe opcje współdzielenia, czy tak po prostu jest

U mnie (Android) powiadomienia wciąż w krzaczkach.

Nie wiem, co to są reguły scen i czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale jak przez appkę na telefonie ustawię harmonogram sprzątania, a później wejdę na appkę na tablecie, to ten harmonogram widzę. Tak samo, jak na obu urządzeniach mogę podglądać robota podczas pracy.
Żadnych opcji współdzielenia nie zaznaczyłem. Jestem zalogowanych na to samo konto Mi na obu urządzeniach.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam. Właśnie zakupiłem odkurzacz. Działa rewelacyjnie. Niestety u mnie ma problem z czarnym dywanem. Zachowuje się tak jakby dla niego była to krawędź podłogi i nie chciał na niego wjechać. Gdy znalazł biały pasek na dywanie wjechał bez problemu ale na czarne części wciąż nie chciał wjechać. Rozwiązaniem problemu okazało się zaklejenie czujników "krawędziowych" kilkoma warstwami papierowej żółtej taśmy malarskiej :) W mieszkaniu nie mam schodów więc te czujniki chyba do niczego więcej nie służą. Robot sprząta bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu użytkowników zgłaszało ten problem z czarnymi dywanami i wielu stosuje to samo rozwiązanie z zaklejaniem czujników. W przypadku braku schodów jest to jakieś rozwiązanie. Może kiedyś dorobią taką opcję w oprogramowaniu aby te czujniki wyłączać (oczywiście z ostrzeżeniem ukazującym infografikę ze spadającym robotem, krzaczkami i wykrzyknikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udaje mi się w żaden sposób wrzucić języka angielskiego do pluginu. Nie mam Root-a. Tel to Galaxy S7. Wykorzystywałem "niemiecki" sposób, wszystko przeszło bez błędów lecz plugin nadal jest po chińsku. Przeszedłem na lokalizację US i podmieniłem plugin 199(rozumiem że podmieniamy tylko plik apk z katalogu MOD z pobranej paczki? a więc po co są tam pliki Strings.xml?), lecz nadal bez zmian. Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze trzeba zrobić żeby zadziałał język angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arthuryankovski 

Nie chodzi o harmonogram, tylko o coś co się nazywa "Automation" dostępne z profilu (pozwala w teorii na to, żeby odkurzacz włączał się po wyjściu danej osoby z domu - to mnie interesuje) oraz/lub przyciski na głównym ekranie "Back home" / "Leave home" - to są sceny, czyli odpalane akcje jednym przyciskiem (np. załączanie sprzątania bez wchodzenia w urządzenie).

Na jednym koncie mam dodanego robota, a udostępniam robota drugiemu kontu. Ja mogę wszystko, drugie konto nie widzi robota w tych miejscach.

Jeśli chodzi o komunikaty to na iOS są po angielsku, aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby nie były na każdym, ponieważ dzisiaj odpaliło się coś co nazywało się inicjalizacją urządzenia i na jednym urządzeniu miałem mieszankę angielsko chińską dalszej części komunikatu, a na drugim pełną angielską.

P.S. kupowałem robota na aze.com.pl i mogę śmiało polecić (kupowałem u nich również wagę Xiaomi i dwa razy kupowałem paski magnetyczne - przesyłka docierała na kolejny dzień lub dwa dni po, faktura zgodna z polskim prawem, tj. cały VAT a nie dziwne kombinacje, przesyłka dobrze zapakowana, nie mogę narzekać, na kontakt po sprzedaży również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawgaw

OK. Już widzę ocb. Ale nie kumam, na jakiej zasadzie ma działać np. ten start pracy po wyjściu z domu? Jest gdzieś jakiś film/artykuł o tych regułach? Jak to ustawić i co jest potrzebne?

Ale i bez tego możesz wystartować sprzątanie, albo zainicjować powrót do bazy przy pomocy dwóch kliknięć:
1. Najpierw robisz sobie skrót do urządzenia na pulpicie
a ) w Mi Home trzymasz długo swój odkurzacz, aż się zaznaczy i na dole pojawi się dodatkowe menu
b ) klikasz "More"
c ) wybierasz "Add Home screen shortcut"
d ) od tej pory masz skrót na pulpicie bezpośrednio do odkurzacza
2. Wchodzisz do urządzenia via skrót na pulpicie
3. A tam wiadomo, pod mapką masz skróty do startu sprzątania/powrotu do bazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Odkurzacz kupiłem na PL-GSM w środę a produkt dotarł do mnie w piątek gotowy do pracy. Na chwilę obecną wielkie WOW. Pewnie za kilka dni pojawi się kilka pytać czy problemów z którymi się zgłoszę. Szkoda że nie mam/nie mogę mieć roota na telefonie więc na chwilę obecną muszę korzystać z chińskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iOS nie ma pulpitu ;) - skrótów takich tez nie ma (są w teorii w ramach widgetów ale póki co tez nie udało mi się tam dodać odkurzacza).

Kliknięcie w scenę jest o tyle lepsze że nie czeka na połączenie z odkurzaczem i dzięki temu jest szybsze.

Co do automatyzacji to jest zdecydowanie bardziej zaawansowana z menu profilu - w załączeniu screeny

IMG_5904.PNG

IMG_5908.PNG

IMG_5909.PNG

IMG_5910.PNG

IMG_5912.PNG

IMG_5913.PNG

IMG_5914.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem na Ali (dokładnie to tutaj: https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Robotic-Vacuum-Cleaner-Room-Robot-5200mAh-NIDEC-Motor-Suction-LDS-12/32726872253.html) kiedy były 7 urodziny i miałem do wykorzystania mobilny kupon na -30$. Przyszedł szybko DHL-em, podatki 101 zł, więc całość kosztowała mnie ok. 1320 PLN, znacznie taniej niż teraz można znaleźć gdziekolwiek w polskiej dystrybucji.
Jeśli chodzi o gwarancję, to nie bardzo wierzę, że nawet kupując w PL zostanie ona w jakikolwiek sposób zrealizowana, bo niby jak, a importer może zamknąć jedną firmę i zaraz założyć drugą, bez gwarancyjnych zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, QraJr napisał:

Witam ponownie.

........ Szkoda że nie mam/nie mogę mieć roota na telefonie więc na chwilę obecną muszę korzystać z chińskiej. 

Możesz mieć na telefonie bez root bez problemu :) opisałem to w tym poście >>>klik<<< jedyna zmiana jaka zaszła po wprowadzeniu 199.apk to w czwartym skrypcie trzeba zmienić ścieżkę do pliku na właściwą (pogrubione poniżej):

______________

@echo off

for /f %%p in ('forfiles /P Data\apps\com.xiaomi.smarthome\f\plugin\install\mpk\11 /S /M  *.apk /C "cmd /c echo @file"') do set apk=%%p

for /F %%i in ('dir /b "Plugin hier rein\*.apk"') do (
xcopy /s /y "Plugin hier rein" Data\apps\com.xiaomi.smarthome\f\plugin\install\mpk\11\%apk%
echo "d"
pause
goto EOF
)
pause
_______________

Edytowane przez bpiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam info odnośnie zakupów od TALOON ELECTRIC TECNOLOGY CO.,LTD z Aliexpres - https://www.aliexpress.com/store/912943

Dokupiłem prócz odkurzacza jeszcze pakiet zastępczy akcesoriów  - spytałem czy jest jakaś zniżka bo przecież odkurzacz nie jest tani. Odpisał że wyślę bonus na konto ale tego nie zrobił. Wysłał mi ramkę zastępczą do szczotki za około 10-12 USD - dziś ją otrzymałem ;)

Wiem że Mirek ze mnie ale próbujcie jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób korzystających z taśm magnetycznych. Czy odkurzacz musi je fizycznie widzieć?

Myślę o tym, żeby kupić taśmy i podkleić je pod dywaniki, żeby odkurzacz na nie nie próbował wjeżdżać, skoro i tak sobie z nimi nie razi, ale jednocześnie żeby taśmy były niewidoczne. Tylko nie wiem, czy to ma szansę zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy "widzieć" nie musi. Czujniki magnetyczne w odkurzaczu są umieszczone tak, że odkurzacz musi najechać na pasek aby go zauważył. Jeśli dywan ma długi włos to może być problem, będzie próbował 1 kołem na dywan najeżdżać. Wiem że ma problem z wjazdem dwoma kołami jednocześnie na wysoki dywan, ale jednym kołem daje radę.  Ja zakleiłem czujniki optyczne, bo omijał mi czarne pola na dywanie. Natomiast problem schodów załatwiłem właśnie taśmą magnetyczną. Działa od kilku miesięcy bez problemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...