Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A jakie to ma znaczenie teraz, co się działo na wersjach sprzed 41?
  2. Więcej satelitów ---> więcej obliczeń (bardziej złożone) ---> większy pobór prądu. Żartuję oczywiście, ale nie zdziwiłbym się wcale, gdyby w tym żarcie było sporo prawdy. Mój Mi2S ma Glonass i co z tego? Gubienia zasięgu GPS na otwartej przestrzeni jest na porządku dziennym (było w MIUI5 i tak samo jest w MIUI6).
  3. A co ja mam zrobić, jeśli Ibuygo prosi mnie o odesłanie im telefonu jako gift? Mam się bawić w kolorowy papier, czy wystarczy na białej kopercie bąbelkowej, w której go zapakuję, napisać "GIFT"?
  4. No to się szykuj na to, że MIUI6 tej funkcji brak... (jak wielu innych fajnych rzeczy). Przynajmniej w obecnym stadium rozwoju (Mi2S), może z czasem ta funkcja powróci.
  5. latet

    SMS-y z mBanku

    FW = firewall, czyli - w przypadku MIUI - moduł filtrujący niepożądane połączenia i SMS-y. Fakt, że nazwę mu dali lekko chybioną. Podobno to on jest winny problemom z dochodzeniem SMS-ów z banków. O ile czegoś nie mylę, to w MIUI5 FW miał też ciekawą opcję blokowania reklam w aplikacjach, np. w darmowych grach. W MIUI6 nie widzę tej opcji nigdzie. Restart systemu to generalnie "zdrowa" rzecz. Ja to robię nawykowo zwykle raz na dobę i gorąco polecam.
  6. Nie wiem, czy ten problem miałem tylko ja (z jakichś nieznanych powodów), ale zgłaszam, że po przesiadce na MIUI6 – problemu już nie ma.
  7. http://www.ibuygou.com/category/?lid=417&sid=421&pl=1&ks=4&keywords=Search&mpc=0&npc=0&minpc=&maxpc=&page=1&ifhot=0&ifnew=0&ifzk=0&iffree0 Wygląda na to, że nie jest.
  8. Na pewno jest tryb fastboot. Rozumiem, że masz na myśli, że jest jeszcze potrzebna dedykowana wersja miFlash? A ten testowy ROM v6 to nie jest wersaj pod miFlash? Mimo wszystko chętnie zaryzykuję. Ciekawość silniejsza
  9. Ja chętnie, ale pod warunkiem, że będę mógł wrócić w 100% do obecnej wersji (15) chińskiej, bo muszę ten egzemplarz odesłać z powodu problemów z wyświetlaczem. Nie śpieszę się z tym jednak tak bardzo, więc chętnie v6 potestuję.
  10. Witam, Mi2S, MIUI5. Od pewnego czasu (niestety nie pamiętam od ilu aktualizacji) obserwuję pewien problem w działaniu lokalizacji. Opiszę to na przykładzie. Wszystkie opcje lokalizacji mam włączone. Jestem, powiedzmy, na krakowskiej Starówce, włączam Google Maps, po chwili moja pozycja jest idealnie pokazana. Wyłączam Google Maps i nie korzystam z innego programu, który używa lokalizowania. Kilka godzin później jestem już w domu, w Warszawie, włączam Google Maps i klikam na ikonkę, która ma wycentrować mapę na mojej aktualnej lokalizacji. Wg Google Maps, nadal jestem na krakowskiej Starówce, choć kółko nie jest niebieskie, ale szare. Mapa próbuje skorzystać z GPS, ale w domu to się nie uda. Próbuje jednak i próbuje, kompletnie ignorując możliwość zlokalizowania po Wi-Fi i sieci komórkowej. Trwa to w nieskończoność. Ale wystarczy nawet na sekundę wyłączyć GPS i właściwa pozycja (po Wi-Fi) zostaje natychmiast ustalona. Kiedyś tak nie było – w razie braku sygnału/fixa GPS priorytet miała lokalizacja innymi metodami i działało to sprawnie. Dzięki.
  11. Roaming krajowy. Dla MIUI to taki sam roaming jak zagraniczny, stąd ikonka.
  12. Roaming.
  13. Mam kabel (tylko muszę go znaleźć), jutro sprawdzę i napiszę.
  14. Nie ma chyba żadnego związku między ubezpieczeniem a zagrożeniem VAT-em.
  15. No widzisz, sprzadałbym Ci swój egzemplarz od ręki i w PL, bo kupiłem go tylko do paru testów LTE, które już wykonałem, to byś nie musiał czekać i się bujać z kartami płatniczymi itd... No, ale nie sprzedam, bo przyszedł do mnie z uszkodzonym wyświetlaczem, więc go odsyłam do IBG.
  16. Polecam QuickPic z opcją "zwiększ jasność na pełnym ekranie" (czy jakoś tak). Po prostu przy oglądaniu zdjęć full-screen jasność automatycznie ustawia się na max.
  17. A może tak drastycznie niski próg temperatury ma związek z tym, że ogromna część użytkowników 1S mieszka w Indiach? W tamtejszym klimacie tak agresywny throttling może mieć większe uzasadnienie.
  18. latet

    GPS Wi-Fi itd

    GPS sam z siebie (włączony ogólnie) nie obciąża baterii, bo jest bardzo rzadko i na bardzo krótko aktywowany. Wi-Fi w sumie też mniej, że sądziłem, zwłaszcza jeśli odpowiednio ustawi się opcje zaawansowane wi-fi. Wyłączanie wi-fi "na mieście" - nie wiem, czy to wiele daje, ale na pewno przeszkadza w działaniu lokalizacji.
  19. Jak szukasz jakiejś konkretnej wersji MIUI Polska, to daj znać na priv-a, większość mam i mogę udostępnić.
  20. A nie prościej PayPal?
  21. W changelogu o tym nie pisali, ale zauważyłem to u siebie. Po aktualizacji wersji 6 na 15 wyraźnie lepiej trzyma bateria w trybie 4G. Chyba, że to przypadek, ale różnica jest zbyt duża na przypadek. Ktoś też to zauważył?
  22. A propos problemów z Gmailem - sprawdźcie czy na pewno macie wyłączony "Open Xunlei Download Service".
  23. No tak, ale naprawa gwarancyjna to wysyłka samego telefonu (bez baterii), więc strach nie jest aż tak bardzo racjonalny
  24. Pytanie może z cyklu "do wróżki", ale mam nadzieję, że może jednak nie, czyli ktoś coś wie, lub słyszał na ten temat: czy jest szansa, że w MIUI6 dla Mi2S pojawi się możliwość kręcenia filmów HFR, obecna przecież w MIUI5 dla tego telefonu?
  25. Mi się trafił uszkodzony... ale tylko ekran. Cała reszta śmiga że hej. Wciąż nie mogę się zebrać, aby go odesłać. ibuygou zgodził się na wymianę na MiPad (za dopłatą oczywiście), więc odesłać muszę cały komplet - z baterią - i to mnie trochę przeraża, bo los przesyłki z baterią może być różny... Ale to tak na marginesie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...