anacron

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About anacron

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam MIUI by xiaomi.eu 10.3.2 po WIPE telefonu znikła mi certyfikacja Google Play. Kolejny WIPE nie przywrócił. Jak to naprawić?
 2. Po zrootowaniu Magiskiem nie włącza się WiFi. Po przywróceniu oryginalnego boot.img także. Zapewne wgranie od nowa całego obrazu i WIPE załatwi sprawę, ale da się coś z tym zrobić bez tego?
 3. A u mnie bez roota na fabrycznym nie startował TWRP. Zresztą informacje o rootowaniu znalazłem na forum xda, bo nie tylko ja miałem taki problem.
 4. Nie działa poprawnie. Co prawda zgłosił się Smart Unlock Google i samochód został dodany do zaufanych, ale jednak telefon się blokuje, a gdy z poziomu MIUI chcę go dodać, to się nie da... Można coś z tym zrobić?
 5. Używałem w życiu różnych telefonów, były iPhony, były topowe Samsungi i Huawei P9 i P10. RN7 kupiłem z powodu na baterię, ale nie przeczyłem że telefon nie ma NFC i tu pojawiło się pierwsze rozczarowanie. Przyznam się szczerze MIUI Global nie podawało mi się, nie działał też OpenVPN. Dlatego postanowiłem zmienić oprogramowanie na MIUI by xiaomi.eu. Dziś pomijając ww. NFC i aparat, który obok 48Mpx nawet nie leżał i szczerze moim zdaniem robi zdjęcia gorsze niż Samsung S8, Huawei P9 i P10 (jeśli mowa o tylnym aparacie) śmiem twierdzić, że zakup był trafny. Do robienia zdjęć osobiście używam lustrzanki, a brak NFC przy istnieniu BLIK nie okazał się zbytnio uciążliwy. Z MIUI by xiaomi.eu telefon jest więcej niż dobry, a używam go naprawdę do pracy (nie tylko do rozrywki). VPN, VNC, SSH, RDP, Mail oczywiście Facebook/Messenger, WhatsUp. Signal, Hangout, aplikacje bankowe, nawigacja, Yanosik, Spotify, Netfilx, HBOGO, kilka aplikacji dla "narzędziowych" np. do badania sieci (czy to na warstwie sprzętowej czy logicznej), jakieś Mobilety, Skycache etc. Wymieniłem to co naprawdę używam, a nie mam zainstalowane (pozwoliłem sobie na chwilę zrootować nowy soft i wywalić co zbędne lub przynajmniej ukryć). Za te pieniądze, nawet za większe ciężko byłoby kupić lepszy. Zdjęcia jak na telefon są przyzwoite, nie ma co oczekiwać cudów od tak małej matrycy i tak małej optyki. Wkurwający jest wystający aparat, ale i tak noszę go w skórzanym etui typu case na tyle grubym, że aparat nie wystaje. Teraz łyżka dziekciu: W MIUI próżno szukać ustawień Smart Lock, choć to czasami się zgłasza i niby pozwala coś tam ustawić. Niestety dodanie urządzenia do zaufanych (np. zestawu głośnomówiącego) nie sprawi, że w aucie na uchwycie telefon będzie odblokowany. W ustawieniach MIUI natomiast możecie dodać do zaufanych jedynie urządzenia od Xiaomi. Tu dziwię się, że tak wkuwającego ograniczenia nie poprawili ludzie od MIUI Polska (xiaomi.eu). Zestaw głośnomówiący w samochodzie jakby nie patrzeć jest już standardem, a konieczność odblokowania telefonu w czasie jazdy stanowczo przecież pogarsza bezpieczeństwo podróży. Mimo, cze wykonaliście kawał dobrej roboty, za to minus i to całkiem niemały.
 6. Dziś to zrobiłem. 0. Odblokowujesz bootloader. 1. Rootujesz telefon Magiskiem. Bez tego mimo, że nieoficjalne TWRP się zainstaluje to i tak zgłaszać będzie się fabryczne recovery. 2. WIPE, czyli czyścisz dane 7. Reboot do trybu fastboot. 3. Wgrywasz fastbootem TWRP z xda 4. Reboot do recovery. 5. Wgrywasz wersję stabilną MIUI by Xiaomi.eu 6. WIPE - Czyścisz dane (tym razem inaczej to wygląda inaczej, wybierz zaawansowane i zaznacz wszystko poza ostatnimi dwoma pozycjami) 7. Reboot. 8. Odblokowujesz telefon (hasłem do konta xiaomi). Wystarczy taki opis? Ps. hasło do konta Google, do konta Xiaomi ani do blokady telefonu nie działa. Musisz po wszystkie WIPE wymienione wykonać.
 7. Zainstalowałem na RN7 MIUI by xiaomi.eu ver. 10.3.2. Telefon przestał być zgodny z Netflix pomimo certyfikacji Google Play dla tego firmware. WIPE i konfiguracja od nowa też nie pomogła. Zadzwoniłem więc na infolinię i jakąś godzinę temu skończyłem rozmowę. Jest niedziela więc nie spodziewałem się dziś czegokolwiek, ale właśnie pojawił mi się komunikat, że dostępna jest aktualizacja i aplikacja znów działa. Takie podejście do klienta to ja rozumiem.
 8. Też sam sobie sprawdziłem, na wersji stabilnej by xiaomi.eu OpenVPN działa.
 9. Już sam sprawdziłem, nie staruje na tym i trzeba wgrywać od zera wszystko, ale jest nieoficjalny dla RN7, tylko trzeba pamiętać, aby pobrać najpierw Global i Magiskiem zrootować telefon najpierw przed wgraniem tego nieoficjalnego. Po wgraniu wersji od xiaomi.eu uprawnienia root znikną.
 10. Znalazłem to https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote7pro.html Niestety na oficjalnej stronie nie widzę TRWP dla wersji bez pro. Pytanie, mogę tego użyć?
 11. No właśnie. MIUI Global 10.3.3 dostaję taki komunikat przy próbie uruchomienia OpenVPN. Pytanie: czy w oprogramowaniu MIUI Polska moduł kernela do interface tun jest dostępny? Lub czy ktoś używający MIUI Polska używa OpenVPN?