-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
no ... wysepka słusznych rozmiarów i masakrycznie szpetna 🙃 co ciekawe dalo mniejsze ogniwo niż w wersji pro ... co jest oczywiście wadą - widocznie nie udało się upchać większego ale pozytyw bardzo duży to ładowanie bezprzewodowe 80tka ... wcześniej podawano że będzie 50 - tu akurat duży plus że to zostawili ... oczywiście te 80 to taki sam marketing jak te 50 no ale zawsze to trochę przyspieszy temat - ciekawe czy da się zrobić unlocka tych globalnych wersji - jeśli tak to rozważe zakup choć - jak już wiele razy pisałem - wolałbym wersję pro - aparaty ma aż za dobre jak na moje potrzeby no i większa baterie ... no ale tylko 50tka bezprzewodowo 🙃 nie może być za dobrze ...
-
Mi 11 lite 5g 128/8 --- płyta główna
Master odpowiedział(a) na Przemek Nowosielski temat w Problemy techniczne
no niestety ... podobny los spotkał ostatnio moja stara mi 11 - miałem ja praktycznie od premiery - chińczyk - bardzo dobrze mi się sprawdzała - kupił ją ode mnie znajomy rok temu - no i całkiem niedawno też poszła płyta ... w poco M3 po wyłączeniu telefon już nie wstał ale to moment załatwili w serwisie - podobno powszechny problem w tym modelu ... ot takie to przygody mamy ciekawe 🙃 na razie - oczywiście odpukac w niemalowane drewno - z 14 pro żadnych problemów ... no ale jeszcze młody zawodnik w miarę - ciekawe czy wytrzyma chociaż tyle ile ta mi 11 ... w sumie ciekawe że im bardziej zaawansowane technologie tym więcej z tym biedy ... stare fony działają długo i bezawaryjnie - jedyne co trzeba to ewentualnie wymienić baterię - a nowe modele padają za szybko ... ciekawe jak to wygląda u innych firm - może tylko z Xiaomi są takie przygody? a może reszta ma też podobnie ... w sumie jaka by firma nie była to korzystają z podobnych komponentów ... różnice mogą być np. w stopniu skomplikowania projektu czy też ewentualnie jakości lutowania ... mam nadzieję że to nie są celowe zabiegi jak to kiedyś robili np niektórzy producenci telewizorów 🙃 -
Poco F6 po aktualizacji do Hyper OS 2.0 przestał działać
Master odpowiedział(a) na Bartłomiej Pawlik pytanie w Problemy techniczne
może zbieg okoliczności ... w sumie u mnie byłoby podobnie - znajomemu miałem zaktualizować mi 11 do z miui do hypera i akurat w tym samym czasie płyta padła (najprawdopodobniej) jak bym to zrobił to różnica czasie byłaby może dzień czy dwa ... też miałby nowy system i padnięty telefon 🙃 mówił że chciał zrobić zdjęcie zawiesił się telefon a potem wyłączył i już zero reakcji ... nie znamy dnia ani godziny ... -
a to takie buty ... to najwyraźniej jest wszystkiemu winny andek 15tka ... bo ja na 14tym nie miałem takich przebojów ... dobrze że updata zrobiłem a nie stawiałem rom z wipe data 🙃 te google to już w ogóle za dużo kombinuje ... ja wiem że to dla naszego dobra no ale miejcie litość 🙃
-
no to ciekawe ... u mnie jak pamiętam sklep działał bez problemu ... tyle że nie było tego certyfikata ... a tak co tam pobierałem i instalowałem to szło dobrze - ale tak z ciekawości obadalem temat z tym certyfikatem no i sobie zrobiłem 🙃 teraz byłby z tym problem ... w ogóle jak instalujemy na czysto Xiaomi eu to ten certyfikat teraz jest czy nie? bo w sumie nie wiem ...
-
no ale coś nam się wyjaśniło ... 🙃 czyli to jednak andek 15 jest tu tym złym i nie dobrym ...
-
no otóż to ... bardzo możliwe ... HOS1 był na andku 14tce i bez problemu to się wyświetlało w tych apkach które pokazują te identyfikatory ... też miałem przecież 14tego ... też bez roota ... też z unlockiem no i dodatkowo tylko moduł inject 🙃 mam nadzieję że na żaden applowski badziew się nie przesadzasz? 🙃
-
no ja tak ... a Krzysiek pewnie pisał o globalnym Xiaomi 14 ultra ... tzn. tak zakładam ale może jeszcze tu potwierdzi ... u mnie - tak jak pisałem - nie było problemu z wyświetlaniem tego id jak instalowałem Xiaomi eu na swoim fonie po zrobieniu unlocka ... ale ostatnio komuś tutaj pisałem odnośnie zrobienia tej rejestracji urządzenia w google żeby zaskoczył ten certyfikat w sklepie Play - i już wtedy widziałem że to id się nie pokazuje jak kiedyś ... w sumie machnąłem na to ręką bo ta rejestrację zrobiłem już dawno ... zaraz po postawieniu czystej instalki Xiaomi eu - no ale jak tu Krzychu założyl ten wątek to sobie o tym przypomniałem ... 🙃 jeśli problem jest przez debloat różnych śmieci to ciekawe która usługa za to odpowiada ... wątpię że się to znajdzie w necie ... ja na razie resetu do fabrycznych robić nie będę ani instalował systemu od zera ... choć wtedy można by sprawdzić czy to się wyświetli czy nie - to wyjaśniłoby od razu temat debloatu ... może Krzysiek się zdecyduje i da znać 🙃
-
możliwe że odpowiada za to coś wywalone w debloacie ... z drugiej strony ja akurat usług Googla nie usuwałem żeby właśnie w tym nie mieszać ... nie wiem jak tam u Krzycha akurat - mi brak tego gsf id jakoś w niczym nie przeszkadza ... bo już rejestrowałem sprzęt i certyfikat cały czas jest - a czy debloat jest tu czemuś winny to w sumie wyjdzie dopiero jak bym zrobił reset do fabrycznych lub w ogóle postawił na nowo system ... ale już znalazłem tego typu pytania w necie więc coś jest na rzeczy ... 🙃
-
Wyświetlacz w Mi 11 Lite 5G a w Mi 11 Lite 5G NE jest taki sam?
Master odpowiedział(a) na Jan Palony temat w Problemy techniczne
takie techniczne i serwisowe tematy to dawaj z pytaniem do @Acid on najszybciej Ci coś podpowie ... -
no ale problem to nie id urządzenia tylko ten googlowy ... tak jak u mnie na screenie widać ... oba googlowe się nie wyświetlają ... u Krzycha to samo 🙃
-
Xiaomi 14 - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.104.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
Optimize the application startup speed when quickly opening and closing applications Optimize application startup speed during application quick switching Optimize the stability of opening and closing application animations Incorporate the January 2025 security patch to enhance system security -
to już chyba tylko loteria ... z tego co tu pisaliśmy na forum problemem jest układ chłodzenia - są jakieś partie które mają przez to problem z tym parowaniem a reszta jest ok ... Xiaomi podobno zmieniło już dostawcę tych modułów ... możliwe że były kłopoty z kontrolą jakości czy wadami procesu produkcyjnego ... myślę że w nowych modelach na pewno zadbają żeby to się nie powtórzyło bo na pewno to spora wpadka wizerunkowa ... @kris68 ma 14 ultre z globalnej dystrybucji - możesz go podpytać czy u niego pojawia się ten problem ... pamiętam też że gdzieś widziałem recenzje gdzie starali się wywołać to w testowanym modelu i bez powodzenia ... a ile jest takich egzemplarzy na rynku i jaki to procent całości wolumenu nie mam pojęcia ... możliwe że nikt nie odpowie na to pytanie ... możliwe też że samo Xiaomi tego nie wie ... najbezpieczniejsza opcja to myślę że zakup telefonu z oficjalnej dystrybucji z możliwością zwrotu i od razu po zakupie poszukać info jak można wywołać ten efekt no i sprawdzić czy się pojawi czy nie - jeśli tak zwrócić sprzęt a jeśli nie - zostawić i cieszyć się że mamy wersję bez tej wady ...
-
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jak będziesz mieć jakieś info to pewnie że dawaj ... ja niestety nie dysponuje chińskim majfriendem i zostaje czekać na dostępność nieoficjalnych płatnych metod ... o ile w ogóle to nastąpi 🙃 na razie zostaje na tym co mam i czekam na rozwój sytuacji ... tam ktoś pisał jak pamiętam że miał jakiś problem z morelocale - ale z tego co piszesz to działa to dobrze ... ja bym dawno już siedział na 15 pro - ale szkoda mi rozstawać się z romem Xiaomi eu ... może dlatego że jestem stary głupi i sentymentalny ... może też kwestia przyzwyczajenia też do tego forum i barwnej palety załogantów ... a może wszystko na raz 🙃 w każdym razie 15 pro byłaby dla mnie wręcz idealna żeby nie dwa detale - brak podekranowej kamerki przedniej i brak ładowania bezprzewodowego 80w ... jeśli to by było i możliwość unlocka + rom Xiaomi eu to nic więcej mi nie potrzeba do szczęścia ... ps. jeśli chodzi o powiadomienia to możesz sobie zerknąć na wątki w tych tematach na forum Xiaomi.eu -
no ja u siebie akurat nie robiłem żadnych kombinacji 🙃 na pewno na HOS1 było to widoczne bo z tego korzystałem ... nawet chyba właśnie z tej apki ze sklepu Play o ile pamiętam ... czyżby była to wina HOS2? abo jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie związane z andkiem 15? w końcu HOS1 był na 14 ... ogólnie ten gsf Id to chyba jest unikalne dla każdego urządzenia i jest dość istotne pod względem bezpieczeństwa ... a google z tym miesza ostatnio nieźle ... więc to by mogło tłumaczyć brak widoczności tego identyfikatora ... w ogóle ciekawe czy da się to jakoś pozyskać - polazilem trochę po necie różnych forach i jakoś nic sensownego nie znalazłem .... gdzieś widziałem że jakiś typ zadał podobne pytanie ale nikt tam nic nie odpowiedział - tak więc temat nadal otwarty 🙃
-
u mnie też nie pokazuje tych id ... kiedyś pamiętam że było bo rejestrowałem urządzenie żeby sklep Play miał ten certyfikat ...
-
Xiaomi 14 Pro - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.104.0.VNBCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
jak zwykle różne ciekawostki przy pobieraniu 🙃 doszło w wielkich bólach gdzieś do połowy i zaczęło od nowa ... ale walczymy ... pobranie zwalczone - system wrzucony - poszło szybko u bezproblemowo ... na razie tak na szybkiego wszystko oki ... ps. poprawki zabezpieczeń są już styczniowe - choć poprawka Googla nadal wisi na listopadzie 🙃 może nie wyszła jeszcze nowsza ale trochę dziwne że tak długo ... -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Ty no nie mam pewności ... bo już pytałem o to tego typa i nic nie odpisał nawet ... ja ciągle zakładam że da się normalnie na swoim koncie to zrobić ale patrząc po Twoich doświadczeniach to chyba też nie bardzo ... albo masz pecha żeby wbijać się tam w te czasowe okienka ... 🙃 ja to już powoli nie ogarniam tego unlocka i tej biedy co oni narobili ludziom ... nie wiem czemu nie można zrobić prostych zasad żeby było wiadomo o co chodzi ... nawet jakieś ograniczenia dać typu jedno urządzenie na konto w ciągu roku ... ale niech to idzie ... a nie jeden zrobi od razu drugi miesiącami walczy bez skutku ... trzeci w ogóle nie może ... a czwarty to wszystko śledzi / czyta i jest głupszy jak był wcześniej 🙃- 8 786 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
wiesz to jest bardziej kwestia mieć Xiaomi eu czy nie mieć ... ja bym się nawet nie zastanawiał 🙃 odblokowanie 15tek jest wycenione na nieco ponad 150 dolarów ... żeby fizycznie można było to zrobić byłbym już biedniejszy o tą kwotę ... ale póki co jeszcze nie zbiednialem 🙃 a tak na poważnie - innej możliwość wrzucenia custom romu nie masz ... jeśli chcesz tym się pobawić - musisz cierpieć ...- 8 786 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.102.0.VNACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
downgrade możesz robić tylko wtedy jak sygnatury zabezpieczeń są te same ... a i to nigdy nie ma pewności że będzie wszystko oki po downgrade (choć raczej powinno ...) to musiałbyś znaleźć changelogi i zobaczyć ... o ile tam będzie jakieś info w ogóle bo nie zawsze to podają - przeważnie tylko jak jest nowa wersja ale to też będzie wskazówka bo jak ta 1.0.24 nie ma podanego miesiąca a kolejna będzie miała to znaczy że ma nowsze i downgrade nie zrobisz ... zostaje wtedy tylko instalacja po wipe data ... no to jak napisał pan Kacper poniżej ... nie zauważyłem że to z 2 na 1 ... 🙃 ale z wipe możesz spokojnie jechać ... -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
ja korzystałem z ncunlock przy odblokowaniu swojej 14 pro ... fajnie i sprawnie to poszło choć miałem problem z płatnością przez normalne przelewy - trzeba było to załatwić normalnie karta bez żadnych pośredników - a tak poza tym dali radę ... mam kontakt tam z tym gościem trochę pisaliśmy ostatnio odnośnie unlocka 15tek ...- 8 786 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi Note 14 Pro/Pro+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
zobacz ten wątek np. ... ogólnie jeśli masz pytania o apki to wal do @kris68 on dużo tego ogarniał hobbystycznie może jak raz coś Ci doradzi ... przerabiał różne telefony ... stąd może też te od AOD ... -
Redmi Note 14 Pro/Pro+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
nie wiem czy opcje programistyczne coś tu pomogą ... tzn do AOD są też jakieś apki w sklepie Play - ktoś coś pisał tu kiedyś bo był na ten temat założony wątek ... te optymalizacje systemu to też o ile pamiętam mogą pomóc na problemy z powiadomieniami - ale w romie Xiaomi eu nie pamiętam żeby to w ogóle było nawet do wyboru - choć przyznam że dawno tam nie zaglądałem 🙃 a jak masz w ogóle AOD i znika to możliwe że tak ma być ... bo czasami jest to ograniczane do właśnie jakiegoś czasu - zwykle kilkunastu sekund ... i wtedy właśnie da się to tymi apkami ogarnąć ... poszukaj może tu na forum związanych z tym tematów przez wyszukiwarkę ... bo na pewno całkiem niedawno o tym tu sporo się pisało ... ps. u mnie na romie Xiaomi eu ustawienia AOD wyglądają jak w załączeniu ... ja mam ustawione na inteligentne tak jak widać ... w sumie nie jest to jakoś mi istotne a zawsze ekran odpoczywa 🙃 no ale ja mam inny model telefonu stąd te ustawienia trybu AOD mogą być różne dla różnych modeli ... nie wiem jak to wygląda to może pan Kacper jakieś info by wrzucił w temacie 🙃 -
Redmi Note 13 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
ogólnie polecam Ci prześledzić ostatnie wpisy w tutoriale / odblokowanie ... dowiesz się jak to wygląda w praktyce - przynajmniej jeśli chodzi o globale i oficjalna metodę ... a i innego ciekawego infa tam nie brakuje 🙃 -
Redmi Note 13 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
a wiesz że już nie pamiętam nawet ... tam był jakiś czas dość długi - sto kilkadziesiąt godzin chyba ... ale to była formalność - po prostu trzeba było zaczekać i się bez problemu robiło unlocka ... jeśli chodzi o 14 pro to od tej serii zaczęły się problemy ... tu też chodzi o wejście "do obrotu" systemu hyper os ... i właśnie od premiery 14tek zaczęły się te biedy z odblokowaniem choć najpierw dotyczyło to tylko tzw. chińczyków czyli fonow z ich lokalnej dystrybucji ... potem to przeszło w jakimś rozmiarze na wersję globalne bo też są z tym problemy - możesz zresztą zerknąć co piszą ludzie w tutorialach / odblokowanie - w każdym razie ta płatna metoda to robi się to zdalnie - ogólnie dość szybka procedura - też do końca nie znam szczegółów ale na tyle co się orientuję to polega na wygenerowaniu takiego specjalnego klucza który "otwiera" telefon ... to jest robione przez jakieś serwery - możliwe że Xiaomi - i robi się to - jakbym to określił - w czasie rzeczywistym ... czyli dajemy zdalny dostęp dla typa do kompa gdzie jest podłączony fon - on na bazie jego identyfikatora (chyba) generuje właśnie ten klucz i tym kluczem robi unlocka ... fon się restartuje i w sumie temat załatwiony 🙃 tyle że teraz prawdopodobnie te serwery które generują te klucze są wyłączone stąd żadna firma która świadczy te usługi tego nie zrobi ... pisało już o tym sporo osób na forum Xiaomi eu ... akurat Ci co mi robili są uczciwi bo zwracali kasę jak się nie udało ... sam pisałem całkiem niedawno do typa z którym mam kontakt (jakiś Turek czy hindus ...) i pisał że temat jak leżał tak leży dalej ... to na pewno jeśli chodzi o chinczyki ale możliwe też że to samo dotyczy globali - w sumie to dość oczywiste jeśli unlock bazuje na tym co pisałem wcześniej ... teoretycznie jeśli chodzi o globale powinna być możliwość unlocku przez nasze europejskie konta ale chyba nawet dzisiaj Krzysiek pisał tam w tutorialach że nie idzie w ogóle ruszyć jego 14tki ultra - a ma globala właśnie z naszej dystrybucji ... tam są chyba jakieś limity wprowadzone i trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić w "unlockowe" okienko 🙃 w sumie ten temat pewnie lepiej naświetli ktoś mądrzejszy ode mnie - może tu się wypowie ... o zasadach oficjalnego unlocka jeśli chodzi o chinczyki pisał np. pan Kacper w tutorialach ... nawet Ci w Chinach mają z tym dużo biedy i nie wystarczy mieć tylko chińskiego konta bo są dodatkowe warunki i limity ... w każdym razie jest ciekawie 🙃
