Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nezumi

    Który xiaomi?

    Bez notcha i 6" masz Mi A2 lub Redmi Note 6. Z notchem wyrwiesz Mi8 lite, RN7.
  2. No nie aż tak... Telefony powinny być testowane w takim trybie, w jakim są w pudełkach, bez grzebania w opcjach etc. Tylko o to mi chodzi.
  3. a może i luxy .
  4. Też nie do końca. Z jednej strony podzielam zdanie @Voltron, jeżeli testujemy jakiś sprzęt, to testujemy go ze 100% mocą, a nie zniżamy wydajności 1 urządzenia do 2. Jeżeli porównywałbyś 2 laptopy, 1 z matrycą 1920x1080 o bardziej energooszczędnych podzespołach i 2 4K potwór do "gamingu", gdzie energooszczędność nie jest jakoś wymagana, to też byś ucinał wydajność/rozdziałki tego 2? No raczej nie. Takie sprzęty się testuje takie, jakie są i wszyscy wiedzą, że ten 2 "potworek" raczej nie wytrzyma na 1 ładowaniu tyle, co ten 1, bardziej skierowany na energooszczędność. Przy telefonach w takim wypadku, trzeba by też sprawdzac, czy "max" jasność jest taka sama w lumenach, bo jedne producent będzie dawał jaśniejszy ekran od 2, a to też ma przełożenie na zużycie baterii (a każdy smart ma czujnik światła i można sobie posprawdzać jasności ekranów ). W testach baterii odpala się także często testy, różne benchy etc. to też powinniśmy obcinać taktowania na cpu, aby oba miały podobną wydajność (niektórzy producenci dają "tryby" różnych rodzajów, w których można sobie ograniczyć lub przyspieszyć taktowania). Po prostu na takich testach lecimy z tym co fabryka daje, lecimy 100%, bo takie "ograniczanie" 1 modelu do konkurentów wygląda słabo, jakby trzeba było go ratować, żeby czasami nie wypadł źle...
  5. Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.
  6. Nezumi

    Ekran główny - lag

    Bugi i problemy z softem Global proszę zgłaszać na oficjalnym forum producenta (en.miui.com). Ja mogę jedynie polecić wipe/instalację Xiaomi.eu... Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  7. Tylko zalogowanie się na konto właściciela telefonu i odblokowanie go, a następnie odpięcie i przypięcie do nowego konta. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  8. Szczerze, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to wyczyszczenie systemu, prawdopodobnie coś się źle wgrało w jakiejś aktu.
  9. ah, bym zapomniał, że nawet te antywirusy mogą wymagać przypisanego już palca w systemie, a co za tym idzie, palec będzie i tak i tak aktywny na ekranie blokady.
  10. Kiedyś się tłumaczyli, że to niby wymogi UE. Obstawiam, że jak wchodzili na rynek UE, to chcieli spełniać wymogi w 100%, aby się nikt do nich nie przyczepił... Pewnie za jakiś czas to zniknie. Na mojej Mi8 takich znaczków nie mam, mam tylko "Mi" i niżej nazwę firmy. Kilka dni temu na Twitterze czytałem, że z bateriami w nowych samsungach serii 10, jest jakaś totalna padaka . Ludzie mają po 2-3h SoT nawet czasami i to na kilku dniowych sprzętach .
  11. Może jakiś motyw? Ale wątpię. W żadnym się nie da. Do takich rzeczy potrzebujesz zewnętrznego antywirusa, który by coś takiego montował, np Bitdefender, Kaspersky, ESET...
  12. 1. Problemy z aplikacjami raczej zgłaszamy do producenta aplikacji... 2. Możesz sprawdzić sobie na szczegółach użycia baterii jakie apki jeszcze chodzą z yanosikiem i mogą drenować baterię
  13. Nezumi

    Redmi 7

    Cena obu musi być bardzo podobna, bo telefony z tymi procami kosztują praktycznie tyle samo.
  14. Nezumi

    Redmi 7

    Lepiej, ale to też nie byłby tragiczny wybór. Jest z tego co patrzałem niewiele mniej wydajny od nowych 439, a na pewno jest tańszy, a raczej w tej półce cenowej, pozwoliłoby to dodać tą różnicę w kwocie do innego podzespołu/obniżyć cenę.
  15. Nezumi

    Redmi 7

    Określenie "Note" aktualnie w serii Redmi raczej oznacza "lepszy", a nie "większy". Ja tam na snapa 632 w budżetowym Redmi bym nie narzekał...
  16. Na razie w tym dając w temacie jasno znać, że dotyczy to RN7 Pro. Jeżeli dział się osobny pojawi, to tematy zostaną poprzenoszone.
  17. Nezumi

    Xiaomi Redmi 6

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  18. Nezumi

    Redmi Note 7 czy inny?

    Zależy od tego, czy chcesz wydawać kasę na Pro, czy nie... W cenie RN7Pro będzie do wyrwania Mi9 SE, także uważam, że RN7 Pro będzie raczej średnio opłacalny... Przy zakupie Mi8 też się bałem o jack... kupiłem sobie za kilka $ dongla od Ugreen z jack+usb-c, problem z głowy, mogę i słuchać na słuchawkach i ładować .
  19. Nezumi

    Redmi Note 7 czy inny?

    To wielkiego wyboru nie masz, tylko RN7 lub POCO.
  20. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  21. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  22. Nezumi

    Redmi Note 7 czy inny?

    wspiera, ale tak jak wszystkie xiaomi, bodajze 1800+2600. Nie jest kiepsko wykonany, wykonanie jest dobre(tak, wiem, ze jerry go zlamal, ale to nie jest wina plastiku, czy szkla jako takiego, a braku wzmocnienia w 2 miejscach), sa zastosowane inne materialy, a to co innego. Kazdy z materialow ma swoje wady i zalety. RN7 w swojej cenie jest swietnym telefonem.
  23. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  24. Poradniki jak wgrać znajdziesz na forum, a to, że wsparcie zakończone, to już nie przeskoczymy.. Problem który zgłaszasz rozwiązuje ustawienie motywu domyślnego lub instalacja nowszego softu. Nic więcej nie poradzimy. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  25. Błędy i problemy z systemem Global polecam zgłaszać na oficjalnym forum Xiaomi: en.miui.com lub pytać się na oficjalnym polskim forum community: c.mi.com. Ja mogę jedynie polecić przejście na Xiaomi.eu i sprawdzenie, czy tutaj będzie ok, czy też nie. Skan twarzy może być zablokowany na PL regionie, tutaj wystarczy zmienić region, co do koloru powiadomień, cóż, Android 9.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...