Re4ctioN

Użytkownicy
 • Content Count

  303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About Re4ctioN

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Nipowiem!

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 1

Recent Profile Visitors

708 profile views
 1. FlashAll w EDL, MiFlash wyłączone, kabel odłączony, próbuję już z 10 raz z przytrzymywanym przez 8 sekund przyciskiem i właśnie pokazały się zapalone klawisze funkcyjne. Zapalają się jak naciskam przycisk power, jak naciskam kolejny raz to się wyłączają. Niemniej loga Mi brak.
 2. Właśnie krótko po stworzeniu tematu znalazłem ten wątek i udało się wskrzesić telefon. System się uruchomił działał, wrzuciłem twrp-3.0.2-2-gemini.img i w twrp zrobiłem format data, potem power off i zacząłem instalować ROM ALE NIE DOCZYTAŁEM, ŻE MA BYĆ TO TEN ROM CO ZALINKOWAŁEŚ. Zamiast tego zacząłem instalować ROM sprzed tygodnia, wyskoczyły błędy, po czym kliknąłem znowu format data w tym twrp i power off. No i znowu cegła... Tym razem diody działają znowu, klawisze funkcyjne się świecą. Próbowałem ten rom co zalinkowałeś pod MiFlash zainstalować w trybie fastboot jak i w trybie edl i flash kończy się w programie sukcesem, ale telefon nie wstaje. Fastboot i edl działa. Zbrickowałem telefon raz, udało się go wskrzesić i zbrickowałem go przez swoją głupotę drugi raz i nie wiem co mógłbym zrobić teraz skoro nawet w trybie edl po flashowaniu telefon nie wstaje, logo się nie pokazuje. Jedynie podczas ładowania dioda i klawisze funkcyjne się palą.
 3. Cześć Wam, Problem jest następujący. Kupiłem Mi5 z Gearbesta. Telefon miał zablokowany bootloader więc złożyłem wniosek, pobrałem MiUnlock i udało się odblokować bootloader. Następnie zainstalowałem ROM MiFlashem według tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ Na telefonie pomyślenie został zainstalowany ROM, nastąpił restart, telefon powisiał na logu Mi i podczas wyboru języka nic nie mogłem kliknąć. Dotyk nie odpowiadał, więc postanowiłem zrestartować urządzenie przytrzymując przycisk POWER no i cóż - telefon się nie zrestartował. Naciskając power + vol up udawało się przejść do TWRP i pamięć wewnętrzna telefonu nawet przez chwilę była widoczna w komputerze przy podłączonym telefonie kablem. Jednak w TWRP nic nie można było zrobić bo... dotyk nie działał. Widziałem też że w TWRP był wyświetlony kursor od myszki. Generalnie nawet dioda się zapalała w określonych przypadkach jak podłączyłem telefon do kompa. Za którymś razem udało się włączyć fastboota więc postanowiłem MiFlashem ponowić operację instalacji ROMa i niestety telefon nie uruchomił się po instalacji ponownie w odróżnieniu do pierwszego podejścia w MiFlashu. TWRP też nie udaje mi się już uruchomić. Fastboot metodą prób i błędów się w telefonie włącza bo w Minimal ADB urządzenie jest widocznie, ale ekran jest czarny przy włączonym fastboocie też. Dioda już się nie świeci w żadnym przypadku. Mając podłączony telefon do komputera i przytrzymując różnie sam przycisk power, power vol-, power vol+ słyszę dźwięk odłączanego i podłączanego urządzenia USB więc coś się niby dzieje. Pytanie jest następujące - co mogę w takiej sytuacji zrobić?
 4. Cześć Wam, Mam taki problem z tym staruchem, którego posiadam 3,5 roku. Dzisiaj rano zaczęło dziać się coś dziwnego, mianowicie telefon restartuje się co kilka minut, wyskakują błędy procesów jak android.media, usługi google play się wysypują, sklep google się wysypuje. Generalnie masakra. I tutaj jest coś dziwnego, ponieważ za każdym restartem telefon jest jakby w tym samym stanie. Na przykład usunę przed restartem jakąś aplikację, albo wyłączę wifi i zmienię jasność ekranu, to po restarcie wszystko jest jak przed zmianami - apka jest, wifi włączone a jasność ekranu jak przed zmianą. Aby było dziwniej - wipe w recovery nic nie daje. Robię wipe wszystkiego kilka razy i po uruchomieniu telefonu nie widać żadnych zmian. o.O Da się coś z tym zrobić, czy niestety ale po długiej służbie przyszedł czas na poczciwego Redmiacza?
 5. Siedzę na ROMie sprzed miesiąca i tutaj moje pytanie: ostatni ROM nie sprawia problemów? Jak z baterią i stabilnością? Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
 6. Ja jeszcze używam i pewnie z rok poużywam. Telefon w pełni sprawny jest i w bardzo dobrym stanie!
 7. Chyba czas wymienić swojego starucha Redmi 1. Redmi Note'y są dla mnie zbyt duże, a seria MI jest za droga, więc chyba Redmi 3 zastąpi po ponad 2 latach wysłużonego już (ale wciąż w pełni sprawnego) Redmiacza pierwszej edycji.
 8. Muszę przyznać, że po zainstalowaniu MIUI7 mój staruch zyskał drugą młodość! Aplikacje na prawdę szybko się teraz uruchamiają. System lepiej zarządza RAMem przez co apki dłużej pozostają w pamięci i rzadziej ładują się ponownie. Jednak największym zaskoczeniem jest bateria. Wcześniej siedziałem na wersji 5.7.9. i byłem powoli zrezygnowany - telefon trzymał czasami ledwo jeden dzień na baterii. Tak samo było na wielu wcześniejszych devach. Myślałem, że po prostu bateria pada, ale po zainstalowaniu 5.8.20. wszystko wróciło do stanu sprzed miesięcy. Ogólnie moim zdaniem aktualizacja bardzo na plus i polecam.
 9. Gdzie włączyć te animacje? Co do ostatnich kilku wersji to się nie wypowiem bo ostatnią wersją, na której byłem była 5.7.9.
 10. Pytanie szybkie mam: nie wiem czy coś jest nie tak, ale nie mogę podczas przeglądania ostatnich aplikacji, powiększyć ich. Tak aby było okno a nie ikona aplikacji. Stało się to po zaktualizowaniu do MIUI7. Wcześniej miałem MIUI6. Robiło się to gestem powiększania zdjęcia dwoma palcami czyż nie? A może w MIUI7 nie ma tego ficzeru?
 11. Szkoda, że nasz dziadek nie doczeka MIUI V7. :< Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
 12. Fakt. Nie doczytałem. Kajam się. :<
 13. Stary przecież TWRP ma 5-6MB. XD Co Ty masz za internet?
 14. Wyrzuca wyrzuca. Od kilku ROMów rzeczywiście myślałem, że już nie występuje ale dzisiaj miałem tego buga na najświeższym ROMie.