Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

To musi iść wg jakiejś kolejności po kontach..wywaliłem nawet całkiem mi home, przeinstalowałem i nadal jest chiński,więc to raczej pod konto jest podwiązane kiedy pobierze plugin. Szczególnie,że używam konta na  kilku urządzeniach  i na każdym nadal jest po chińsku

Edytowane przez bdkacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem całkiem MiHome, zresetowałem odkurzacz i połączyłem od nowa wybierając United States. Nadal było po chińsku. Wtedy trzeba wejść w ustawienia MiHome i zmienić język z Default na English. Wersja MiHome mam 4.0.11 przed chwilą pobraną ze Sklepu Play. Wersja firmware 3.3.6_003047. Wszystko jest up to date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Home 4.1.16
Locale: Mainland China
Language: English
Update plug-ins włączone

Firmware odkurzacza: 3.3.6_003047

Co zrobiłem, że mam po angielsku?
Miałem w Mi Home ustawiony język "default". Dziś dostałem powiadomienie o aktualizacji Mi Home z 4.1.15 na 4.1.16. Zaktualizowałem. Potem zobaczyłem na forum info, że jest już język angielski. Wszedłem w ustawienia, zmieniłem z default na english i już. Nic więcej nie zmieniałem ( w tym lokalizacji; wciąż mam Mainland China).

Być może jak już ktoś napisał, to kwestia kolejkowania. Ale upewnijcie się, czy macie zmieniony język na angielski i włączony update plugin. Sczególnie ci, którzy samodzielnie zangielszczali appkę (musieli wyłączyć autoupdate).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał ktoś w pluginie? gdzie pliki dźwiękowe się znajdują? w jakim formacie itd? może możnaby podmienić na.... słodki głos teściowej lub coś w tym stylu? ;)

 

Widzę że na Youtube w "Xiaomi Mi Robot vacuum - Mijia - English interface" jest napisane:

"12.04.2017: Guys, today the vacuum updated itself to plugin version 205! EVERYTHING is in ENGLISH, including ENGLISH female voice! No need for my plugins anymore, check it out!'

Widzicie gdzieś u siebie ten plik głosowy po angielsku? 

Edytowane przez bpiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest i angielski głos.  Tutaj http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=19479&start=320 koleś opisał co zrobił aby pokazał mu się do pobrania język angielski. Jako dowód wrzucił filmik na youtubie. 


Jeżeli komuś nie pojawiła się jeszcze angielska wersja głosowa to można zrobić mały trik.

W ustawieniach zmieniamy tylko język aplikacji na chiński -> przechodzimy do ustawień odkurzacz które również będą po chińsku. Wchodzimy w ustawienia głosowe i szukamy angielskiego, dajemy instaluj/użyj. Po całej akcji wracamy do wersji angielskiej. 

Edytowane przez QraJr
dodatkowe info
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest angielski, mój już gada kobiecym głosem. Coś chyba jest nie tak z moim telefonem, po zmianie na angielski zmienia mi się język w jednym miejscu. Tam gdzie jest napisane CLEAN, jak zmienię na default, to w tym miejscu są krzaki. Niestety jak wchodzę w aplikację odkurzacza, to bez względu na wszystko są krzaczki

Screenshot_2017-04-13-12-04-10.png

Screenshot_2017-04-13-12-08-08.png

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, QraJr napisał:

Rzeczywiście jest i angielski głos.  Tutaj http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?f=6&t=19479&start=320 koleś opisał co zrobił aby pokazał mu się do pobrania język angielski. Jako dowód wrzucił filmik na youtubie. 


Jeżeli komuś nie pojawiła się jeszcze angielska wersja głosowa to można zrobić mały trik.

W ustawieniach zmieniamy tylko język aplikacji na chiński -> przechodzimy do ustawień odkurzacz które również będą po chińsku. Wchodzimy w ustawienia głosowe i szukamy angielskiego, dajemy instaluj/użyj. Po całej akcji wracamy do wersji angielskiej. 

Potwierdzam działanie triku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...