raftter

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About raftter

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 8T
 1. No i tak się stało. Wrócił z serwisu z informacją że naprawiono i przesmarowano mechanizm. Na ten moment, około miesiąca od naprawy, wszystko jest w porządku.
 2. Ja łączę się przez My Phone Explorer. Używałem go jeszcze z Sony Erikssonem i z ciekawości podłączyłem go do telefonu z Androidem. Prosty i skuteczny. Tyle że można go używać jeśli oba urządzenia są tej samej sieci.
 3. Spróbuj tak Ustawienia Bateria wydajność 3 kropki w prawym górnym rogu Oszczędzanie baterii przez aplikacje Znowu 3 kropki Pokaż systemowe U mnie na samym dole Zdjęcia I już masz opcję Bez ograniczeń.
 4. No właśnie nie mogę ściągnąć motywu w podanym przez Ciebie formacie. Może jakaś podpowiedź? Zmieniam w aplikacji Motywy/Ustawienia opcję Zapisuj na karcie SD ale potem nic z takim rozszerzeniem nie znajduję.
 5. Pliki dźwiękowe które mają być przypisane do kontaktu muszą znajdować się w wewnętrznej pamięci urządzenia. Nie mogą być zapisane na karcie SD. Dodatkowo jeśli umieścisz je w folderze .ringtone to będziesz mógł je ustawić z poziomu aplikacji Motywy jako dzwonek systemowy. Folder ten jest folderem ukrytym i trzeba go "pokazać". Nie jest to konieczne i można samemu utworzyć folder o nazwie Ringtones lub Music - też powinno zadziałać.
 6. Jak można samemu utworzyć motyw? Chociaż najbardziej z całego motywu zależy mi na ekranie blokady. Zegar, pogoda, skrót do aparatu, krokomierz. Używam jakiegoś gotowego ale pogoda nie współpracuje z moją tylko fabryczną, skrót aparatu to samo, kroki z czujników w telefonie - chciałbym żeby były odczytywane ze sparowanej opaski.
 7. Sprawdź lokalizację używanych plików dźwiękowych. Powinny być w pamięci telefonu a nie na karcie pamięci.
 8. Mam problem przy wklejaniu wcześniej skopiowanego tekstu. Komendy "Wklej Zaznacz Zaznacz Wszystko ...." przy włączonym trybie ciemnym pozostają koloru czarnego. Tło zmienia się na ciemne i pojawia się problem z ich odczytaniem. Włączam je na pamięć ale to nie zawsze działa. Czy spotkał się ktoś z tym problemem?
 9. Zainstalowałem Macdroida. Całkiem przyjemna aplikacja, ściągnąłem jakiś prosty szablon i póki co działa. Dziękuję bardzo za pomoc.
 10. Właśnie o to chodzi, że nie wysuwa się. W ogóle, ani drgnie. Przy użyciu menu testowego na ekranie pojawia się "Fail" w gustownym, czerwonym kolorze.
 11. Może macie jakieś specjalne egzemplarze, albo odwrotnie - mój syn taki posiada. Po półtora miesiąca użytkowania zgłosił że kamerka przednia się nie wysuwa i nie wie dlaczego. Z lekkim niedowierzaniem, ale na spoko, oddałem do serwisu, wrócił z naprawy z informacją, że naprawa warunkowa (tzw. grzecznościowa) zablokowanego mechanizmu - przyczyna: próba mechanicznego wciśnięcia aparatu jak był wysunięty. Syn zarzeka się że nic takiego nie miało miejsca, wierzę mu ale na 90%. Po 3 tygodniach i uczuleniu użytkownika na ten problem (nie otwieraj zbyt często przedniego aparatu, noś telefon w kieszeni aparatem do góry, nie pozwalaj innym aplikacjom korzystać z aparatu np. przeglądarka itp rozmawia ze znajomym korzystając z przedniej kamerki, kończy rozmowę - kamerka się chowa. Próbuje rozpocząć kolejną i co??? Aparat nie uruchamia się. Jakieś pytania? Mam pecha? O co chodzi? Oddam znowu do naprawy i tak samo wróci? Za którymś razem ktoś powie "Długo jeszcze?" Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić co szwankuje?
 12. Czy ktoś zna jakiś samouczek do MacDroida? Korzystam z szablonów a teraz chciałbym sam coś spreparować. Te które znalazłem na Youtube to tylko inglisz i tak średnio kumam
 13. Na moim poprzednim telefonie Mi A1 była opcja automatycznego włączania Wi-Fi w przypadku wykrycia zapisanej sieci. Czy w Redmi Note 8T znajdę coś podobnego? Jest jakiś substytut? Wygodne to było i trochę mi brakuje tej funkcjonalności. Dostałem już na Mi Community odpowiedź że "...w MIUI funkcje Safe Lock są w dużej mierze ograniczone....", ale nie bardzo ją rozumiem.
 14. Mi spodobała się Pogoda ICM. Polska, fajna, dość rozbudowana, całkiem całkiem. Co prawda niedawno temperatury jej się rozjechały na kilka godzin, ale to chyba wina mojego urządzenia była, bo po restarcie wszystko w porządku było. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.janpogocki.icm.pogoda&gl=PL
 15. Czy chodzi Ci o kontakty SDN? Czyli badziewie od operatora typu Horoskop, Pogoda, Infolinia itp? Ja sobie z nimi poradziłem w ten sposób, że zainstalowałem z pliku APK Dialer od Xiaomi, włączyłem widoczność wszystkich kontaktów, pousuwałem zbędne śmieci, odznaczyłem wyświetlanie kontaktów SIM a następnie odinstalowałem tą aplikację i wróciłem do używania Dialera od Google. Trochę pokrętna metoda ale póki co działa. Wcześniej myślałem że roztrzaskam telefon jak po każdym usunięciu a następnie uruchomieniu w Kontaktach od Googla pojawiały się te śmieciowe kontakty z karty SIM.