Zurieee

Xiaomi MI5 - nie znajduje sygnału GPS

Recommended Posts

Witam, od niedługiego czasu posiadam Xiaomi MI5. Od razu po zakupie telefonu odblokowałem bootloader i wgrałem najnowszy soft MIUIPolska tj. najpierw 6.7.28 a teraz zaktualizowałem do najnowszej wersji 6.8.4. W żadnej wersji nie działa mi GPS. Przy włączonej dużej dokładności, lokalizację wykrywa tylko dzięki połączeniu z internetem, natomiast przy włączeniu sygnału GPS pojawia się napis (w google mapach) "Szukam GPS". Można tak czekać i czekać. W innych aplikacjach jest podobnie. Widget pogody, aparat, yanosik i inne aplikacje wymagające działania GPS również nie działają. Pojawia się jedynie komunikat "Wyszukiwanie sygnału GPS".

Podmieniałem już plik GPSconfig, ściągałem różnorakie fixy do GPS, robiłem full wipe i instalowałem ponownie, wyłączałem oszczędzanie baterii, nadawałem uprawnienia aplikacjom - nic nie pomogło. Może macie jakieś inne pomyły? 

Edited by Zurieee

Ja mam też problem z gps'em ale sprawa wygląda trochę inaczej.

Na wstępie powiem, że wszystko mam poustawiane. Posprawdzałem dostępy do lokalizacji i wszystko niby jest OK, ale tylko kiedy jestem wpięty do gniazdka usb w samochodzie. Problem zaczyna się, kiedy podpinam ładowarkę z szybkim ładowaniem. Wszystko nagle zamiera, a gps zaczyna świrować :-/

Hej czy rozwiązaliscie problem z gps-em bo ja też mam problem co chwilę mi rozłącza fixa, caly czas szuka gps, jak daje test to lapie gps, a w aplikacji google map, oraz sygnic jest problem... 

Soft 8.1.3.0 (MAACNDI) 

Edited by waldi_82

Problem dotyczy u mnie tylko ładowarki z QC3.0 niezależnie na jakim Romie jestem. Teraz robię tak, że najpierw wszystko włączam (Yanosik, mapa i caroo) potem jak już mam fix to podpinam ładowarkę i wszystko chodzi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

U mnie gubi fixa, albo pokazuje że jestem w całkiem innym miejscu... 

Tak na okrągło... 

Niewiem jak rozwiązać ten problem... 

A na pewno powyłączałeś oszczędzanie energii, dla tych aplikacji i włączyłeś dostęp do lokalizacji w tle?

:-(:-(W oszczedzaniu batetii mam ustwione to pierwsze które jest zalecane... 

W uprawnieniachaplikacji mam włączony dostep do lokalizacji. 

Ale dostęp do lokalozacji w tle nie wiem gdzie włączyć... 

:-(:-(W oszczedzaniu batetii mam ustwione to pierwsze które jest zalecane... 

W uprawnieniachaplikacji mam włączony dostep do lokalizacji. 

Ale dostęp do lokalozacji w tle nie wiem gdzie włączyć... 

Ustawienia -> Bateria -> Oszczędzanie baterii

Tryb oszczędzania możesz wyłączyć lub nie, dla mnie to nie ma najmniejszego znaczenia.

Wybierz aplikacje które używają GPS i ustaw bez ograniczeń i zezwól.

Powinno pomóc.

I szukaj ma forum. Bo już na pewno jest to opisane.

EDIT:

I jeszcze jedna rzecz. Gdzieś na oficjalnym forum było żeby sprawdzić też

Panel sterowania -> Uprawnienia Manager uprawnień -> Lokalizacja i zobacz czy usługi Google play masz ON

Też miałem problem z GPSem, nie łapał lokalizacji albo skakal po mapie jak szalony. Problemem okazało się kupione etui z aluminiowymi ramkami które skutecznie tłumily sygnał po jej zdjęciu wszystko wróciło do normy. Sprawdzalem to kilka krotnie ściągając i zakładając obudowę i zawsze przy założonej nagle po 30 s gubił sygnał i na gps test znikały satelity.

Także jam macie jakieś metalowe bądź aluminiowe obudowy to spr czy to w nich nie leży problem

Bez obudowy... Cały czas, tak jak pisałem. I to problem światowy. Na oficjalnym forum kupa ludzi się pod to podpina. Problem dotyczy tylko ładowania QC3.0

To ja was pewnie teraz rozbawię ale gdzie wł.gps ? Szukałem w ustawieniach,nie mam nic takiego jak Lokalizacja itp.Jak rozwijam pasek od gòry to ikonki GPS też brak...

Cześć wszystkim znalazłem rozwiązanie problemu z GPS'em jak i Sklepem Play na nasze Mi5/Pro
Testowałem pare romów i znalazłem dwa na których GPS i Sklep działają poprawnie w 100% (jak narazie)
Pierwszy i drugi system jest starszy działa na Andro 6.0
- miui_MI5Global_6.8.25_5a9ebd9518_6.0.zip - Android 6.0 - GPS , Google Play i dźwięk nagrywania w oryginalnej aplikacji działa poprawnie :)
- miui_MI5Global_6.9.8_d5849bd9c9_6.0.zip - Android 6.0 - Osobiście nie sprawdzałem ,ale ktoś pisał że działa poprawnie
- miui_MI5Global_V8.2.2.0.NAAMIEB-b03a4b93ba_7.0.zip (Stable)  - Android 7.0 - GPS ,Sklep i dźwięk (jakość) nagrywania nie dziłają
- xiaomi.eu_multi_MI5_7.5.25_v8-7.0.zip - Android 7.0 - MIUI 8.3 by xiaomi.eu - Obecnie używam właśnie tego Romu ale jakość dźwieku nagrywania orygialną aplikacją jest słaby... ale używam aplikacji CameraMX a tam jakość dźwieku jest bardzo dobra

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=V2Oh_GE9qiE&

Linki: 
http://bigota.d.miui.com/6.8.25/miui_MI5Global_6.8.25_5a9ebd9518_6.0.zip
http://bigota.d.miui.com/6.9.8/m ... _d5849bd9c9_6.0.zip
http://bigota.d.miui.com/V8.2.2.0.NAAMIEB/miui_MI5Global_V8.2.2.0.NAAMIEB_b03a4b93ba_7.0.zip
https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120734686 - 7.0 by xiaomi.eu

Jeśli pomogłem ,daj łapkę czy coś w tym stylu
I prześlij rozwiązanie problemu dalej :)

Edited by Korczu

Co rozumiesz pod zdaniem "Sklep i dźwięk (jakość) nagrywania nie działają". Mam tą wersje 8.2.2.0 niedawno aktualizowaną (GLOBAL) i ani w poprzedniej wersji z gałęzi 8.x.x.x ani teraz nie ma żadnego problemu i sklep, dźwięk i GPS działa...

ps: film nie działa z YT.

Edited by Adminex

Wrzucili mi jakieś naruszenia na YT nie rozumiem dlaczego.
A co do poprzedniego chodziło mi o to że w nowszych wersjach MIUI ,mówimy tu o 7.0 za każdym razem miałem problem z oryginalną aplikacją Aparatu ponieważ gdy już po nagraniu filmiku chciałem go odtworzyć ,jego jakość nagranego dźwieku była strasznie słaba. Nagrywając osobną aplikacją ze sklepu jak chociażby CameraMX takiego problemu nie ma :)

Witam,

Pomimo tego, że w zakładce aktualizacje występuje komunikat "Brak dostępnych aktualizacji" to w rozwijalnej liście jest pozycja "Pobierz aktualizację". W związku z tym,że GPS działał średnio zdecydowałem się na pobranie i zainstalowanie aktualizacji. Trwało to kilkadziesiąt minut, potem instalacja i... GPS padł zupełnie. Nie łapie żadnego satelity, a GPS test pokazuje NIC. Telefon kupiony w polskiej dystrybucji, nie zna się na żadnych modyfikacjach, więc nic nie grzebałem. Aktualne MIUI to 8.1.2.0 I Stabilna. Ktoś ma jakiś pomysł? Mogę oczywiście zanieść na gwarancję, ale jest to trochę uciążliwe... Z góry dziękuję za pomoc.

Czy to jest wersja GLOBAL? Jeśli tak to z oficjalnej witryny: http://en.miui.com/download-299.html o ile masz Xiaomi MI5 w wersji GLOBAL. Pobierz wersję STABLE, czyli stabilną. Wygrywasz ten ZIP kablem na telefon do głównego folderu i wchodzisz do aplikacji aktualizuj i w prawym rogu w tym samym menu masz instaluj z paczki. Będziesz miał wtedy 8.2.2.0 z Androidem 7.0. U mnie żadnych z nim problemów.

Witam

Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam w sumie trzy telefony xiaomi, dwa kupione około roku temu z softem miuipolska, śmigają aż miło, zero problemów.

Ostatnio kupiłem żonie Mi5 3/64, najpierw problem ze sklepem play, gdy to poprawili to pojawił się problem z gps. Łapie fixa po około 3 min, gubi go. Praktycznie nie można korzystać z nawigacji czy innych aplikacji korzystających z lokalizacji. Na początku było ok, problem od mniej więcej miesiąca. Telefon na globalu, regularnie instaluję aktulizację przez OTA. Co robić, czekać aż poprawią, wysłać do micenter, czy może jakiś sposób, aby to naprawić. Telefon ma oczywiście zablokowany bootloader.

Dnia 17.06.2017 o 14:35, Zbigniew 111 napisał:

Co robić, czekać aż poprawią,

Poczytac na forum ktory soft xiaomi.eu ma najmniej problemow w tym telefonie, odblkowac bootlader, wgrac i cieszyc sie dobrze dzialajacym telefonem.

Kurde, zawiodłem się na Mi5. Jestem na ostatnim stable'u (ze względu na android pay, który i tak nie działa) i GPS uruchomił się dziś po kilkunastu minutach (dobrze, że znałem początek drogi). Za niedługo urlop, więc potrzebuje dobrze działającego i szybkiego GPS. Kroi się jakiś nowy stable "na dniach" czy muszę się szybko przenosić na MIUI Polska?

Mam dwa telefony Mi5 i oba są na androidzie 7 - jeden dev drugi stable. Oba fixa łapią po kilku, kilkunastu minutach. Jak miały androida 6 fixa łapały natychmiast. Może następne aktualizacje rozwiążą ten problem. @seb android pay na stable musi działać - musisz mieć zablokowany bootloader i nie możesz mieć roota. Włączone  NFC i "układ zabezpieczający" ustawiony na HCE Wallet.

Edited by jan1994

@jan1994Już zdecydowałem, będę odblokowywał i zainstaluję nasze MIUI. Posprawdzam najważniejsze rzeczy, trudno.

Z Android Pay już sobie poradziłem (z pomocą forum), miałem ustawione "wbudowany układ". Teraz działa pięknie, zobaczę czy w ogóle zadziała na naszej edycji.

MI5 na global stable nie posiada GPS  to tylko atrapa ikonka dla ściemy :)

Na MIUI Polska coś łapie, ale rewelacji nie ma.

Na stable po kilkunastu minutach sygnał złapał, ale dokładność to 60 m, więc jakby nie było :/

Na globalu w drodze na Mazury pokazało zjazd na A1 za 6,2km a był dokładnie za prawą szybą :D

Od tej pory nie używam GPSu w tym telefonie.

@tpawelMam ustawione 'wysoka dokładność', więc jak rozumiem jest to GPS wspomagany. Zresztą w programie sprawdzającym GPS (GPS Fix) lokalizacje na podstawie sieci ustawia w kilka sekund, ale na GPS trzeba czekać kilkanaście minut (powyżej 15).

No nic, będę testował (MIUI Polska, a jak nie to global na andku 6.0), albo pojadę na telefonie żony. Szok, że nie rzuciła mi się w oczy informacja o tych problemach.

Global taki cudowny... Na xiaomi.eu od jakiegoś czasu GPS nie sprawia problemu, chyba że macie gorszą partię, to tutaj nic nie pomoże w tej kwestii. Spróbujcie sflaszować xiaomi.eu dev i wtedy.

Odblokowałem bootloader i zainstalowałem najnowsze MIUIPolska - GPS złapał fiksa w ~30s (dokładność 9m).

Nie robiłem pełnego wipe'a - tylko cache. Nie rootowałem.

Android Pay działa. OIS skalibrowany.

Gut :)

też zrobiłem co kolega tylko ze ja z pełnym wipe-em ... 
GPS smiga ... ufff 
Nie root-wałem ale jeszcze się zastanawiam ... przydałby się mod z xposed .. Youtube in background
Android Pay nie testowałem ... 
Czy OIS jest skalibrowany to nie wiem ... jak to sprawdzić?

W ostatnich dniach instalowałem Xiaomi.eu 7.7.6, LineageOS 14.1, a teraz Global 7.7.6 przez MiFlash na czysto i GPS nie działa. W pogodzie i Mapach wisi i nie wyszukuje lokalizacji. Co najbardziej dla mnie niezrozumiałe to o ile dobrze pamiętam na Stable działało.

Jak to możliwe?

Program do testu GPSa pokazuje 0 satelitów.

Edited by hackmaniak

Guest
This topic is now closed to further replies.