Jump to content

Mare

Użytkownicy
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Mare last won the day on February 8 2019

Mare had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Mare's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

4

Reputation

 1. Kamera Aqara G2 działa tylko przez Mi Home i tylko na chińskim serwerze. Aqara Home app jak na razie nie wspiera w ogóle żadnych kamer. Aqara hub w wersji EU nie podłączysz na chińskim serwerze w żadnej apce tak żeby wszystko działało więc albo zostaje Ci optyczny czujnik ruchu w kamerze a jak to nie wystarczy to potrzebujesz inną kamerę która będzie działać w Mi Home na serwerze EU. Można wiedzieć kto Ci sprzedał Aqara hub w wersji EU?
 2. Kamerki G2 nawet przez moda nie da się używać poza. chińskim serwerem więc przynajmniej na razie nic na to nie poradzisz.
 3. i tutaj fajnie współpracują Android z iOS, nie da się czegoś na jednym to zrobisz na drugim a konto w chmurze te same, ale i tak te regiony nie mają najmniejszego sensu niezależnie jak na nie patrzeć, no chyba, że nie chcą sprzedawać za dużo urządzeń albo się obawiają za dużo support chociaż ten support i tak prawie nie istnieje poza Chinami. W poniedziałek podobna ma wyjść hot-fix do Aqara firmware 1.6.1, niektórym osobom nawet już zrobili przez remote.
 4. Dzięki za listę. Dobrze chociaż, że jest sporo rzeczy, które się mogą obejść be pluginów i można trochę poprzenosić między regionami. Mam od niedawna wiatrak Smartmi, paradoksem jest, że na serwerze EU nie mogę dostać się do ustawień bez plugina w Mi Home za to mam dostęp i tak do wszystkiego tylko, że w HomeKit.
 5. Z modem na Androida oczywiście działa super, ale mam właśnie Aqara cn (aqhm01) na serwerze EU dodaną przez iOS bez moda. To co nie działa to sam plug-in ale pokazuje się normalnie w automatyzacjach tak samo wszystkie przypisane do tego mostka child devices. W iOS tak samo mogę dodać Mijia EU na chiński serwer i tam jest podobnie, plugin nie działa, reszta działa, ale z Aqara G2 już się tak nie da ani przez moda ani na iOS, ole to trochę inny wariant od tych zwykłych hubów. Czyli z tego co piszesz plugin w takim razie musi być uzależniony od modelu hardware a dodawanie działa zupełnie oddzielnie. Mod pomaga jeśli dane urządzenie nie jest dodane na serwerze (niezależnie od modelu hardware) a jeśli już jest to można dodać bez moda tylko jeśli model hardware się nie zgadza to plugin nie będzie się ładował (error 7) i tak to właśnie u mnie za każdym razem działa. Najlepsze z mostkiem Aqara jeśli się używa HomeKit jest to, że niezależnie od regionów i wszystkiego innego to zawsze działa a Xiaomi i Aqara zabijają to wszystko sami u siebie przez te regiony.
 6. No właśnie z chęcią bym spróbował z wersją US na chińskim serwerze. Dodać na sam serwer żaden problem tylko potem chodzi żeby się dostać do konfiguracji. Nie wiem może się mylę ale w Mi Home wygląda dla mnie, że dostanie się do konfiguracji właśnie zależy od firmware, więc jeśli mają teoretycznie ten sam firmware to powinno działać, Między innymi właśnie dlatego bramka Mijia EU nie działa w pełni na chińskim serwerze i odwrotnie a dodać je można bez problemu. Pokazują się w automatyzacjach, działa wszystko tylko nie można się dostać do ustawień bramek. Znam ludzi z wersją Aqara US to się popytam. Może już sami próbowali z chińskim serwerem chyba, że w samym firmware jest blokada regionów. Sam używam jednej z bramek Aqara w chińskiej wersji na serwerze EU.
 7. Chodziło mi tylko o firmware. Mają ten sam firmware, nie tak jak na przykład chińska Mijia i wersja EU, które mają zupełnie różny firmware a niektóre hardware oczywiście różnią się modelami w zależności od regionu
 8. Mijia hub v2 nie ma wsparcia dla Homekit reszta zależy od tego jaką wersję regionalną porównujesz wersja EU (tak samo inne wersje oprócz chińskiej) poza brakiem wsparcia dla HomeKit i posiadaniem wtyczki do gniazdka EU niczym się nie różni od chińskiej Aqara hub. Nie można jej używać przynajmniej na razie w Aqara Home app, działa tylko Mi Home app wersja chińska działa i w Mi i w Aqara Home app. Posiada dodatkowo wbudowane radio tylko na chiny (ale da się zmienić przez dns żeby na przykład były polskie stacje) posiada też możliwość wgrywania własnych dzwonków w formacie mp3 i oczywiście też nie ma wsparcia HomeKit. Huby Mija mają zasadniczo 2 różne firmware które dzielą je na wersję chińską i resztę świata za to jest więcej oznaczeń samego hardware w zależności od regionu. Niestety te 2 różne firmware uniemożliwiają pełne używania na przykład bramki EU na chińskim serwerze lub odwrotnie pomimo tego, że da się dodać każdą w każdym regionie. Ciekawe będzie jak będzie z bramką Aqara kiedy wyjdzie wersja EU ponieważ wersja US ma dokładnie ten sam firmware co chińska wersja Aqara, czyli nie tak jak w przypadku bramek Mijia.
 9. Niesamowite, najpierw dodali, że pokazywało się w apce na Androida, jak poszedł news to prosili o usunięcie artykułów a zaraz po tym zrobili to samo w apce na iOS, a teraz usuwają na iOS też usunęli, właśnie sprawdzałem To bardzo ciekawe z G2 i t1. Nie wydaje mi się żeby G2 doczekała się w najbliższym czasie wsparcia w apce Aqara. Żadna kamera nigdy nie była tam wspierana więc będą to musieli zrobić i tak przez MI Home a wtedy t1 powinny być tak samo wspierane w MI Home poprzez Aqara HomeKit i M2. Może w przyszłości doczekamy się jednej lini bramek i skończą to zamieszanie z Mi i Aqara
 10. Jeśli Ci chodzi tylko o czujniki to poza wyglądem i tym, że Aqara ma więcej czujników i wersji od Mi to są chyba tylko dwie różnice. Czujnik temperatury Aqara ma dodatkowo czujnik ciśnienia którego nie ma w czujniku Mi Czujnik ruchu Aqara ma dodatkowy czujnik poziomu natężenia światła, którego nie ma w czujniku Mi. Niestety ten czujnik światła jest tylko wyzwalany przy wykryciu ruchu, więc jest trochę to ograniczone. Warto dodać przy tym całym zamieszaniu, że prawie wszystkie czujniki, switch-e i bramki niezależnie od nazwy, Mi czy Aqara robi firma o nazwie Lumi a Lumi od początku to jest Aqara
 11. Masz rację z czujnikami t1 tylko na dzisiaj nie są jeszcze sprzedawane. Najgorsze jest to, że znając te ciągłe zamieszanie na Gear i Ali co do wersji czegokolwiek to i tak przeważnie nie będziemy wiedzieć co zamówiliśmy. Najczęściej czujniki mają ten sam model na obudowie czy opakowaniu a dopiero przez software widać wersję. Na przykład Aqara ma 3 wersje Mini switcha. Osobiście podejrzewam, że te czujniki oznaczone t1 będą miały zigbee 3.0 i dlatego są wymagane w apce Aqara huby m2 i Aqara HomeKit edition. G2 nie ma w apce Aqara w ogóle. Co nie znaczy, że huby od Mija też nie dostaną aktualizacji do zigbee 3.0 Aqara już dostała, tylko przez pomyłkę puścili niedopracowaną betę dla Aqara HomeKit edition i wszystkim spadł zasięg do 3-4 metrów ale już to naprawiają i do końca przyszłego tygodnia ma być downgrade albo nowa wersja. Aqara G2 camera gateway w porównaniu z Aqara HomeKit edition działa tak samo oprócz tego. że nie ma wsparcia dla HomeKit nie działa z apką Aqara tylko z Mi Home nie ma wbudowanego oświetlenia ledring Aqara G2 posiada za to kamerę i to dosyć dobrą, zasilanie usb więc nie potrzeba żadnych przejściówek. Oba huby wspierają te same urządzenia na dzisiaj. Jeśli komuś zależy na serwerze EU to mała szansa żeby G2 dostała wsparcie a wersja EU Aqara HomeKit Edition ma wyjść w ciągu najbliższego miesiąca. Aqara HomeKit edition działa do tego i w apce Aqara i Mi Home. Dodatkowo oczywiście w HomeKit jak ktoś ma iOS. Żeby było ciekawiej to wiemy już o kolejnym hubie od Aqara, czarny model desktop Aqara m2.. Będzie miał Wifi, Zigbee i BLE mesh, prawdopodobnie gniazdko ethernet. Chodzą plotki także o IR ale to nie potwierdzone, tak samo kiedy się pojawi.
 12. Chmura jest w G2. Nie wiem za co płacisz w Xiaomi 360 ale w G2 wszystko poza PVR jest zapisywane bezpłatnie w chmurze, jedynej rzeczy której nie wiem to ile to tam jest przechowywane i niestety na dzisiaj w chmurze jest tylko jakość SD (na karcie jest FHD) Czujniki i switch-e nie są przypisane do żadnych regionów a do tego czujniki Aqara działają dosłownie z każdym dostępnym mostkiem w każdym regionie. W EU oczywiście też. Jak się nie da któregoś jeszcze dodać przez apkę to zawsze można manualnie i też będzie działał. Wyjątkiem są rzeczy które mają możliwość konfiguracji jak na przykład Smoke detector, wtedy potrzebne jest wsparcie przez chmurę w danym regionie ale dodać i tak można wszędzie.
 13. W G2 ustawienia jakości są tylko do live streaming i chyba do zachowywania obrazków. Nagrywanie zawsze jest takie samo. Wszystko co do chmury w SD/640 H264 a to co zapisuje się na karcie zawsze FHD/1080 H265 Tak mam 1.6.1. Jak zwykle z nimi to loteria w której apce najpierw pojawi się firmware. Tym razem jest tylko w Aqara Home app, ale ostrzegam nie da się 1.6.1 używać, musiałem wszystko przenieść chwilowo do G2 i straciłem HomeKit Jest jeszcze jeden problem z firmware 1.6.1. Uaktualnienie statusów urządzeń trwa ponad godzinę. Mam na myśli, że jak coś straci łączność zigbee z mostkiem to dopiero zobaczysz to po godzinie a w międzyczasie możesz sobie klikać np na Mi Smart plug i wygląda w softcie jakby normalnie działał bez żadnego ostrzeżenia no response. Komuś za to się porządnie dostanie chyba.
 14. Aqara G2 używa chmury bez subskrypcji, może też nagrywać na kartę micro SD i podobno mają dodać też nagrywanie na NAS. Oprócz tego działa też jak bramka zigbee. Niestety na chmurę nagrywa tylko w jakości SD. 1080p jest tylko dostępne dla live streaming i w nagrywaniu na mirco SD. Na dzień dzisiejszy działa tylko na chińskim serwerze. Małe ostrzeżenie jeśli ktoś używa bramek Aqara HomeKit edition. Najnowszy firmware w wersji 1.6.1 ma błąd który ogranicza zasięg zigbee do 4-5 metrów i to jeśli nie ma przeszkód po drodze. Wstrzymajcie się z aktualizacją aż wypuszczą jakiś hotfix.
 15. Właśnie sprawdziłem, wszystko co idzie do chmury nagrywane jest przez H-264 a to co na kartę SD przez H-265. Łączenie z kamerą jest też szybszę, wcześniej potrafiła się zaciąć i były też problemy jak się ustawiło H-265 jako codec. Teraz niech jeszcze naprawią time-laps, strefę czasu i dodadzą HomeKit i będzie wielki hit :)
×
×
 • Create New...