Jump to content

Damian666

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Damian666

 1. Posiadam brame Aqara Hub na chiny, zakupiłem gniazdko MiSmartPlug (Zigbee) w wersji na EU - da radę to jakoś ominąć? Apka pokazuje że urządzenie nie jest zgodne. Ciekawe że wszelkie czujniki, lampki, nawilżacze czy czajnik nie mają z tym problemu bez względu na to czy kupowane na rynek chiński czy europejski. Kolega rezmus pomógł bezproblemowo - wystarczyło 3x klik na hubie + 5s gniazdko i połączyło się od strzała. Geniusz! Aqara - 1.6.8_003 / wersja z wtyczką 1.0.64, gniazdko kupione w polsce - niby na EU ZNCZ04LM
 2. A takie pytanka panowie Jaki błąd pomiarowy mogą mieć czujniki aqara jeśli chodzi o wilgotność? Mam kilka czujników aqary, 2 oczyszczacze (pro i 2s), zegarek qingping i ten zegarek z czujnikiem temperatury i wilgotności (z buźką co to nie ma podświetlenia / stojący). Kilka urządzeń obok siebie potrafi pokazywać różne wskazania - oczyszczacz potrafi pokazać wilgotnosc na poziomie 60% gdzie qingping pokazuje 53 a czujnik aqary 57. W innym pomieszczeniu drugi oczyszczacz obok drugiego zegarka również - oczyszczacz 53 a zegarek 57-58. Druga sprawa - czujniki AQARA jeśli chodzi o ciśnienie - mieszkam co prawda na 10 pietrze ale zauważyłem że czujnik non stop zaniża wartość ciśnienia - obecnie w moim mieście jest to 1008hPa, czujnik pokazuje 97.9 kPa-98.1kPa (więc powiedzmy że błąd 0,2 - nie najgorzej). Jednak przez pewien okres / któraś z wersji apki Rezmusa potrafiła pokazywać poprawne wartości i odpowiadały temu co było na zewnątrz i co pokazywała pogoda - czy idzie je jakoś skalibrować? ustawić? Przekłamują wszystkie jak jeden mąż ^^ HUB mam Aqary wersja chińska. Gdyby dało radę ją podłączyć pod domoticza to nie byłoby tematu ale nie ma opcji lan a nie chcę też kupować innego huba jak na razie skoro ten działa. Z apki jestem mega zadowolony, ilość urządzeń stale się rozwija, mam nadzieję że będą funkcjonować jak najlepiej i nie zaprzestanie kiedyś firma ich obsługiwać. Edit: Jeszcze jedno pytanko Posiadam brame Aqara Hub na chiny, zakupiłem gniazdko MiSmartPlug (Zigbee) w wersji na EU - da radę to jakoś ominąć? Apka pokazuje że urządzenie nie jest zgodne. Ciekawe że wszelkie czujniki, lampki, nawilżacze czy czajnik nie mają z tym problemu bez względu na to czy kupowane na rynek chiński czy europejski. Kolega rezmus pomógł bezproblemowo - wystarczyło 3x klik na hubie + 5s gniazdko i połączyło się od strzała. Geniusz!
 3. Wersja 1.3.2_0018 - opcja set brightness i set color temperature działa bez problemu w przypadku każdej żarówki z osobna - jednak po połączeniu w grupę nie dzieje się nic - idzie uruchomić, wyłączyć, sterować nimi z poziomu grupy czy zmieniać grupowo kolor czy jasność - jednak po ustawieniu automatyzacji - czy to za pomocą dowolnego przełącznika / kostki, za pomocą "wykonaj ręcznie - set brightness" czy wg czasomierza - nie dzieje się nic. Po wyrzuceniu żarówki z grupy działa każda żarówka z osobna, w grupie niestety nie. Mam masę żarówek 1S i niestety w różnych grupach nie działa. A jakieś szanse drogi rezmusie na to żeby uruchomić wspomnianego Doorbell 2? Sam czaję się nad Aqara N200
 4. Ja chciałbym mega podziękować za zangielszczenie budzika QingPing (dokładniej pluginu). Wreszcie idzie coś zrozumieć Mam 3 żarówki Yeelight 1S, z automatyzacji na ten moment nie działa opcja "~set brightness / color temperature" - żarówki (nareszcie) idzie grupować. Sterowanie nie ma problemu, jednak właśnie automatyzacja (wykonywania także ręcznie) nie funguje. Jestem ciekawy jak będzie się rozwijać aplikacja, jak Xiaomi bedzie dodawać kolejne produkty. Najbardziej zależy mi na tym żeby wspominany Doorbell 2 zaczął działać z powrotem (nadal nie wyszukuje go po za chińskim serwerem - mimo że jakiś czas działało to bez problemu). Ciekawe kiedy Xiaomi planuje sprzedawać u nas większe AGD typu pralka, lodówka - brałbym.
 5. Teoretycznie 3x1.5V = 4.5V, ale te 3 dodatkowe baterie to w razie jakby 3 poprzednie się rozładowały. Tak jak w przypadku klamek Aqara N100 i reszty. Sam zaś za długo się nie nacieszyłem dzwonkiem - po jednej z aktualizacji dzwonek jest offline na serwerze PL i jakimkolwiek innym. Jednak na innym telefonie na serwerze CN dziala bez problemu (jednak na moim fonie jest zmodowana wersja, na drugim fonie jest oryginalna wersja ze Sklepu Google'a). Na zmodowanej apce nie idzie w ogóle sparować z routerem dzwonka nie ważne jaki serwer. Co te chińczyki zrobiły / albo co się posypało z aplikacją? Z innymi urządzeniami nie mam problemu.
 6. #Aliexpress US $19.49 22%OFF | Xiaomi Mijia wideodomofon 2 AI identyfikacja twarzy inteligentny portier wykrywanie człowieka 3 dni chmura przechowywanie zmiana głosu Night Vision https://a.aliexpress.com/_d7CYBdo Ja korzystam z tego w normalnej wersji a nie lite. 3 dni nagrania są do obejrzenia, niestety nie idzie opłacić chmury co by więcej nagrywać.
 7. Mówicie cały czas o Aqara Hubie ? Na Androidzie opcja działa czy nie bardzo ? Bo ja w zmodowanej apcje nie widzę opcji LAN a też myślałem o domoticzu
 8. Witam. Już od dłuższego czasu korzystam i subskrybuję Xiaomi Mod by Rezmus - za co mocno dziękuję właśnie koledze Rezmusowi, a przy okazji chciałbym się serdecznie przywitać. Mam takie pytanko drogi Rezmusie, zakupiłem Xioami Qingping Alarm Clock - tak jak kolega gdzieś wspomniał apropo automatyzacji, czy dałoby radę po pierwsze - spolszczyć albo chociaż ustawić angielski język jeśli chodzi o plugin? Próbowałem samemu wyedytować plik tak jak robiłem to przy zmianie języka z angielskiego na polski w przypadku nawilżacza gdy jeszcze nie był spolszczony, jednak po zmianie chińskich znaków na polskie - plugin/zegarek się wykrzacza. Druga sprawa to wspomniana automatyzacja - posiadam plafon Yeelighta YLXD50YL w swoim pokoju / sypialni. Czy dałoby radę dorzucić jedną automatyzację? A mianowicie co by po uruchomieniu alarmu/budzika ewentualnie po wyłączeniu go, plafon sam załączał się w trybie moon/nocnym? Posiadam HUB Aqary / v2, ewentualnie bezprzewodowy ściemniacz / włącznik 2 klawiszowy aqary podtynkowy bez przewodu neutralnego.
×
×
 • Create New...