Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Redmi2 napisał:

Niby od kiedy?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Chodzi mi o same komunikaty, zobacz na screena ravnov - wygląda jakby się zawiesił. Nie pamiętam jak wyglądał przy MIUI 7, ale na pewno inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostałem redmi 3 pro w rece,

na pokładzie wyświetla ze jest MIUI 7.2 Stable 7.2.7.0 (LHPCNDB)

jako ze fon jest przeznaczony dla rodzicielki, to musze zainstalwac polski rom.

jak sprawdzic czy ma sie zablokowany BL?

Czy moge korzystac z tego poradnika dla wersji pro? (wydaję mi się ze tak, ale niech ktoś mnie poproawi jesli się mylę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jedna wersja stabilna xiaomi.eu na zablokowany bootloader, chyba też był jakiś sposób na zablokowany wgrywania niektórych tygodniówek, ale ja się w to nie bawiłem. Według mnie lepiej mieć spokój z instalacją systemów przy odblokowanym bt, co jest do wykonania dla każdego mającego dobre chęci ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cincin27 napisał:

@Edek

Siedzisz we właściwym temacie, ale przeczytać pierwszego postu się nie chce.

Czytaaaaaam.... ale zaciąlem sie na tym, ze po klinknięciu Unlock na stornie http://www.miui.com/unlock/ od razu przechodzi mi do strony gdzie jest tylko "guzik" do pobrania unlockera. zmienialem przegladarki, czyscielm ciasteczka, nawet z  telefonu sprobowalem z internetu komorkowego - czyli innego ip - probowalem. zawsze przenosi mnie do strony gdzie pobieram od razu unlockera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 jesli instrukcja bylaby jasno napisana, nie bylo by tylu zmiennych, to pewnie ten watek mialby tylko pare postów. Jestem z pokolenia, ktore czyta ze zrozumieniem (wychowalo sie na gumach turbo),  flashowanie urzadzen nie jest mi obce, bo juz paredziesiat razy to robilem, ale w tym przypadku jest to zamotane. 

Gdy robię po kolej wszystko:

1. wychodzi na to ze mam mozliwosc odblokowania bl  bez czekania na uprawnienia - o tym nie bylo mowy w instrukcji z pierwszego watku

2. mam rom 7.2 stable - wedlug instrukcji mozna zdjac blokade bl unlockerem - u mnie zatrzymuje sie na 50%

3. d*pa - stoje w miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Edek napisał:

@cincin27 jesli instrukcja bylaby jasno napisana, nie bylo by tylu zmiennych, to pewnie ten watek mialby tylko pare postów. Jestem z pokolenia, ktore czyta ze zrozumieniem (wychowalo sie na gumach turbo),  flashowanie urzadzen nie jest mi obce, bo juz paredziesiat razy to robilem, ale w tym przypadku jest to zamotane. 

Gdy robię po kolej wszystko:

1. wychodzi na to ze mam mozliwosc odblokowania bl  bez czekania na uprawnienia - o tym nie bylo mowy w instrukcji z pierwszego watku

2. mam rom 7.2 stable - wedlug instrukcji mozna zdjac blokade bl unlockerem - u mnie zatrzymuje sie na 50%

3. d*pa - stoje w miejscu.

 

Jak masz chiński stable to najłatwiej i bez kłopotu zainstalujesz chiński dev przez updater z pominięciem MiFlasha. Na dev odblokujesz, niektórym się podobno udawało na stable, ale to podobno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, cos nie pyklo podczas wgrywania chinskiego dev.

jak odpalam fona to wisi na napisie MIUI

moge uruchomic tylko w fast bocie - co mogę zrobic by przywrocic do zycia? jest opcja flashowania przez fastbot na zablokowanym bl majac chinski stable wgrany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ruszlem jakos,,, na razie flashuje miflashem dev.

@cukru kurde, mam rozumiec ze wypakowywuje rom do postaci gdzie mam katalog "images" oraz pliki "flash_all" itd? i ten katalog który zawiera to wszystko wskazuje w Miflash?

 

i stoi na napisie MIUI pod spodem powered by android i migaja 3 kropeczki...

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Edek napisał:

dobra, ruszlem jakos,,, na razie flashuje miflashem dev.

@cukru kurde, mam rozumiec ze wypakowywuje rom do postaci gdzie mam katalog "images" oraz pliki "flash_all" itd? i ten katalog który zawiera to wszystko wskazuje w Miflash?

 

i stoi na napisie MIUI pod spodem powered by android i migaja 3 kropeczki...

Jak migają kropeczki to dobrze, cierpliwie czekasz, pod żadnym pozorem nie przerywasz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,mam chinczyka dev, loguje sie na swoje konto

odpalam unlockera, loguje się na swoje konto, podpinam w fastbocie, klikam unlock i przy 50% wywala ze nie moze zweryfikować....

 

grrrr!!!!!

 

Ahahhaa... a teraz mi stoi na 50% i stoi... i stoi... alez  Xiaomi zabalowali wprowadzając blokady :)

 

 

POSZŁO! :D

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Edek napisał:

Dobra,mam chinczyka dev, loguje sie na swoje konto

odpalam unlockera, loguje się na swoje konto, podpinam w fastbocie, klikam unlock i przy 50% wywala ze nie moze zweryfikować....

 

grrrr!!!!!

 

Ahahhaa... a teraz mi stoi na 50% i stoi... i stoi... alez  Xiaomi zabalowali wprowadzając blokady :)

No musisz chwilę odczekać (od 5 minut do tygodnia), aż chińskie serwery zweryfikują telefon, możesz spróbować coś skopiować do chmury, zlokalizować telefon z poziomu komputera i chmury Mi, może pomoże i przyspieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za poradnik zrobiłem wszystko po kolei i się udało easy :) raz się tylko obsrałem jak po wgraniu rom przez twrp wywaliło system po uruchomieniu ale doczytałem ze trzeba uruchomić w fastboot jeszcze raz wgrać twrp i instalować pykło :-D, od razu lepiej działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że powstał taki poradnik. Robiłem wszystko zgodnie z nim. W ten sposób wgrałem chiński rom o numerze MIUI 8 6.6.30 Beta i chciałem odblokować BL (mam zgodę xiaomi) ale nie chce mi się uruchomić tryb fastboot. Wciskając power i vol+ mam menu wyboru, ale wciśnięcie przycisku fastboot skutkuje jedynie "odświeżeniem" i napisem na dole ekranu FAIL się planszy przez co nie mogę uruchomić unlocka w programie MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i zdjąć blokady. Proszę o pomoc.

Edytowane przez morisstel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo o pomoc. MaM redmi 3 niestety założyłem konto na xiaomi inne niż założone na telefonie, a dostałem unlock  bootloadera na to nie z telefonu. Ale mówie co tam wrzucam dev zgodnie z instrukcją Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download (teraz to  Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download ) pożniej uruchamiam to drugie konto z unlockiem , odpalam unlocka prawidłowo 3 zielone że niby jest unlock, Natomiat nie mam jak odpalam twrp nic poza ikonką tel i niby włóż kabel jak to robię win7 nie ma dobrych sterowników do redmi3.(ponieważ nie mogłem przez recovery to instalowałem z poda ustawien tel , xiaomi eu, ale nic to nie dało soft stary dev został) Teraz jak jeszcze raz próbuję zrobić ulock to wychodzi mi do 50% i że No need to ulock this device.

Jak mam teraz odblokować na 2 koncie co było przez tel założonebo jak wchodzę zgodnie z instrukcją to od razu przerzuca mnie na pobieranie MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en ale jak na to konto wchodze to mam your devices isn't supported by mi unlock.

 

 

Dzięki to był problem wgrania twrp po ponownych próbach poszło dzięki

Edytowane przez romsed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 3 prawidłowe zielone znaki to znaczy że odblokowałeś..a resztę robisz źle i nie masz wgranego twrp dlatego masz telefon z podłączonym kablem na ekranie.

Sterowniki podstawi Ci instalator miflasha albo właśnie Miunlock.

Jeżeli robiłeś według tej instrukcji to czy komp wykrywa CI prawidłowo telefon? Jaki masz system operacyjny na PC bo ja miałem problemy przy wgraniu skryptu na Win 8/8.1/10 prawidłowo poszło tylko na Win 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest prawidłowe bo jak robię akutalizację z poziomu systemu to włącza mi się TWRP ale kiedy chce go uruchomić przy rozruchu telefonu przez naciśnięcie:

1.Uruchamiamy TWRP (uruchamiamy przez vol+ i power)

to włącza mi się to standardowe okienko w Redmi jakie jest przed wgraniem telefonu. Czy to jest normalne czy coś źle zrobiłem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiłkując się wszelkimi poradnikami wgrałem sobie chiński .dev, odblokowałem bootloader i wgrałem TWRP. Po wgraniu TWRP skopiowałem rom MIUI.eu i tu zaczął się problem. Prawdopodobnie zrobiłem za duże wipe i czyszcząc stare pliki usunąłem sobie i zipa z romem. Wymyśliłem, że podam mu rom z pendriva przez OTG. Wykrywa pliki i przystępuje do instalacji, ale chyba nic z tego dalej nie wynika, bo wisi już drugi raz na "package_extract_file took 00s."

Proszę o jakiś pomysł by popchnąć to do przodu. Odłączenie pena wpędza telek w bootloop i tylko fastboot jest dostępny

IMG_20160706_140521_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz pena, na wszelki wypadek jeszcze raz zrób wipe wszystkiego, uruchom ponownie TWRP (pewnie się da vol+, vol- i power; a możesz też opcją reboot), podłącz do PC, skopiuj plik z romem, odłącz od PC, zainstaluj.

/edit i przy instalacji poczekaj z 5 minut chociaż jak się "zawiesi" - prawdopodobnie się nie zawiesza tylko długo wgrywa.

Edytowane przez jarekm95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, tego vol+- vol- nie próbowałem i poprzednio od nowa wgrałem twrp, a przez jakieś zachcianki windowsa w twrp nie wykrywa mi telka. ale twoja mocna sugestia, by w tym momencie przekopiować pliki, skłoniła mnie do skorzystania z ubuntu. Właśnie skopiowałem na tela i znowu stoi na tej samej operacji... spróbuję ściągnąć inny rom

Z nowościągniętym romem poszło jak z płatka, chociaż pierwsze uruchomienie trwało ok 6 minut. Cieszę się MIUI dzięki Twojej trafnej sugestii i podpowiedzi.

Edytowane przez rychu27
nowe okoliczności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu boatloadera i wgraniu miui7 dev 7.05.26 od xiaomi.eu stwierdziłem, że jednak wrócę do wersji stable 7.1.3.0 ze względu na lepszą baterię co wiązało się downgradem. Ściągnąłem ze strony głównej miuipolska pliczek(stable) xiaomi.eu_multi_ido_V7.1.3.0.LHPCNCK_v7-5.1.zip  i wrzuciłem na telefon. Zainstalowałem przez twrp, wipe cache and dalvik. Po włączeniu telefonu zaczęły się cyrki, nie mogłem wejść w ustawienia a co najgorsze usunął mi się twrp więc nie mogłem przywrócić kopii zapasowej sic! Tak więc musiałem całą procedurę flashowania rozpoczynać od nowa co spowodowało znów zablokowanie bootloadera. No trudno stało się ale pytanie do Was czy znów będę musiał czekać aż łaskawe Miui odblokuje mi bootloadera czy jakby mam to już przypisane do konta i co zrobić na przyszłość jeśli chciałbym powrócić np z miui8 na stabilny 7.1.3.0 żeby uniknąć podobnej sytuacji. Ponoć jest wersja 7.1.3.0. na zablokowany i na odblokowany to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...