Skocz do zawartości

Xiaomi MI5 - nie znajduje sygnału GPS


Zurieee

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.07.2017 o 10:26, hubert8089 napisał:

Co do yt w tle polecam apke OGYouTube. W Sklepie Play jej nie ma także poszukaj przez Google.

Nie chce ściagać muzyki .. tylko uruchomić ją aby leciała w tle .. a ta apka chyba nie da rade.

Edytowane przez penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkąd jest MIUI 9 mam ten sam problem (zaczął się od pierwszej wersji MIUI 9).

Ogólnie rzecz biorąc - GPS działa beznadziejnie, pozycję wyszukuje o wiele wolniej niż dawniej; Często gubi sygnał, przez co pojawia się co chwilę komunikat "ustalanie lokalizacji", a potem "lokalizacja ustalona" i tak co chwilę. Sprawdzałem na otwartej przestrzeni - jest to samo, ale lokalizacja bywa dokłada - jeśli nie poruszam się szybko.

Dodatkowa kwestia to Google Maps - j/w kolega wspomniał - jestem w Polsce, pokazuje dokładnie gdzie jestem, rozpoczynam nawigację i wywala mnie na środek Atlantyku. Z map się w ogóle nie da korzystać do nawigowania. W sposób ręczny, że nie ustalam trasy tylko patrzę gdzie przesunie się kropka jest "jakoś okej', ale również ma różne dziwne odchyły.
Co dziwne - w innych aplikacjach do nawigacji nawet bez ustalania trasy pokazuje lokalizację na Atlantyku :)

Ktoś coś jeszcze zauważył, jakieś rady/sugestie?

PS. Testowałem różne configi - żadnych zmian. 

Screenshot_2017-09-20-08-06-06-502_com.google.android.apps.maps.png

Screenshot_2017-09-20-08-13-55-823_com.sygic.aura.png

Edytowane przez SphunaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubaMI5 napisał:

Obejście problemu jest niezwykle łatwe i przyjemne. Custom rom, np Lineageos :)

To nie jest obejście tylko ucieczka ;) A chwilowy problem nie musi oznaczać końca użytkowania danego systemu, zwłaszcza, że do tej pory z innym się nie spotkałem.
BTW warto mieć świadomość różnic po przejściu na czystego androida. A MIUI to MIUI.

10 minut temu, pesiu89 napisał:

kubaMI5 -czy miałes podobna sytuacje na miui ? przeszedłes na inny system i powiedz czy naprawde warto? podaj mi linka do tego softu na miui mi5 najnowszy?

Czy warto czy nie - wedle uznania. Co kto lubi. "BMW czy Audi". Temat odnośnie innych systemów (w tym Lineage) masz tutaj.

Oryginalny temat z Lineage i pobieranie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę testowałem telefon co zauważyłem
Na zewnątrz złapie satelity za pomocą samego gps i działa poprawnie jak włacze dane mobilne również mapy google juz nie wysyłają mnie do Afryki.
Raz szybko złapie satelity (patrze na apk gps status) a nie raz musze zresetować telefon. W mieszkaniu też czasem sprawdzam sobie rózne miejsca i tu jest problem.Tu lokalizacja gubi się problem jest z wsparciem gps z danymi.Póki co zostaje na miui polska. Zobaczę jak się sprawuje telefon .
Nie wiem czy wszyscy użytkownicy mi5 z miui polska mają podobną sytuację co ja.
Nie wiem czy programiści zrobią aktualizację z poprawką . Były to wielki plus na TAK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Mi5 ma słabą czułość GPS, w mieszkanie po prostu nie widzi satelitów. Wiele osób tak ma, więc to sprawa pewnie anten/hardware. Żaden custom Rom tutaj nie pomoże.
Testowałem sam, porównywałem do Samsunga A3, MotoX, galaxy S6 - one mają lepszą "czułość" sygnału GPS. Widać to także w pochmurny dzień z deszczem, dluuugo zajmuje złapanie fixa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Masz mi jeszcze jakąś bzdurę do przekazania? Telefonu nie ma, a kurde wypowiada się w jego temacie najwięcej... Co to w ogóle ma być?

Jesteś moderatorem, powinieneś znać forum. Zajrzyj do aktualizacji tygodniowych, albo do działu Mi5 i poczytaj. Mi5 są bardzo nierówne i niektóre sztuki mają problemy z GPS, ale dobrze, mów inaczej na pewno zmienisz ten stan rzeczy. :) 

Podpowiem, że zaczeło się to od przejścia na Androida 7.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Jesteś moderatorem, powinieneś znać forum. Zajrzyj do aktualizacji tygodniowych, albo do działu Mi5 i poczytaj. Mi5 są bardzo nierówne i niektóre sztuki mają problemy z GPS, ale dobrze, mów inaczej na pewno zmienisz ten stan rzeczy. :) 

Podpowiem, że zaczeło się to od przejścia na Androida 7.

Przydałaby się emotka <facepalm>... Jak miałem tylko 1 telefon w otoczeniu, to mogłem przyznać, że fart... ale cholera jasna Mi5 w rodzinie mam 6, nie wspominając o innych modelach, żadna nie ma problemu z GPS. ŻADNA. Miałem farta do 6 modeli, od 6 różnych sprzedawców? Dziwne, że jeszcze lotka nie wygrałem! Jeżdżę z GPS bardzo często, używam GPS nawet w domu, gdy sobie ustawiam trasy przed wyjazdem, zawsze bezbłędnie mnie znajduje, ale co tam! Ja mam tylko 6 Mi5 pod skrzydłami, a ty nie masz żadnej, ale oczywiście, wiesz lepiej. Są wydania z problemami, ale cholera jasna, to jest pierdzielony dev, nikt nie zmusza do aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide zagrac w lotto, jak nie bedzie 6, to sie kurde u was upomne!

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jesteś modem, czytasz większość postów pewnie. Temat jest znany, przelwala się na forum to co chwilę. Fajnie że Ci dobrze działa, ale nie wszystkim. W porównaniu do redmi za 80$ GPS w mi5 jest mega słaby.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś modem, czytasz większość postów pewnie. Temat jest znany, przelwala się na forum to co chwilę. Fajnie że Ci dobrze działa, ale nie wszystkim. W porównaniu do redmi za 80$ GPS w mi5 jest mega słaby.
Jakbym mial czytac wszystkie bzdury jakis wypisujecie, wyladowalbym w psychiatryku, co wiecej, tyle razy sie okazuje, ze nakombinowane ma cos uzytkownik, a nie jest tk wina sprzetu, ze malo kiedy ufam w forumowe opinie. Sam wole przetestowac. Jezeli przy 6 mi5 nikt mi z rodziny nic nie mowi o ew problemach, to ich nie ma i tyle...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam MIUI, Mi5 mam od miesiąca, od początku mam na nim ROM JDCTeam i GPS działa znakomicie. W GPS Test dokładność w mieszkaniu to 10m. O komforcie korzystania z nawigacji samochodowej nie muszę wspominać - wszystko działa jak powinno.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Mi5 ma słabą czułość GPS, w mieszkanie po prostu nie widzi satelitów. Wiele osób tak ma, więc to sprawa pewnie anten/hardware. Żaden custom Rom tutaj nie pomoże.
Testowałem sam, porównywałem do Samsunga A3, MotoX, galaxy S6 - one mają lepszą "czułość" sygnału GPS. Widać to także w pochmurny dzień z deszczem, dluuugo zajmuje złapanie fixa.

Brednie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gps działa bez większych problemów, 2 tygodnie temu jechałem trasę Lublin-Wrocław i z powrotem i na google maps bezproblemowa nawigacja. To było na wersji rozwojowej MIUI 9, bodajże pierwszej wrześniowej. Endomondo czasem gubi GPSa na kilka(naście) sekund, ale dla mnie nie stanowi to problemu. Jedyny problem z GPS'em miałem wtedy, gdy wchodził Android 7, ale w tamtym czasie był to powszechny problem (grudzień 2016 - styczeń2017, jeśli dobrze pamiętam :) ). Korzystam z wersji rozwojowych xiaomi.eu. Podsumowując - działanie GPS w Mi5 oceniam bardzo dobrze.

Edytowane przez ciechuu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Resurection Remix ,GPS działał bez problemu. W miui zawsze mam kłopot. Pisanie, że to wina hardware jest kompletną głupotą autora takiego wpisu

¯\_(ツ)_/¯


Zgadzam się. Mam RR i GPS mi działa poprawnie.
Pisałem tylko, że "czułość" hardware na sygnał GPS jest mała. Wnioskuję na podstawie testów i porównania do innych telefonów, w szczególności w mieszkaniu czy przy mocno zachmurzonym niebie. A także wpisów innych użytkowników, obserwujących ta samą prawidłowość.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu gdy chcecie sprawdzić na mapie google jakiś punkt to pokazuje wam dokładnie lokalizacje czy jakieś parę metrów dalej . Wtedy urządzenie korzysta nie z samego gps tylko WIFI lub jesli nie mamy wifi to sieć mobilną . jak załacze funkcje nawigacji ,żeby dojechać do tego punktu .nawiagacja wariuje pokazuje mi Afrykę lub  tylko obraz lokacji w której sie znajduję. Nie jest to normalne na innych urządzeniach działa ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rufik napisał:

Zgadzam się. Mam RR i GPS mi działa poprawnie.
Pisałem tylko, że "czułość" hardware na sygnał GPS jest mała. Wnioskuję na podstawie testów i porównania do innych telefonów, w szczególności w mieszkaniu czy przy mocno zachmurzonym niebie. A także wpisów innych użytkowników, obserwujących ta samą prawidłowość.

Mi na przykład gubi sygnał w pochmurne dni, przy wjechaniu do większego miasta, albo do jakiegoś zalesionego terenu. Nie było tego w RR, więc stąd moja pewność, że to wina MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.09.2017 o 19:18, pesiu89 napisał:

W mieszkaniu gdy chcecie sprawdzić na mapie google jakiś punkt to pokazuje wam dokładnie lokalizacje czy jakieś parę metrów dalej . Wtedy urządzenie korzysta nie z samego gps tylko WIFI lub jesli nie mamy wifi to sieć mobilną . jak załacze funkcje nawigacji ,żeby dojechać do tego punktu .nawiagacja wariuje pokazuje mi Afrykę lub  tylko obraz lokacji w której sie znajduję. Nie jest to normalne na innych urządzeniach działa ok.

 

I w końcu działa poprawnie!

W aktualizacji 12.10. dodali poprawkę do GPSa - zaczął działać lepiej, ale dalej był ten błąd. Tydzień później (dzisiaj, update z 19.10.) to usunęli i teraz działa w końcu prawidłowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...