-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
GPS? Dziwne, bo przecież większość osób wykonuje te czynności w pomieszczeniach, więc pewnie u większości GPS nie ustali lokaliazcji.
-
Zwykle Ibuygou załącza przejsciówki i są one wystarczająco OK Poza tym możesz przecież używać swojej dotychczasowej ulubionej ładowarki.
-
Od lat video (a także dźwięk w video) w MIUI kuleje. Nie róbcie sobie nadziei, że to nagle poprawią.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Przyzwyczajcie się lepiej. Tak to już jest z MIUI. Ale jak coś ważnego zmienią, to w changelogu o tym nie napiszą. -
Raczej miałem na myśli sytuację w drugą stronę, tzn. że z automatu apka nie otrzymuje wszystkich potrzebnych uprawnień (mimo oczywiście wyrażanie zgody przy instalacji) i przez to nie działa w niej jakaś funkcja. Z taką sytuacją (na MIUI) kilka razy się już spotkałem. Wtedy można ręcznie to "brakujące" uprawnienie dodać i wszystko gra. Na "czystym Andku" chyba nie ma takiej możliwości, przynajmniej bez zewnętrznych spec narzędzi? W drugą stronę też często korzystam - głównie do odbierania apce prawa łączenia się z netem (jako zapobieganie wyświetlaniu się nachalnych reklam wewnątrz apki, która ze swojej natury netu nie wymaga - np. pianinko do brzdąkania, czy wiele prostych gier dzieci). Ale do tego w MIUI nie potrzeba nawet wchodzić do uprawnień, bo jest osobne miejsce do tego w Menadżerze. A jak z tym jest w czystym Andku? No tylko nie mówcie, że nie ma takiej możliwości?
-
A jak na "każdym innym telefonie z Androidem" można zmieniać te uprawnienia, jeśli coś jest potrzeba (lub chęć) zmienić? Pytam, bo nigdy nie miałem telefonu z Androidem innym niż MIUI, a chcę być świadomy tych różnic.
-
Nie oczekiwałbym, że ktoś, kto pisze "room" odróżni roota od bootloadera.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Idziesz drogą, którą wielu szło już przed Tobą. Wydaje się, że ta droga ma sens, ale na koniec zrozumiesz, że nie. To droga do nikąd. Nie warto. Amen. -
Cytuję Acida z postu tutaj: http://miuipolska.pl/forum/topic/7994-odblokowywanie-bootloadera/?page=10 W MiPadzie 2 bootloader odblokowuje się właśnie opcją w Settings. I tyle. Jedynie przy uruchamianiu systemu coś tam pokazuje na ekranie, że jest odblokowany itp. Ale tak ogólnie to jak nexus.
-
Hmm.. To fajnie (z tym Mipadem 2) ale w takim razie po co w ogóle tak łatwa do zdjęcia blokada? Ciekawe jak to będzie w Mi5 i kolejnych nowszych zabaweczkach Xiaomi.
-
I to jest postawa godna podziwu! (niezależnie od efektów końcowych, bo raczej sukcesu bym tu nie wróżył)
-
Procedura nie jest taka prosta i nie jest bezproblemowa. Niektórzy czekają na SMS-a z Chin z kodem od wielu dni i nie przychodzi. Jeśli jednak Cię się uda, to potem już z górki, wg: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016/
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Panel Sterowania / [ZĘBATKA] / Czyść pamięć RAM -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Tylko to jest tak – 90% użytkowników nie ma większych problemów, używa telefonu i nie pisze nic na Forum. Aktywne jest te kilka procent z problemami + tzw. entuzjaści (jak ja -
Aha, no to zapewne błędy w oprogramowaniu są...
-
No to jest całkiem logiczne. Za mało światła, aby wystarczyło do uzyskania dobrze naświetlonego obrazu przy czasie naświetlenia ≤ 1/60 sek. Nie wiem czy klatki mogą być rejestrowane "back to back", czy też z przyczyn technicznych jakaś przerwa między nimi musi być. Jeśli tak, to oczywiście im dłuższa ta przerwa, tym mniej czasu zostaje na rejestrowanie obrazu, a więc tym ciemniejszy będzie (i/lub bardziej ziarnisty - bo zapewne będzie też podbite ISO). Sorry, teraz sobie zdałem sprawę, że powyższy wywód nie odpowiada na Twoje pytanie. W FHD liczba FPS jest niższa z innych przyczyn niż światło, z przyczyn wydolności sprzętu zapewne. Sprzęt dłużej zapisuje/koduje każdą klatkę, dlatego musi być ich mniej na sekundę. Ale efektem ubocznym tego, jest możliwość dłuższego naświetlania każdej klatki, a więc lepszy obraz przy gorszym oświetleniu. Coś za coś po prostu.
-
O ile dobrze rozumiem, to do odblokowania BL jest niezbędne posiadanie konta Xiaomi? (bo ja nie mam, celowo i nie chciałbym musieć mieć...)
-
A może raczej mógłbyś nam "posłużyć" instrukcją, jak odblokować?
-
I to (sposób wgrywania) ma priorytet ważniejszy niż w ogóle utworzenie ROM-u MIUI PL? Dlaczego? (jeśli wolno spytać?)
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Co masz przez to na myśli??? -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Właśnie aby nie martwić się o gwarancję, to bym kupował na IbuyGou. Ja nie wiem, jak w praktyce realizują gwarancję polscy handlarze, którzy sprowadzają te telefony z różnych dziwnych, byle najtańszych źródeł w Chinach. Jak to sobie wyobrażacie? Kto je ew. potem naprawia i jakich części używa? Obawiam się, że to czysta partyzantka. Natomiast serwis IbuyGou jest (z tego co wiem) tak blisko producenta, jak to możliwe. Jedyny realny plus kupowania w Polsce to możliwość otrzymania faktury – jeśli to dla kogoś ważne. -
A testujesz w dobrym, jasnym świetle? Bo przecież cudów nie ma i słabym świetle czas naświetlania pojedynczej klatki się wydłuża i to może być jedną z przyczyn, że nie da się osiągnąć wyższego FPS.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Jeśli kupisz w pewnym źródle (typu IBG) to o gwarancję się nie martw. Jest i działa (sprawdzone). Telefon to skomplikowane urządzenie, skomplikowanym urządzeniem jest też człowiek. Razem daje to miliardy kombinacji. Mówiąc prościej - każdy używa telefonu nieco inaczej, każdy ma swój gust, swoje specyficzne potrzeby i przyzwyczajenia. Może go po prostu kup, potestuj i albo zostawisz albo sprzedasz. Ja właśnie tak robiłem z każdym swoim kolejnym telefonem Xiaomi, no tylko że każdy mi przypasowywał i żadnego w końcu nie sprzedałem :-)) -
Do tego to chyba niezbędny byłby odblokowany BootLoader (nie?)
-
Ostatnio MIUI lagowało mi na Xperii NeoV (500 MB RAM). Potem już nigdy na niczym. Mam jednak w zwyczaju trzymać system nieprzeładowany, minimalna liczba aplikacji, może to dlatego. Problemy takie czy owakie się zdarzały i zdarzają, ale lagowanie? Nie, nie bardzo.
