Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, larryyy napisał:

No dobra... to jeszcze jakie są różnice pomiędzy Aqarą, a Mi Hub2 ?

Mijia hub v2 nie ma wsparcia dla Homekit

reszta zależy od tego jaką wersję regionalną porównujesz

wersja EU (tak samo inne wersje oprócz chińskiej) poza brakiem wsparcia dla HomeKit i posiadaniem wtyczki do gniazdka EU niczym się nie różni od chińskiej Aqara hub. Nie można jej używać przynajmniej na razie w Aqara Home app, działa tylko Mi Home app

wersja chińska działa i w Mi i w Aqara Home app. Posiada dodatkowo wbudowane radio tylko na chiny (ale da się zmienić przez dns żeby na przykład były polskie stacje) posiada też możliwość wgrywania własnych dzwonków w formacie mp3 i oczywiście też nie ma wsparcia HomeKit.

Huby Mija mają zasadniczo 2 różne firmware które dzielą je na wersję chińską i resztę świata za to jest więcej oznaczeń samego hardware w zależności od regionu. Niestety te 2 różne firmware uniemożliwiają pełne używania na przykład bramki EU na chińskim serwerze lub odwrotnie pomimo tego, że da się dodać każdą w każdym regionie.

Ciekawe będzie jak będzie z bramką Aqara kiedy wyjdzie wersja EU ponieważ wersja US ma dokładnie ten sam firmware co chińska wersja Aqara, czyli nie tak jak w przypadku bramek Mijia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rezmus napisał:

aqara us/eu to ten sam model aqhm02, chinska to aqhm01.

Chodziło mi tylko o firmware. Mają ten sam firmware, nie tak jak na przykład chińska Mijia i wersja EU, które mają zupełnie różny firmware a niektóre hardware oczywiście różnią się modelami w zależności od regionu

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqara firmware maja ten sam, ale nie podepniesz eu pod cn i odwrotnie, trzeba na to uwazac ;)

te bramki globalne xiaomi to sprzetowo w 100% to samo co aqara i pewnie przy odrobinie checi mozna by konwertowac je xioami <> aqara.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rezmus napisał:

aqara firmware maja ten sam, ale nie podepniesz eu pod cn i odwrotnie, trzeba na to uwazac ;)

te bramki globalne xiaomi to sprzetowo w 100% to samo co aqara i pewnie przy odrobinie checi mozna by konwertowac je xioami <> aqara.

No właśnie z chęcią bym spróbował z wersją US na chińskim serwerze. Dodać na sam serwer żaden problem tylko potem chodzi żeby się dostać do konfiguracji. Nie wiem może się mylę ale w Mi Home wygląda dla mnie, że dostanie się do konfiguracji właśnie zależy od firmware, więc jeśli mają teoretycznie ten sam firmware to powinno działać, Między innymi właśnie dlatego bramka Mijia EU nie działa w pełni na chińskim serwerze i odwrotnie a dodać je można bez problemu. Pokazują się w automatyzacjach, działa wszystko tylko nie można się dostać do ustawień bramek. Znam ludzi z wersją Aqara US to się popytam. Może już sami próbowali z chińskim serwerem chyba, że w samym firmware jest blokada regionów.

Sam używam jednej z bramek Aqara w chińskiej wersji na serwerze EU.

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodac mozesz tylko mi home na ios, bo on nie filtruje modeli na dany region na etapie dodawania. mi home na android nawet ci nie wyszuka urzadzenia jak nie bedzie na liscie z regionu. konfiguracja to masz na mysli ladowanie plugina z api i to sie odbywa na podstawie modelu wlasnie. tak jak pisalem nie podepniesz w pelni aqara us/eu (aqhm02) na chiny, tak samo nie podepniesz aqara cn (aqhm01) poza chiny. za to wersje eu i us mozesz sobie podpinac na stany i europe zamiennie, bo to ten sam model.

moim modem mozesz podpiac wszystko i wszedzie, bo on na kazdym regionie uzywa zbiorczej listy urzadzen z wszystkich regionow.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rezmus napisał:

dodac mozesz tylko mi home na ios, bo on nie filtruje modeli na dany region na etapie dodawania. mi home na android nawet ci nie wyszuka urzadzenia jak nie bedzie na liscie z regionu. konfiguracja to masz na mysli ladowanie plugina z api i to sie odbywa na podstawie modelu wlasnie. tak jak pisalem nie podepniesz w pelni aqara us/eu (aqhm02) na chiny, tak samo nie podepniesz aqara cn (aqhm01) poza chiny. za to wersje eu i us mozesz sobie podpinac na stany i europe zamiennie, bo to ten sam model.

moim modem mozesz podpiac wszystko i wszedzie, bo on na kazdym regionie uzywa zbiorczej listy urzadzen z wszystkich regionow.

Z modem na Androida oczywiście działa super, ale mam właśnie Aqara cn (aqhm01) na serwerze EU dodaną przez iOS bez moda. To co nie działa to sam plug-in ale pokazuje się normalnie w automatyzacjach tak samo wszystkie przypisane do tego mostka child devices. W iOS tak samo mogę dodać Mijia EU na chiński serwer i tam jest podobnie, plugin nie działa, reszta działa, ale z Aqara G2 już się tak nie da ani przez moda ani na iOS, ole to trochę inny wariant od tych zwykłych hubów.

Czyli z tego co piszesz plugin w takim razie musi być uzależniony od modelu hardware a dodawanie działa zupełnie oddzielnie. Mod pomaga jeśli dane urządzenie nie jest dodane na serwerze (niezależnie od modelu hardware) a jeśli już jest to można dodać bez moda tylko jeśli model hardware się nie zgadza to plugin nie będzie się ładował (error 7) i tak to właśnie u mnie za każdym razem działa.

Najlepsze z mostkiem Aqara jeśli się używa HomeKit  jest to, że niezależnie od regionów i wszystkiego innego to zawsze działa a Xiaomi i Aqara zabijają to wszystko sami u siebie przez te regiony.

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g2 nie patrzylem jeszcze, ale to musi byc jakis bug w firmware jesli nie chce sie podlaczyc poza china. weryfikacja regionow dziala po prawdziwym modelu urzadzenia (szkoda, ze nie daja go na opakowaniu), tak samo jak ladowanie pluginow. idzie do api zapytanie np poprosze plugin dla lumi.gateway.aqhm01 i api jesli go na regionie ma to zwraca w odpowiedzi link do pliku plugina. w zalaczniku masz liste wszystkich modelow dla kazdego regionu.

 

config_20190517.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rezmus napisał:

g2 nie patrzylem jeszcze, ale to musi byc jakis bug w firmware jesli nie chce sie podlaczyc poza china. weryfikacja regionow dziala po prawdziwym modelu urzadzenia (szkoda, ze nie daja go na opakowaniu), tak samo jak ladowanie pluginow. idzie do api zapytanie np poprosze plugin dla lumi.gateway.aqhm01 i api jesli go na regionie ma to zwraca w odpowiedzi link do pliku plugina. w zalaczniku masz liste wszystkich modelow dla kazdego regionu.

 

config_20190517.zip

Dzięki za listę.

Dobrze chociaż, że jest sporo rzeczy, które się mogą obejść be pluginów i można trochę poprzenosić między regionami. Mam od niedawna wiatrak Smartmi, paradoksem jest, że na serwerze EU nie mogę dostać się do ustawień bez plugina w Mi Home za to mam dostęp i tak do wszystkiego tylko, że w HomeKit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawał ktoś czujnik ClearGrass temperature? Jest widoczny na liście ale nie znajduje go w mihome. W aplikacji cleargrass już znajduje i się łączy. Przez bramkę BLE (yeelight) też go nie widzi. Serwer Chiny/Niemcy bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rezmus napisał:

na android nawet nie dodasz na inny region, bo lista jest sprawdzana na etapie dodawania urzadzen. problem sie zacznie jak xiaomi postanowi sprawdzac regiony po stronie serwera, a nie apki, wtedy nic nie poradzimy.

 i tutaj fajnie współpracują Android z iOS, nie da się czegoś na jednym to zrobisz na drugim a konto w chmurze te same, ale i tak te regiony nie mają najmniejszego sensu niezależnie jak na nie patrzeć, no chyba, że nie chcą sprzedawać za dużo urządzeń albo się obawiają za dużo support chociaż ten support i tak prawie nie istnieje poza Chinami.

W poniedziałek podobna ma wyjść hot-fix do Aqara firmware 1.6.1, niektórym osobom nawet już zrobili przez remote.

 

Edytowane przez Mare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy podtynkowe przełączniki aquara/xiaomi da się jakoś wykorzystać w układzie "schodowym"?
Konieczne jest przy nich użycie przekażnika bistabilnego?

Instalację już mam położoną (standardowe dwa przełączniki połączone schodowo) jak najmniej chciałbym teraz pruć ściany.


(Ewantualnie zawsze mogę w jednym gniazdku połączyć przewody na stałe i zamiast w tym miejscu umieścić bezprzewodowy, ale tego raczej chciałbym uniknąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2019 o 00:20, Xennn napisał:

Wie ktoś czy podtynkowe przełączniki aquara/xiaomi da się jakoś wykorzystać w układzie "schodowym"?
Konieczne jest przy nich użycie przekażnika bistabilnego?

Instalację już mam położoną (standardowe dwa przełączniki połączone schodowo) jak najmniej chciałbym teraz pruć ściany.


(Ewantualnie zawsze mogę w jednym gniazdku połączyć przewody na stałe i zamiast w tym miejscu umieścić bezprzewodowy, ale tego raczej chciałbym uniknąć).

Ja podłączyłem jeden podtynkowy bezpośrednio do lampy, przewodem do schodowego puściłem zasilanie do drugiego włącznika (też nie chciałem zakładać bezprzewodowego na baterie) W aplikacji zmieniłem żeby klawisz działał jako inteligentny (turn on/off z włącznikiem który jest podpięty bezpośrednio do lampy) W taki sposób przełączniki działają jak standardowe schodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Miałem sobie dodane 4 urzadzenia do konta Xiaomi, Bedside Lamp, Yeelight Żarówke, Humidity Sensor i Odkurzacz, wszystko grało elegancko.

Dzisiaj z chin przyszła mi kamerka, próbowałem dodać normalnie do swojego konta ustawionego na PL ale się nie dało(nie bylo w ogole tego modelu do wyboru).  Przypomnialo mi sie, ze ktos z roboty kiedys mi mowil o zmianie regionu na chiny zeby odpalic odkurzacz czy coś. Zmieniłem więc na chiny, tam się dodało i zadziałało ale nie widzę w chinach swoich pozostałych urzadzen. Teraz mam kamerke na chinach i reszte sprzetu na EU (Polska). 

Próbowałem modowanej apki, da się dodać kamerke na EU ale nie chce się ona połaczyc, kreci to kolko do konca i wywala blad. 

Czy da sie zrobic tak zebym mial wszystkie urzadzenia razem normalnie ?

Kamera Aqara G2 ten nowy model 2019 czy cos, z bramka Bixby.

Edytowane przez cybernetic87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś jeszcze dodać o sterowaniu Asystentem Google, czyli głosem. Wypadałoby także wspomnieć w takiej recenzji o możliwościpach jakie daje Smart Dom, bo sterowanie aplikacją lub pilotem ma cała masa żarówek różnych firm.
Myślę nad całą serią dotyczącą Smart Home od xiaomi. Dzięki za cenne uwagi

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2019 o 23:38, cybernetic87 napisał:

Panowie,

Miałem sobie dodane 4 urzadzenia do konta Xiaomi, Bedside Lamp, Yeelight Żarówke, Humidity Sensor i Odkurzacz, wszystko grało elegancko.

Dzisiaj z chin przyszła mi kamerka, próbowałem dodać normalnie do swojego konta ustawionego na PL ale się nie dało(nie bylo w ogole tego modelu do wyboru).  Przypomnialo mi sie, ze ktos z roboty kiedys mi mowil o zmianie regionu na chiny zeby odpalic odkurzacz czy coś. Zmieniłem więc na chiny, tam się dodało i zadziałało ale nie widzę w chinach swoich pozostałych urzadzen. Teraz mam kamerke na chinach i reszte sprzetu na EU (Polska). 

Próbowałem modowanej apki, da się dodać kamerke na EU ale nie chce się ona połaczyc, kreci to kolko do konca i wywala blad. 

Czy da sie zrobic tak zebym mial wszystkie urzadzenia razem normalnie ?

Kamera Aqara G2 ten nowy model 2019 czy cos, z bramka Bixby.

Kamerki G2 nawet przez moda nie da się używać poza. chińskim serwerem więc przynajmniej na razie nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna zabawa w smart home od xiaomi:tym razem automatyczny perlator do wody i co mamy w środku ? 

oprócz tego na moim kanale jest dużo rzeczy smart home tj:żarówki,smart cube,przyciski inteligentne,żarówki,kamery,czujniki ruchu mijia/aqara/czujniki drzwi/okien/odkurzacz,powerbank z led,kamery,wagi,automatyczny dozownik mydła,żarówki rgb,żarówki white,żarówki z ikei tradfri i wiele wiele więcej tj:

inteligentny projektor,klimatyzacja,tv,głośniki,przełączniki sonoff,inteligentny grill elektryczny,konsola xbox one,amazon alexa, i wiele więcej.

 

wszystko bez reklam i oszustw,ponieważ robię ten kanał dla ludzi którzy chcą zbudować swój tani system smart home(wszystkie rzeczy na kanale kupione za własną kase)

ps: nie robię tego w celach zarobkowych.

 

fajną nagrodą dla mnie jest subskrypcja i łapki w górę żeby kanał doszedł do większego grona ludzi

 

link do kanału tu:     https://www.youtube.com/channel/UCeh04Gdp-GD1NFo9jhq75lw?view_as=subscriber

 

zapraszam

 

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Baryla napisał:

@bobo123

Masz może listę aktywnych urządzeń xiaomi home pod zigbee? Wydawało mi się że wszystkie zasilane z sieci powinny przedłużać sygnał, ale spotkała mnie niemiła niespodzianka bo pojedyńczy przełącznik bez zera wygląda na pasywny... 

nie mam listy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2019 o 23:38, cybernetic87 napisał:

Panowie,

Miałem sobie dodane 4 urzadzenia do konta Xiaomi, Bedside Lamp, Yeelight Żarówke, Humidity Sensor i Odkurzacz, wszystko grało elegancko.

Dzisiaj z chin przyszła mi kamerka, próbowałem dodać normalnie do swojego konta ustawionego na PL ale się nie dało(nie bylo w ogole tego modelu do wyboru).  Przypomnialo mi sie, ze ktos z roboty kiedys mi mowil o zmianie regionu na chiny zeby odpalic odkurzacz czy coś. Zmieniłem więc na chiny, tam się dodało i zadziałało ale nie widzę w chinach swoich pozostałych urzadzen. Teraz mam kamerke na chinach i reszte sprzetu na EU (Polska). 

Próbowałem modowanej apki, da się dodać kamerke na EU ale nie chce się ona połaczyc, kreci to kolko do konca i wywala blad. 

Czy da sie zrobic tak zebym mial wszystkie urzadzenia razem normalnie ?

Kamera Aqara G2 ten nowy model 2019 czy cos, z bramka Bixby.

Urządzenia nie są dziedziczone między serwerami... więc jeśli chcesz mieć wszystkie, to musisz dodać na serwerze chińskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaktualizowałem mihome i była też aktualizacja do żarówki Yeelight Color Bulb i zniknęły mi kolory, tzn są ale nie mogę już ustawić ciemnego czerwonego, ciemnego zielonego, niebieskiego ani jej przyciemnić tak jak mogłem przed aktualizacją. Czy komuś jeszcze tak się zrobiło? Żarówka to pierwsza wersja.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc bo już zglupialem chciałbym ustawić scene aby po wykryciu ruchu przez czujnik między 22.00 a 5.45 uruchamiała się lampka nocna więc jakie mam godz ustawić? Kombinuje i zmieniam a jest 6.38 a lampka nadal się uruchamia. Sprzęt czujnik ruchu mija i gateway v3 wersja chińska. 

W załączniku schemat sceny. 

Screenshot_20190621-064203.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2019 o 21:08, matijas napisał:

Dziś zaktualizowałem mihome i była też aktualizacja do żarówki Yeelight Color Bulb i zniknęły mi kolory, tzn są ale nie mogę już ustawić ciemnego czerwonego, ciemnego zielonego, niebieskiego ani jej przyciemnić tak jak mogłem przed aktualizacją. Czy komuś jeszcze tak się zrobiło? Żarówka to pierwsza wersja.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
 

Mam dokładnie to samo, kolory nie działają jak powinny, nie da się uzyskać takiego jakiego się chce, a ulubione jakie miałem kiedyś ustawione w scenach teraz wyglądają inaczej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...