-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
A na czym ta jego fajność konkretnie polega? Pytam bez żadnej ironii - jako osoba, która ma z OsX kontakt niewielki (i nie z własnej woli) i jeszcze żadnej fajności nie odkryła (a chciałaby). No może robienie printscreenów - to faktycznie fajnie rozwiązano. O ile się wie, jakim skrótem klawiszy to zrobić.
-
Jako przycisk spustu migawki mogą przecież działać klawisze głośności.
-
Co potwierdza szeptane od lat plotki, że Mac to nie żadna magiczna maszyna, ale zwykły pecet, tylko w specyficznej obudowie i z zainstalowanym specyficznym systemem (w zasadzie jest to Linux, tylko mocno przerobiony). Piszę to pół-żartem, ale podejrzewam, że jest to bliższe prawdy niż mi się wydaje....
-
Ochrona prywatności
-
U mniej jest jeszcze 1 problem z Focal - taki z gatunku potencjalnie mega wkur.......... Bardzo skutecznie zapobiega przejściu telefonu w deep sleep. Ale tu na szczęście rozwiązanie jest bardzo proste - wystarczy go dodać do Greenify. Kocham Greenify
-
Co to znaczy, że budzik się uruchamia dopiero po naciśnięciu przycisku odblokowania ekranu? Nie prościej napisac, że po prostu nie dzwoni o zadanej porze? No, chyba, że ustawiasz jakiś inny budzik, budzisz się minutę przed czasem budzenia w MIUI, odblokowujesz ekran i czekasz na alarm MIUI, wtedy dopiero oficjalnie uznajesz sie za obudzonego i wstajesz Ale poważniej: Budzik w MIUI6 budzi mnie codziennie bez problemu. Polegam na nim. Większego drenażu baterii w stosunku do v.5 w zasadzie nie potwierdzam, chociaż, zdarzyło się raz czy dwa, że system z niewyjaśnionych powodów nie wszedł w deep-sleep, no to wtedy tak, jest gorzej. Braku deep-sleep na v.5 nie pamiętam od niezliczonych tygodni. Problem z głośnością rozmowy zdarzył mi się 1 raz na kilkaset rozmów. Fakt, było to dziwne, ale już wiem, co wtedy zrobić, więc w razie czego będzie to problem praktycznie żaden. Do v.5 nie chcę wracać, ponieważ tam mi z kolei źle działała lokalizacja. Nie tylko, że źle, ale do tego prądożernie. Pod v.6 działa sprawnie i wydajnie. Synchronizacji SMS-ów nie używam, tym bardziej rejestru, więc się nie wypowiem. GPS działa nieco lepiej pod v.6. Natomiast prawdziwą tragedią pond v.6 jest Aparat (tragiczna jakość zdjęć, brak wielu podstawowych ustawień – głownie boli brak balansu bieli, trybu auto ostrości, no i HFR). To jest naprawdę przykra sprawa. I chyba nie ma żadnej alternatywnej aplikacji, która potrafiłaby kręcić filmiki slow motion, tak jak to robił systemowy Aparat pod MIUI5. Tego mi czasem bardzo brak. Acid napisał w którymś z wątków, aby nie liczyć na to, że Aparat pod MIUI6/KitKat dla Mi2S będzie poprawiony/rozbudowany. I powiem Wam szczerze, że to mnie bardzo jakoś zniechęciło w ogóle do Xiaomi/MIUI (po raz pierwszy odkąd mam kontakt z tym systemem). Bo się poczułem po chamsku zmuszany do przesiadki na lepszy/nowszy model ich tel. Wiem, że to normalka u innych producentów, ale kupiłem Xiaomi m,.in. dlatego, że takiej polityki wcześniej nie stosowali, a w każdym razie nie tak dosadnie. Nie mogę też zrozumieć głupiego uporu twórców v.6, aby nam nie dać skrótu do przełączania 2G/3G. No sorry, ale tutaj żadnych przeszkód technologicznych nie ma. Nawet w przypadku ikonki aktywnego budzika się ugieli (na razie jest w roadmap), ale z tym skrótem do przełącznika się uparli chyba, że ma nie być i nie będzie (tak jak w serii Redmi - tam nie ma). Dyktafon w Mi2S nagrywa tak samo marnie w v.5 i v.6
-
Ciekawy jestem - czym się w praktyce różni użytkowanie takiego - jak napisałeś - 100% kompatybilnego z OSX peceta od używania oryginalnego Mac-a? Myszka ma 2 guziki? Na pewno są jakieś różnice i jakieś problemy. Czy na czymś takim się instaluje oryginalny OSX, czyli jakąś "specjalną", scrackowaną wersję?
-
Dzięki - ciekawy trop ten Focal. Sprawnie łapie ostrość. Główny problem - nie działa robienie zdjęć z lampą, nawet w trybie wymuszenia lampy, tym bardziej w Auto. Ale można włączyć latarkę, co chyba na jedno wychodzi (?) Czy normalnie w trybie flasha ta dioda mocnej świeci przez moment robienia zdjęcia, czy tak samo mocno jak latarka?
-
Ta apka jest dla mnie głównym powodem, dla którego muszę mieć KitKat-a. Chodzi o te zarąbiste panoramy 360° oraz mini-planetki. Ale jako zwykły aparat do normalnych zdjęć, to sorry, ale nie bardzo - bo jest wyjątkowo ubogi w podstawowe funkcje, a jakość zdjęć też się niczym nie wyróżnia.
-
Witam, Czy możecie polecić jakąś naprawdę dobrą aplikację typu "Aparat" - do robienia zdjęć i kręcenia filmików? Warunek podstawowy - dobra współpraca z Mi2S na MIUI6/Kit-Kat. Systemowa apka to totalna porażka, a odpowiedź Acida na moje pytania w tej sprawie odebrała mi nadzieję, że będzie ona poprawiona (w wersji z Kit-Katem). Wiem, że sprzęt ma potencjał - dowodem zdjęcia wykonane tym telefonem na MIUI5. Dzięki!
-
Taka opinia byłaby dla mnie bardzo ciekawa - jakich funkcji z windowsa brakuje Ci pod OS X najbardziej? (i vice versa) Dzięki!
-
No.... chyba każdy, kto ma Mac-a z prockiem Intela...
-
To mi nie potrzebe - jak chcę pracowac na windows, to mogę usiąść przed kompem z Windows. Chodzi o to, że czasem muszę wykonać trochę pracy na Mac-u.
-
Wiele rzeczy.... w tym skrótów klawiaturowych. Np. jak zrobić, aby odsłonić 1 ruchem cały pulpit? W Windows jest od tego ikonka (skrót) na dolnym pasku (w Win 7/8 przeniesiona na prawy skraj paska i w zasadzie niewidoczna, ale jest i działa). Na MAc-u muszę sie naklikać na każde okienko (minimalizować), aby się dokopać do pulpitu. Umiem już za to robić screeny - akurat to na Mac-u jest bardzo fajnie rozwiązane. Generalnie jestem zmuszony do pracy na Mac-u tylko przez kilka (nerwowych) dni w miesiącu, akurat nie obecnie, więc nawet nie pamiętam czego nie umiałem zrobić. Będę pytać na bieżąco w tym wątku, wielki dzięki za pomoc!
-
MIUI Internet (w MIUI5) ma jeszcze jeden minus – jak się stworzy ikonkę /skrót do danej strony www na pulpicie, to jest ona ohydna (low-res). Ikonki zrobione w ten sposób z Chrome są śliczne, ostre jak brzytwa. Z kolei w MIUI6 przeglądarka MIUI Internet chyba w ogóle nie umie wysłać na pulpit ikonki/skrótu do adresu www. Albo ja oślepłem i nie mogę tego znaleźć Natomiast z ikonkami z Chrome jest taki problem, że potrafią otwierać te linki tylko pod Chrome (nie ma po kliknięciu wyboru, jakiej przeglądarki użyć). A jak się Chrome odinstaluje, to te ikonki w ogóle przestają działać.
-
Ten bez LTE, ze względu na dual-SIM i szybszy procesor. Ale tak ogólnie to oba sprawują się bardzo podobnie pod wieloma względami.
-
Akurat miałem oba modele i w obu baterię oceniam tak samo dobrze
-
Dodam od siebie, że moim Note LTE przez bite 6 godzin non stop kręciłem filmik time-lapse (jak wiadomo ekran jest wtedy włączony). Tak wieć ekran (choć nieco przyciemniony) + rejestracja video przez 6 godzin na baterii - to uważam, że wynik doskonały. Z kolei w testach "czuwania" (bez dotykanie telefonu, czyli bez włączania ekranu) mój Note LTE wyciągał do 430 godzin [interpolacja z testów 60 godzinnych] w trybie 4G przy włączonej stale lokalizcji (wysoka dokładnosć), wifi, data, gps (na marginesie – wyraźnie mniejsza prądożerność usług lokalizacji to jedna z najważniejszych cech Kit-kat-a w stosunku do JB). Mam więc podstawy sądzić, że jak ktoś narzeka na baterię w tym telefonie, to prawdopodobnie po prostu nie umie go właściwie skonfigurować pod kątem oszczędzania prądu i/lub używa stale działających w tle aplikacji o wysokiej prądożerności (niektórych być może nieświadomie). A pułapek jest wiele, np. mało kto wie, że zwykłe podpięcie słuchawek znacząco zwiększa zużycie prądu, nawet gdy niczego się wtedy nie słucha - po prostu są włożone do gniazda (bardzo aktywny jest wtedy systemowy proces o nazwie RILJ czy jakoś tak).
-
Piszesz w złym dziale. Redmi Note LTE ma osobny dział na Forum. Proszę moderatora o wydzielenie i przeniesienie.
-
Nie znałem, dzięki za naprowadzenie, potestuję. Mam nadzieje, że zapisuje też JPG. (już testuję - wiesza się i wiesza cały system
-
@Zdunex - no, to wszystko jasne. @Ari93 - jak zmieniasz ISO w Aparacie na Mi2? W MIUI5 można było, ale w MIUI6 tego nie ma.
-
Szkoda, że nie zrobiłeś trzeciego, z chroma flash. Aż się prosi o coś takiego (dla porównania) w tym przypadku. Jak działają te 2 lampy w Mi3? Jedna jest zimna, druga ciepłą i doświetlają zdjęcie obie, ale w różnych proporcjach dobieranych zależnie od temp. bieli światła otoczenia? P.S. W Mi2S po przejściu na v.6 (brak możliwości regulacji temp. bieli) - zdjęcia z lampą w pomieszczeniach ze światłem żarowym - tragedia (pierwszy plan niebieskawy - ten stół na zdjęciu w rzeczywistości ma nogi białe).
-
Oby, choć ja bym nie liczył na wiele ze strony v.6 w kontekście poprawienia już wcześniej występujących błędów i problemów. Np. w MI2S nic takiego nie nastąpiło (jakość nagrań audio, jakość rozmów audio, gubienie "zasięgu" GPS). Wiem, wiem, to beta, beta. Zobaczymy, jak się rozwinie. Tzn. źle nie jest i raczej do v.5 już nie wrócę, ale większość starych bolączek z v.5 pozostała, a do tego jest parę nowych (i to niebłahych). To będzie po prostu aktualizacja, nie czekajcie na nią jak Żydzi na nadejście Mesjasza )
-
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Znam takie osoby... -
Czy istnieją racjonalne powody, aby nie wyłączać Raportowania lokalizacji oraz jego historii? Chciałbym zrozumieć, co to dokładnie robi, ale z opisów wynika, że to służy tylko zbieraniu danych przez Google, a nie daje żadnych korzyści użytkownikowi, który ma to włączone. Mylę się? A że to raportowanie zżera prąd, to potwierdzam - w MI2S po testowym włączeniu raportowania lokalizacji na noc bateria leci ok. 2-3x szybciej. Podejrzewam, że gdy jest się w ruchu, to te raporty są bardziej aktywne niż w nocy, gdy tel. leży w 1 miejscu, więc pewnie jeszcze większe zużycie generują. Pomóżcie mi zrozumieć - jak można tego nie wyłączać (nie licząc oczywiście zwykłej niewiedzy, że taka opcja istnieje). Ale z drugiej strony, to chyba np. natężenie ruchu na ulicach w mapach Google widać dlatego, że ludzie mają to Raportowanie włączone. Dobrze myślę?
