Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A na czym ta jego fajność konkretnie polega? Pytam bez żadnej ironii - jako osoba, która ma z OsX kontakt niewielki (i nie z własnej woli) i jeszcze żadnej fajności nie odkryła (a chciałaby). No może robienie printscreenów - to faktycznie fajnie rozwiązano. O ile się wie, jakim skrótem klawiszy to zrobić.
  2. Jako przycisk spustu migawki mogą przecież działać klawisze głośności.
  3. Co potwierdza szeptane od lat plotki, że Mac to nie żadna magiczna maszyna, ale zwykły pecet, tylko w specyficznej obudowie i z zainstalowanym specyficznym systemem (w zasadzie jest to Linux, tylko mocno przerobiony). Piszę to pół-żartem, ale podejrzewam, że jest to bliższe prawdy niż mi się wydaje....
  4. Ochrona prywatności
  5. U mniej jest jeszcze 1 problem z Focal - taki z gatunku potencjalnie mega wkur.......... Bardzo skutecznie zapobiega przejściu telefonu w deep sleep. Ale tu na szczęście rozwiązanie jest bardzo proste - wystarczy go dodać do Greenify. Kocham Greenify
  6. Co to znaczy, że budzik się uruchamia dopiero po naciśnięciu przycisku odblokowania ekranu? Nie prościej napisac, że po prostu nie dzwoni o zadanej porze? No, chyba, że ustawiasz jakiś inny budzik, budzisz się minutę przed czasem budzenia w MIUI, odblokowujesz ekran i czekasz na alarm MIUI, wtedy dopiero oficjalnie uznajesz sie za obudzonego i wstajesz Ale poważniej: Budzik w MIUI6 budzi mnie codziennie bez problemu. Polegam na nim. Większego drenażu baterii w stosunku do v.5 w zasadzie nie potwierdzam, chociaż, zdarzyło się raz czy dwa, że system z niewyjaśnionych powodów nie wszedł w deep-sleep, no to wtedy tak, jest gorzej. Braku deep-sleep na v.5 nie pamiętam od niezliczonych tygodni. Problem z głośnością rozmowy zdarzył mi się 1 raz na kilkaset rozmów. Fakt, było to dziwne, ale już wiem, co wtedy zrobić, więc w razie czego będzie to problem praktycznie żaden. Do v.5 nie chcę wracać, ponieważ tam mi z kolei źle działała lokalizacja. Nie tylko, że źle, ale do tego prądożernie. Pod v.6 działa sprawnie i wydajnie. Synchronizacji SMS-ów nie używam, tym bardziej rejestru, więc się nie wypowiem. GPS działa nieco lepiej pod v.6. Natomiast prawdziwą tragedią pond v.6 jest Aparat (tragiczna jakość zdjęć, brak wielu podstawowych ustawień – głownie boli brak balansu bieli, trybu auto ostrości, no i HFR). To jest naprawdę przykra sprawa. I chyba nie ma żadnej alternatywnej aplikacji, która potrafiłaby kręcić filmiki slow motion, tak jak to robił systemowy Aparat pod MIUI5. Tego mi czasem bardzo brak. Acid napisał w którymś z wątków, aby nie liczyć na to, że Aparat pod MIUI6/KitKat dla Mi2S będzie poprawiony/rozbudowany. I powiem Wam szczerze, że to mnie bardzo jakoś zniechęciło w ogóle do Xiaomi/MIUI (po raz pierwszy odkąd mam kontakt z tym systemem). Bo się poczułem po chamsku zmuszany do przesiadki na lepszy/nowszy model ich tel. Wiem, że to normalka u innych producentów, ale kupiłem Xiaomi m,.in. dlatego, że takiej polityki wcześniej nie stosowali, a w każdym razie nie tak dosadnie. Nie mogę też zrozumieć głupiego uporu twórców v.6, aby nam nie dać skrótu do przełączania 2G/3G. No sorry, ale tutaj żadnych przeszkód technologicznych nie ma. Nawet w przypadku ikonki aktywnego budzika się ugieli (na razie jest w roadmap), ale z tym skrótem do przełącznika się uparli chyba, że ma nie być i nie będzie (tak jak w serii Redmi - tam nie ma). Dyktafon w Mi2S nagrywa tak samo marnie w v.5 i v.6
  7. Ciekawy jestem - czym się w praktyce różni użytkowanie takiego - jak napisałeś - 100% kompatybilnego z OSX peceta od używania oryginalnego Mac-a? Myszka ma 2 guziki? Na pewno są jakieś różnice i jakieś problemy. Czy na czymś takim się instaluje oryginalny OSX, czyli jakąś "specjalną", scrackowaną wersję?
  8. Dzięki - ciekawy trop ten Focal. Sprawnie łapie ostrość. Główny problem - nie działa robienie zdjęć z lampą, nawet w trybie wymuszenia lampy, tym bardziej w Auto. Ale można włączyć latarkę, co chyba na jedno wychodzi (?) Czy normalnie w trybie flasha ta dioda mocnej świeci przez moment robienia zdjęcia, czy tak samo mocno jak latarka?
  9. Ta apka jest dla mnie głównym powodem, dla którego muszę mieć KitKat-a. Chodzi o te zarąbiste panoramy 360° oraz mini-planetki. Ale jako zwykły aparat do normalnych zdjęć, to sorry, ale nie bardzo - bo jest wyjątkowo ubogi w podstawowe funkcje, a jakość zdjęć też się niczym nie wyróżnia.
  10. Witam, Czy możecie polecić jakąś naprawdę dobrą aplikację typu "Aparat" - do robienia zdjęć i kręcenia filmików? Warunek podstawowy - dobra współpraca z Mi2S na MIUI6/Kit-Kat. Systemowa apka to totalna porażka, a odpowiedź Acida na moje pytania w tej sprawie odebrała mi nadzieję, że będzie ona poprawiona (w wersji z Kit-Katem). Wiem, że sprzęt ma potencjał - dowodem zdjęcia wykonane tym telefonem na MIUI5. Dzięki!
  11. Taka opinia byłaby dla mnie bardzo ciekawa - jakich funkcji z windowsa brakuje Ci pod OS X najbardziej? (i vice versa) Dzięki!
  12. No.... chyba każdy, kto ma Mac-a z prockiem Intela...
  13. To mi nie potrzebe - jak chcę pracowac na windows, to mogę usiąść przed kompem z Windows. Chodzi o to, że czasem muszę wykonać trochę pracy na Mac-u.
  14. Wiele rzeczy.... w tym skrótów klawiaturowych. Np. jak zrobić, aby odsłonić 1 ruchem cały pulpit? W Windows jest od tego ikonka (skrót) na dolnym pasku (w Win 7/8 przeniesiona na prawy skraj paska i w zasadzie niewidoczna, ale jest i działa). Na MAc-u muszę sie naklikać na każde okienko (minimalizować), aby się dokopać do pulpitu. Umiem już za to robić screeny - akurat to na Mac-u jest bardzo fajnie rozwiązane. Generalnie jestem zmuszony do pracy na Mac-u tylko przez kilka (nerwowych) dni w miesiącu, akurat nie obecnie, więc nawet nie pamiętam czego nie umiałem zrobić. Będę pytać na bieżąco w tym wątku, wielki dzięki za pomoc!
  15. MIUI Internet (w MIUI5) ma jeszcze jeden minus – jak się stworzy ikonkę /skrót do danej strony www na pulpicie, to jest ona ohydna (low-res). Ikonki zrobione w ten sposób z Chrome są śliczne, ostre jak brzytwa. Z kolei w MIUI6 przeglądarka MIUI Internet chyba w ogóle nie umie wysłać na pulpit ikonki/skrótu do adresu www. Albo ja oślepłem i nie mogę tego znaleźć Natomiast z ikonkami z Chrome jest taki problem, że potrafią otwierać te linki tylko pod Chrome (nie ma po kliknięciu wyboru, jakiej przeglądarki użyć). A jak się Chrome odinstaluje, to te ikonki w ogóle przestają działać.
  16. Ten bez LTE, ze względu na dual-SIM i szybszy procesor. Ale tak ogólnie to oba sprawują się bardzo podobnie pod wieloma względami.
  17. Akurat miałem oba modele i w obu baterię oceniam tak samo dobrze
  18. Dodam od siebie, że moim Note LTE przez bite 6 godzin non stop kręciłem filmik time-lapse (jak wiadomo ekran jest wtedy włączony). Tak wieć ekran (choć nieco przyciemniony) + rejestracja video przez 6 godzin na baterii - to uważam, że wynik doskonały. Z kolei w testach "czuwania" (bez dotykanie telefonu, czyli bez włączania ekranu) mój Note LTE wyciągał do 430 godzin [interpolacja z testów 60 godzinnych] w trybie 4G przy włączonej stale lokalizcji (wysoka dokładnosć), wifi, data, gps (na marginesie – wyraźnie mniejsza prądożerność usług lokalizacji to jedna z najważniejszych cech Kit-kat-a w stosunku do JB). Mam więc podstawy sądzić, że jak ktoś narzeka na baterię w tym telefonie, to prawdopodobnie po prostu nie umie go właściwie skonfigurować pod kątem oszczędzania prądu i/lub używa stale działających w tle aplikacji o wysokiej prądożerności (niektórych być może nieświadomie). A pułapek jest wiele, np. mało kto wie, że zwykłe podpięcie słuchawek znacząco zwiększa zużycie prądu, nawet gdy niczego się wtedy nie słucha - po prostu są włożone do gniazda (bardzo aktywny jest wtedy systemowy proces o nazwie RILJ czy jakoś tak).
  19. Piszesz w złym dziale. Redmi Note LTE ma osobny dział na Forum. Proszę moderatora o wydzielenie i przeniesienie.
  20. Nie znałem, dzięki za naprowadzenie, potestuję. Mam nadzieje, że zapisuje też JPG. (już testuję - wiesza się i wiesza cały system
  21. @Zdunex - no, to wszystko jasne. @Ari93 - jak zmieniasz ISO w Aparacie na Mi2? W MIUI5 można było, ale w MIUI6 tego nie ma.
  22. Szkoda, że nie zrobiłeś trzeciego, z chroma flash. Aż się prosi o coś takiego (dla porównania) w tym przypadku. Jak działają te 2 lampy w Mi3? Jedna jest zimna, druga ciepłą i doświetlają zdjęcie obie, ale w różnych proporcjach dobieranych zależnie od temp. bieli światła otoczenia? P.S. W Mi2S po przejściu na v.6 (brak możliwości regulacji temp. bieli) - zdjęcia z lampą w pomieszczeniach ze światłem żarowym - tragedia (pierwszy plan niebieskawy - ten stół na zdjęciu w rzeczywistości ma nogi białe).
  23. Oby, choć ja bym nie liczył na wiele ze strony v.6 w kontekście poprawienia już wcześniej występujących błędów i problemów. Np. w MI2S nic takiego nie nastąpiło (jakość nagrań audio, jakość rozmów audio, gubienie "zasięgu" GPS). Wiem, wiem, to beta, beta. Zobaczymy, jak się rozwinie. Tzn. źle nie jest i raczej do v.5 już nie wrócę, ale większość starych bolączek z v.5 pozostała, a do tego jest parę nowych (i to niebłahych). To będzie po prostu aktualizacja, nie czekajcie na nią jak Żydzi na nadejście Mesjasza )
  24. Znam takie osoby...
  25. Czy istnieją racjonalne powody, aby nie wyłączać Raportowania lokalizacji oraz jego historii? Chciałbym zrozumieć, co to dokładnie robi, ale z opisów wynika, że to służy tylko zbieraniu danych przez Google, a nie daje żadnych korzyści użytkownikowi, który ma to włączone. Mylę się? A że to raportowanie zżera prąd, to potwierdzam - w MI2S po testowym włączeniu raportowania lokalizacji na noc bateria leci ok. 2-3x szybciej. Podejrzewam, że gdy jest się w ruchu, to te raporty są bardziej aktywne niż w nocy, gdy tel. leży w 1 miejscu, więc pewnie jeszcze większe zużycie generują. Pomóżcie mi zrozumieć - jak można tego nie wyłączać (nie licząc oczywiście zwykłej niewiedzy, że taka opcja istnieje). Ale z drugiej strony, to chyba np. natężenie ruchu na ulicach w mapach Google widać dlatego, że ludzie mają to Raportowanie włączone. Dobrze myślę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...