-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
[Redmi Note 4G] Problem z wyświetlaczem – uszkodzenie czy zła kalibracja?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Wysyłać to jedno, ale, co po drugiej stronie drogi? Wiem, że np. w Australii jak coś przychodiz pocztą z baterią, to "celnicy" mają prawo wziąć młotek i to rozstrzaskać. I co więcej - z tego prawa naprawdę korzystają! Tak zrobię, poza tym tak bardzo nie znoszę chodzić na pocztę, że im później mnie to czeka, tym lepiej -
[Redmi Note 4G] Problem z wyświetlaczem – uszkodzenie czy zła kalibracja?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Wysłałem i przyjmują, bez żadnych wątpliwości. Nie wiem jak mam rozumieć, że bez akcesoriów. Mam wyjąć ładowarkę i kabel? No i przede wszystkim - nie wiem, co z baterią, bo przecież z wysyłaniem baterii bywają różne problemy. Mam wysłać bez baterii czy jak? Do mnie przyszedł z baterią w środku, ale ze stykami zabezpieczonymi kawałkiem taśmy. Oczywiście im też zadałem te pytania, ale tam już jest noc, a od jutra długie święta, więc mogę się prędko odpowiedzi nie doczekać. -
Obsługa gwarancyjna na terenie Europy?
latet odpowiedział(a) na StrangeFruit temat w Serwis urządzeń
A sprób na PayPal otwierać równolegle? Ponoć warto, bo to ich stymuluje.... -
[Redmi Note 4G] Problem z wyświetlaczem – uszkodzenie czy zła kalibracja?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Wszedłem w tryb diagnostyczny *#*#64663#*#* ale tam wszystko jest tylko po chińsku, a chwilowo nie znam tego pięknego języka. Czy zawartość tego trybu jest przetłumaczona na ang. lub polski w MIUI PL? Bo jeśli tak, to może jednak spróbować zainstalować MIUI PL i może coś tam znajdę na temat ekranu? Chyba, że wiadomo, że tam nic takiego nie ma, to opuszczę... Czy to jest jedyny tego typu tryb w tym telefonie? -
Obsługa gwarancyjna na terenie Europy?
latet odpowiedział(a) na StrangeFruit temat w Serwis urządzeń
Jak czytam ten wątek to na głowie włos się jeży, a w środku głowy zamęt... A właśnie dziś otrzymałem z ibuygou nowy tel. – przyszedł z prawdopodobnie uszkodzonym wyświetlaczem. (tutaj są zdjęcia: http://miuipolska.pl/forum/topic/3720-redmi-note-4g-problem-z-wy%C5%9Bwietlaczem-%E2%80%93-uszkodzenie-czy-z%C5%82a-kalibracja/ ) To co mam zrobić, jaka metoda reklamacji na dzień dzisiejszy powinna być najlepsza? Nie zależy mi jakoś strasznie na czasie, bardziej na tym, aby procedura reklamacyjna zakończyła się pomyślnie i bez nadmiernych kosztów dla mnie... HELP.... -
[Redmi Note 4G] Problem z wyświetlaczem – uszkodzenie czy zła kalibracja?
latet opublikował(a) temat w Problemy techniczne
Witam, Przyszedł dziś do mnie kupiony na ibuygou Redmi Note 4G. Radość trwała do momentu włączenia go. Wygląda to tak: Gdybym taki obraz zobaczył na ekranie monitora komputera, to bym pewnie spokojnie poszukał na monitorze jakiegoś przycisku typu "Auto adjust" i pewnie by problem się rozwiązał. Mam na myśli to, że niekoniecznie musi to być fizyczne uszkodzenie sprzętu... Ale w przypadku telefonu czuje się bezradny. Czy jest coś, co mógłbym zrobić, oprócz odesłania telefonu do ibuygou? Wymiana ROM-u (na starszy, bo nowszych nie ma) chyba nie ma żadnego sensu, skoro problem widać także w Recovery i w Fastboot? Może jest jednak jakiś tryb kalibracji sprzętowej, do którego jakoś można wejść i coś spróbować poprawić??? -
Tu nie ma "czy", tu jest raczej "oraz". Plik zip, który się pobiera z MIUI PL wgrywa się przez aplikację "Aktualizacje".
-
Tak, ale temp. baterii bardzo rośnie w trakcie właśnie takiego jej doładowywania. Reszta to już pewnie zależy od budowy całego urządzenia – akurat mój przy normalnej pracy jest zasadniczo z każdej strony całkiem chłodny, a więc i bateria z pewnością się za bardzo nie nagrzewa ze względu na sąsiedztwo innych podzespołów.
-
Ale wtedy – skoro trzeba wpisywać to hasło – to gdzie wygoda szybkiego płacenia samym zbliżeniem?
-
To już chyba zależy od laptopa - jeśli jest inteligentny, to nie będzie stale doładowywał takiej baterii, zostawi ją w spokoju, prawie tak jakby jej tam nie było. Hmm.. może właśnie po to (i tylko po to) jest to ograniczenie do 80%, o którym pisałem wyżej.
-
Nie wiedziałem, że nie wolno zapytać o używalność NFC w Polsce…
-
W temacie dbania o baterię - mój nowy laptop ma taką funkcję, że na co dzień ogranicza ładowanie do 80%, co ma ponoć znacznie wydłużyć życie baterii. Nie spotkałem się wcześniej z taką metodą. Zastanawiam się, czy miałoby to sens w telefonach? Bo telefon to ja raczej zawsze ładuję do 100% – może to błąd? Bo aby trafić dobry wynik trzeba mieć trochę szczęścia, tzn. musi być spełnione jednocześnie kilka różnych warunków. Akurat mi się dziś zdarzył rekord (18MB/s dwn), choć na co dzień do raczej bliżej 2–5 MB/s wyciągam.
-
Uświadom mnie proszę, do czego się przydaje NFC w Polsce?
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
No i do tego Redmi Note z dual-SIM jakby niedostępny się stał... przynajmniej na ibuygou.... -
A gdzie to się dzieje, bo akurat tam gdzie ja mieszkam, jest dokładnie odwrotnie. Myślę, że uogólnianie w tym przypadku nie jest wskazane. Ale fakt, że t-Mobile jest w ostatnich miesiącach odczuwalnie gorzej, niż wcześniej.
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Nie jest to do końca prawda. -
Oj.... zmyliła mnie informacja w tym pierwszym (przyklejonym) poście Acida, w którym wymienia co zmieniono w Mi4 w stosunku do Mi3. Jest tam wymienione: założyłem więc bezkrytycznie, że każdy MI4 ma działające w Europie LTE. Czyli – obecnie jedynym telefonem Xiaomi, które będzie działać w Polsce w trybie LTE jest RedMi Note Pro 4G, zgadza się?
-
Mi4 ma LTE (TDD-LTE/FDD-LTE)
-
1. Nie wiem, opieram się tylko na tym, co czytam na tym forum i w podobnych miejscach. Powtarza sie opinia, że sprzęte mega-super, ale oprogramowanie jeszcze bardzo okrojone i niedojrzałe. 2. O co chodzi z tymi pływającymi???
-
Życzyłbym sobie zawsze mieć na 3G taki "straszny" wynik.
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
@cola, teraz będą się nakręcać na nadmierny pobór baterii, bo przecież zRam to ciągła kompresja i dekompresja danych, ciągłe obciążenie CPU. Pewnie i o grzaniu się będzie ktoś marudził choć zapewne nic takiego nie będzie się działo. -
Witam, O co chodzi z tym MIUI Lite/Express? Co to jest dokładnie? Czym się różni od normalnego MIUI? Czy planowana jest wersja PL?
-
normalnie - 2g, przy włączonych danych - 3G. Da się tak ustawić ?
latet odpowiedział(a) na lg4xhd pytanie w HyperOS - korzystanie
Dzięki za wskazówkę. Już zmówiłem kartę. A jakieś inne jeszcze? Wolałbym się nie ograniczać z testami LTE do jednej sieci (i to wirtualnej, co – jak sądzę – może pociągać za sobą ukryte limity prędkości). -
normalnie - 2g, przy włączonych danych - 3G. Da się tak ustawić ?
latet odpowiedział(a) na lg4xhd pytanie w HyperOS - korzystanie
A nie wiecie może czy dostępność LTE w Polsce zależy tylko od modelu słuchawki, jej ustawień (no i "mapy zasięgu" danego operatora)? W sensie - czy jest dostępne dla wszystkich rodzajów abonamentów, kart pre-paid, itd.? Bo do testów Redmi Note LTE kupię karty pre-paid różnych operatorów... O, widzę na stronie t-mobile, że to nie takie proste... Więc chyba muszę zadać inne pytanie - czy jakakolwiek karta pre-paid pozwoli mi na przetestowanie LTE w jakiejkolwiek polskiej sieci? -
Witam, Czy mogę uprzejmie prosić o wyniki dodatkowych benchmarków z Antutu 5.1 (HTML5 i 64/32-bit) dla Mi4? Najlepiej screeny, takie jak te: http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-38-58.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-53.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-57.png Pełny test Vellamo też by się przydał: http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-27-01-10-44.png zwłaszcza, jeśli ktoś miałby więcej niż 1 przeglądarkę (głównie mnie ciekawi Chrome i MIUI Browser). Dzięki!
