-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Sposób jest trochę przekombinowany i wymaga zmiany motywu – tak? Czekamy na prostszy
-
Stwierdzam, że OIS w 7.3.23, pomimo wbudowanej kalibracji, nie działa do końca poprawnie. Część osi nie działa.
- 6 239 odpowiedzi
-
Zwykły wipe data (=factory reset) spod TWRP (+ cache wipe, choć pewnie jest w pakiecie).
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Nie.
- 6 239 odpowiedzi
-
Spróbowałem. Efekt dokładnie taki sam, jak po zastosowaniu wcześniejszej wersji narzędzia – czyli w moim przypadku, kalibracja niezbyt skuteczna (działa góra-dół, ale w poziomie działa tylko w prawo, a nie działa w lewo). Być może skuteczność zależy od egzemplarza, więc próbujcie... Mi5CameraCalibrate.apk To trudne pytanie, bo większość, a nawet wszystkie chyba apki jakie testowałem, działały tylko częściowo dobrze. Więc na co dzień jednak systemowa kamera, a inne tylko w szczególnych okolicznościach / zastosowaniach. Camera FV-5 używam do bracketingu. Cinema FV-5 gdy chcę mieć kontrolę nad światłem i jakąś (daleką od doskonałości) nad kolorem w filmach (ale za cenę niższego bitrate).
- 6 239 odpowiedzi
-
GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
A tak tu wcześniej niektórzy pisali stanowczo, że problem z GPS to tylko sprawa "EU", bo na china i na globalu zawsze było i zawsze jest OK.... Chyba się nieco mijali z prawdą. -
Pytanie prawie jak o sens życia
- 6 239 odpowiedzi
-
- 2
-
-
Sprawdziłem i stwierdzam, że w kwestii FPS w MIUI na Mi5 nie ma żadnych zmian pomiędzy Andkiem 6 a 7. Screeny w załączniku.
- 6 239 odpowiedzi
-
Fajny filmik, bardzo dobrze pokazuje, że OiS nie działa w pełni dobrze. Wprawdzie można by ten filmik nagrać sensowniej, ale i tak jest bardzo pomocny i pokazuje problem. No to masz dowód, że twórcy RR poszli na łatwiznę i wzięli sobie biblioteki z MIUI. Tak, te same, które Xiaomi wykastrowało z 30 fps. Aczkolwiek 26 fps w 1080p to dla mnie nowość. Sprawdzę zaraz, może też już nie mam 30 w tej rozdzielczości (ale i tak jej nie używam więc luz).
- 6 239 odpowiedzi
-
I tak i nie... Po prostu to wymaga doświadczenia i dobrego zrozumienia, jak działać powinien. Jak się miało w ręku telefon ze 100% sprawnym OiS, to potem w miarę łatwo zauważyć, że coś jest nie tak. Inna sprawa, to że nawet od 100% sprawnego OiS w telefonie nie można wymagać cudów (dużego zakresu tłumienia, bez szarpnięć, gdy się on kończy). Proponuję np. tak – włączyć linie dzielące ekran na 9 prostokątów, wycelować telefon w jakiś obiekt, tak, aby na przecięciu się 2 linii był jakiś konkretny, wyraźny, nieduży punkt, np. świecąca dioda na jakimś sprzęcie, albo cokolwiek małego, co widać wyraźnie. Trzymać telefon stabilnie, wygodnym, pewnym uchwytem i zacząć nim ruszać delikatnie: lewo-prawo-lewo-prawo. Mam na myśli takie małe ruchy, bardziej drgania. Nie w sensie przesuwania całego telefonu, ale w sensie zmiany kierunku "celowania" obiektywem. Potem to samo góra-dół-góra-dól. U mnie, obecnie (bez kalibracji) efekt jest taki, że przy ruchach lewo-prawo-lewo-prawo punt pozostaje na skrzyżowaniu linii, czyli obraz (dany kadr) jest jakby "przyklejony" do ekranu. Czyli OiS w tej osi działa ok. Za to przy ruchach góra-dół-góra-dół jest inaczej – punkt skacze na ekranie w kierunku przeciwnym (co oczywiste) do ruchu ręki, tak jakby OiS w tej osi nie działał. Wcześniej (na andku 6 bez kalibracji) objawy dotyczyły innych osi – OiS działał przy rychach do góry i w prawo, ale nie działał przy ruchach w dół i lewo (albo odwrotnie, nie pamiętam). Skuteczność OiS o wiele trudniej jest ocenić tylko oglądając nagrany materiał, bo się nie wie, jak ruch obrazu w kadrze miał się do realnych ruchów/drgań ręki. Niemniej jednak różnica oczywiście jest (cały problem byłby totalnie sztuczny, gdyby nie było róznicy na nagraniach). Z tym że - jak wspomniałem wyżej – od OiS w telefonie cudów nie oczekujmy, więc na różnica na nagraniach nie jest tak duża, jakbyśmy marzyli, aby była. Aby nie być gołosłownym - poniżej dwa podobne nagrania wykonane na mi5 na ROM-ie 6.11.10. Pierwsze – przed kalibracją, drugie po. W obu przypadkach celowo trzymałem telefon tylko jedną ręką i to w sposób niezbyt wygodny (tylko w pobliżu krawędzi przeciwnej do tej, przy której jest obiektyw), aby zasymulować niezbyt stabilny, przypadkowy uchwyt, aby wprowadzić celowo nieco drgań. Dlatego nawet drugi film wydaje się słabo ustabilizowany, ale porównując z pierwszym, widać, że jednak warto powalczyć o sprawny OiS. https://www.youtube.com/watch?v=yEXerzjcuYw https://www.youtube.com/watch?v=Y0bTdF8q-3A
- 6 239 odpowiedzi
-
Nie mam na Sklepie Play ani kłódki ani Autostartu. Aktualizacje automatyczne działają. Choć... mam wrażenie, że działają leniwie, tzn. rzadziej, niż by mogły. Ale nie przeszkadza mi to w niczym.
-
Na 90% tylko Ci się wydaje, że ona działa OK. Ewentualnie – wadliwość jej działania zależy od egzemplarza i akurat masz szczęście.
- 6 239 odpowiedzi
-
GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
U mnie nie. Nawigacja działa perfekcyjnie. -
U mnie: zawsze wszystko włączone, zawsze synchronizacja aktywna. Wyłączony mam tylko BlueTooth bo go nigdy nie używam do niczego.
- 6 239 odpowiedzi
-
Nie, to się stało jednocześnie - od pierwszej wersji MIUI8 nie ma OiS i nie ma 30 fps. Taki chiński pomysł na rozwój oprogramowania
- 6 239 odpowiedzi
-
Tak, wtedy działał bardzo dobrze i do tego "sam z siebie" (bez potrzeby odpalania narzędzia do kalibracji, choć było w razie czego dostępne). W MIUI8 przestał działać, a narzędzie do kalibracji usunięto. Podłe, celowe działanie, bez dwóch zdań. Jednak dzięki sprytowi power-userów, rozpracowano i opisano możliwość ręcznego zainstalowania i skutecznego stosowania starego (tego z MIUI7) narzędzia do kalibracji (choć była ona potrzebna po każdym restarcie tel. – lekko upierdliwe, bo łatwo było zapomnieć. Ale działała). Potem Acid włączył nam to narzędzie do ROM-i "EU" i jakiś czas był spokój. A potem pojawiało się w Mi5 słynne "APi2" i Acid usunął to narzędzie i znów jesteśmy bez OIS i prawdopodobnie bez możliwości jego ręcznej kalibracji (to wymaga potwierdzenia).
- 6 239 odpowiedzi
-
Wydaje mi się, że bateria nieco słabiej, ale to może być czysty przypadek, za krótko na miarodajne wnioski na ten temat. Stabilizacja (OiS) działa bardzo źle. Troszkę w inny sposób źle niż na Andku6 (jakby inne osie działają, a inne nie), ale w efekcie – równie źle. Nie sprawdziłem jeszcze, czy pomoże ręczna instalacja i zastosowanie narzędzia do kalibracji (tego, które Acid usunął, bo się z czymś gryzie). Ktoś pisał, że spróbował i że teraz już ono nie pomaga. Sprawdzę to niebawem dokładnie. Nie jest aż tak prosto ocenić, czy OiS działa poprawnie. Serio, jak ktoś myśli, że to banalne, to pewnie nie ma pojęcia Z innych rzeczy - przestała działać mi ulubiona apka do monitorowania procesów (Usage Timeline), znaczy ich konsumpcji zasobów. I nie chodzi tylko o to, że ona nie działa, ale o powód – pisze (ta apka), że od 7 wersji Andka Google zablokowało coś tam i tego typu apki nie mogą już działać. Średnio w to wierzę - może polecicie coś w zastępstwie? Co jeszcze... Budzik rano jak zwykle zadzwonił (nigdy wcześniej nie miałem problemów z nim). Rozmówcy mówią, że słychać mnie "normalnie", czyli dobrze. Dodzwonić się do mnie można. SMS-y dochodzą. Internet zasuwa. Ogólnie mówiąc – wszystko po prostu działa normalnie. Aha – instalowałem w najprostszy możliwy sposób, tylko instalacja ROM, kompletnie bez żadnych wipe. A co do GPS, to działą nawet lepiej niż na 6.11.10, tzn. fix był wyraźnie szybszy. Stabilność i dokładność bez najmniejszego zarzutu. Oby kolejne aktualizacje tego nie skaszaniły. AMEN.
- 6 239 odpowiedzi
-
Przesiadłem się w końcu wczoraj na Andka7 na Mi5. Na razie napiszę tylko jedno - GPS działa w 100% OK!
- 6 239 odpowiedzi
-
Nie jest tak solidne jak wygląda. Nie jest też za przyjemne dla ręki. Stanowczo bardziej bym polecał takie (a mam oba, więc mam porównanie) : https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-5-Heavy-Duty-Cover-Hard-Silicone-Armor-Case-For-Xiaomi-Mi-5-Mi5-5/32671921509.html
-
Chyba tylko najdroższy wariant: https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-note-2--qualcomm-snapdragon-821-235ghz-6gb-ram-128-rom--global-version-8631.html
-
GPS na Mi5 pod Android 7 – poprawka do przetestowania
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
@Acid, nie pozwól na umrzeć z ciekawości. Zdradź kulisy tej naprawy. Co było przyczyną? Jak do tego doszliście? itd...? -
Ja to, co Acid wtedy napisał, że narzędzie do kalibracji usunięto, bo się (potencjalnie) gryzło z czymś tam, ale że mimo tego OIS już powinien działać OK. Nie było tam sugestii, aby sobie teraz to narzędzie ręcznie instalować (choć wiem, że się da, tak mam na 6.11.10).
- 6 239 odpowiedzi
-
Troszkę ostatnio wypadłem z "obiegu". Powiedzcie proszę, jak się sprawuje OIS od czasu, kiedy znów nie ma narzędzia do kalibracji? Z racji, że chyba sie wreszcie skończyły problemy z GPS, chcę się w końcu przesiąść na "7", tylko ten OIS mnie martwi.
- 6 239 odpowiedzi
-
Masz tzw. lewe syf-MIUI, mocno niezlecane. Musisz wgrać MIUI EU/PL. Opisane problemy znikną. Bootloader masz tam prawdopodobnie zablokowany, ale w starym stylu, co w przypadku tego tel. oznacza łatwe odblokowanie bez zgody XIAOMI (komendami fastboot). Potem wgrywasz (również komendami fastboot) TWRP i instalujesz MIUI EU/PL, robiąc stosowe wipe'y. To nie jedyna ścieżka, nie wiem, czy najlepsza, ale raczej najszybsza i najprostsza.
-
Przecież Yanosik ma opcje, które o tym decydują, jest wśród nich też przyciemnianie Wprawdzie tego nie używam, ale może ten "brak" to taki "brak", jak tego przyciemniania w Yanosiku? Może ktoś podpowie, jak to zrobić. Ale może się nie da, nie wiem. Z GPS jest nieciekawie na Androidzie 7, i z tego co niedawno pisał Acid - także na oficjalnym Globalu. Ale na wcześniejszych ROM-ach nie ma problemów z GPS. To bym polecił ostatni ROM na MIUI7 dla Mi5 - wszystko działało w 100%. Widzę tu błąd rozumowania - przecież można mieć MIUI PL i aktualizować raz na pół roku, raz na rok, albo w ogóle... To prawda. Też lubię tę funkcję, choć czasem (sporadycznie) ona się zacina z nieznanych mi przyczyn i wtedy muszę fizycznie wciskać ten przycisk.
- 6 239 odpowiedzi
