-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
Wyszły już do oficjalnej bety dla Mi4/3 z tego co czytałem na en.miui.
-
Chodziło mi raczej o to, że nie trzeba wiele kombinować . Po 2... Dziś? W Polsce? Wszystko jest możliwe .
-
w RN3 można legalnie odblokować bootloader, więc MIUIPolska sobie bez problemu wgrasz.
-
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
-
Nie, Mi4 nie ma blokowanego bootloadera, przynajmniej na chwilę obecną.
-
5.12.11
-
Według spisu na MHL to... Mi4 nie obsługuje tego.
-
Coś mi zjada dane 3-7KB/dziennie
Nezumi odpowiedział(a) na PermBan temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Wyłapiesz, wystarczy przejrzeć biling od operatora (play24), u mnie nie ma żadnych "małych" pakietów, same po 2-3mb, najmniejszy 250kb i zdarza się raz na 3-4dni (obstawiam synchro google). Jeżeli telefon regularnie puszcza gdzieś 3kb transferu, to nawet w nocy bym to zobaczył, a czegoś takiego nie mam . -
Coś mi zjada dane 3-7KB/dziennie
Nezumi odpowiedział(a) na PermBan temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Jeżeli zmienisz APN to nie masz neta nie ważne czy dane mobilne są, czy nie. Przy wyłączeniu tylko danych mobilnych, neta nie ma, odpalasz, jest, tyle. Codziennie mam od 1 do 7 rano wyłączone dane mobilne (bo po co mi one w nocy?) i jeszcze nigdy mi nic w tych godzinach nie naliczyło i dopiero po 7 rano zaczynają dochodzić powiadomienia z apek. -
Coś mi zjada dane 3-7KB/dziennie
Nezumi odpowiedział(a) na PermBan temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Wyłączenie danych mobilnych w tel. całkowicie odcina Cię od neta, więc ja obstawiam kwestię operatora (miałem coś podobnego w Maju w Play, po złożeniu reklamacji się okazało, że jakiś błąd w systemie, zwrócili Mb, a do tego jeszcze podwoili mi ilość transferu po 2/3G, na LTE mam Unlimited ). -
Zanim coś napiszesz, patrz czy tego już nie ma...
-
Coś mi zjada dane 3-7KB/dziennie
Nezumi odpowiedział(a) na PermBan temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Wyłącz tel na noc i zobacz, czy będzie to samo, być może błąd leży po stronie operatora. -
Dla mnie, Xiaomi jest Chińskim Apple, ale "lepszym" bo nie traktuje ludzi, którzy chcą wydać mniej, za coś gorszego. Zwróć uwagę, że telefony Xiaomi mają bardzo niskie ceny w stosunku do "Globalnych" producentów, a nawet bez oficjalnego wejścia na USA/UE i tak się tam pojawia i zajmuje niezłe miejsca w światowej sprzedaży, racja, w tym roku było gorzej, ale to chyba wina Snapa, Xiaomi nie chciało walić w 810 znowu i spokojnie poczekać na 820, a w tym czasie "zapchać" rynek Redmi Note 2 i 3 w różnych wariantach, na czymś zarobić trzeba czyż nie? Firma nie może sobie pozwolić na "stagnacje" bo plajtnie, coś musi przynosić zyski. Co do LeTV, zauważ, że Xiaomi i Meziu kiedyś też byli sporo tańsi, w miarę "apetytu" konsumentów, ceny rosły, jest popyt, jest i podaż. Jeżeli LeTV wejdzie na rynki Globalne, to na 100% jego cena skoczy 2x (co najmniej), wszystkie podatki, patenty, serwisy, ktoś za to zapłacić musi, dlatego ja się nawet cieszę, że Xiaomi siedzi sobie tam w Chinach/Indiach/Brazylii, przynajmniej mogę kupić telefon w niskiej cenie, o serwis się nie boję, nie przy Xiaomi. No i mamy MIUI i wsparcie na forum, czego LeTV nie ma, niby są tam jakieś działy na poszczególnych forach androidowych, ale, to chyba nie to samo, moim zdaniem, jeżeli Xiaomi ma się kogoś w Chinach bać, to Meizu, bo ta firma nie raz już pazurki pokazała i może to zrobić znowu , LeTV to na razie "raczkująca" firma jeżeli chodzi o smartfony (bo TV mają zacne ).
-
"martwy" telefon-nie da się włączyć, nie da się używać
Nezumi odpowiedział(a) na soto74 temat w Problemy techniczne
Chyba lepiej czekać aż doślą... Bo... wysyłając telefon do chin tracisz ~20dni aż oni go dostaną, a następnie kolejne tyle, aż on dotrze do Ciebie, do tego dojdzie z 7dni na naprawdę, tutaj masz 20dni czekania, aż doślą płytę, 1dzień (kurier) czekania aż Twój tel dotrze do serwisu w PL i 1dzień na odsyłkę + dajmy też 7dni na naprawę, w sumie zaoszczędzasz ~19dni . -
Zbrickowany Redmi, czyli jak przesadzić z zabezpieczeniami.
Nezumi odpowiedział(a) na DWMT temat w Problemy techniczne
Poszperaj po internecie, na xda masz mase poradników. -
Zbrickowany Redmi, czyli jak przesadzić z zabezpieczeniami.
Nezumi odpowiedział(a) na DWMT temat w Problemy techniczne
Da się. Jest CM12.1 na Redmi2. Co chciałeś przez MiRecovery? Wcisnąć CM'a? Nie da rady, musisz wgrać CWM lub TWRP. -
Zbrickowany Redmi, czyli jak przesadzić z zabezpieczeniami.
Nezumi odpowiedział(a) na DWMT temat w Problemy techniczne
Raczej spróbuj sobie przypomnieć hasło, albo dalej szperaj po internecie i czekaj, może wypowie się ktoś, kto wie więcej w tym temacie niż ja . -
Zbrickowany Redmi, czyli jak przesadzić z zabezpieczeniami.
Nezumi odpowiedział(a) na DWMT temat w Problemy techniczne
Inaczej się nie dorwiesz, tylko to 1 miejsce jest z tego co wiem... -
Zbrickowany Redmi, czyli jak przesadzić z zabezpieczeniami.
Nezumi odpowiedział(a) na DWMT temat w Problemy techniczne
Na XioamiAcc możesz spróbować, nie wiem czy to to samo, ale tam logujesz się do chmury, a wydaje mi się, że to 1 konto. -
Nie brałbym. Kilka osób miało problem, aby zwrócić towar z powodu niezgodności z opisem, problemami z softem (i tak zmienia się na MIUIPolska, ale niektórzy nie chcą dostawać zawirusowanego softu, nawet jeżeli będą go zmieniać) etc. Polecam IBG z Chin, albo XFS z Czech (tutaj masz już cene z VAT).
-
co do czasu, radze uzbroić się w cierpliwość, na 100% jest kolejka na ten model i wysyłka może trwać nawet 20dni. Co do szkła... Bierz Nillkina. Co do softu, na stronie miui nie ma nic nowego, więc być może będzie ten sam, ale tutaj nic nie obiecuje. Bootloader będzie pewnie do odblokowania tak samo jak na MTK.
-
Redmi vs Mi? Bierz Mi...
-
1. Decyzja należy do Ciebie, MTK vs Snap, mimo wszystko, bardziej ufam Snapowi... 2. Premiera była 14.01.2016. 3. Nie wgra, bo trzeba zdjąć bootloader, musisz to zrobić sam. 4. Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem 6. Jak w pkt. 1. Wszystko zależy od Ciebie. 7. Chroni? Nie. Zabezpiecza? Tak. W razie gdy dostaniesz VAT, musisz go normalnie zapłacić, ale gdy wyślesz wszystkie niezbędne papiery do IBG, oni zwrócą Ci kwotę VAT. 8. Zaopatrz się w zwykłą przejściówkę z US/CN na UE, to kosztuje 2-3zł. 9. Szkiełko możesz sobie wziąć, co do case etc, Twój wybór. Powerbank, wydaje mi się, że potrzebny nie będzie, przynajmniej nie teraz .
-
przejrzyj sklepy na forum i nie kupuj byle gdzie... XFS ma Mi4 za 220euro (z VAT)... No i Mi4i... średnio się tutaj opłaca...
-
Miałem CM'a, ale w kwietniu/maju i sprawował się... średnio, znaczy podstawowe funkcje raczej działały, ale lubił się zmulić, nie wiem jak jest teraz.
