Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info jeszcze tylko proszę powiedz mi

- jak uruchomić to chińskie recovery 3e

- beckup systemu robi się jakimś dodatkowym programem z marketu ?? Z góry dziękuję

1. W tryb Recovery (lub w mini menu umożliwiające m.in. wejście do Recovery) wchodzi się przez naciskanie klawisza głośności "-" tuż po włączeniu telefonu.

2. Backup najłatwiej z poziomu Recovery - choć nie każde Recovery to umożliwia, więc najlepiej mieć CWM lub TWRP jako Recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do recovery wchodzisz przy wyłączonym telefonie przytrzymując dłużej jednocześnie przyciski power i vol-.

Backup robisz w recovery ( są tam odpowiednie komendy)

Ale pytasz o abecadło , a żeby flashować rom to już wypadałoby umieć czytać , dlatego proponuję ci na początek lekturę tego forum - bedzie ci łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje , że w mojej wersji softu nie mam mozliwości skorzystania ze wskazówki Acida

Swoją drogą pewnie za chwilę będzie przybywało inaczej skonfigurowanych RR z multilangiem niż te fabryczne , które w pierwszej

kolejności sprowadzane były do PL z oryginalnym softem producenta stąd też , mimo że instrukcje są bardzo czytelne mam problem

z wdrożeniem ich w życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. W TWRP jest fajny bajer, że jak chwilę nie używasz recovery to ekran się blokuje i musisz przesunąć blokadę na ekranie by odblokować.

Miły dodatek. Wg. mnie TWRP jest szybsze bo szybciej wykonuje się czynności z uwagi na duży dotykowy interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O który screen konkretnie Ci chodzi ?

http://miuipolska.pl/galeria-miui-v5/

http://miuipolska.pl/rom-miuipolska-dla-hongmi/

sa tam pokazane 4, mnie chodzi jak dojsc do lewego dolnego, a co do panelu sterowania, to nie mam pojecia jak do niego wejsc

-- 4 lut 2014, o 10:18 --

ok, dzieki, schowane bylo zrolowane w bezpieczenstwie, ysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post idealnie pasuje do tego tematu . Jednak jest ma on inny charakter niż pozostałe wpisy mimo to warto się z nim zapoznać . Genezą postu jest moja prywatna wiadomość wysłana do użytkownika K99 , który tak jak ja stał się posiadaczem RR zakupionego ze sklepu 1949deal z wgranym Miui multilang . Jak wcześniej pisałem na tym forum RR jest moim pierwszym telefonem z androidem a do tego jeszcze doszła kwestia , która przerosła w tym temacie mnie jako laika czyli wgranie nowego miui . Oczywiście kilka razy przeczytałem na forum poradniki , które mimo wszystko dedykowane są dla użytkowników , którzy już mieli styczność z wgrywaniem alternatywnego oprogramowania . Forum to jest jedyną techniczną możliwością oficjalnego podziękowania koledze K99 , który zamiast odesłać mnie linkiem do instrukcji poświęcił mi kilka chwil swojego czasu i napisał łopatologicznie wskazówki dla mnie . Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ . . Wklejam poniżej efekt pracy forumowicza ponieważ z pewnością jeszcze się znajdą użytkownicy , którzy z tego skorzystają .

nie ma problemu.. :)

wlacz debugowanie USB, Opcje programistyczne > Debugowanie USB

-podlacz telefon przez usb do kompa, na telefonie pokaze Ci napic czy chcesz otworzyc dysk USB, klikasz TAK,

wgrywasz na dysk telefonu MIUIPolska_HM2013023_5.0-4.2.zip. (to chyba najnowszy rom)

- wylaczasz telefon, a nastepnie wlaczasz go trzymajac klawisz vol down i klawisz ON, pokaza Ci zielony ludzik oraz trzy opcje, wchodzisz w recovery i tam bedziesz mial dostepne reboot system now, apply update from ADB, apply update from sdcard, apply update from sdcard2, apply update from cache, wipe data/factory reset, wipe cashe partition, bacup user data i restore user data, (volume down przemieszczasz sie po opcjach, a volume up potwierdzasz) wybierasz apply update from sdcard czy tam sdcard2, i znajdujesz plik MIUIPolska_HM2013023_5.0-4.2.zip klikasz volume UP, rom sie instaluje, nastepnie klikasz rebbot system now, i masz polskie MIUI ktore juz ma roota ;) sa od razu zrotowane i mozesz cieszyc sie telefonem

pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zgodnie z instrukcją wgrałem vroota

przeniosłem pliki na kartę wewnętrzną telefonu - wrzuciłem recovery - zresetowałem z opcja recovery - pokazał mi się jakiś dywan z pkseli i telefon uruchomił się normalnie

później kombinacja -vol +power i włączyło się menu z 3 opcjami do wyboru które niestety nie działają.

gdzieś cos sparotliłem i chciałbym to naprawić

wgrałem jakiegos starszego recovery - dotykowego i poszło

nowe miui i pytanie- dla czego pokazuje mi wersje miuii 4.1.24- (podczas instalowania wyszdł komunikat no md5 file found)

nie da sie motywów zmienić.

jak prawidłowo zainstalować miui 5,0 (telefon jest zrootowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mój post idealnie pasuje do tego tematu . Jednak jest ma on inny charakter niż pozostałe wpisy mimo to warto się z nim zapoznać . Genezą postu jest moja prywatna wiadomość wysłana do użytkownika K99 , który tak jak ja stał się posiadaczem RR zakupionego ze sklepu 1949deal z wgranym Miui multilang . Jak wcześniej pisałem na tym forum RR jest moim pierwszym telefonem z androidem a do tego jeszcze doszła kwestia , która przerosła w tym temacie mnie jako laika czyli wgranie nowego miui . Oczywiście kilka razy przeczytałem na forum poradniki , które mimo wszystko dedykowane są dla użytkowników , którzy już mieli styczność z wgrywaniem alternatywnego oprogramowania . Forum to jest jedyną techniczną możliwością oficjalnego podziękowania koledze K99 , który zamiast odesłać mnie linkiem do instrukcji poświęcił mi kilka chwil swojego czasu i napisał łopatologicznie wskazówki dla mnie . Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ . . Wklejam poniżej efekt pracy forumowicza ponieważ z pewnością jeszcze się znajdą użytkownicy , którzy z tego skorzystają .

nie ma problemu.. :)

wlacz debugowanie USB, Opcje programistyczne > Debugowanie USB

-podlacz telefon przez usb do kompa, na telefonie pokaze Ci napic czy chcesz otworzyc dysk USB, klikasz TAK,

wgrywasz na dysk telefonu MIUIPolska_HM2013023_5.0-4.2.zip. (to chyba najnowszy rom)

- wylaczasz telefon, a nastepnie wlaczasz go trzymajac klawisz vol down i klawisz ON, pokaza Ci zielony ludzik oraz trzy opcje, wchodzisz w recovery i tam bedziesz mial dostepne reboot system now, apply update from ADB, apply update from sdcard, apply update from sdcard2, apply update from cache, wipe data/factory reset, wipe cashe partition, bacup user data i restore user data, (volume down przemieszczasz sie po opcjach, a volume up potwierdzasz) wybierasz apply update from sdcard czy tam sdcard2, i znajdujesz plik MIUIPolska_HM2013023_5.0-4.2.zip klikasz volume UP, rom sie instaluje, nastepnie klikasz rebbot system now, i masz polskie MIUI ktore juz ma roota ;) sa od razu zrotowane i mozesz cieszyc sie telefonem

pozdro .

Mam problem, mam 2 RR i w pierwszym indtalka wg powyższych wskazówek przebiegła szybko i sprawnie w drugim właśnie zabrałem się za instalację polskiego rooma i...... nie mogę nigdzie znaleźć "opcji programistycznych" co za tym idzie nie mogę włączyć debugowania USB i przejść do kolejnych kroków. Doradźcie coś...

-- 24 lut 2014, o 23:21 --

Poradziłem sobie, wystarczy poczytać 1 strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, wgrałem recovery z tego tematu, jednak po restarcie widać tylko "artefakty" i za 5 sekund telefon restartuje się i przechodzi do systemu. Co mam zrobić?

 

Edit: Wgrałem TWRP v2.5 i śmiga, zobaczymy czy pójdzie MIUI Polska zainstalować.

Edytowane przez Kubeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...