-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Aparat 48 MPix? To nie wróży dobrze jakości video.
-
Niestety, potwierdzam. Mapy się wieszają, znaczy nawigacja (nie za każdym razem). Sam tryb samochodowy wydaje się działać. Pozostaje powrót do wersji EU Stable z września (xiaomi.eu_multi_MI5_V10.0.1.0.OAACNFH_v10-8.0.zip). To naprawdę bardzo dziwna sytuacja i umiem w tym przypadku znaleźć żadnego logicznego argumentu na obronę - ani Xiaomi ani ekipy EU. Po co wydano to "Stable", skoro zawiera znany od miesięcy z dev poważny błąd? Przerasta mnie rozmiar tego absurdu.
-
A coś się tak uparł na to OTA? Pobierz normalnie ROM i instaluj. Zresztą nie wiem, czy w ogóle przejście z dev na stable kiedykolwiek było przez OTA (mogę się mylić), bo zasadniczo wymaga wipe.
-
Czy istnieje wersja Mi8 SE z pasmem LTE B20?
-
Czy to jakiś szczególny przypadek (bo zmiana bazy)? Niedawno na RN5 wgrywałem z powodzeniem Global Dev na Global Stable normalnie (przez systemową apkę Aktualizacje), przy zablokowanym BL. Tyle, że wymusił przy tym Factory Reset. No i tam się baza nie zmieniała.
-
Bo napisałeś "przywrócę wieczorem to co było"...
-
Ja już po re-uploadzie. Na moje oko zmieniła się też czcionka podpisów pod ikonami na pulpicie, albo jej rozmiar (jest mniejsza). Mniejsze są także ikonki na pasku górnym powiadomień. Ale to niuanse bez znaczenia. Skoro nie wspominają o poprawie działania Map, to pewnie będzie jak było. Na razie uznaję (naiwnie) wczorajsze crashe za przypadek i testuję dalej. Nie będę umiał zrozumieć, jak można wydać ROM EU z nazwą stable, w którym nie działają Mapy Google - bo problem znany od miesięcy i skrajnie bolesny. @Orjon Skoro ma być jeszcze jeden re-upload, to czy jest szansa na fix-a, który sprawia, że klawisze głośności domyślnie regulują dzwonki, a nie media? Tak było w Stable z września i w wielu ostatnich dev EU. A także na przywrócenie ikon z poprzedniego stable (np. Whatsup ma teraz ikonkę jak w globalu.
-
W nocy mi się wykrzaczała Mapa w trybie samochodowym od razu, a rano działała przez cała drogę do pracy. Ale to i tak chwilowo bez znaczenia, bo widzę, że jest świeży re-upload tego ROM-u: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/ W tym z wczoraj nie było też poprawki na działanie przycisków głośności (nie wiem, czy jest w re-up). Z ikonami też jakiś bałagan był.
-
Zainstalowałem. Mapa Google się sypie (tryb samochodowy)
-
Ano jest https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/ Ciekawe jak mapy Google.
-
O ile pamiętam to stosunkowo nowa funkcjonalność i najwyraźniej się nie załapała na ten wrześniowy stable. Czy masz może screena pokazującego różnicę w wyglądzie tych powiadomień? Pamiętam, że je włączyłem na którymś dev, ale nie widziałem różnic (być może wtedy był jakiś error i się nie włączały). Mi tam nic nie przeszkadza w wyglądzie powiadomień MIUI i chętnie się dowiem, co masz na myśli konkretnie.
-
Moim skromnym zdaniem, każdy model* telefonu powinien mieć swój dział, ale te działy nie powinny być dzielone na poddziały (Ogólna, Problemy, Modyfikacje, Akcesoria), bo to już zbyt duże rozdrobnienie. W nazwach działów urządzeń powinny być uwidocznione nazwy kodowe, a teraz nie ma ich tam w ogóle, pomimo że jest wiele innych szczegółowych informacji. * - przez model rozumiem urządzenie wymagające osobnego, własnego ROM-u, mające własną nazwę kodową typu "mido". Xiaomi wypuściło już chyba ponad 50 modeli tel. i każda sensowna pomoc w połapaniu się w nich jest bezcenna
-
Raczej bez różnicy. Ja instalowałem od razu. Tak, można nagrywać z szerszym kątem i większą szczegółowością 4096x2160 (Cinema FV-5). Nie wiem czy ten ROM ma czy nie ma aktywne API2, nie wiem, jak to zweryfikować na 100%. HEVC nie udało mi się aktywować, ale pewnie robię coś źle, bo na "dev" też mi się nie udawało, na wersji, pod którą - z tego co pamiętam - pisałeś, że Ty to masz. FPS w FHD -trzyma się 30. FPS w 4K - bez zmian - chłodny telefon trzyma w okolicach 26fps, w miarę rozgrzewania się, jest coraz gorzej. Tutaj wynik z chłodnego: Frame rate mode : Variable Frame rate : 26.083 FPS Minimum frame rate : 21.072 FPS Maximum frame rate : 26.224 FPS Do czego konkretnego/praktycznego może służyć to ANT+?
-
Ale to pytania czy stwierdzenia? I którego ROM-u dotyczą?
-
Tak, ostatni dostępny ROM MIUI EU Stable dla Mi5 jest z datą 2 września 2018. Ponieważ masz ROM nowszy (z 22 listopada) to ten stanowczo instaluj na czysto. Czyli ściągasz zip i w TWRP go normalnie instalujesz, ale instalację poprzedzasz zrobieniem standardowego Factory Reset (pod TWRP oczywiście - to ten zwykły wipe, nie żaden z "advanced wipe"). Przy okazji "naprawy" Map Google przeżyjesz też miły szok, jak dobrze potrafi trzymać bateria w tym telefonie i jak sprawnie działa GPS U mnie poprawiła się też jakość rozmów (odkąd mam to Stable to rozmówcy ani razu nie marudzili, że źle mnie słychać, a wcześniej było to nagminne). Nie zauważyłem żadnych zmian na minus w stosunku do dev.
-
Zależy, co rozumiesz przez "nadal". W najnowszym dostępnym MIUI Stable EU - Mapy działają bezbłędnie.
-
W trybie "night sight" jest spoko. Czy ten tryb robi kilka ujęć i je łączy?
-
Jak na mój gust - gra nie warta świeczki. Ale podoba mi się ten sposób prezentacji na stronie - wygodne porównywanie dwóch wersji zdjęcia. Jakość zdjęć nocnych i w słabym świetle realnie poprawić może tylko metoda połączenia kliku zdjęć w jedno. Tak powinien działać "tryb nocny" , ale bynajmniej tak nie działa, przynajmniej na tym telefonie.
-
Np. po to, by móc wgrywać sobie blokadę reklam (wygodnie przez TWRP). Nie wiem, czy jest jakikolwiek sposób na wgranie blokady jako pliku hosts przy zablokowanym BL.
-
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
Otóż to ! To jest bardzo dobry moment, aby przypomnieć tym, którzy zapomnieli i uświadomić tym, którzy nie wiedzieli, że blokada wg hosts pełni dwie bardzo ważne funkcje, a nie jedną. To nie tylko blokowanie reklam, ale także jakiś stopień ochrony przed malware. Dlatego ubolewam, że nie można tego pliku hosts zastosować pod Windows. Tzn. można, można, miesiącami stosowałem, ale... nie bez przykrych efektów ubocznych. Windows to nie Linux/Android i system źle znosi długą listę pozycji w pliku hosts. Szkoda. -
Może jednak prościej, szybciej i bardziej intuicyjnie trafić tam taką ścieżką: Ustawienia / Powiadomienia i pasek stanu / Powiadomienia aplikacji / ...
-
To chyba nie jest potrzebne, aby pod OpenCamera włączyć EIS w 4K? Możecie sprawdzić, jak się to sprawuje na najnowszej wersji? To dla mnie najważniejsza funkcjonalność - jeśli to nie działa, to nie kupię tego modelu. Bo rozumiem, że w kamerce systemowej nic się na lepsze nie zmieniło po zmianie bazy? Nadal 4K jest bez EIS a w FHD 60 fps jest oszukana rozdzielczość? A FPS przynajmniej się trzyma równo trzydziestki w 4K? Jak autofocus w 4K?
-
Tylko niech się nawet nie ważą nazywać "stable" wydania, w którym nie działają Mapy
-
Poważnie myślę o "rozwodzie" z moim Mi5. Xiaomi bardzo mi to "ułatwiło" kończąc wsparcie. Zastanawiam się nad Mi8 Lite. Nie za bardzo widzę dla niego alternatywę, ponieważ w moim subiektywnym systemie priorytetów: Mi8 jest za drogi Mi8 SE nie ma B20 Redmi Note 5/6 - fajne, ale troszkę za "toporne" (gabarytowo, grube, ciężkie, no i jednak Redmi) Mix2s nie ma EIS o dla video to ważniejsze niz OIS Widziałem trochę testów Mi8 Lite i generalnie wszystko* mi pasuje, ale to były testy ba bazie Oreo. A jest już Pie, tylko jeszcze nie wiem, jak się na nim sprawuje (aparat głownie). * Niepokojąco wyglądał focus hunting w 4K z EIS w Open Camera.
-
Fajnie, że skrócono sekcję działów telefonów (zgrupowano na dole te z zakończonym wsparciem ). Tym bardziej przydałoby się, aby pojawiły się niezależne działy dla Mi8 SE i Mi8 Lite.
