Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. W jakiej konsoli? Instalujesz rom w twrp z pliku wgranego do telefonu? Masz wgrane odpowiednie twrp i instalujesz odpowiedni rom? Nie wiem czy to ci pomoże, ale przy instalacji po wykasowaniu systemu przez twrp w Redmi2 po pierwszym install miałem też błędy i brak ssystemu. Ponowna instalacja tego samego pliku przechodzi już bez błędów i problemów. Do globala zawsze możesz wrócić, a jak odblokowałeś bl to nawet w trybie fastboot.
  2. Trzeci przycisk do odbierania/kończenia jest po drugiej stronie pilota, nie pokazali go na zdjęciach na tej aukcji, ale tu go widać: Tu masz te same w sklepie Mi : http://xiaomi-mi.com/headphones/1more-design-piston-earbuds-gold/
  3. Możesz sobie zainstalować global stable i jedyny sposób to właśnie miflash, ale niestety z opcją flash all, czyli stracisz wszystkie dane. Jak zrobisz wcześniej lokalną kopię zapasową na sd to z niej odzyskasz 99% danych i ustawień. Co do powiadomień o aktualizacjach to jest chyba tak samo u wszystkich producentów, dostajesz info i aktualizujesz kiedy chcesz. Tu nawet jest lepiej bo można te powiadomienia wyłączyć i samemu ręcznie sprawdzać czy coś nowego się pojawiło.
  4. Nic mu to nie da, bo telefon jest przypisany do innego konta, a miunlock to sprawdza. Jak nie wyjaśni sprawy z kontem to przy zablokowanym bl nic z telefonem nie zrobi. CM-a też nie wgra, bo zablokowany bl. Wgrać rom na zablokowany bl się da, ale telefon nie będzie działać bo to nie kasuje informacji o przypisanym koncie.
  5. Chyba chodziło ci o słowo stable nie Global, bo global dev nie jest do tyłu z aktualizacjami, normalnie co tydzień z ota. No chyba trochę więcej bo na global dev możesz przejść instalując aktualizację z pliku wgranego do telefonu przez systemowy updater (albo Miflashem). Wgranie xiaomi.eu wymaga odblokowania bl, wgrania twrp, wipe (faktory reset) i dopiero wgranie romu przez twrp. A który lepszy to trudno tak autorytatywnie stwierdzi. Różnią się ale głownie tym że jeden ma wszystkie usługi googla (może to być wada albo zaleta co kto lubi) i ota, a drugi tylko niezbędne, kilka dodatków i brak ota. Reszta podobna.
  6. Przypadkiem uruchomiła ci się funkcja której ten telefon nie ma, czyli podświetlenie klawiszy funkcyjnych?
  7. Ogólnie, niektórym to działa momentalnie, inni muszą z tydzień poczekać. Na dev na pewno ci się uda, na stable udaje się tylko wybrańcom.
  8. Jest takie ryzyko, ale ponowne odblokowanie to chwila i nie potrzeba żadnej nowej zgody itd. Co do odblokowania po raz pierwszy, to licz się z tym że może to chwilę potrwać, to znaczy czasami trzeba kilka dni poużywać telefonu z tym romem żeby dać czas chińskim serwerom coby wszystko przetrawiły (w poradnikach na en.miui piszą że to może potrwać około 7dni).
  9. Teoretycznie najlepiej instalować Miflashem, szczególnie w przypadku przechodzenia na nowego androida, tym bardziej że taki rom jest. Trzeba by było zadać pytanie koledze który to napisał co miał na myśli. Jedynie z wersją win64 bym się zgodził. Jak flashowałeś global stable, to już umiesz i masz wszystko gotowe do global dev. W twoim linku to mi się po chińsku otwiera, ale dla pewności wszystkie fastbooty masz tu: http://en.miui.com/a-234.html
  10. A czym to było umotywowane w poradniku? Może problem leży w przejściu na nowszego androida, dlatego nie chce przez updater (aczkolwiek chyba powinno). Tak na chłopski rozum chyba właśnie przy przechodzeniu na nowego andka najlepiej od razu flashować miflashem rom 6.0. Jest przecież taka wersja fastboot. Ja bym od razu flashował 6.9.15 fastboot, ale może jest jakieś ale o którym nie wiem.
  11. Takie zamówiłem (62zł przy płatności przelewami24), bo też nie przepadam za dokanałowymi. Ten producent to partner Xiaomi, nawet są w oficjalnym sklepie Mi. Podobno niezłe, okaże się jak dojadą. https://pl.aliexpress.com/item/New-2015-XIAOMI-1MORE-Piston-2-Earphone-Super-bass-Metal-In-Ear-For-Xiaomi-Samsung-LG/32342553678.html?spm=2114.13010608.0.52.fihgQS
  12. Żadnego roota do instalacji twrp nie potrzebujesz. Jednak jak nawet zainstalujesz twrp to może być problem z instalacją romu bez korekty jakiejś tam linijki w skrypcie i wygląda na to że nikt na razie tego nie zmieni. Do twojego telefonu masz rom Global i możesz taki zainstalować MiFlashem. Będziesz miał aktualizacje przez ota i w niczym nie będziesz musiał grzebać. Tu masz poradnik co prawda trochę stary i można by użyć nowszej wersji Miflasha czy romu, ale to też powinno zadziałać. http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html
  13. Było wielokrotnie, na wersji global dev odblokujesz, ale prawdopodobnie wgrają ci global stable na którym nie odblokujesz. Potrzebna jest wersja dev, china albo global.
  14. Jeszcze trzeba by ustawić jakąś lepszą przestrzeń kolorów, bo na rgb czy nawet srgb różncy prawie nie widać. Dodatkowo ekran na którym to się ogląda też musi być sporo lepszy od tego w telefonie. Problem w 3s polega na tym że wykastrowali w romie dynamiczną regulację kontrastu (w kilku innych modelach niestety też).
  15. Nie nie jest możliwe, pisze ci że błędne hasło, czy ze nie może zweryfikować konta? Musisz mieć dostęp do internetu, czyli wi-fi lub dane komórkowe i jak wpisujesz dobre hasło i logujesz się odpowiednim mailem lub nr telefonu to w którymś momencie powinno zaskoczyć.
  16. FromWP

    Pisanie głosowe

    To się nazywa Wyszukiwanie głosowe i jest googla
  17. Nie wiem czy to kogoś pocieszy ale dokładnie to samo mam na Redmi 2 i najnowszym romie eu 6.9.15. Czujnik zbliżeniowy działa zupełnie przypadkowo i na 4 odebrane rozmowy przy dwóch włączyły się notatki.
  18. A ty odpowiednie twrp próbowałeś wgrać? Do 3s to takie: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823855 Tu masz jeszcze narzędzie z en.miui : http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=flasher%2Btoolkit%2B3s
  19. To chyba tłumaczy wasze narzekania na słabe kolory. Wygląda na to że 3s pozbawili funkcji dynamicznego kontrastu zmieniającej parametry wyświetlania w zależności od oświetlenia. Może sam wyświetlacz też jest inny.
  20. Nie masz tam regulacji kontrastu i odcienia, tylko nasycenie i odcień jak na filmiku?
  21. Pytanie o rom nie jest bezzasadne. W Redmi3 na global dev 6.9.8 nie mam regulacji nasycenia, jedynie odcienia i kontrastu i tu to działanie jest zauważalne.W Redmi 2 na xiaomi.eu ostatnim stable mam regulację tak jak na filmiku i tu też to działa. W Redmi 3 wyświetlacz może nie jest bardzo kolorowy ale nie ma tragedii. Ciekawe jakie wyświetlacze do 3s wstawiają, bo w Redmi3 można trafić na dwa różne.
  22. To możesz spróbować skryptu i twrp cofface. Jakby ci się udało zainstalować, to potem zainstalujesz twrp ido (cofface też działa dobrze tylko nie ma pl). Tu masz temat z linkiem do pobrania bez hasła i opisu na forum en.miui. https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/
  23. Powinien z fastboota uruchomić się w twrp. Zwróć uwagę co tam ten skrypt wyświetla, może to być problem ze sterownikami. Może też ten bl ci się nie odblokował. Rysunek z kabelkiem świadczy tylko o tym że twrp się nie wgrało. Można ręcznie wpisać komendy w konsoli do wgrania twrp, ale to samo robi ten skrypt.
  24. Mam identyczny ekran, ale sprawdziłem na ostatnim romie xiaomi.eu (bo mam na drugim telefonie Redmi2) i jest w sumie identycznie tylko tam gdzie w globalu jest @118...... w romie eu jest "Prześlij raport debugowania".
  25. A ja chciałbym dodać, że to google coś ostatnio spieprzyło i tak intensywnie usługi googla szukały lokalizacji że niektóre telefony potrafiły się mocno nagrzewać. Na szczęście już to naprawili, ale np Redmi 2 nagrzewał się tak że potrafił się zawiesić i zjadał baterię w oczach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...