-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no to przecież sama przyjemność żeby ogarniać takie tematy ... i od tego jest w końcu to forum ... 🙃 a takie info zawsze przydatne żeby w razie co pomóc innym zalogantom ... tam stary ... ja ostatnio matkę 75 lat przesiadłem na nowy telefon ... co się nasłuchałem marudzenia i pretensji to moje ... a po tygodniu śmiga na nim i zadowolona 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
w sumie jakbyś miał unlocka to można by jeszcze pomyśleć o wgraniu czystego romu z pełnym wipe data ... jak robiłeś update z miui 14 na hypera to może i ten reset nic tu nie dał ... to czasami pomaga czasami nie ... przy przejściach typu upgrade / update też czasami są różne ciekawostki ... w sumie z unlockiem można by pomyśleć jeszcze o wgraniu custom recovery (twrp) i tam są opcje do czyszczenia pamięci cache ... to czasami też pomaga na różne biedy (dalvik/art) ale czy tu by coś dało nie mam pojęcia 🙃 jak dasz radę żyć z tą bieda to może po jakimś czasie pachniesz ręką 🙃 a może pomyśl o jakimś innym systemowym launcherze? albo jeszcze możesz zrobić temu systemowemu czyszczenie danych i cache? może to coś da ... czasami te czyszczenie rozwiązuje różne dziwne problemy ... tu już było o tym sporo wpisow ... z drugiej strony nie wiem czy factory reset już tego nie zrobili automatem ... więc wtedy oczywiście to też nie pomoże 🙃 -
jasne ... w każdym razie mam nadzieję że nasze rozmowy to do czegoś Ci się przydały ... trochę liczyłem że napiszą tu jeszcze inni załoganci ... szczególnie z tymi starszymi modelami ... ale jak widać chyba zostaje Ci info ode mnie i pana Kacpra ... czy te porty są w ogóle robione nie mam pojęcia ... ja aż tak długo nie siedzę na Xiaomi ... zacząłem od mi 11 - poprzednie modele custom romy unlocki i porty mnie ominęły 🙃 możesz ewentualnie napisać jeszcze te pytania do Acid ... jeśli ktoś coś może Ci tu jeszcze pomoc to myślę że on najszybciej i najlepiej ... a może ktoś tu coś napisze jeszcze - zobaczymy ...
-
ale pisałeś wcześniej cytuje ... Szukam w necie ale co znajde i wgram to nie działa. Już chyba z 10 takich customów pobrałem i wgrałem i lipa. od Xiaomi eu na pewno nie ma i nie będzie ... więc te 10 co wgrywales musiało być od innych twórców ... stąd trochę dziwię się że o to pytasz - cytuje Tutaj mówisz tylko o tym że nie było custom romów od xiaomi.eu. czy w ogole jakichkolwiek romów innych twórców? skoro je wgrywales tzn że są 🙃 trudno wgrywać coś czego nie ma ... co do patreona - ja tam się kiedyś rejestrowałem z ciekawości obadac temat ... i nie płaciłem subskrypcji ... może coś się zmieniło od tego czasu bo było to już dość dawno ... z tym huwawejem to wątpię że da się to zrobić ... biorąc pod uwagę jak to wygląda tutaj na romach ... chyba że tam są w ogóle inne zasady unlockow a apki typu bankowe tego nie sprawdzają ... nie wiem czy ktoś tutaj Ci pomoże s tej kwestii ... raczej szukałabym infa w necie - kto wie ... 🙃 pewnie że stary nie znaczy zły ... tyle że te urządzenia po prostu kiedyś kończą swój żywot ... może nawet nie tyle hardwarowy co softwarowy ... czasami trzeba dać im spoczac w pokoju ... 👍
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no pewnie ... takie info tu zawsze mile widziane ... w sumie wszystko można z powrotem przywrócić przez konto Googla ... tyle że apki mogą nie wszystkie dobrze działać ... może trzeba będzie przeinstalować ... ja tam zawsze na wszelki wypadek robię jeszcze backup alternatywny ... raz przez konto Xiaomi a dwa zgrywam sobie zdjęcia print screeny downloady na kompa a backup kontaktów i SMS robię apka backup and restore ... i te pliki też zgrywam ... nie zaszkodzi nigdy mieć awaryjny backup ... w każdym razie powodzenia 🙃 -
napisz do @kris68 on może pomóc ... to tak na szybko co mi przyszło do głowy 🙃 a 7zip? próbowałeś?
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a wiesz że miałem o tym wspomnieć ... właśnie jak pisałem o potencjalnym krzaku w systemie ... bo często to przywrócenie właśnie pomaga na takie "cuda" ... ale właśnie ... sporo zabawy potem ... to raz - a dwa - że nie mamy wcale gwarancji że to przywrócenie poprawi sytuację ... ja bym radził ewentualnie zaczekać na kolejny update systemu ... też może pomóc i obejdzie się bez zabawy z ponowna konfiguracja fona ... 🙃 -
Brak możliwości zmiany odblokowania telefonu
Master odpowiedział(a) na macrose pytanie w Problemy techniczne
może jest to związane z tym że nie dołączyłeś fona od konta Xiaomi? ogólnie to przywrócenie do ustawień fabrycznych powinno chyba to wywalić ... i przy ponownej konfiguracji startowej systemu ustawia się to od nowa ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
może to jakiś bug / krzak w systemie ... bo w sumie za dużo więcej zrobić nie możesz ... są jeszcze opcje developerskie .. tam też są ustawienia co do grafiki ... a tak poza tym tylko zrobisz te kombinacje co pisaliśmy ... 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tu chyba chodzi o dodanie tego efektu do ekranu blokady - to masz na dole ekranu jak zastosowujesz nowa tapetę ... dodaj raz z tym a drugi raz bez tego i zobacz czy to coś zmieni ... u mnie te efekty przezroczystości wyglądają jak na zrzutach ... właśnie trochę się tym bawiłem ale takiego efektu całkowitego braku przezroczystości nie wywolalem 🙃 jest większy bądź mniejszy w zależności od tych zaawansowanych tekstur ... ja bym proponował spróbować różnych kolorystycznie motywów lub tapet - tzn. jeden jakiś jasny a drugi ciemny ... system automatycznie dodaje wtedy różna kolorystykę ... gdzieś widocznie zgłupiał po drodze 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tu zostają różne kombinacje właśnie tapet / motywów + to co pisałem ... u mnie ta przezroczystość większa / mniejsza zależy od ustawienia tych zaawansowanych tekstur ... kiedyś gorzej to wyglądało i chyba coś tu poprawiano w sofcie - właśnie się tym pobawiłem i nawet jak włączę te zaawansowane tekstury to nadal jest przezroczystość ale mniejsza ... poprzednio o ile pamiętam nie było jej wcale stąd wyłączyłem ta funkcje ... a tak mam to wyłączone cały czas + tryb ciemny + animowana tapeta i ładnie to wszystko wygląda ... takiego efektu jak Ty wrzuciłeś nigdy nie miałem ... ja bym spróbował też wywalenie motywu jak masz jakiś wrzucony i zrobienie tylko tapety ... coś ewidentnie się gryzie a gdzie to tylko wie to co się gryzie 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
zobacz taka opcje w wyświetlaczu - zaawansowane tekstury ... też możesz pokombinować w trybie ciemnym - dostosuj tekst i tło ... może coś się gryzie ze sobą 🙃 -
to tak na szybkiego ... miui polska to forum użytkowników romow xiaomi eu ... a Xiaomi eu to ekipa które te romy przygotowuje ... z tego co pamiętam i co pisał kiedyś pan Kacper to bierzemy udział głównie w tłumaczeniach i zgłoszeniach wykrytych problemów do ekipy Xiaomi eu ... jak chcesz mieć bezpośredni dostęp do developerów to musisz założyć konto na ich glownym forum ... no i tam zgłaszać problemy czy zadawać pytania ... z tym twrp i te szczegóły które pytasz to ja nie wiem czy za dużo pomogę ... praktycznie z tego nie korzystam - szczególnie teraz jak nie mam deszyfrowania pamięci ... w sumie korzystałem z tego kiedyś żeby szybciej i wygodniej robić update romów Xiaomi eu - jeszcze jak wychodziły tzw. wersje tygodniowe ... teraz to ma mniejsze znaczenie jak mamy dostępne tylko wersje stable ... z tym uruchomieniem oryginalnego romu z custom recovery to u siebie tego nie przerabiałem ... teoretycznie nie powinno być problemów ale ch ... go wie 🙃 też może pytanie do osób z większym doświadczeniem ... twrp raczej instalowało się dla wygody przy custom romach ewentualnie zabawa z rootem - tu zakładam że roota robiło się też dla romow typu global działających na odblokowanych telefonach - żeby magiskiem i jego modułami ukrywać ten fakt unlocka przed apkami ... w sumie w przypadku romu Xiaomi eu nigdy nie widziałem potrzeby zabawa z rootem ... no ale skoro mówimy o globalnych romach z wrzuconym twrp to też zakładam że system nie ma problemów ze startem ... problemy z unlockiem pojawiły się wraz z premierą 14tek i romem hyper os 1szej generacji ... i o ile globalne wersje można było na swoim koncie jeszcze obrobić normalnie to już Chińczyków nie ... to można było zrobić tylko na chińskich kontach i z dodatkowymi wymogami ... jako że nie miałem takiego konta to została mi tylko płatna metoda unlocka ... w tej chwili problemy są też z telefonami typu global ... a Chińczyków np 15 ale chyba też i 14tek nie idzie ruszyć nawet płatnie .... możliwe że to przejściowy problem póki Xiaomi nie ustali nowych zasad unlockow no ale jest jak jest ... na tą chwilę w przypadku Chińczyków zostaje tylko chińskie konto + dodatkowe wymogi ... kiedyś był tu o tym wpis ze szczegółami chyba w dziale aktualności ... jak sklepu nie ma to można go chyba dodać ... trading shenzen pisze o tej metodzie więc zakładam że jest możliwość korzystania ze sklepa na chińskim romie ... tu w dziale o 15tkach pisał gość który ma chińska 15tke - możesz go podpytać o szczegóły ... czy sklep pewny - myślę że to chyba najbezpieczniejsza opcja ... sam tam kupiłem telefon i było bez żadnego problemu ... dużo osób tu na forum ma sprzęt od nich - jakbym miał polecić tam sklep to na pewno ten ... co do ostatniej części zostaje czekać aż ktoś tu się odezwie albo zaatakować samemu adminów lub np. @Acid z micenter ... myślę że on Ci najszybciej coś sensownego odpisze bo raz że bystry gość a dwa że tym się między innymi ten serwis zajmuje ... nie wiem czy też biora się za inne custom romy niż Xiaomi eu ale zapytać myślę możesz ... 🙃 a propo sklepu Play ... piszą o tym na trading shenzen - w załączeniu
-
z tym portem to nie pomogę niestety ... masz na pewno więcej doświadczenia jak już szukałeś i coś próbowałeś ... może napisz do osób z większym doświadczeniem - tu do jakichś adminow albo np do serwisu micenter ... który specjalizuje się w takich akcjach jak unlocki czy wgrywanie customowych romow ... 2A - wiesz tu na prawdę nikt tego nie wie ... taka przyjęli politykę i to ich prawo ... też w sumie nikomu się tłumaczyć nie muszą ale mogą 🙃 może załóż konto na forum Xiaomi eu i podpytaj ... albo zarejestruj się na ich patreonie i wyślij takie pytanie - rejestracja tam nie wymaga opłacenia subskrypcji ... jak będziesz mieć jakieś info czemu tak jest jak mamy to wrzuć tu na forum - wiedzy nigdy dość 🙃 2B - no tam pisałeś o unlocku to tak wyglądało jak osobny akapit ale go nie zanumerowales jak innych - to tak napisałem 🙃 starałem się porządek jakiś zachować ... sorki jak wprowadziłem konfuzję ... 2C - twrp nie służy tylko i wyłącznie do wrzucania custom romow - ma też dużo innej funkcjonalności ... dużo więcej niż stockowe recovery Xiaomi i może być przydatne w różnych sytuacjach np. do czyszczenia cache dalvik czy art ... robienia roota ... dostępu do pamięci wewnętrznej (o ile działa deszyfrowanie ...) itp. itd. 3A - w moim profilu jest jaki to fon - Xiaomi 14 pro - tej wersji nie ma w dystrybucji globalnej ... i prawdopodobnie nigdy nie będzie - jest tylko zwykła 14tka i 14 ultra ... analogiczna sytuacja jest w przypadku 15tek - wersja pro już miała premierę ale jest i będzie tylko na ich rynek ... zwykła 15tka też miała premierę i na razie jest tylko na ich rynek ale pewnie w lutym trafi tez na globalny ... a wersja ultra jeszcze nie miała premiery ale pojawi się pewnie jednocześnie albo z lekkim opóźnieniem w dystrybucjach globalnej i ichniej ... 3B - o ile pamiętam to wersja chińska ma większą pojemnośc niż globalna - to dotyczy 14 ultra ... zwykła 14 na chyba taka sama - tu pisze tak na czuja z pamięci - o ile mnie pamięć nie myli to globalna ma 5000 mAh a chińczyk ma 5300 ... jak coś się pomyliłem proszę nie bić 🙃 3C - każdy telefon z oficjalnej dystrybucji - czy to globalnej czy na ich rynek ma wgrany właściwą dla danego rynku wersję systemu i zablokowany bootloader - ale np. sklep trading shenzen miał w ofercie w przypadku serii 14 wersje chińskie z juz zrobionym przez nich unlockiem i od razu wgranym romem Xiaomi eu - koszt zakupu takiej wersji był około 3 stówki większy niż wersji z oryginalnym romem i z zablokowanym bootloaderem ... w sumie to wychodziło podobnie jakbyś sam bawił się w płatnego unlocka a oszczędzało czas i kombinacje ze zdalnym zdjęciem (ja tak się bawiłem - w sumie poszło całkiem sprawnie) ale jakbym miał do wyboru zakup już z unlockiem to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał 🙃 3D - jesteś skazany na język chiński lub angielski - ale jest możliwość wygrania pakietu more locale - gdzie wybierasz nasz język i wtedy wszystko co instalujesz ze sklepa Play będzie po naszemu - co ciekawe ostatnio pisał tu na forum gość który ma chińska 15tke i miał z tym problemy ... może ten pakiet nie jest zgodny z 15tka a działa dobrze na wcześniejszych modelach - trudno mi powiedzieć ... jak interesuje Cie temat to na stronce sklepa trading shenzen jest do tego poradnik ... robi się to bez roota - kolejna zaleta ... wtedy tak na prawdę zostaną Ci tylko po angielsku ustawienia systemu ... a wszystkie apki - poza tymi stockowymi z romu - będą po naszemu ... 3E - takie kombinacje nic Ci nie dadzą bo to ograniczenia sprzętowe ... zmiana romow czy kombinacje z softem nie pomogą ... dotyczy to łączności satelitarnej obsługi esim i właśnie wspieranych pasm GSM ... chyba android auto jest wspierany w romie xiaomi eu a w chińskim oryginalnym nie - oni tam z tego i tak nie korzystają i mają inne tego typu oprogramowanie ... w sumie do końca nawet nie wiem bo z tego nie korzystam ale niezależnie czy to chińczyk czy global na tomie Xiaomi eu powinno to trybic 🙃
-
kiedyś czytałem o podobnych problemach na forum Xiaomi eu ... sporadycznie bywają takie problemy - temat był szczególnie przy upgradzie ostatnich wersji miui na hypera bez wipe data ... byłoby dziwne jakby czyszczenie danych / ponowna instalacja nie załatwiła tu sprawy ... bo to się sprawdzało ... z ciekawości wrzuciłem u siebie ta apke i jest ok ... wcześniej z niej nie korzystałem ... a ogłoszenia lokalnie są też widoczne na zwykłej ... może dlatego 🙃
-
Czy Xiaomi 16 otrzyma teleobiektyw peryskopowy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
bootlopa można bardzo łatwo samemu się pozbyć ... i serwis tu do niczego nie potrzebny ... wystarczy choćby tu na forum temat zapodac ... 🙃 tym bardziej że chinczyki i tak u nas nie mają ... 🙃 w każdym razie temat jest rozwojowy ... zakładam że jak ktoś robi unlocka i bawi się custom romami to chyba trochę wie co robi ... a jak nie wie to zawsze może skorzystać z usług serwisow - żeby długo nie szukać np. micenter ... ja nie wyobrażam sobie sytuacji że kupuje telefon który u nas nie ma gwarancji a potem miotam się po lokalnych serwisach - robię z siebie głupka i staram się wymusić na nich naprawy gwarancyjne ... które mi nie przysługują ... ale oczywiście nie wykluczam że są takie osoby 🙃 skomplikowanie tematu unlockow jest przecież celowo zrobione ... to nie jest przełączenie suwaka w telefonie tylko długa procedura - a w tej chwili często praktycznie niemożliwa ... ten długi czas na odblokowanie to też czas dla nas - a może przede wszystkim dla nas - żebyśmy zastanowili się na spokojnie czy chcemy to zrobić czy nie ... przeciętnie inteligentna osoba szuka jakiegoś info czy to na forach czy ogólnie necie co to do czego i czy warto w ogóle w to się bawić ... a osoba inteligentna odwrotnie w ogóle unlocka się nie chyci ... telefon działa czyli jest tak jak ma być 🙃 ignorancja jest też błogosławieństwem ... -
Czy Xiaomi 16 otrzyma teleobiektyw peryskopowy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
a ja nie do konca rozumiem pisalem o tym w tutorialach w temacie unlocka ... -
1 - tak jak przedmówca już wspomniał ... pytanie do ekipy Xiaomi eu która odpowiada za te romy ... tu nikt Ci nie odpowie na te pytania ... podejrzewam że to taki dodatkowy projekt i dodatkowy nakład pracy ... stąd taka forma ... 2 - na helio nie ma romow Xiaomi eu ... ani tu do pobrania ani na patreonie ... wspierany w tym projekcie jest tylko proc serii dimensity bez numeru - w sumie odblokowanie dużo Ci nie da przynajmniej jeśli chodzi o Xiaomi eu ... może są inne custom romy na ten model czy jakieś porty ... nie wiem ... 3 - ale mój telefon nie ma wersji globalnej to jak mam podać różnice ? 🙃 nie istnieją po prostu ... taka sytuacja ... a różnice jakie są w przypadku innych modeli to już wspomniałem tak przykładowo i na szybkiego ... pojemność baterii pasma gsm obsługa esim czy android auto ... też np łączność satelitarna ... do tego oprogramowanie oczywiście ... na mój telefon nie ma wersji globalnej softu ... stąd muszę korzystać albo z oryginalnego chińskiego romu albo z Xiaomi eu - na globalu masz w sumie podobny wybór z tym że zamiast wersji chińskiej korzystasz z wersji globalnej albo też z xiaomi eu ... na globalu nie będziesx korzystać z chińskiego softu bo uwalisz telefon jak zrobisz locka i analogicznie w drugą stronę - ma chinczyku nie zrobisz locka z wrzuconym softem global ... tzn. zrobisz ale trudno tą przygodę polecić 🙃 ps. brak np pasma b20 mi w ogóle nie przeszkadza choć pewnie są rejony w kraju gdzie byłoby to przydatne ... tam gdzie są duże odległości między infrastruktura nadawczo / odbiorcza ... jak mieszkasz w dziupli w lesie czy jaskini w górach polecam fona z b20 ... sygnał też jest uzależniony od różnych czynników ... nowsze modele Xiaomi mają wzmacniacz sygnału - o ile pamiętam to się nazywa T1 chyba ...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
mnie bardziej ciekawi czy będą inne zasady dla fonow z dystrybucji chińskiej a inne dla globali ... konta chińskiego nie mam i mieć nie będę ... a swoje konto xiaomi mam od wielu lat i odblokowywalem fona tylko raz ... mi w zupełności by wystarczyło żeby można było na normalnym europejskim koncie zrobić nawet ten jeden unlock ... jeśli nie chińczyka to chociaż globala i będę happy ... 🙃 to że oni blokują chińskie wersje mnie nie dziwi specjalnie ... bo chcą zwiększyć sprzedaż droższych globali ... i tu jak już ktoś kupi globala powinien mieć możliwość unlocka bo oni swoje zarobią ... z drugiej strony trochę dziwi mnie skąd te ograniczenia dla telefonów które są puszczane tylko na ich rynek - czyli wersji pro ... bo tak logicznie patrząc to właśnie w tych wersjach unlock powinien być możliwy ... a zablokowany / poważnie ograniczony w tych modelach które są zarówno w dystrybucji chińskiej jak i globalnej ... no ale oni wiedzą lepiej ... albo po prostu jest to ciężkie do zrobienia żeby tak różnicować zasady unlocka ... w sumie to w ogóle mnie zastanawia po jaka za przeproszeniem ch ... w 15 pro dali obsługę pasma B20 ... której nie było w chińczykach od lat ... jakieś zmiany na ich lokalnym rynku? duże obniżki opłat za wykorzystane pasma? a może mrugnięcie okiem i zacheta właśnie dla innych rynków - w szczególności europejskich - żeby brać ten model ... no ale wtedy po kiego mu ograniczać unlocka ... bo chętnych na fona z chińskim systemem za dużo nie będzie ... a po unlocku z Xiaomi eu to co innego 🙃- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a to ciekawe info ... z tym more locale ... może wyjdzie do tego jakaś nowsza wersja ... a ta która jest ma jakiś problem z 15tkami ... zakładam że robiłeś wszystko jak jest w poradniku? dobre info o PKO bp bo też z tego korzystam ... + portfel Googla ... z powiadomieniami też mogą pomóc przyszłe aktualizacje apek ... mi akurat Whatsapp jest dość istotny bo korzystam z tego nawet nie tyle prywatnie co zawodowo ... teraz na romie Xiaomi eu i na 14 pro nie mam żadnych problemów z powiadomieniami ... może poza tym Gmailem - który w sumie i tak nie jest mi potrzebny do niczego ... korzystam z poczty O2 i mam apke do tego - powiadomienia o mailach są ... ale ogólnie z tego co piszesz nie ma tragedii a potencjalne problemy da się ogarniać własnymi siłami ... te more locale w sumie trochę mnie martwi bo np. trading shenzen poleca to też dla 15tek ... może sami tego nie sprawdzali a działało to dobrze na 14tkach ... tak też może być bo 14tki były na hyperze 1 - dopiero niedawno dostały 2ke ... a 15tki są już na dwójce od wyjęcia z pudełka ... w każdym razie temat do obadania ... jak możesz to napisz do nich question przy którejś 15 pro czy zwykłej i napisz o tym problemie który masz z more locale to ciekawe co odpiszą ... oni dość szybko odpisują ... może coś doradza albo sami potwierdza że jest problem ... w ogóle jak masz jakieś spostrzeżenia czy ciekawe info na temat 15tek ... a w szczególności softu i problemów z apkami to dawaj ... każde info mile widziane bo chyba jesteś tu pierwsza osoba z 15tka ... 🙃 -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
wiesz ... w styczniu mają być nowe zasady unlockow ... może coś się ruszy w temacie ... jak włącza serwery do unlockow to chociaż zaczną działać płatne metody a to już duży plus ... kombinacja z romami to wiadomo ... różnie z tym może być ale są osoby które to robiły i jest ok ... sam nie próbowałem to jakie mamy potencjalne biedy trudno tu wyrokować ... tym bardziej że z praktyki tego też nie wiemy ... 🙃 w sumie podmiana globala europejskiego na tego ID czt TW jakos nie powinna stwarzać chyba za dużych problemów - zakładając że będzie udana oczywiście ... w sumie jedno i drugie to global ... a te różnice w romach to chyba w większości takie kosmetyczne ... na stabilność nie powinno to wpływać - a czytałem juz po necie w wielu wątkach że te romy są niezłe i nie ma z nimi problemów ... to pisze tak ino wersji TW jak i ID ...- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no właśnie ... daj więcej info jak możesz bo ciężko tego się doszukać ... jak z apkami bankowymi ... z czego korzystasz? czy są powiadomienia np z olx czy alledrogo ... Messenger jak? gadu gadu też - tu nie wiem czy korzystasz ale info też mile widziane ... czy można dodać kartę bez problemu do portfela Googla i czy działa zblizeniowka ... z whatsappem to już wiedziałem że mogą być problemy ... pisał o tym jakiś typ na forum Xiaomi eu ... Gmail to zawsze z nim bieda była ... choć ostatnio chyba trochę lepiej ... bo coś czasami przychodzi w powiadomieniu ... jak mobywatel ... czy nie ma problemów z logowaniem np biometria ... no ja właśnie czekam cały czas z zakupem 15 pro ... jakby można było zrobić unlocka to już dawno bym go kupił 🙃 mi angielski system w ogóle nie przeszkadza ... ale z jednej strony te potencjalne problemy nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będą rozwiązane ... no i jednak Xiaomi eu to Xiaomi eu ... możliwe że wezmę 15 ultra jak będzie już global - liczę na to że będzie możliwość unlocka globali - oczywiście mogę się przeliczyć 🙃 w każdym razie u mnie zakup odłożony dopóki sytuacja nie będzie jasna na czym stoimy ... a że na 14 pro nie narzekam to tym bardziej mi się nie spieszy ... mam już na niego dwóch chętnych więc sprzedaż od ręki będzie bez problemu ... ps. wrzucałes more locale? zakładam że działa to dobrze i mamy polskie wersje apek ze sklepa Play ... to fajna sprawa dla fonow z romem CN ... -
Redmi Note 13 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Dyskusja ogólna
a wywal w ch... te mi video i będziesz mieć spokój ... są lepsze apki do odtwarzania i bez reklam 🙃 -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
no tam patrzę że te ota to są mniejsze pliki ... nie całe romy ... to nie wiem czy da się to wykorzystać ... całe są tylko w wersjach fastboot lub recovery ... ciekawe czy dałoby się wrzucić to recovery ... tam chyba trzeba zmienić nazwę paczki - nie pamiętam na jaką - chyba update.zip - trza by w necie się upewnić ... i wrzucić ja na główną pamięć dyskowa a potem uruchomić fona kombinacja klawiszy - chyba wszystkie wciśnięte na raz jak pamiętam ... pisze z pamięci bo nigdy tym się nie bawiłem 🙃 trza by jakiego poradnika obadac ... a Ty leniwa bestia jesteś Krzysiek ... 🙃 ps. czy do trybu recovery musi być unlock zrobiony to nawet nie wiem ... do romu fastboot musi być bo go wrzucasz miflashem ... a tu prawdę mówiąc nie wiem / nie pamiętam ... stary już i łeb kiepsko pracuje ... a i sam nie korzystałem nigdy z tej funkcjonalności ... tu można trochę obadac na forum ... https://xdaforums.com/t/tut-flashing-official-recovery-rom-with-locked-bootloader-mi-assistant-whyred.3798165/ globale mają wszystkie języki i powinno być ok ... tzn kwestia tłumaczeń jeszcze i czy coś nie jest pominięte ... nie oczekuj po globalu takiego profesjonalnego spolszczenia jakie jest w romie Xiaomi eu ... to robią pasjonaci a nie byle jak i przez byle kogo ... 🙃 w każdym razie ostatnio miałem okazję pobawić się trochę poco x6 z globalem i nie było wcale źle ... oczywiście tam nie wnikałem w szczegóły ale specjalnie jakoś też nie zauważyłem żeby coś było nie tak ... z powiadomieniami to jedyne co możesz zrobić to raz - nie wstrzymywać aktywności aplikacji - jest takie ustawienie ... dwa - przydzielic im autostart ... trzy - zablokować te apki w ramie żeby ich nie ubijalo ... też ewentualnie jeśli jest taka opcja to dać tryb pracy na baterii na bez ograniczeń ... i jak to nie pomoże to w sumie nie wiem co jeszcze może pomóc ...- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
proszę uprzejmie 🙃 https://miuirom.org/phones/xiaomi-14-ultra a ta apka do nagrywania się nie sprawdza? kiedyś coś pisałeś pamiętam że korzystasz ...- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
