-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Czy mogę prosić o wyniki benchmarków z 1S na najnowszym ROM-ie 43? Konkretnie chodzi mi o screeny, takie jak te: http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-27-01-10-44.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-38-58.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-53.png http://www.xyz.avx.pl/MIUI/Screenshot_2014-09-25-19-35-57.png a także o główny test Antutu. Czy dobrze pamiętam, że w 1S nie ma MIUI Browser, a tylko Chrome? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Chcesz powiedzieć, że postawienie swap-a na pamięci wewn. jest tak druzgocząco szkodliwe, że wykańcza tel. w parę dni? :mrgreen: Sorry, robi się kabaret -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Podobnie myślą niektórzy właściciele samochodów, tacy co na dzień tylko swoje auto czyszczą i wietrzą, a jeżdżą nim kilka razy w roku – bo najważniejsze, aby służyło kolejne 50 lat -
Radziłbym przywracać z kopii tylko to, co tego niezbędnie wymaga, a wszystko inne instalować i konfigurować od zera. W szczególności odradzałbym przywracanie z kopii rzeczy, które wcześniej nie działały do końca poprawnie.
-
Drodzy posiadacze MiPada, napiszcie proszę, jak po wczorajszej (4.9.26) aktualizacji? Co przybyło? Co poprawiono? Czy tablet staje się bardziej używalny?
-
Prawda jest taka, że w swojej klasie cenowej (i rozmiarowej), to jest jeden z kilku najlepszych telefonów, jakie obecnie istnieją.
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
No i przede wszystkim jest o wiele szybsza. Wg A1 SD Bench pamięć wewnętrzna w Redmi 1S zapisuje z prędkością 30 MB/s. Dla porównania: w moim ukochanym MI2S najwięcej co wyciągnąłem w tym teście to 20 MB/s. W Redmi Note - 22 MB/s. W Samsungu Galaxy S4 - 30 MB/s. A w poczciwej Xperii NeoV mój rekord to 4 MB/s. Z kolei najszybsza karta micro-SD jaką miałem przyjemność używać (Sandisk Ultra 8GB micro SDHC:Class 10) zapisywała (wg tego testu) 14 MB/s (jak była nowiutka). BTW: Fajnie, jakby ktoś podał wynik z Mi4 – ponoć ma lepszy typ pamięci, ciekawe jak się to na ten test przekłada. Z ciekawości - w której pamięci wewn. oni zrobili ten SWAP? W tej, która nie jest widoczna jako pamięć USB, prawda? Choć fizycznie to chyba te same kości (ten sam typ pamięci)? Jak ktoś ma paranoję, że SWAP mu zniszczy pamięć w tel., to oprócz konsultacji psychiatrycznej (no offence) polecam regularne (ale nie za częste - np. raz na miesiąc) zapuszczanie testu A1 SD bench i obserwację, czy wyniki zapisu rzeczywiście się pogarsza. Pewnie jakiś wpływ na to ma TRIM, ale nie wiem, czy w Redmi1S jest obecnie jakiś TRIM? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Obecnie nie mam już dostępu do 1S, ale cała ta sprawa bardzo mnie ciekawi. Czy mogę Was prosić o wyniki podstawowych (w senie: popularnych) benchmarków, np. Antutu 5.1 (z jego nowym modułem HTML5), Vellamo, Basemark GUI, A1 SD Bench. Przynajmniej część z nich. Chodzi mi o porównanie wyników pod CM oraz pod MIUI w poprawionej najnowszej wersji 43 oraz w wersjach starszych (wadliwych). Dzięki. No, to jest dowód, że nie tylko dołożyli swapa, ale coś naprawdę poprawili. -
Yary, to prawda, 3G zużywa co najmniej 2x więcej prądu niż 2G. Co jest z tą ikonką, że tak często jej nie ma (np w Redmi)? Przecież to tylko skrót, for god sake...
-
Niestety i mnie to dotknęło. Zamówiłem Redmi Note LTE dokładnie 11 dni temu (ibuygou, DHL) i wciąż nic
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
A, czyli jest się czym ekscytować, to super -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Jeśli dobrze zrozumiałem to, co napisał r0bertt, to nie ma się czym ekscytować, skoro ta wersja 43 nie naprawia problemu...... -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Dobra wiadomość, dzięki r0bertt. Oby już jutro. -
[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]
latet odpowiedział(a) na eXclusive temat w Modyfikacje systemowe
Widzę, że plik pobrało 45 osób. Fajnie, po to go zamieściłem, ale może ktoś z tych 45 by napisał, jak się tel. zachowuje na tej wersji, czy ubijanie aplikacji systemowych zwalnia pamięć? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Różnica w cenie drastyczna nie jest, więc jaki jest sens kupować kartę powolną? Chyba przez niewiedzę tylko. -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Przez co najmniej 2 lata używałem MIUI na Xperii NeoV (to telefon z zaledwie 500 MB RAM) i oczywiście cały czas miałem SWAP-a na karcie SD, o ile pamiętam to SWAP był nawet większy niż sam RAM (chyba ustawiałem 1GB). Jedyną konsekwencją było to, że telefon działał o wiele lepiej (bez porównania lepiej), niż bez SWAP-a. A sorry – był 1 efekt uboczny – przed podłączeniem tel. do kompa trzeba było ręcznie wyłączać SWAP-a. Ale potem to rozwiązałem umieszczając SWAP-a na oddzielnej partycji ext4 (zamiast na głównej partycji FAT32 karty SD). -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
O jakich konsekwencjach tu piszesz? Sprawdź proszę wersję 24 PL: http://xyz.avx.pl/MIUI/MIUIPolska_armani_24.0_jb-4.3.zip -
Wydaje mi się, że to jest bardzo niewinny przykład tego, jakie (dziwne) problemy mogą zaistnieć po przywróceniu kopii programów/danych z V5 na V6.
-
[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]
latet odpowiedział(a) na eXclusive temat w Modyfikacje systemowe
http://xyz.avx.pl/MIUI/MIUIPolska_armani_24.0_jb-4.3.zip -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Skoro tydzień temu była wersja 41, to nie numerują wg tygodni roku, tylko ... może tygodni urządzenia? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Chodziło mi tylko o nazewnictwo, tzn. numerację. Jeśli wypuszczą to w ten piątek, to chyba nazwą to 42, jeśli za tydzień to chyba 43, tak? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
W piątek to już będzie się raczej nazwywało "42", dobrze myślę? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
No, to by było marnie... (tzn. zerowy postęp w stosunku do tego, co już mamy dostępne na MIUI PL). Z całym szacunkiem dla autorów tego mod-a, ale rozwiązał on problem tylko połowicznie. -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Czyli w piątek raczej? No ciekawe, ciekawe, to może być prawdziwa rewolucja dla nieszczęsnych posiadaczy 1S -
[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]
latet odpowiedział(a) na eXclusive temat w Modyfikacje systemowe
41 najstabilniejsza? Przecież to najnowsza wersja - problem z RAM-em jest w niej przecież "pełnoobjawowy". Nie wiem, jak w 24, ale chyba warto spróbować i porównać. Link do archiwalnej wersji 24 (MIUI PL) wstawię wieczorem, choć zapewne powyższa wersja "multi" jest równie dobra. --- Z ostatniej chwili: http://miuipolska.pl/forum/topic/3483-problem-wywalania-się-aplikacjizarządzaniem-ramem/?p=31690 (post nr #199 i kolejne).
