-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Jak masz chiński napisy na pudełku to chińska, jak angielskie i znaczek CE to international z LTE b20, a tego pasma Orange coraz częściej używa.
-
Masz wesję international z LTE B20, czy chińską? A sieć to Orange, albo Plus?
-
Nie ma, bo wiadomo że odblokowany. A koledze chodziło o to niebieskie w menu serwisowym. W opcjach programistycznych nie ma niczego czym do download dało by się przejść (no może debugowanie usb trzeba włączyć, jak się chce przejść komendą adb bezpośrednio z odpalonego systemu).
-
Tak, co najwyżej możesz pobrać ten miunlock, jak ci pozwoli i spróbować. Zdarza się, że zgodę już masz, a sms o tym nie dochodzi. Jeszcze wejdź w opcje programistyczne (7xklikasz w wesję miui w info o telefonie, żeby się pokazały). Tam znajdź status blokady Mi i dodaj tam konto i urządzenie. Bez tego odblokowanie nie przechodzi i jest komunikat o różnych kontach. Ale na tym romie już powinno wszystko działać i kilka dni czekając na zgodę wytrzymasz.
-
Jak odblokujesz bl i wgrasz twrp to tak. Na tym romie jak masz zgodę, to odblokujesz bez problemu. Co do pamięci to normalne, system tyle zajmuje.
-
Sprzedawca/serwisant chcę hasło do konta Xiaomi
FromWP odpowiedział(a) na Krzysztof Pud temat w Problemy techniczne
Najlepiej by było jakbyś przed wysłaniem telefonu wylogował się w nim ze swojego konta. Wtedy można by go było uruchomić bez logowania się na konto. Nie ma przymusu uzywania konta Mi, ale jak już się zalogujesz to bez hasła po resecie czy wgraniu romu miflashem nie uruchomisz go. -
To menu masz tak samo w romach eu, to nie znika.
-
Bo nie rozróżniasz romów fastboot od recovery. Link do obydwu najnowszych wersji już ci wklejałem. W poradnikach mogą być linki do starszych wersji. W tym chińskim mipcsuite trzeba użyć romu recovery i te mają.rozszerzenie zip. Romy fastboot do miflasha mają rozszerzenie .tgz i trzeba je do użycia rozpakować, najczęściej w dwóch etapach (zależy czym to zrobisz). Na początek dostajesz .tar, potem katalog z plikami i katalogiem images. O ten niebieskim w menu serwisowym pytasz? tu masz: Klikasz w to co zaznaczyłem na czerwono i masz po angielsku: Tylko w twoim telefonie na tym romie z tego do edl (download) nie chce przechodzić.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Posłuchaj obu jak masz wątpliwości. Najpierw z pliku przez aktualizację, ale na 99,9% po prostu nie pójdzie, ale nic się nie stanie. Czasami cuda się zdarzają, najwyżej stracisz trochę czasu i ponad Giga transferu na nieprzydatny rom. Ja radzę to co napisałem. -
Sprzedawca/serwisant chcę hasło do konta Xiaomi
FromWP odpowiedział(a) na Krzysztof Pud temat w Problemy techniczne
Teraz to już nie może bo wysłał telefon temu "serwisantowi", a tamten nawet jak wgra od nowa w edl to nie sprawdzi działania sim i wi-fi bo zawoła o hasło do konta Mi. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Nie, nic nie zostanie, musisz użyć opcji flash all, potem odtworzyć dane z jakiejś kopii. Od razu najnowszą wersję. fastboot dla Redmi 3/pro stąd: http://en.miui.com/thread-543021-1-1.html Miflash formatuje telefon od podstaw, jets jak z fabryki i nie ma tu znaczenia na jaki rom wgrywasz, to zaleta tej metody. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Musisz przez MiFlasha, w trybie download -
Nie wiem czy to ci pomoże ale u mnie sterownik w tym trybie w Redmi 3s to coś takiego i wtedy działa:
-
To masz problem ze sterownikiem w komputerze. Pozwoliłeś przy instalacji tego MiPcSuite na istalowanie sterowników?
-
A podłączasz telefon w trybie recovery (rysunek telefonu z kabelkiem)?
-
przejscie z panelu sterowania <aktualizacje> do twrp
FromWP odpowiedział(a) na Mariuszes temat w Dyskusja ogólna
Można uruchomić twrp (recovery) nie z systemu tylko trzymając trzy klawisze przy włączaniu telefonu (vol+ vol- power). Jak się uruchomi twrp, to najpierw robisz kopię, a potem instalujesz nowy rom z wgranego zipa. Przechodzenie z aktualizacji do recovery widać na razie szwankuje. Kiedyś naprawią. -
Bo to niestety trzeba chyba wymazać wszystkie dane. Innego sposobu bez utraty danych (reset do ustawień fabrycznych) nie znam.
-
Prosty, jak zalogowałeś się na konto Googla zdalnie można zresetować telefon z tej strony: https://www.google.com/android/devicemanager Albo chińskie MiPc suite stąd pobierasz: http://zhushou.xiaomi.com/ a tu masz co z tym zrobić: https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876
-
Udać się uda, co najwyżej chwilę się pomęczysz. Za chwilę będzie global stable 8.2 i na nim prawie na pewno się uda odblokować. Namieszali z jakością tych romów stable dla Redmi 3s i Redmi Note 3 se które sprzedają u nas oficjalnie i jedyne modele (jeszcze Redmi 4a) które mają pasmo LTE B20.
-
Teraz jakoś krótko, od kilku godzin do kilku dni. Może by ułatwiło, tylko nie wiem czy na tym twoim romie przejdzie odblokowanie. Tu masz dwa linki o tym MiPcSuite chińskim i w jednym się udało wgrać rom global, w drugim nie. http://en.miui.com/thread-309629-1-1.html http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=325375&highlight=mi%2Bpc%2Bsuite%2Bglobal%2Brom
-
Powinien zobaczyć, ale może nie chcieć wgrać tak samo jak przez updater z pliku. Możesz spróbować jeszcze raz pobrać cały rom. Trudny temat niestety. Jakbyś miał starszy rom 8.0 to bym od razu ci doradził zrobienie kabla deepflash i by zadziałało. Od wersji 8.1 nawet to przestaje działać i nie wiem czy zadziała u ciebie.
-
Myślę że tak. Teraz chyba mieliło już nie tak długo.
-
To angielskie nie zadziała, nie działa z telefonami na Androidzie 6.0 i wyżej. Musi być chińskie pobierasz stąd: http://zhushou.xiaomi.com/ Uruchamiasz telefon w trybie recovery (rysunek tel z kabelkiem) trzymając wszystkie trzy vol+ vol- i power. Uruchamiasz MiPcSuite, podpinasz tel. i masz taki ekran: Klikasz wybierz "lokalny plik" i znajdujesz zipa którego chcesz wgrać na dysku. Dalej zrzutów niestety nie zrobiłem. Może się uda. Koledze snuffmajster na Redmi 4 prime się udało tym wgrać, ale stable na stable tu link do tematu: https://miuipolska.pl/forum/topic/23584-problem-po-aktualizacji-nie-działa-recoverydownloadprzywracanie-ustawień/?do=findComment&comment=326618
-
Czekaj, nie przerywaj, jakoś domieli do końca. Błąd faile.... może być spowodowany np. niezbyt dopracowanym twrp. Normalnie pierwsza inatalacja trwa tak ze 30 minut, ale czasami dłużej.
-
Powinno być normalniej, ale jak ci się wgrał rom to powinno wszystko działać. Co najwyżej mogło ci się to twrp nie grać na stałe. Możesz to sprawdzić włączając tel trzymając wszystkie trzy klawisze (vol+ vol- i power). Jak się odpali twrp znaczy że się wgrało, jak nie to wgrasz ponownie w fastboocie. Jak masz to twrp to możesz dla pewności zrobić w nim po prostu wipe (factory reset), bo tego chyba nie robiłeś.
