-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
Bez notcha i 6" masz Mi A2 lub Redmi Note 6. Z notchem wyrwiesz Mi8 lite, RN7.
-
No nie aż tak... Telefony powinny być testowane w takim trybie, w jakim są w pudełkach, bez grzebania w opcjach etc. Tylko o to mi chodzi.
-
a może i luxy .
-
Też nie do końca. Z jednej strony podzielam zdanie @Voltron, jeżeli testujemy jakiś sprzęt, to testujemy go ze 100% mocą, a nie zniżamy wydajności 1 urządzenia do 2. Jeżeli porównywałbyś 2 laptopy, 1 z matrycą 1920x1080 o bardziej energooszczędnych podzespołach i 2 4K potwór do "gamingu", gdzie energooszczędność nie jest jakoś wymagana, to też byś ucinał wydajność/rozdziałki tego 2? No raczej nie. Takie sprzęty się testuje takie, jakie są i wszyscy wiedzą, że ten 2 "potworek" raczej nie wytrzyma na 1 ładowaniu tyle, co ten 1, bardziej skierowany na energooszczędność. Przy telefonach w takim wypadku, trzeba by też sprawdzac, czy "max" jasność jest taka sama w lumenach, bo jedne producent będzie dawał jaśniejszy ekran od 2, a to też ma przełożenie na zużycie baterii (a każdy smart ma czujnik światła i można sobie posprawdzać jasności ekranów ). W testach baterii odpala się także często testy, różne benchy etc. to też powinniśmy obcinać taktowania na cpu, aby oba miały podobną wydajność (niektórzy producenci dają "tryby" różnych rodzajów, w których można sobie ograniczyć lub przyspieszyć taktowania). Po prostu na takich testach lecimy z tym co fabryka daje, lecimy 100%, bo takie "ograniczanie" 1 modelu do konkurentów wygląda słabo, jakby trzeba było go ratować, żeby czasami nie wypadł źle...
-
Redmi note 4 MTK Bootloop po wymianie baterii
Nezumi odpowiedział(a) na Kondab temat w Serwis urządzeń
Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza. -
Bugi i problemy z softem Global proszę zgłaszać na oficjalnym forum producenta (en.miui.com). Ja mogę jedynie polecić wipe/instalację Xiaomi.eu... Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Tylko zalogowanie się na konto właściciela telefonu i odblokowanie go, a następnie odpięcie i przypięcie do nowego konta. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Szczerze, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to wyczyszczenie systemu, prawdopodobnie coś się źle wgrało w jakiejś aktu.
- 6 odpowiedzi
-
- always on display
- powiadomienia
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Blokada telefonu na hasło a odcisk palca
Nezumi odpowiedział(a) na Odeusz pytanie w HyperOS - korzystanie
ah, bym zapomniał, że nawet te antywirusy mogą wymagać przypisanego już palca w systemie, a co za tym idzie, palec będzie i tak i tak aktywny na ekranie blokady. -
Kiedyś się tłumaczyli, że to niby wymogi UE. Obstawiam, że jak wchodzili na rynek UE, to chcieli spełniać wymogi w 100%, aby się nikt do nich nie przyczepił... Pewnie za jakiś czas to zniknie. Na mojej Mi8 takich znaczków nie mam, mam tylko "Mi" i niżej nazwę firmy. Kilka dni temu na Twitterze czytałem, że z bateriami w nowych samsungach serii 10, jest jakaś totalna padaka . Ludzie mają po 2-3h SoT nawet czasami i to na kilku dniowych sprzętach .
-
Blokada telefonu na hasło a odcisk palca
Nezumi odpowiedział(a) na Odeusz pytanie w HyperOS - korzystanie
Może jakiś motyw? Ale wątpię. W żadnym się nie da. Do takich rzeczy potrzebujesz zewnętrznego antywirusa, który by coś takiego montował, np Bitdefender, Kaspersky, ESET... -
1. Problemy z aplikacjami raczej zgłaszamy do producenta aplikacji... 2. Możesz sprawdzić sobie na szczegółach użycia baterii jakie apki jeszcze chodzą z yanosikiem i mogą drenować baterię
-
Cena obu musi być bardzo podobna, bo telefony z tymi procami kosztują praktycznie tyle samo.
-
Lepiej, ale to też nie byłby tragiczny wybór. Jest z tego co patrzałem niewiele mniej wydajny od nowych 439, a na pewno jest tańszy, a raczej w tej półce cenowej, pozwoliłoby to dodać tą różnicę w kwocie do innego podzespołu/obniżyć cenę.
-
Określenie "Note" aktualnie w serii Redmi raczej oznacza "lepszy", a nie "większy". Ja tam na snapa 632 w budżetowym Redmi bym nie narzekał...
-
Na razie w tym dając w temacie jasno znać, że dotyczy to RN7 Pro. Jeżeli dział się osobny pojawi, to tematy zostaną poprzenoszone.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Zależy od tego, czy chcesz wydawać kasę na Pro, czy nie... W cenie RN7Pro będzie do wyrwania Mi9 SE, także uważam, że RN7 Pro będzie raczej średnio opłacalny... Przy zakupie Mi8 też się bałem o jack... kupiłem sobie za kilka $ dongla od Ugreen z jack+usb-c, problem z głowy, mogę i słuchać na słuchawkach i ładować .
-
To wielkiego wyboru nie masz, tylko RN7 lub POCO.
-
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
wspiera, ale tak jak wszystkie xiaomi, bodajze 1800+2600. Nie jest kiepsko wykonany, wykonanie jest dobre(tak, wiem, ze jerry go zlamal, ale to nie jest wina plastiku, czy szkla jako takiego, a braku wzmocnienia w 2 miejscach), sa zastosowane inne materialy, a to co innego. Kazdy z materialow ma swoje wady i zalety. RN7 w swojej cenie jest swietnym telefonem.
-
Mi 8 se GPS nie działa - rozwiązanie
Nezumi odpowiedział(a) na Paulka297 temat w Problemy techniczne
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty. -
Ciemne podświetlenie, ciemny pasek (ciemna belka) u góry ekranu
Nezumi odpowiedział(a) na 1neptun2 pytanie w HyperOS - korzystanie
Poradniki jak wgrać znajdziesz na forum, a to, że wsparcie zakończone, to już nie przeskoczymy.. Problem który zgłaszasz rozwiązuje ustawienie motywu domyślnego lub instalacja nowszego softu. Nic więcej nie poradzimy. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty. -
Błędy i problemy z systemem Global polecam zgłaszać na oficjalnym forum Xiaomi: en.miui.com lub pytać się na oficjalnym polskim forum community: c.mi.com. Ja mogę jedynie polecić przejście na Xiaomi.eu i sprawdzenie, czy tutaj będzie ok, czy też nie. Skan twarzy może być zablokowany na PL regionie, tutaj wystarczy zmienić region, co do koloru powiadomień, cóż, Android 9.
