Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Czy mogę prosić o wyniki benchmarków z 1S na najnowszym ROM-ie 43? Konkretnie chodzi mi o screeny, takie jak te: http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-27-01-10-44.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-38-58.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-53.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-57.png a także o główny test Antutu. Czy dobrze pamiętam, że w 1S nie ma MIUI Browser, a tylko Chrome?
  2. Chcesz powiedzieć, że postawienie swap-a na pamięci wewn. jest tak druzgocząco szkodliwe, że wykańcza tel. w parę dni? :mrgreen: Sorry, robi się kabaret
  3. Podobnie myślą niektórzy właściciele samochodów, tacy co na dzień tylko swoje auto czyszczą i wietrzą, a jeżdżą nim kilka razy w roku – bo najważniejsze, aby służyło kolejne 50 lat
  4. Radziłbym przywracać z kopii tylko to, co tego niezbędnie wymaga, a wszystko inne instalować i konfigurować od zera. W szczególności odradzałbym przywracanie z kopii rzeczy, które wcześniej nie działały do końca poprawnie.
  5. Drodzy posiadacze MiPada, napiszcie proszę, jak po wczorajszej (4.9.26) aktualizacji? Co przybyło? Co poprawiono? Czy tablet staje się bardziej używalny?
  6. Prawda jest taka, że w swojej klasie cenowej (i rozmiarowej), to jest jeden z kilku najlepszych telefonów, jakie obecnie istnieją.
  7. No i przede wszystkim jest o wiele szybsza. Wg A1 SD Bench pamięć wewnętrzna w Redmi 1S zapisuje z prędkością 30 MB/s. Dla porównania: w moim ukochanym MI2S najwięcej co wyciągnąłem w tym teście to 20 MB/s. W Redmi Note - 22 MB/s. W Samsungu Galaxy S4 - 30 MB/s. A w poczciwej Xperii NeoV mój rekord to 4 MB/s. Z kolei najszybsza karta micro-SD jaką miałem przyjemność używać (Sandisk Ultra 8GB micro SDHC:Class 10) zapisywała (wg tego testu) 14 MB/s (jak była nowiutka). BTW: Fajnie, jakby ktoś podał wynik z Mi4 – ponoć ma lepszy typ pamięci, ciekawe jak się to na ten test przekłada. Z ciekawości - w której pamięci wewn. oni zrobili ten SWAP? W tej, która nie jest widoczna jako pamięć USB, prawda? Choć fizycznie to chyba te same kości (ten sam typ pamięci)? Jak ktoś ma paranoję, że SWAP mu zniszczy pamięć w tel., to oprócz konsultacji psychiatrycznej (no offence) polecam regularne (ale nie za częste - np. raz na miesiąc) zapuszczanie testu A1 SD bench i obserwację, czy wyniki zapisu rzeczywiście się pogarsza. Pewnie jakiś wpływ na to ma TRIM, ale nie wiem, czy w Redmi1S jest obecnie jakiś TRIM?
  8. Obecnie nie mam już dostępu do 1S, ale cała ta sprawa bardzo mnie ciekawi. Czy mogę Was prosić o wyniki podstawowych (w senie: popularnych) benchmarków, np. Antutu 5.1 (z jego nowym modułem HTML5), Vellamo, Basemark GUI, A1 SD Bench. Przynajmniej część z nich. Chodzi mi o porównanie wyników pod CM oraz pod MIUI w poprawionej najnowszej wersji 43 oraz w wersjach starszych (wadliwych). Dzięki. No, to jest dowód, że nie tylko dołożyli swapa, ale coś naprawdę poprawili.
  9. Yary, to prawda, 3G zużywa co najmniej 2x więcej prądu niż 2G. Co jest z tą ikonką, że tak często jej nie ma (np w Redmi)? Przecież to tylko skrót, for god sake...
  10. Niestety i mnie to dotknęło. Zamówiłem Redmi Note LTE dokładnie 11 dni temu (ibuygou, DHL) i wciąż nic
  11. A, czyli jest się czym ekscytować, to super
  12. Jeśli dobrze zrozumiałem to, co napisał r0bertt, to nie ma się czym ekscytować, skoro ta wersja 43 nie naprawia problemu......
  13. Dobra wiadomość, dzięki r0bertt. Oby już jutro.
  14. Widzę, że plik pobrało 45 osób. Fajnie, po to go zamieściłem, ale może ktoś z tych 45 by napisał, jak się tel. zachowuje na tej wersji, czy ubijanie aplikacji systemowych zwalnia pamięć?
  15. Różnica w cenie drastyczna nie jest, więc jaki jest sens kupować kartę powolną? Chyba przez niewiedzę tylko.
  16. Przez co najmniej 2 lata używałem MIUI na Xperii NeoV (to telefon z zaledwie 500 MB RAM) i oczywiście cały czas miałem SWAP-a na karcie SD, o ile pamiętam to SWAP był nawet większy niż sam RAM (chyba ustawiałem 1GB). Jedyną konsekwencją było to, że telefon działał o wiele lepiej (bez porównania lepiej), niż bez SWAP-a. A sorry – był 1 efekt uboczny – przed podłączeniem tel. do kompa trzeba było ręcznie wyłączać SWAP-a. Ale potem to rozwiązałem umieszczając SWAP-a na oddzielnej partycji ext4 (zamiast na głównej partycji FAT32 karty SD).
  17. O jakich konsekwencjach tu piszesz? Sprawdź proszę wersję 24 PL: http://xyz.avx.pl/MIUI/MIUIPolska_armani_24.0_jb-4.3.zip
  18. Wydaje mi się, że to jest bardzo niewinny przykład tego, jakie (dziwne) problemy mogą zaistnieć po przywróceniu kopii programów/danych z V5 na V6.
  19. http://xyz.avx.pl/MIUI/MIUIPolska_armani_24.0_jb-4.3.zip
  20. Skoro tydzień temu była wersja 41, to nie numerują wg tygodni roku, tylko ... może tygodni urządzenia?
  21. Chodziło mi tylko o nazewnictwo, tzn. numerację. Jeśli wypuszczą to w ten piątek, to chyba nazwą to 42, jeśli za tydzień to chyba 43, tak?
  22. W piątek to już będzie się raczej nazwywało "42", dobrze myślę?
  23. No, to by było marnie... (tzn. zerowy postęp w stosunku do tego, co już mamy dostępne na MIUI PL). Z całym szacunkiem dla autorów tego mod-a, ale rozwiązał on problem tylko połowicznie.
  24. Czyli w piątek raczej? No ciekawe, ciekawe, to może być prawdziwa rewolucja dla nieszczęsnych posiadaczy 1S
  25. 41 najstabilniejsza? Przecież to najnowsza wersja - problem z RAM-em jest w niej przecież "pełnoobjawowy". Nie wiem, jak w 24, ale chyba warto spróbować i porównać. Link do archiwalnej wersji 24 (MIUI PL) wstawię wieczorem, choć zapewne powyższa wersja "multi" jest równie dobra. --- Z ostatniej chwili: http://miuipolska.pl/forum/topic/3483-problem-wywalania-się-aplikacjizarządzaniem-ramem/?p=31690 (post nr #199 i kolejne).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...