Jump to content

StrangeFruit

Użytkownicy
 • Posts

  179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

StrangeFruit last won the day on December 9 2014

StrangeFruit had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI2S , Mi4C

Recent Profile Visitors

969 profile views

StrangeFruit's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

9

Reputation

 1. Myślę, że sam system nie jest aż tak istotny (no chyba że jest totalnie do du), ważna jest konfiguracja telefonu i sposób jego używania. I odpowiedź na pytanie: do czego mi telefon. Przede wszystkim nie używam telefonu jakoś bardzo intensywnie. W gry nie gram w ogóle, dzwonię mało, dla mnie smartfon to przede wszystkim dostęp do internetu, czyli przede wszystkim poczta, przeglądarka i Tapatalk. Żadnego Facebook'a, Twitter'a ani YouTube'a (no, może czasem). Nie używam też paska szybkiego wyszukiwania Google. Tak w ogóle poza Gappsami Pico, od Googla mam jeszcze tylko Mapy, zainstalowane ze sklepu. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość staram się korzystać z WiFi, jeśli brak dostępu - wtedy dopiero transmisja komórkowa, ale w obu przypadkach włączam internet tylko wtedy gdy go potrzebuję. Synchronizacja manualna. Wszelki powiadomienia mam wyłączone z poziomu aplikacji, a jak się nie da, to poprzez AppOpsXposed. Aby ulżyć baterii używam jeszcze 2 inne moduły Xposed - Greenify i Amplify. Gdy nie używam telefonu, drenaż baterii jest naprawdę mały - po nocy, przez 8 godzin bateria spada mi o jakieś 2%, czasem nawet mniej Jeżeli mam kiepski zasięg (a mam w pracy) to przełączam na 2G, no chyba że zapomnę W telefonie jest tylko jedna karta Sim. Profil baterii - balanced, poziom jasności auto - ustawiony na 50%. Jeżeli chodzi o wydajność procesora to max. speed - 1248 MHz, min. - 384 MHz. Governor to yankactive, I/O Scheduler to fiops. Wszystko chodzi płynnie, żadnych przycinek, telefon w niczym mnie nie ogranicza. Ambient display włączone, dt2w również, a poprzez Nova Launcher włączone także dt2s Aktywna boczna krawędź wyłączona, bo do niczego mi to niepotrzebne. System to omniRom. Oszczędzania baterii nie używam, choć omni ma taką funkcję. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że mój sposób używania telefonu nie jest bardzo powszechny, ale myślę że znalazłoby się parę osób używających go podobnie jak ja. Każdemu według potrzeb
 2. To ja się pochwalę swoimi osiągami Na jednym ładowaniu prawie 2,5 dnia. SoT - 7g 47min.
 3. Obawiam się, że nie wiesz o czym piszesz. Ja używam OmniRom od TS, i nie mam z nim żadnych problemów. Przypuszczam, że gdybym używał CM, AOSPA czy Slima, byłoby podobnie, piszę oczywiście o romach opartych o adroida 6.0 Te oparte o Nugata oczywiście nie są jeszcze tak dopracowane, wiadomo - choroba wieku dziecięcego, ale za jakiś czas te też nie będą już sprawiały problemu.
 4. No ja akurat używam omni switch do ostatnich aplikacji. Poza tym istnieje jeszcze Xposed i jego moduły. Ja dodatkowo używam jeszcze nowa launcher gdzie mogę sobie ustawić dowolną akcję dla przycisku home, także ostatnie aplikacje. Tak, że możliwości jest wiele, no ale wiadomo, co kto lubi.
 5. Ja mam EAGET'a z drugiego linku, właśnie przedwczoraj dostałem, tyle że ja kupowałem na BangGood. Pamięć jak pamięć, telefon ją widzi, póki co więcej nie powiem bo za krótko mam. Ale generalnie jestem z zakupu zadowolony, zawsze to dodatkowe 32GB, a że mam wersję 2/16, to wiadomo... I jeszcze jedno, pen jest naprawdę malutki.
 6. W momencie gdy CM się skomercjalizowało, grupa developerów wcześniej związanych z CM, a nie mogących pogodzić się z tym, że niektórzy z ich kolegów się "sprzedali", postanowiła zacząć pracę nad nowym, całkowicie wolnym ROMem - OmniROM. A sam system jest bardzo fajny - szybki, lekki, bez bugów i przyjazny dla baterii. Ja osobiście wolę Omni od CM. A możliwości konfiguracji też całkiem spore.
 7. Właśnie pojawiła się pierwsza wersja CM12 na nasz jakżeż fajny telefon, a tak po macoszemu traktowany przez producenta. Póki co wersja nieoficjalna, sam jeszcze nie instalowałem, więc nie powiem jak to działa (użytkownicy nie raportują jakichś poważnych błędów, póki co), ale jeżeli są chętni na wypróbowanie, to tutaj oficjalny wątek na xda: http://forum.xda-developers.com/mi-2/development/rom-cyanogenmod-12-0-t3032286 Miłej zabawy
 8. Moment, moment, ja akurat jestem z telefonu bardzo zadowolony, i już kilkukrotnie o tym pisałem. To co mi się nie podoba, to olewanie MI2S, Ty nazwałeś to marketingiem. Tak czy inaczej, fon został potraktowany po macoszemu, a że był to model flagowy, to firma straciła w moich oczach bardzo bardzo. I mój następny telefon to raczej na pewno nie będzie Xiaomi. No ale im to akurat wisi, w Azji sprzedają na miliony, więc co ich tam jakiś niezadowolony z jakiejś Polski. Tako rzecze marketing. I mimo iż jestem lekko rozgoryczony, to jednak rozumiem postępowanie firmy, ale nikt mnie nie zmusi abym to pochwalał. Nie rozumiem tylko, dlaczego tak wielu moich rodaków tak zaciekle broni producenta telefonów, który de facto ich zlewa.
 9. OK, skoro tak twierdzisz, nie będę się z tym kłócił. Ale wyjaśnij mi dlaczego takim problemem było danie MI2S androida 4.4? Jest parę telefonów z bardzo podobną konfiguracją sprzętową, które dostały 4.4, a po drodze 4.2 i 4.3. Mało tego, istnieje z 10 ROMów dla MI2 opartych o KK. Czyli można, tylko Xiaomi albo nie chciało albo nie radziło z tym sobie.
 10. Skoro jest jak piszesz, to dlaczego takie słuchawki jak MI3 albo Mi4 mają 4.4? Przecież to nic nie daje? A co do MIUI, to fakt - jest to głęboka modyfikacja Androida, ale nie na tyle, by funkcjonować samodzielnie i de facto jest to wciąż android, system który jest rozwijany i doskonalony, tyle że użytkownicy MI2S mogą się o tym przekonać tylko dzięki licznym ROMom jakie są na ten telefon dostępne. A tych bzdur jakoby Xiaomi dawała multum funkcji i fixów w cotygodniowych aktualizacjach, to może mi oszczędź. Używałem MIUI ponad pół roku, teraz używam MoKee (po drodze jeszcze CM, WIUI, CrDroid, PacMan i kilka innych), więc mam porównanie. I to co piszesz, nijak się ma do rzeczywistości. I na koniec jeszcze małe podsumowanie: ja naprawdę jestem bardzo zadowolony z telefonu. Ale bycie zadowolonym użytkownikiem nie przeszkadza mi dostrzegać tego, że firma matka traktuje słuchawkę po macoszemu, i tylko patrzy jakby tu zarobić na kolejnych nowych telefonach, więc po co zajmować się starym jak świat 1,5-rocznym flagowcem.
 11. @Numb Tak właśnie, olało. Spróbuj przeczytać jeszcze raz, to co napisałem - MI2S nie dostało żadnej aktualizacji Androida przez 1,5 roku, a przecież to był flagowiec. Dla Ciebie takie aktualizacje są pozbawione znaczenia i nie wnoszą nic, OK, Twoje prawo. Ale nie wmawiaj innym, że powinni myśleć tak jak Ty, bo tak jest i już. Od wersji 4.1 (poprzez 4.2 i 4.3) do wersji 4.4, parę rzeczy jednak android poprawił, wprowadził, zoptymalizował bądź też umożliwił, masz tu wykaz http://pl.wikipedia.org/wiki/Wersje_systemu_Android , wybierz sobie, co Ci tam najbardziej potrzebne. Poza tym, aktualizacja bazy w przypadku flagowców to ukłon w kierunku użytkowników, którzy wybrali akurat tę markę, a nie np. konkurencji. I obowiązek producenta. Dodam jeszcze, że Xiaomi w ogóle nie planowało 4.4 dla MI2, dopiero jak ludzie masowo zaczęli się burzyć, trochę oprzytomnieli. A cotygodniowe aktualizacje nie mają tu nic do rzeczy. Jakbym chciał często aktualizować system, to w CM mogę to robić codziennie, tylko po co?
 12. @Numb Po pierwsze, MI2S ma dopiero półtora roku. Po drugie, przez ten czas nie miał żadnej aktualizacji androida, bo obecną wersję eksperymentalną 4.4 trudno nazwać dopracowanym systemem. A przecie się da zrobić dobry ROM 4.4 dla tej słuchawki, istnieje ich kilka i są pozbawione bugów, w odróżnieniu od MIUI. A Xiaomi ten, skądinąd świetny telefon, po prostu olało, albo też ich developerzy nie radzą sobie z oprogramowaniem do niego. I czy mamy tutaj do czynienia z pierwszym czy też drugim przypadkiem, o firmie to świadczy zdecydowanie źle. I proszę, niech nikt mi tu nie pisze, że jest to tylko pogoń za wyższym numerkiem, bo argument ten jest równie wyświechtany co nieprawdziwy. W ogóle to odnoszę coraz częściej wrażenie, że użytkownicy Xiaomi wbrew własnym interesom i nie wiedzieć po co, bronią wątpliwej polityki firmy jakby chodziło o ich życie. Zdecydowanie pachnie ogryzkiem, bez obrazy.
 13. To ja do tego co już wymienił @ kulig007 dodam: - AirDroid, podstawa do wymiany plików z PC - ES Explorator - BetterBatteryStats, ewentualnie Wakelock Detector - Evernote - Omni Switch, od niedawna, ale bardzo lubię ten ficzer - DiskInfo - DropBox i jeszcze parę pomniejszych i nie aż tak koniecznych
 14. To ja też dodam kilka słów, bo chociaż używam go na MI2S, to jest to mój ulubiony ROM gdzieś tak od 2 miesięcy, więc jakiś pogląd mam. Przede wszystkim bateria jest bardzo przyjazna użytkownikowi. Druga fajna rzecz to wakelock blocker, jak jakiś wyjątkowo upierdliwy za bardzo żre baterię, można go wyłączyć. Jest funkcja multiwindow, w ostatnich aplikacjach należy przytrzymać aplikację i pojawia się Add to Split View, jest także możliwość zablokowania apki za pomocą specjalnej kłódeczki, w którą należy kliknąć. Nie wiem jak jest teraz w CM, kiedyś też była możliwość blokady, potem tego nie było jakiś czas. Jest tutaj także natywne nagrywanie ekranu i możliwość określenia parametrów tego nagrywania, w CM trzeba doinstalować program. No i prawidłowo odczytuje mi VPN, w CM jest Polska Telefonia Cyfrowa Z wad to przede wszystkim pełno chińskich śmieci zaraz po instalacji ROMu, ale można to wszystko pousuwać. Druga wada to taka, że na MoKee nie działa jedyny jak dotąd custom kernel dla MI2S - Khaon's kernel, jest tam dodatkowy zarządca procesora i zarządca I/O, no i większy rozrzut dopuszczalnych napięć dla procka. Ogólnie ze wszystkich przetestowanych ROMów ten mi najbardziej odpowiada, chociaż idealny nie jest Nie wiem czy wszystko o czym pisałem wygląda podobnie na Redmi 1S, ale powinno być tak samo. Acha, i MK oparty jest na AOSP, nie na CM. Pozdrawiam.
 15. Tak żeby była jasność, MoKee to nie jest jedna z wersji CM, bo oparty jest o AOSP. http://www.mokeedev.com/en/about/
×
×
 • Create New...