-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
no to jakis sposób zawsze ale widocznie marne te recovery jeszcze ... jakaś wersja beta pewnie 🙃 ja też czekam na w pełni funkcjonalne i nie ma jeszcze ... ot nie korzystam z tego po prostu ... z drugiej strony to i nie potrzebne jakoś specjalnie 🙃
-
mogłeś spróbować komendami jeszcze ... fastboot erase misc fastboot set_active a fastboot reboot recovery mogło pomoc ... i obyłoby się bez wgrywania softu ... czekaj na inną wersję ... nic innego nie zostaje 🙃
-
dobrze wiedzieć że tam to wyświetla ... no tak jak pisałem tych wersji już tyle narobili że niedługo te nazwy się chyba im pokoncza 🙃 są różne wersje na różnych prockach jeszcze osobne z 4g i 5g a jeszcze inne mają albo nie mają NFC 🙃 do tego wersje zwykle pro i pro+ dobrze że ultra jeszcze nie dodają 🙃 strasznie namieszali już z tym wszystkim ... dla nich to też kłopot przecież jak jest tyle odmian ... no ale mają co sami sobie nawarzyli 🙃
-
no ... masakra 🙃 wrzuć może to co pan Kacper podesłał ... tam masz download i patrzę po rozmiarze pliku że powinno byc ok bo to około 100 mb - tyle gdzieś powinno być ... ciekawe czy będzie ok ...i czy deszyfrowanie będzie ... jak nie to będzie wrzucone i trza czekać na kolejny wypust ... 🙃
-
Błąd skanowania antywirusowego Awast
Master odpowiedział(a) na [email protected] temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
wyczyszczenie danych i cache apki panelu sterowania - pomaga na ten objaw ... te zawieszenie skanowania ... a jesli chodzi o te wskazania to czesc rzeczy ktore obnizaja punktacje mozna zignorowac ... bedzie wiecej ... u mnie w tej chwili jest na 95 maks - bo mam wywalone w debloat konto xiaomi to raz a dwa nie dodany skrot do czyszczenia smieci ... co sumarycznie daje wlasnie te 5 brakujacych punktow ... -
jaka jest u Ciebie ta kodowa nazwa tego modelu? Redmi Note 13 5G variant with the model number N17 codenamed 'gold' The Redmi Note 13 4G with the model number N7 with the codename 'sapphire' - w ogole juz tyle tych wariantow jest ze mozna zglupiec a ta 13 NFC 4G to w ogole jeszcze chyba 'sapphiren'?
-
shennong wrzucone - szybko pobrane (updater) i dalej przez fastboot - działa póki co bezproblemowo ... taki detal z tłumaczeniem - jest zrobione ale można rozważyć zmianę żeby ładniej wyglądało i spójnie z tym drugim przełącznikiem ... taka luźna propozycja 🙃mamy teraz kontrolki urządzeń smart home a pod spodem jest Xiaomi Smart Hub - i tak pierwsza kwestia - dlaczego Smart Hub mamy z dużych liter a smart home z małych? można zrobić albo wszystko z dużych albo wszystko z małych ... będzie jednolicie wtedy - dwa to też ładniej byłoby te kontrolki zmienić po prostu na Xiaomi Smart Home - to będzie jednolicie z Xiaomi Smart Hub ... te duże czy małe litery to już kwestia zastanowienia ... w sumie detal ale wtedy będzie to spójnie i jednolicie wyglądać - myślę że sumarycznie ładniej 🙃 ps. tu tłumaczenia też jeszcze nie wskoczyły ...
-
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no skkk to tak jak tam masz Agatha to powinno pisac właśnie skkk ... może nie ma tego buildu na ten model? to trzeba by w necie poszukać ... to że nie ma tego na sourceforge to nie znaczy że nie istnieje ... 🙃 normalnie to pytanie o zabezpieczenie powinno być ... stąd byłem zaskoczony że to nie poszło u Ciebie ... ale może to wynikać z tego że nie miałeś tego ustawionego w telefonie ... no i w sumie wychodzi na jedno bo i tak nie masz deszyfrowania 🙃 możesz do skutku ... ja u siebie już 3 razy wrzucałem ... te same komendy są cały czas ... tzn. nie musisz przed wrzuceniem nowego obrazu robić jakiegoś czyszczenia czy czegoś w tym stylu ... też czekam na wersję z deszyfrowaniem ale chyba jeszcze nie ma ... tak na szybkiego co popatrzyłem to skkk chyba nie ma na topaza ... tam te Orange Foxy są jeszcze ... musisz poszukać jakiegoś tutoriala jak to wrzucić ... bo nie wiem czy to ta sama procedura ... lepiej się upewnić 🙃 albo machnąć ręką na razie i zaczekać na inną wersję ... tzn. sprawdzać co jakiś czas temu serwer sourceforge bo widzę że tam dość solidnie to jest aktualizowane ... -
Tryb nie przeszkadzać na HyperOS
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Pałka pytanie w HyperOS - korzystanie
akurat mam Whatsapp i messengera ... napisz konkretnie co Ci sprawdzić - no problem ... dawno już z tego trybu nie korzystałem ale ostatnio co pamiętam to było ok ... tzn wyciszał powiadomienia ... budzik działał normalnie w tym trybie ... smsy też wyciszał ... jakiś nie pamiętam żeby były z nim problemy ... na miui 14 pamiętam że z gadu gadu było dziwnie - może z innymi apkami też ale nie sprawdzałem - dziwnie tzn. jak gg nie było otwarte tylko w tle to powiadomienia były wyciszane ale jak apka była otwarte to dźwięk powiadomienia był normalnie - może to tak powinno być ... trudno powiedzieć ... 🙃 -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a jest w ogóle w telefonie ustawione? może to taka wersja tego twrp i tak ma być 🙃 ... nie wiem ... dziwna ta końcówka Agatha 🙃 ja zawsze instalowałem wersję skkk - jak masz deszyfrowanie (czyli dostęp do danych pamięci wewnętrznej) to chyba nie jest problem ... spróbuj przy pierwszej okazji wrzucić update systemu przez to twrp ... -
no ja pół dnia się męczyłem kiedyś z Samsungiem S6 edge ... suszarki ... karty ... dłuta ... nożyki ... co chcesz 🙃 zero efektu ... może trafiłem na że klej zasechl na amen 🙃 ale w serwisie załatwili sprawę ... w sumie tylko raz się tego podjąłem stąd i takie kiepskie doświadczenie ...
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
wiesz - jak masz jakieś wątpliwości co do hyperos to można zacząć od miui 14 - wrzucić najnowsza wersję stabilną i zobaczyć jak to się sprawuje ... jeśli będzie ok to zostać na tym albo zaktualizować sobie do najnowszej bety (o ile jest na ten model) to raczej nic nie powinno zepsuć a wręcz odwrotnie 🙃 no i ostatecznie jak wyjdzie kolejna wersja romu hyperos - poczytać komentarze - i ewentualnie sobie wrzucić to jako aktualizacje ... tyle że potem powrót do miui 14 to niestety już z formatem na czysto ... -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
możliwe że i ultra 13 się z tym borykała ale szczerze to nie pamiętam żeby ktos na to narzekał i temat jakoś mnie ominął ... a śledzę to od wielu lat ... teraz w przypadku mi 14tek i tu na forum i ogólnie w sieci nie tylko naszej ale i zagranicznej jest o tym dużo i głośno ... a to autko niczego sobie ... wygląda świetnie - słaby ze mnie samochodziarz ale chętnie poczytam jakaś recenzje ... może trochę Tesli podyryzie rynek 🙃 -
no to dobra opcja ... i możliwa przyczyną problemów ... tylko do tego trzeba zdemontować obudowę a w warunkach domowych nie polecam tej przygody - raz się tego podjąłem i nigdy więcej 🙃 zdecydowanie polecam serwis a w szczególności micenter ... mam nadzieję że załogantka Mania już wie co i jak ... może da znać jeszcze w temacie co wyszło ... takie info zawsze mile widziane i może komuś kiedyś się przyda 🙃
-
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
true ... ale jednak co by nie mówić - flagowe modele to wizytowki każdej firmy ... powinno być perfekt i bez takich przypadłości ... to trochę tak jak duża i poważna firma miała błąd ortograficzny na wizytówce 🙃 niby nic poważnego i część nawet nie zwróci uwagi - ale jednak takiej sytuacji nie powinno być ... osobiście myślę że tak poważna firma jak Xiaomi wyciągnie z tego wnioski ... albo już wyciągnęła i na rynek trafiają egzemplarze bez takich "ekstra" dodatków 🙃 -
Hyper OS do Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Pałka temat w Dyskusja ogólna
You are welcome and be patient ... 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a ja pomimo wielokrotnych prób wywołania problemu (14 pro) nie odniosłem sukcesu ... a się starałem mocno i na różne sposoby ... może to jakaś partia jest tylko taka z jakiegoś konkretnego zakładu montażu ... i kolejne co wyjdą to już nie będą mieć tego problemu ... czas pokaże ... w ogóle mam nadzieję że wyciągną z tego wnioski i w 15 nie nawala ... 🙃 no ale to też czas pokaże ... -
Hyper OS do Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Pałka temat w Dyskusja ogólna
tak ... miui 14 to ostatnia wersja romu na andku 13 ... a hyperos to upgrade miui 14 już na andku 14 i sukcesywnie są wprowadzane te wersje i na nowszych i na starszych modelach ... kiedy dostaniesz to wie tylko Xiaomi 🙃 zostaje cierpliwość ... i sprawdzanie tematu co jakiś czas ... tak więc cierpliwości panie Kolego - to cnota i potraktuj to jako ćwiczenie w samodoskonaleniu osobowości 🙃 -
Bootloop podczas normalnego użtkowania X3 Pro
Master odpowiedział(a) na overtrash temat w Problemy techniczne
może zainstalować custom recovery i tam poczyscic cache / dalvik ... (zakładam że w fastboot da się uruchomić) zobaczyć co to da ... a jak nie to postawić na nowo system ale to musiałbyś mieć unlocka (a na globalu raczej nie miałeś ... a i to potrzebne tez do komend pod fastboot zeby wrzucic to custom recovery ...) są też takie komendy pod fastboota które pomagają z bootlopem albo dotyczą właśnie trybu fastboot - czyli po restarcie telefon od razu wchodzi w tryb fastboot zamiast startować system ... a u Ciebie do tego nie włazi tylko masz logo systemu który nie startuje (tak zakładam z opisu ...) -
Hyper OS do Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Pałka temat w Dyskusja ogólna
zainstaluj ta apke i zobacz ... Xiaomi eu to raczej nie dostanie (procek mediatek helio ...) -
Bateria z 95% do 1% w 7 min - [Update]
Master odpowiedział(a) na JargiłoPaulina temat w Problemy techniczne
no problem ... też miałem mi 11 (ten zwykły) - ale nigdy takiego problemu ... ogólnie baterie mają takie specjalne chipy które odpowiadają za proces ładowania i kontrolują stan ogniw ... tylko nie wiem czy to jest integrowane w samej baterii czy na płycie głównej i w ogóle czy jest możliwość ich sprawdzenia / wymiany ... jeśli są z baterią to mały problem ale i tak trzeba to załatwiać przez serwis bo samodzielne zdjęcie / odklejenie obudowy to koszmar ... raz to przerabiałem w Samsungu S6 edge i nigdy więcej 🙃 aż tęskni człek za tymi czasami że można było bezproblemowo zmienić baterię ... pozdrawiam i życzę powodzenia ... -
[email protected] może do nich napisać ... w kreatorze nie mają co prawda tego modelu ale mają bardzo dużo innych ... jak robią na wymiar to może też dadzą radę ... 🙃 albo tak szukać ... https://allegro.pl/oferta/etui-do-xiaomi-redmi-note-13-4g-ochrona-grube-case-silikon-ranty-na-aparat-15220099522 tu piszą że jak nie podasz jaki wzór to oni wykonają sami ... czyli chyba robią różne wzory? trudno powiedzieć ... napisać i zapytać zawsze można 🙃 tu też robią ... choć note 13 nie mają na liście ... ale też można zapytać ... [email protected] a tu nawet mają note 13 ... tylko też musisz podać konkretnie że to wersja 4g ... na liście tego nie widziałem ... mają 13 5g 13 pro 5g i 13 pro plus ... [email protected] tu masz fejsbuka do nich ... https://m.facebook.com/etuopl a tu stronka https://www.etuo.pl/
-
o panie Kolego ... też nie wiem 🙃 nawet nie wiedziałem że są takie kreatory ... jak się coś znajdzie a nawet nie będzie tego modelu do wyboru to zawsze można napisać i się podpytać ... może nie jest po prostu zaktualizowany pod tą wersję ... zobaczę w wolnej chwili ... ale sam też popatrz ... no a jak nic nie znajdziemy to popatrz na Ali ... jest duży wybór i sensowne ceny - tyle że trzeba 2-3 tygodnie zaczekać na przesyłkę ... 🙃
-
a zobacz np tak ... przez bezpośrednie porównanie ... https://m.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=12750&idPhone1=12776#diff- wygląda na to że wymiary fizyczne tych modeli są inne ... to nie tylko różnica w modemie GSM ... może jakoś na styk czy na siłę czy z luzem dałoby się zarzucić etui z wersji 5g na 4g ale to w ostateczności myślę jak nic nie znajdziesz 🙃 tak jak na szybkiego popatrzyłem na Ali - w załączeniu - to są wersje dla 4g ...
-
Bateria z 95% do 1% w 7 min - [Update]
Master odpowiedział(a) na JargiłoPaulina temat w Problemy techniczne
możesz napisać do @Acid bo to fachowiec od takich tematów - wyślij mu link do tego wątku żeby nie pisać dwa razy ... system to zawsze pokazuje jak telefon jest wygaszony czy jest po podłączeniu do ładowania ... dopiero potem wskakują statystyki innych procesów czy sprzętowe (typu ekran)
