-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
To prawda, ale z tym 20 ms to przesada. A w praktyce różnica aż tak duża nie jest. Oto uśrednione pingi w moich prywatnych małych testach LTE vs 3G (wszystko na Redmi Note LTE): Plus: 4G: 38 ms / 3G: 56 ms Orange: 4G: 44 ms / 3G: 42 ms (tak, to nie pomyłka - w 3G było lepiej, ale wiem, że to przypadek, testy będę kontynuował) Play: 4G: 31 ms / 3G: 81 ms Przepaść to nie jest. Za duże oczekiwania mogą się skończyć rozczarowaniem. Ale może coś bardziej wartościowego, niż moje testy, bo na skalę masową: zerknijcie też na to: http://opensignal.com/index.php?lat=51.5006&lng=-0.1141&initZoom=13&isHeatMap=1&netwkType[]=4G (w szarej tabelce rozwińcie "Advanced View" - ukażą się uśrednione wyniki dla różnych sieci, także dla wszystkich na raz. Można porównać rzeczywistą sprawność 3G vs. 4G w dodowlnym mieście/kraju na świecie, także w Polsce. W tym przypadku akurat widać Londyn, miejsce jak sądzę o dość dużym obciążeniu sieci - no i pingi po 4G są faktycznie 5x krótsze niż po 3G. W ogóle polecam zabawę ze stroną praz z aplikacją OpenSignal i przyczynienie się w ten sposób do aktualizacji map realnego zasięgu i szybkości netu, bo na razie to chyba w PL bardzo mała popularna apka, skoro jedyną siecią z 4G wg tej mapy jest w Polsce Plus, a mapa terminczna 4G wygląda tak, jakby dane do niej pochodziły ledwie od kilku użytkowników, którzy się przejechali z włączoną apką w tel. po kilku zaledwie ulicach. Zmieńmy to, co? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.staircase3.opensignal&hl=pl
-
Progress tak, ale czy lepszy wybór, to juz niekoniecznie. Zależy jaka jest cena, bo zwsze jest coś za coś. Chociażby to mierzyć prądożernością (nie sugeruję, że 4G zużywa wiecej niż 3G, tego nie miałem jak sprawdzić). A co do tej przepaści, z której brakiem się osekld nie zgadza... Cóż - zależy... Spójrzecie np. na download w orange czy nawet upload w Plusie:
-
Ładne wyniki, ale z czym się nie zgadzasz, to nie wiem W jakiej to sieci? Miło byłoby zobaczyć screeny z Ookla.
-
O ile pamiętam, to w 1S obszar dla pamięci wewnętrzna i dla pamięci USB jest przydzielany dynamicznie (emulacja). Nie wiem, czy jest tam jakiś minimalny przydział dla wewnętrznej, którego nie można "zabrać" wypełniając po brzegi pamięć USB.
-
Ostatnio sporo testuję LTE i mam mieszane odczucia. Nie ma jednej odpowiedzi. Jest jedno wielkie "to zależy...". Od czego? Od paru oczywistych rzeczy... od sieci, od miejsca, od godziny, od szczęścia... Między 2G a 3G jest przepaść, ale między 3G a 4G – nie.
-
Chodziło Ci o to, żeby gry swoje "duże" dane zapisywały na karcie SD zamiast na tzw. pamięci USB, gdzie zapewne to robią (nie licząc obszaru jaki zajmują w pamięci wewnętrznej, czyli na partycji /data/?
-
Najpierw odopwiedz sobie na pytanie – czy rzeczywiście musisz tam przenosić apki? To nie jest naturalne miejsce dla nich. Pamięć wewn. jest o wiele szybsza. Przy tym częste odwiłania do karty SD to dodatkowe zużycie baterii. Nie bez powodu w nowszych wersjach Androida nie ma takiej możliwości.
-
To pewnie Mi5 będzie mieć 4GB RAM. Nice
-
Czy w Androidzie to też jest tak jak w pecetach, że 64-bitowość CPU służy przede wszystkim obsłudze RAM-u w ilości ≥ 4 GB, a poniżej tego raczej ma mizerny sens?
-
[Mi3] Aktywność procesu com.miui.providers.weather
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
A możesz to uzasadnić? Usypiam UGP od dawna, korzyści widzę, a efektów ubocznych jakoś nie. Więc gdzie tu się kryje ta głupota? -
[Mi3] Aktywność procesu com.miui.providers.weather
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Dzięki. A przy okazji zapytam – dlaczego jest tak, że w MI2S (JB) "Usługi Google Play" są widoczne przez program Greenify, a w Mi3 (KK) już nie są? Skąd ta zmiana? To trochę szkoda, bo z moich testów wynika, że usypianie UGP daje całkiem namacalne korzyści w oszczędzaniu baterii. Wg tego co mi pokazuje WLD na Mi2S to greenifikowane Usługi Google Play są na bardzo dalekim miejscu na liście WLD, marginalna aktywność. A żadnych ujemnych efektów związanych z ich greenifikowaniem – nie zaobserwowałem (greenifikuję je od bardzo wielu miesięcy). Za to w Mi3, jak widać na screenie wyżej - są na 2. miejscu, więc mają raczej całkiem istotny udział w konsumpcji prądu. -
Jakie pliczki masz tu na myśli?
-
Witam, Sprawa dotyczy MI3, miui5, 4.8.22 (KK). Proszę spojrzeć: Pomimo wyłączenia systemowej pogody (bo zainstalowałem BZ) nadal proces com.miui.providers.weather jest - wg WLD – najaktywniejszy z wszystkich. Czy jest na to rada?
-
No to 36 czy 35? Poza tym to wątek o 34...
-
Ale piszesz tu o wersji 34 czy 36?
-
Tyle, że zgodzili się, że uszkodzony tel. mogę wymienić (za doplatą oczywiście) na miPada. W tej sytuacji muszę odesłać kompletny zestaw. I jeszcze nie wiem, jaki kanał wysyłki telefonu z baterią będzie najpewniejszy. I czy mam ją wyjąć i dołączyć luzem, czy zostawić w środku, tak jak robi ibuygou wysyłając do PL.
-
To ja dodam jeszcze, że zwykle jak zapuszczam jakiś benchmark, to resetuję statystykę CPU-Spy i odczytują ją zaraz po zakończeniu benchmarka. Patrzę, jakie częstotliwości były w użyciu podczas testu, w szczególności przez ile % czasu była używana częstotliwość max. W przypadku Antutu 5.1 na Mi3 max. częstotliwość (2.3GHz) jest wykorzystywana przez: 8% czasu trwania testu - w trybie normalnym 41% czasu trwania testu - w trybie wydajnym (nie jest więc tak, że w wydajnym procek na sztywno zaiwania w max. freq. cały czas) W Mi2S procent ten jest w okolicach 60-70%, niezależnie od trybu, a dla RedmiNote LTE w trybie max. performance: 72% oraz 90% w trybie normalnym (gdzie tu logika?), przy czym wyniki w obu trybach są niemal identyczne (w normalnym ciut wyższy, ale to przypadek). Co ciekawe - na tym telefonie także w trybie oszczędnym wynik testu jest taki sam - coś więc te tryby tylko chyba udają, że działają... Dla Redmi 1S zanotowałem 96% a dla RedmiNote (Octacore) 82-85% - z tym że w tych dwóch ostatnich przypadkach to są dane z Antutu 4.5, więc nie da się ich bezpośrednio zestawić z danymi z Antutu 5.1, a obecnie nie mam tych tel. pod ręką.
-
Jakość nagrywania audio - porównanie 5 urządzeń
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Nie wydaje Ci się, tak jest. Może to poprawili w MIUI6, ale wątpię. -
Jakość nagrywania audio - porównanie 5 urządzeń
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Może kogoś zainteresuje: https://www.youtube.com/watch?v=2G9DmO1d1ms Xiaomi Mi2S, Xiaomi Mi3W, Xiaomi Redmi Note LTE, oraz jako punkty odniesienia: Samsung Galaxy S4 LTE kompaktowy aparat fotograficzny Sony DSC-HX50. Niezbyt głośnie odliczanie 1–10 nagrane jednocześnie wszystkimi wymienionymi urządzeniami z odległości 3m, w bardzo cichym pomieszczeniu. Nagrywałem programem RecForge, na maksymalnych ustawieniach jakości WAVE, bez wzmocnienia w czasie nagrywania (suwak na 0). -
Wolę to usłyszeć jednak od ibuygou, na razie mi napisali, że "bez akcesoriów" ale nie odpowiedzieli na pytanie, co z baterią (czekam, aż się im skończy święto).
-
@Michal Sokolski Czy mógłbyś zapodać screeny z wynikami szczegółowymi, także z testów nowymi modułami w Antutu (HTML5 i 64/32bit)? Dzięki!
-
Ja już taki dostałem ze sklepu. Gdzie ja mam wysłać, to oczywiste, ale wciąż nie wiem, czym wysłać, aby nie było problemów przez baterię.
-
Dzięki Ari, choć nadal nie rozumiem na czym tu polega różnica między Mi3 a Mi2. Co z tego, że w Mi3 zmiana planu zmienia też governera na performance? Ręczna zmiana governera na performance w MI2 nie przynosi takich efektów.
-
Witam i krótko pytam: Na Mi2S, na Redmi Note LTE nie widzę w testach żadnej (istotnej) różnicy pomiędzy trybem normalnym a trybem wydajnym. Natomiast na Mi3 różnica jest zdecydowana (ROM: miui5 4.8.22 KK). Czym się więc w swej istocie różni "Tryb wydajny" w Mi3 od analogicznych trybów w innych słuchawkach Xiaomi, w szczególności na Mi2S, gdzie on zupełnie nic nie daje?
-
Problemy z GPS dotyczą wersji bodajże 36 dla telefonu RedmiNote, a nie RedmiNote LTE. Ten drugi ma dopiero wersję nr 6. (może admin się przełamie i założy oddzielny dział na formum dla RedmiNote LTE - w końcu to jest bardzo różniacy się sprzęt).
