Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Nie, to tylko screen. Próbowałem przede wszystkim "Firmware update", a potem kilku innych trybów, we wszystkich błąd taki sam.
  2. Lepiej się módlmy, aby przypadkiem nie zrobili 15...
  3. Nie żartuj. W Mi5 Android 7 nie zmienił FPS w filmach. Mogę się założyć, że nie poprawią tego także w MIUI9.
  4. Nie jest aż taki duży: 38 mm x 18 mm x 8 mm. No, ale to już zależy, co dla kogo duże a co małe. W sumie to najmniejszy z wszystkich jakie posiadam, więc dla mnie on jest mały. Mniejsze łatwiej zgubić Ale... jeśli będziesz zapisywał na niego dane głównie telefonem, to prędkość zapisu i tak będzie ograniczona standardem USB2 (z tego co sam mierzyłem, to na Mi5 osiągnąłem zapis na ten pendrive w porywach 14–16MB/s), więc tego czynnika nie bierz pod uwagę, prędkość Kingstona spoko wystarczy.
  5. O ile to prawda, co tam podają, to nie jest on najszybszy: 70MB/s read, 15MB/s write Ten Sandisk (wersja 32) działa mi z realną szybkością 146 MB/s w odczycie i 82 MBs/ w zapisie. Wersji 64 jeszcze nie testowałem, teoretycznie jest możliwe, że w zapisie będzie jeszcze szybsza.
  6. No tak, teraz prawie 31$. Ja go kupiłem w promocji 11.11 – wtedy dałem 24$, a i dolar był tańszy, wyszedł mnie 110 zł. Może nie tanio, ale akceptowalnie jak za szybki pendrive dobrej marki o takiej pojemności.
  7. Polecam taki kabel OTG dla telefonów z USB-C: http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-kabel-usb-c-3-1-usb-3-0-otg-i6493118258.html?fromVariant=6493101301 on jest w pełni zgodny z USB3, co na razie bez znaczenia, ale w przyszłości może zaprocentować. Oczywiście wygodniejszy jest pendrive od razu z 2 wtyczkami. Kupiłem taki i jestem zadowolony (kupilem 32G i 64G, używam mniejszego, większy czeka na lepsze czasy w szufladzie) https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html Co do przejściówek OTG dla telefonów z portem USB starego typu, to kupiłem taką i działa OK: https://www.aliexpress.com/item/Original-REMAX-Micro-USB-OTG-Plug-for-Android-Mobile-to-Pen-Drives-Extend-Storage-Read-U/32633163184.html ale w sumie zwykły kabelek OTG jest chyba wygodniejszy niż taka przejściówka.
  8. Oj.... to tak jakbyś nie miał gaśnicy w aucie Lepiej mieć. "Cudo" można kupić za kilka zł (kabelek czy przejściówka).
  9. A pendrive'a OTG też nie widział wtedy TWRP? Raczej powinien. Bo to że pecet nie widzi, to mnie jakoś nie dziwi (powinien, ale wiadomo jak to bywa).
  10. Chyba zapomniał o ważnej funkcji 2 aparatów w Mi5s+ tj. odszumianie. DOF są fajne, ale to tylko jeden z możliwych trybów, o ile się nie mylę.
  11. Ja realizowałem gwarancję z IBG w Chinach (nie pamiętam dlaczego, chyba jeszcze Acid wtedy z nimi nie współpracował, w każdym razie podali mi adres w Chinach i tam też wysłałem). Zwykłą pocztą lotniczą, coś ok. 30 zł płaciłem. Wrócił do mnie z wymienionym ekranem po ok. 4 tyg. (od nich do mnie szedł DHL-em na ich koszt). No ale ok, nie twierdzę, że "zwykłe" chińskie sklepy też są w tym względzie tak dobre jak IBG. Pewnie zwykle jednak czeka się nieco dłużej. Ale różnicy w wygodzie to nie ma raczej, bo i w przypadku polskiej i chińskiej gwarancji musisz tak samo zrobić paczuszkę i iść na pocztę, o ile nie mieszkasz b. blisko danego serwisu.
  12. Witam, Jak wygląda obecnie (na ROM-ach z ostatnich tygodni) kwestia FPS w filmach 4K nagrywanych na Mi Note? Ostatnio miałem ten zacny model w ręku w czerwcu 2016 i wtedy wszystko było w zasadzie cacy: Bit rate : 41.8 Mbps Width : 3 840 pixels Height : 2 160 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 30.000 fps Minimum frame rate : 29.202 fps Maximum frame rate : 30.843 fps zastanawiam się, czy Xiaomi to sp***doliło, tak jak np. w Mi5 i już nie ma 30 FPS ale coś około 26. Czy ktoś z Mi Note mógłby sprawdzić? Dzięki!
  13. Też tak miałem, ale tylko i wyłącznie na Mi4c. Wiele innych tel. odblokowałem bez tego problemu, a mi4c za cholerę nie chciało przejść 50%. Rozwiązanie jest proste - odblokowujesz specjalną komendą fastboot.exe (coś a la oem unlock coś tam, nie pamiętam dokładnie). Pytaj specjalistę – @Redmi2 – to on mi to wtedy podpowiedział.
  14. Niepotrzebnie "zużyłeś" zgodę (tzn. 30-dniowy termin) na odblokowanie Mi4c. Ten telefon można odblokować bez zgody Xiaomi, bez logowanie się do konta Xiaomi, szybko, łatwo i bez łaski.
  15. Czy przywrócą 30 fps w 4K? Czy naprawią OIS? Czy będzie możliwe 60 FPS w 1080p? Czy rozdzielczość filmów Slo-Mo będzie prawdziwie 720p a nie oszukańcze (upascale z 480p)? Czy dadzą wyższy bitrate dźwięku niż 96 kpbs? Czy pozwolą na zapamiętywanie ustawień rozdzielczości video? Albo przynajmniej czy będzie info na ekranie, jaka rozdzielczość jest aktualnie wybrana? Czy w video będzie jakaś namiastka trybu ręcznego - np. balans bieli albo korekta ekspozycji działająca także przy ciągłym AF (obecnie jest tylko przy dotykowym). Ta smutna litania jest dłuższa... Najgorsze jest to, że część tych rzeczy była wcześniej, albo w starszych modelach, albo nawet w Mi5 we wcześniejszych wersjach ROM-u. Ja mam wrażenie, że firma Xiaomi robi co może, aby osoby, dla których ważne jest filmowanie omijały te telefony szerokim łukiem. A teraz jeszcze dorzucili pogorszenie GPS w Mi5. Na szczęście aktualizacje nie są obowiązkowe.
  16. Oto i sedno. I nauczka dla wszystkich. W razie problemów nie liczy się polskość serwisu, ale jego jakość.
  17. Trochę off-topic, ale dotyczy SPFlashTool-a, może ktoś z ekspertów tego wątku będzie umiał pomóc? https://miuipolska.pl/forum/topic/20888-brak-trybu-fastboot-a-system-nie-wstaje/ Dzięki!
  18. Wyglada na to, że te próby z SPFlash go dobiły - teraz nie włącza się w ogóle, w żaden sposób, czarny ekran tylko, zimny trup.
  19. Próbuję, ale otrzymuję błąd jak na screenie. Nie wiem, co robię źle. Wyjęta bateria, SPFlash gotowy, czeka, podłączam tel. (bez trzymania żadnych przycisów, ale tez próbowałem z trzymaniem Vol–) i bład jak na obrazku za każdym razem. Moze to fizyczne uszkodzenie tel.? Zanim padł w czasie aktualizacji, to generalnie coraz gorzej chodził, sypał błędami z dnia na dzień gorzej.
  20. Witam, Mam grubszy problem ze starym Redmi Note 1 3G (MTK). W skrócie: źle poszła aktualizacja systemu zapuszczona z poziomu apki 'Aktualizacje' (więc plik z ROM-em nie nazywał sie update.zip. Telefon daje sie uruchomić wyłącznie w trybie Recovery (Mi Recovery). W żaden sposób nie mogę wejść w Fastboot. Próbowalem wipe user data, wipe cache, nic to nie pomogło. Co robić? DziękI!
  21. I jak tam wasze GPS-y na ROM-ie z wczoraj? (nie z przedwczoraj, tylko tym poprawionym, z 30.XII)? Komuś jeszcze GPS nie działa OK?
  22. Tak wiem, ale w momencie dokonywania zakupu nie widziałem o tym, czego oczywiście bardzo żałuję. Zresztą ciekawe, jakby to zrobili przy zwrocie kasy. Czy by oddali dokładnie identyczną sumę w PLN, czy raczej przeliczyli po swoim aktualnym kursie (wtedy oddaliby nawet więcej niż zapłaciłem). Chętnie się dowiem, jeśli jest tu ktoś, kto kupował tam w PLN a potem otrzymał zwrot.
  23. Dobry, nawet bardzo, ale czas fix-a to tylko 1 z parametrów pracy GPS. "Niegubienie" sygnału wydaje się nawet ważniejsze.
  24. Ta ostatnia wypowiedź Acida to dzisiejsza? Jeśli tak - super. Oby się to potwierdziło w praktyce. Z tym że z poprawkami GPS to już tak bywa, że jednym ten sa sama poprawka potrafi bardzo pomóc, a innemu wręcz przeciwnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...