-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
ja ze swojej strony moge polecic transparent clock and weather firmy MACHAPP - swietna sprawa - nie trzeba platnej wersji brac bo darmowej wersji wszystko i tak jest - ma bardzo fajne widzety luks wyglada i dziala ... radar pogodowy tez jest ... jakby kto mial problem ze znalezieniem zapodaje linka do sklepa play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.digitalclockweather&hl=pl&gl=US
-
oczywiście wypada się zgodzić ... w konkretnych sytuacjach to na pewno krok naprzód ... ciekawe kiedy u nas to wskoczy ... 🙃
-
Czarny ekran podczas polaczenia przychodzacego
Master odpowiedział(a) na Hudzior pytanie w Problemy techniczne
najpierw sobie zrób backup kontaktów - tak na wszelki wypadek bo nie pamiętam czy jak to zrobimy to czy je wywali czy nie ... lepiej to mieć zrobione - potem w razie czego sobie zaimportujesz i tyle 🙃 czyszczenie danych apki systemowej - kliknij palcem i przytrzymaj dłużej na ikonce dialera (powinna być na pulpicie - zazwyczaj na dole pierwsza z lewej) tam pojawi się taka mała ikonka "i" do wyboru - jak to wdusisz to otworzyć się okno z informacjami o aplikacji i tam na dole po prawej masz czyszczenie - i są dwie opcje dla wyboru - najpierw wybierz czyszczenie cache - i sprawdź co będzie - jeśli problem będzie dalej to wybierz druga opcję - czyszczenie danych - to niejako zeruje aplikacje do stanu wyjściowego trzeba będzie tam poustawiać od nowa opcje (o ile coś zmieniłeś) no i zobacz co będzie ... a jak to nic nie da to ... instalacja innego dialera - tu musisz poszukać sobie coś w sklepie Play - poczytać komentarze i popatrzeć na zrzuty ekranu co tam się podoba ... jak to zainstalujesz i uruchomisz to pewnie od razu będą prośby o różne zgody - o dostęp do kontaktów czy właśnie pytanie czy ustawić to jako apke domyślna - dajesz tak no i teraz połączenia wychodzące i przychodzące będą już realizowane przez ten nowy dialer ... jeśli nie ustawi się na domyślna sam to możesz to łatwo zrobić - wchodzisz w ustawienia potem aplikacje - potem zarządzanie - tam na górze masz takie trzy kropki w prawym górnym rogu - tam wybierasz pozostałe i masz coś takiego jak domyślne aplikacje - tam klikasz w dialer i będzie do wyboru albo ten domyślny systemowy albo ten nowy który instalowałes - klikasz nowy i temat załatwiony ... i znowu sorki panie Kolego 🙃 byłeś szybszy ... 🙃 -
Czarny ekran podczas polaczenia przychodzacego
Master odpowiedział(a) na Hudzior pytanie w Problemy techniczne
wygląda na jakiś problem z dialerem systemowym ... zakładam że masz domyślny który jest w systemie ... można zacząć od usunięcia cache i danych tej apki ... może pomóc - jeśli nie zainstalować inny dialer ze sklepa Play i ustawić go jako domyślny - oczywiście przyznać też wymagane uprawnienia no i zobaczyć czy to poprawi sytuację ... -
ja bym spróbował inaczej ... możliwe że masz obraz twrp w wersji pod komendę boot a nie flash ... tak więc zamiast flash recovery wpisz boot i jak telefon zrestartuje się już w trybie twrp wejdź w zakładkę advanced i tam będziesz mieć opcję flash current twrp - to powinno zapisać na stałe w pamięci ... jak tego nie zrobisz to po kolejnym restarcie twrp już nie uruchomisz - trzeba będzie znowu to wrzucić "jednorazowo" komenda fastboot boot twrp.img ... a to co pisał Kolega Netoper - to ten model chyba ma dynamiczne partycje ... ale ta komenda flash recovery powinna być ok ... o ile oczywiście obraz twrp jest pod komendę flash a nie boot - co prawdopodobnie masz właśnie u siebie ... to czy twrp jest pod jaką komendę to właśnie czasami nie wiadomo ... bywa że jest to opisane w nazwie pliku albo przy pobieraniu są osobne linki do różnych wersji ... no ale tu nie ma reguły ... 🙃
-
no ... dobrze powiedziane 🙃 ogólnie trochę nie wiem po co w telefonach aż takie szybkości ... trochę to bardziej kwestia marketingowa i pokaż możliwości nowych technologii ... tak w telefonach jak i po stronie operatorów GSM ... trochę tak jak z prockami - Ci co bawią się w benchmarki będą zachwyceni i zawsze można to ładnie zareklamować ... a zdecydowana większość końcowych użytkowników i tak tego nie wykorzysta - no ale można będzie chwalić się na dzielnicy - te ... ziom ... ja mam miliona w AnTuTu a Ty? tylko 950 tysięcy? słabo ... 🙃 rozjechalem Cię na maksa 🙃
-
trochę nie wiem co ma wspólnego twrp z aktualizacjami ota ... przez twrp można wrzucać rom pobrany w tym trybie (czyli po prostu plik ZIP) ale niekoniecznie trzeba - bo rom wrzucisz też w trybie fastboot przez kompa ... czyli ota masz tak czy tak - niezależnie od tego czy wrzuciłeś twrp czy nie ... jeśli nazwa kodowa w nazwie pliku odpowiada nazwie kodowej telefonu to powinno być ok ... twrp najlepiej pobierać z serwera sourceforge https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ kwestia jest tylko taka czy wskoczy w nim deszyfrowanie pamięci czy nie ... jeśli nie to nie będzie dostępu do pamięci dyskowej telefonu więc można zapomnieć o robieniu update systemu z jego pomocą bo nie wskazesz pobranego w trybie ota pliku ...
-
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja mam akurat troche lepsze zdanie jesli chodzi o xiaomi eu - juz prawie 3 lata i bardzo sobie chwale ... na dwoch telefonach ... mi 11 ma teraz znajomy i bardzo zadowolony - zero problemow ... u mnie to samo teraz na 14tce ... zobaczymy co dalej bedzie ... moze Xiaomi pojdzie w slady innych firm i przyblokuje w ogole mozliwosc unlocka ... trzeba bedzie przeniesc sie na stocka ... oczywiscie trzymamy kciuki zeby tak nie bylo ... czas pokaze ... -
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Wiecie to roznie z tym jest ... czasami jakas apka nie zaskakuje dobrze ... np. ostatnio czytalem watki na forum xiaomi eu o przejsciu z ostatniego stable na hyper w przypadku mi 11 - bo chce to dla znajomego zrobic ... i tak gosc pisal ze jest ok ale trzeba bylo czysty install zrobic no i potem doprecyzowal ze byl jakis problem z apka bankowa i dopiero wlasnie czysta instalka mu pomogla na to ... inni pisza ze zero problemow ... co jak u kogo po prostu 🙃 a z tymi restartami jak to bylo w przypadku np. xiaomi 14 pro to i clean install na to nie pomagal ... ale temat dawno juz ogarniety ... ogolnie tez jestem zwolennikiem czystych instalek w szczegolnosci przy przechodzeniu z jednej wersji andka na druga ... to nigdy nie zaszkodzi a czesto pomaga zaoszczedzic czasu i nerwow ... -
wyczyszczone wszystkie dane - dalej to samo 🙃 tak myślę jeszcze może rozładować baterie do końca i potem naładować na maksa ... nawet przez kabel z pełnym 120 Wat ... to może się to skalibruje ... 🙃 update - rozładowanie do zera i naładowanie na maksa nie pomogło ... dalej jest to samo wskazanie 🙃
-
a dawno juz nie probowalem ... przy okazji zapodam - w sumie jakos mi to specjalnie nie przeszkadza ale juz kilka wersji temu zwrocilem na to uwage ze caly czas jest to samo wskazanie ...
-
no wlasnie nie odswieza ... zwrocilem na to uwage juz na wczesniejszych wersjach - nadal jest tak samo - w tej chwili mam naladowanie na 85 procent i dalej jest ten sam czas ...
-
Problemy z przychodzącymi połączeniami
Master odpowiedział(a) na Dawid Kurleto pytanie w Problemy techniczne
coś pamiętam że jest też taka funkcja jeśli chodzi o baterię że wyłącza niektóre funkcje szczególnie w nocy / po dłuższym okresie nieaktywności / snu ... jak jest to włączone można wyłączyć i zobaczyć czy coś pomoże ... -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.9.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no dobrze wiedzieć ... nie ma tu za dużo infa jeśli chodzi o ultre ... w razie czego dawaj znać jak jakaś biedę znajdziesz 🙃 -
shennong wrzucone ... poszlo elegancko ... z tych zaawansowanych tekstur nie korzystalem - bo lepiej mi to wygladalo bez tego ... korzystam z niestandardowej animowanej tapety - ale zobacze co i jak ... ps. fajnie sie wyswietla changelog tej wersji 🙃a changelogi z poprzednich watkow juz w ogole nie sa aktywne ... pewnie maja odnosnik na stary serwer ... i jeszcze takie pytanie - czy pozostały czas pracy na baterii zawsze powinien wyświetlać się taki sam? niezależnie od stopnia rozładowania ogniwa?
-
Nie ma numeru IMEI ani numeru seryjnego na Xiaomi Redmi Note 11S
Master odpowiedział(a) na Tomasz Ś pytanie w HyperOS - korzystanie
a jak wejdziesz w informacje o telefonie to też nie masz? oficjalne to są romy Xiaomi CN lub globale .. wszystko inne to customy 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.9.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a to taki szczegół to no problem 🙃 ważne że płatności wskakują bez problemu ... biometria przy logowaniu działa? bo z tym też bywają problemy na niektórych modelach ... mobywatel tez działa normalnie? -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.9.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a da się dodać kartę w google wallet? u mnie na shennongu jest ok w PKO bp ... też w google wallet bez problemu ... możesz odinstalować apke bankowa i ponownie zainstalować - może pomóc ... kiedyś to rozwiązało mi problem z płatnościami NFC -
Problemy z przychodzącymi połączeniami
Master odpowiedział(a) na Dawid Kurleto pytanie w Problemy techniczne
wiesz ... dobrze ze sa takie opcje ... sieci gsm mamy duzo .. trybow pracy jest masa ... wieze tez sa roznie konfigurowane i instalowane w roznych okresach czasu z roznym softem do ich obslugi ... oczywiscie sa predefiniowane ustawienia w opcjach karty sim ale w roznych okolicznosciach dobrze miec mozliwosc zmiany ... to na pewno nie zaszkodzi a moze pomoc ... a ukryte sa wlasnie dlatego zeby tam bez powodu nie wlazic i nie mieszac ... to samo dotyczy tez opcji programisty ... -
wywalić aplikacje muzyka i problem z głowy 🙃 zakładam że to ta domyślna z systemu? ja od razu wywalam wszystko co jest systemowe tego typu (o ile się da przez install a jak dziad nie będzie chciał tam to przez debloata ...) z drugiej strony to nawet dobry patent bo zmusza do reakcji zamiast spac dalej ... czyli niejako wzmacnia efekt rzeczonego budzika 🙃
-
Problemy z przychodzącymi połączeniami
Master odpowiedział(a) na Dawid Kurleto pytanie w Problemy techniczne
a może trzeba zmienić tryb pracy modemu GSM na inny? tam jest masa tego ... wchodzisz w informacje o telefonie klikasz szczegółowe informacje i na dole masz informację o pamięci wewnetrznej - poklikać tam po tym kilka razy i odpali się dodatkowe okienko - tam klikamy status urządzenia 1 lub 2 - zależy gdzie mamy sima - i można zmienić standard pracy modemu ... a może to jakaś usterka sprzętowa jest akurat u ciebie ... cholera wie ... 🙃 -
masakra ... ja akurat wczoraj przetestowalem sobie na swoim shennongu szybkosc jaka wyciagne w 5g w tmobilu ... wskoczylo prawie na 900 mbps ... w chacie mam 300 z routera z kablowki 🙃
