Jump to content

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Poradnik powstał, by uniknąć miliona pytań, które codziennie pojawiają gdy tylko ktoś kupi powyższy model. Poradnik będzie aktualizowany na bieżąco w miarę możliwości. Jeśli masz jakieś sugestie,

Mogę potwierdzić, nie trzeba ponownie występować o zgodę! Po odczekaniu 30 dni można odblokować następny. Odblokowałem drugi telefon na tym samym koncie, tym samym programem MiUnlock bez żadnych probl

Jak w miarę prosty sposób zainstalować roota na oryginalnym chińskim romie np globalu,  bez instalowania na stałe TWRP czyli nie pozbawiając się aktualizacji przez OTA. Oczywiście telefon musi mieć od

Posted Images

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Widocznie jak miałem w łapach to mi recovery było wgrane przez sprzedawce. Sorki jak wprowadziłem w błąd

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie, nie nigdzie nawet udostępnionego takiego recovery dla Redmi 3, nie spotkałem też nikogo z takim recovery, a śledzę cały dział od początku. Musiało ci się pomylić z innym modelem, np Redmi 2 albo starszym, gdzie faktycznie takie coś jest.

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Widocznie jak miałem w łapach to mi recovery było wgrane przez sprzedawce. Sorki jak wprowadziłem w błąd

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie wydaje mi się byś wprowadził w błąd. Jeżeli MiRecovery to te żółte bądź brązowe przyciski na niebieskim tle czy jakoś tak uruchomione przez wciśnięcie volume " - " i power to ten telefon to ma, ale

@ xy0urneyx 

musiał wybrać recovery w tym menu jakie wywołał i dlatego miał taki ekran.

52 minuty temu, xy0urneyx napisał:

Instaluje to MIUI Polska i jest linijka Patching system image unconditionally i nic się nie dzieje. Co znowu? :P

Jakie recovery wgrałeś? Z pierwszego postu? Kiedyś jak było skopane recovery z j.polskim to tel się tam zawieszał, a później restartował. Jeśli masz dobre recovery to spróbuj od nowa wejść w recovery i od nowa instalować. Przed instalacją możesz zrobić wipe wszystkiego poza internal storage i sd card.

Nie wiem co to jest, ale generalnie większość powiadomień ukryjesz przytrzymując na nich palec.

/edit albo tym "znakiem zakazu" w prawym górnym rogu, już nie pamiętam, testuję inny rom.

Edited by jarekm95

Zmieniam temat 😂

Da się jakoś to dziadostwo wyłączyć?

0d3787428ee4e16e40cbf4c01f646df4.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Sory, nie w tym temacie napisałem co trzeba

A może włącza się przez to że masz aktywne opcje w tym menu Ustawienia -> Więcej

bda3612725af922c3cb95a2085809f8a.jpg

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

U mnie tego nie ma

6d558262b905dfb82ce559cbfa6f7a65.jpg

A jesteś na miui v7 czy v8? Ja mam 8, a o ile dobrze pamiętam to v7 było w Sieci komórkowe i ustawienia

Lub w ustawieniach googla

A jesteś na miui v7 czy v8? Ja mam 8, a o ile dobrze pamiętam to v7 było w Sieci komórkowe i ustawienia

Lub w ustawieniach googla

Na 7, no cóż jeszcze poszukam, ale dzięki tak czy siak.

Dnia 23.06.2016 o 15:50, FromWP napisał:

Gdzie Ci się to wyświetla? Zrobiłeś w twrp to factory reset?

Wgrałem na nowo ROM, zrobiłem factory reset, wszystko DZIAŁA! Dzięki za pomoc :)

witajcie, mam problem z redmi 3 pro. Robię wszystko zgodnie z instrukcją.

1. Otrzymałem zgodę na odblokowanie botloadera

2. Ściągnąłem niezbędne oprogramowanie

3. Wrzuciłem do telefonu Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download

4. Odpaliłem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i odblokowałem telefon

5. zaczynają się schody, mianowicie próbuję wrzucić twrp_cofface_IDO_20160318, łączy się z telefonem, telefon wchodzi w twrp, zmieniam język na angielski, na telefonie leży już xiaomi.eu_multi_HM3_6.6.23_v8-5.1, robię wipe, następnie install i instalator wywala mi to co w poniższych zdjęciach. Stoi w miejscu i nic się nie dzieje. Wyłączam telefon i daje się uruchomić tylko kombinacją +-power. Wtedy zabawa od nowa, ale próbuję wrzucić twrp z instrukcji ze strony głównej przez MIUIPolska_Instalator_recovery. Tu zgodnie z komunikatami dochodzi do końca i przy ostatnim naciśnięciu enter nie wchodzi telefon w twrp. Jak przejdę ręcznie do twrp mam telefon z kabelkiem, czyli też źle.

Brak mi pomysłów, a też mam obawy żeby nie zrobić sobie cegły

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.27.png

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.41.png

Edited by ravnov
błędy
16 minut temu, ravnov napisał:

witajcie, mam problem z redmi 3 pro. Robię wszystko zgodnie z instrukcją.

1. Otrzymałem zgodę na odblokowanie botloadera

2. Ściągnąłem niezbędne oprogramowanie

3. Wrzuciłem do telefonu Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download

4. Odpaliłem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i odblokowałem telefon

5. zaczynają się schody, mianowicie próbuję wrzucić twrp_cofface_IDO_20160318, łączy się z telefonem, telefon wchodzi w twrp, zmieniam język na angielski, na telefonie leży już xiaomi.eu_multi_HM3_6.6.23_v8-5.1, robię wipe, następnie install i instalator wywala mi to co w poniższych zdjęciach. Stoi w miejscu i nic się nie dzieje. Wyłączam telefon i daje się uruchomić tylko kombinacją +-power. Wtedy zabawa od nowa, ale próbuję wrzucić twrp z instrukcji ze strony głównej przez MIUIPolska_Instalator_recovery. Tu zgodnie z komunikatami dochodzi do końca i przy ostatnim naciśnięciu enter nie wchodzi telefon w twrp. Jak przejdę ręcznie do twrp mam telefon z kabelkiem, czyli też źle.

Brak mi pomysłów, a też mam obawy żeby nie zrobić sobie cegły

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.27.png

Zrzut ekranu 2016-06-29 o 21.35.41.png

A długo czekałeś po wyświetleniu tych ekranów, bo nic się nie dzieje dosyć długo, na tyle że ekran się wyłącza, a potem zaczyna się dziać. Wygląda na to że to cofface ci się wgrywa, a to drugie skryptem nie. 

2 minuty temu, FromWP napisał:

A długo czekałeś po wyświetleniu tych ekranów, bo nic się nie dzieje dosyć długo, na tyle że ekran się wyłącza, a potem zaczyna się dziać. Wygląda na to że to cofface ci się wgrywa, a to drugie skryptem nie. 

Trudno ocenić, dobre parę minut. Może spanikowałem, spróbuję jeszcze raz i zostawię go na pół godziny i zobaczę co będzie. Teraz wrzuciłem do niego rom e)link (modyfikowany na bazie xiaomi.eu??)  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Działa też na wersji PRO. Ale rozumiem że jak dokonałem odblokowania bootloadera, to bez względu na to jaki rom wrzucę, bootloader jest odblokowany na stałe? ta operacja w cofface ile może realnie potrwać?

9 minut temu, ravnov napisał:

Trudno ocenić, dobre parę minut. Może spanikowałem, spróbuję jeszcze raz i zostawię go na pół godziny i zobaczę co będzie. Teraz wrzuciłem do niego rom e)link (modyfikowany na bazie xiaomi.eu??)  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Działa też na wersji PRO. Ale rozumiem że jak dokonałem odblokowania bootloadera, to bez względu na to jaki rom wrzucę, bootloader jest odblokowany na stałe? ta operacja w cofface ile może realnie potrwać?

Tak jest odblokowany, jedynie instalacja chińskiego romu może go ponownie zablokować, ale ponowne odblokowanie trwa chwilę i nie wymaga dodatkowej zgody. To już trzeba było wrzucić ten nowszy na Miui 8 tego samego Wietnamczyka 6.6.23 link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591023225177071 i do tematu na en.miui: http://en.miui.com/thread-296187-1-1.html i http://en.miui.com/thread-295331-1-1.html . A to w TWRP moze potrwać kilka minut, na tyle, że ekran się wyłącza, potem już jak zniknie twrp sama instalacja kilka kilkanaście.

Edited by FromWP

Nie no, po co wrzucać ten od wietnamczyka jak bootloader odblokowany... bez sensu. Wgraj recovery, zrób advanced wipe, koniecznie zaznacz system i spróbuj wgrać od nowa najnowszy dev xiaomi.eu. Tylko poczekaj z 10 minut, u mnie ostatnio też to długo trwało, ale w końcu się wgrało.

2 minuty temu, jarekm95 napisał:

Nie no, po co wrzucać ten od wietnamczyka jak bootloader odblokowany... bez sensu. Wgraj recovery, zrób advanced wipe, koniecznie zaznacz system i spróbuj wgrać od nowa najnowszy dev xiaomi.eu. Tylko poczekaj z 10 minut, u mnie ostatnio też to długo trwało, ale w końcu się wgrało.

A miałeś takie same komunikaty jak ja pokazałem?

Redmi 3 od xiaomi.com.pl

Zablokowany bl, pobrałem china dev w celu odblokowania bl, odpalam w trybie download, mi flash nie wyszukuje tel, odpalam w fastboot,m wyszukuje ale na start mam błąd przy próbie flashowania : remote "device is locked", na obecnym roomie nie chce mi odblokowac bl. Jakieś pomysły co zrobić ? kabel dobry, mipc suite pobrane ...

hm? czyli jak ?

docelowo chcę wgrać najnowszego rooma, ale o ile mi się dobrze wydaje, to musze najpierw odblokować bl z china dev i potem przez twrp wgrac miui  8 od mi polska, tylko że miflash zatrzymuje mnie na starcie :S

Edited by ktosiek
1 minutę temu, ktosiek napisał:

hm? czyli jak ?

Czyli MiFlash w trybie dowmload (ciemny ekran), Najprawdopodobniej sterowniki ci się źle zainstalowały,W fastboot nic nie wgrasz, co najwyżej odblokujesz BL i wtedy tak. MiPcSuite to się jedynie do zabawy nadaje, nie chce z naszym telefonem gadać jeśli chodzi o flashowanie i backupy.

@ktosiek

Nie jestem pewien. Na pewno zadziała, jeśli ściągniesz adb(które pewnie już masz jesli instalowałeś MiFlasha). Odpalasz będąc w folderze z adb(telefon włączony normalnie) poprzez wiersz poleceń(shift+ctrl+PPM). Potem dwie komendy:

adb devices(poczekaj aż się uruchomi, pokaże się "deviceslist")

adb reboot edl

Edited by Tomaszek1999
2 minuty temu, ktosiek napisał:

nie mam tego adb, ale jakoś zaraz moze ogarnę, przez podany poradnik, nie da rady r3 odpalić w edl

Tryb edl to to samo co download, już byłeś w tym trybie tylko MiFlash nie widział tel.

Przed chwilą, Tomaszek1999 napisał:

@fromwp W trybie fastboot u niego widzi telefon, ale blokuje na starcie. Miałem to samo i właśnie edl zadziałało

Sent from Redmi Note 2 Prime

No wiem, jak ma zablokowany BL to niczego w fasboot nie wgra, a w tryb edl może wejść albo komendą, albo z tego chińskiego menu. On nie ma problemu z wejściem w ten tryb tylko z tym że MiFlash nie widzi w tym trybie telefonu, czyli problem ze sterownikiem.