Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Niestety, problemy z GPS w tych ostatnich ROM-ach są poważniejsze niż miałem na KitKat. Wczoraj - i to szok dla mnie - po raz pierwszy nie pomogła podmiana gps.conf na wersję ze stycznia! Tzn. nawet na tej konfiguracji zdarza się, że tel. "nie widzi" żadnych satelit. Na szczęście pomaga restart. A jak już działa GPS, to ma problemy z dokładnością. Fajnie to widać na poniższych obrazkach, bo miałem okazję pojeździć po mieście z tą samą aplikacją ("Moje Trasy") odpaloną na dwóch telefonach. Wersja apki i jej ustawienia - identyczne. Oczywiście oba telefony leżały „sprawiedliwie” w tym samym miejscu w aucie. Na poważnie dojrzewam do przesiadki z Mi2s na Redmi Note 4G jako główny telefon. Po lewej: Mi2S, po prawej: Redmi Note 4G:
  2. Nieźle... To i tak się ciesz, że coś podobnego nie stało się za granicą, gdyby się nagle przełączył internet z karty lokalnej na polską, a użytkownik by tego nie zauważył...
  3. No, tak, ale skąd ktoś, kto kupił Redmi Note 4G DualSim ma wiedzieć, że tutaj nazywamy go Redmi Note 1S? Ani ibuygou ani XFS nie stosuje tej nazwy.
  4. Proszę, zadaj sobie trud i przynajmniej napisz prawidłowe nazwy telefonów, o które pytasz. W obu przypadkach pominąłeś 2 bardzo ważne elementy tych nazw, czyli "Note" oraz "Dual Sim". Poza tym na tym forum te telefony określa się nazwą Redmi Note 1S. Jakoś w sklepach tej nazwy nie stosują. Reasumując: RedMi Note 1S = RedMi Note 4G DualSim i występuje w wersjach z 1MB i z 2MB RAM http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html BTW: Czy one różnią się jeszcze czymś poza ilością RAM? I czy ten sam ROM MIUI.PL się instaluje na oba (gucci)?
  5. Ouch... właśnie zauważyłem, że aparat foto zapisuje zdjęcia tylko w rozdzielczości ok. 2,1Mpix (1920x1080) jeśli wybierze się format 16:9. Przy 4:3 zapisuje 4000x3000 (tj. 12Mpix). Mam nadzieję, że tę skrajną kretyńskość poprawią...
  6. Jest na forum, nie raz już wrzucałem - np: http://miuipolska.pl/forum/topic/4944-sekrety-plik%C3%B3w-gpsconf-z-r%C3%B3%C5%BCnch-wersjie-miui-pl/
  7. To wgrajcie sobie gps.conf ze styczniowych wydań MIUI PL. U mnie to zawsze pomaga. Z jakichś nieznanych dla mnie powodów Acid stosował go tylko w styczniu, a potem już nie, mimo wielu sygnałów, że GPS niektórym działa źle. W styczniu nikt nie narzekał, o ile pamiętam. No, ale nie ma co marudzić - podmiana tego pliku jest banalna i problemy z GPS znikają.
  8. GPS działał mi w tej wersji dobrze... przez parę dni. Od wczoraj pojawił się problem typu "nie widzi" satelit. Początkowo pomagał restart tel. (BTW: trwa on o wiele dłużej niż na wersji z Kit Kat). Dziś już nawet restart nie pomagał. Ale pomogło, to co zawsze - czyli podmiana pliku gps.conf na "styczniowy". Wciąż się nie mogę nadziwić, co Acidem kieruje, że się tak uparł nie stosować tego pliku – przecież na niego żadnych skarg nie było. Już ktoś pisał chyba - nie działa OneDrive - nie daje się nawet zainstalować. Poza tym, zasadniczo, wszystko śmiga mi dobrze. No, tylko jeszcze ta bateria, ale to na pewno w końcu poprawią. Nie widzę jednak, póki co, żadnej konkretnej korzyści z przesiadki KK-->L. I tym, co lubią święty spokój to bym radził na razie pozostać na KK. Edit: Jeszcze 1 nowa uciążliwość - Windows XP i Windows 7 przestał mi "widzieć" telefon podłączony przez USB (tzn. w trybie "PLIKI" - bo tryb "ZDJĘCIA" - działa). Na szczęście mam pod ręką Win 8.1 - tam działa OK.
  9. Cała operacja sprowadza się zasadniczo do ściągnięcia na tablet 1 pliku i jego instalacji (co w zasadzie robi się kilkoma „kliknięciami” palcem w ekran)... Jest to mniej więcej tak samo "trudne" jak zainstalowanie apki ze Sklepu... Instrukcja krok po kroku jest tu: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/
  10. Czy u Was też statystyki baterii pokazują głupoty? Np. brak aplikacji itp...?
  11. Pierwsza rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy (uszy) to w tej wersji to znacznie mniejsza głośność max. głośniczka zewn. Znów nie jestem w stanie w samochodzie zrozumieć komunikatów głosowych Yanosika. Także rozmawianie na "głośnomówiącym" niewiele różni się od rozmowy na głośniczku przy uchu. Mam nadzieję, że to zostanie poprawione, tak jak to poprawiono (po dłuższym czasie) w wersjach na KitKat. No, ale za to widzę, że jednak są rewolucyjne zmiany w aparacie! Przywrócono ręczne ustawienia balansu bieli! Strasznie mi tego brakowało w Mi2S na KitKat.
  12. Dzięki, a nie wicie może, czy i na kiedy Acid zapowiadał wersję MIUI Polska? Czy w ogóle takową planuje?
  13. Czy mogę prosić o link do MIUI6 dla Redmi1S? Tak, wiem, to będzie "tylko port" i beta i bardzo nieoficjalny i niedojrzały i bez j. polskiego(?). Jeśli nie ma na razie innego, to właśnie o taki poproszę. Dziękuję!
  14. A zrobiłeś choć minimum diagnostyki zużycia baterii (od strony software'u). Czy sprawdziłeś np. czy tel. wchodzi w stan deep sleep?
  15. Nie mogę się doczekać, aż sprawdzę... Mam cichą nadzieję, że nowsza baza coś tu zmieni na lepsze. P.S. Od wczoraj Forum przestało mi przysyłać powiadomienia o nowych postach. Wam też?
  16. Z ciekawości - jaki (który) gps.conf zastosowano w tej wersji i jak się Wam sprawuje?
  17. Niezła droga dookoła... Nie wierzę, że nie ma apki, która po prostu pokazuje na jakiej częstotliwości tel. operuje w danej chwili... Poza tym, coś nie jest OK z danymi na tej mapie. Nie ma tam w mojej okolicy nadajnika o CID i LAC, które mi wyświetla ten program Częste też te nadajniki mają po kilka częstotliwości, więc nawet namierzenie, z którym się jest połączonym - nie pomaga ustalić na jakiej częstotliwości.] Musi być lepszy sposób.
  18. "hong" po chińsku znaczy to samo co "red" po ang.
  19. Niestety, fotki będą masakrycznie zmniejszone. Ale to też zależy jaki rodzaj backupu do pliku masz na myśli - bo są 2 możliwości. Prosty eksport listy kontaktów do pliku oraz "MIUI Backup". Ten drugi nie zmniejsza zdjęć, ale... zdarzyło mi się, że je pozamieniał.
  20. Im mniej przywrócisz z kopii, tym mniej potencjalnych problemów. Przywracaj tylko to, co naprawdę jest bardzo trudno/niedogodnie sobie ustawić od nowa ręcznie.
  21. A sMIUI też od wczoraj przeszło na Andka 5.0?
  22. @Acid: czy teraz już dla Mi2S będzie tylko ta wersja na Androidzie 5.0 wychodzić? Koniec z aktualizacjami ROM-u na KitKat dla tego telefonu? Jeśli tak, to, czy to dotyczy tylko MIUI.PL, czy w ogóle Xiaomi przestało?
  23. To może Play już ma rozmowy także w trybie 4G (bez automatycznego przełączania się do 3G na czas połączenia głosowego). Ja te rzeczy testowałem we wrześniu 2014. No dobra, czyli Aero działa obecnie także w trybie WCDMA 2100 MHz (B1). Choć zapewne nie w całej Polsce, tzn. nie wszędzie tam, gdzie działa w 900 Mhz. Amen.
  24. Zauważyłem to testując jakiś czas temu Redmi Note LTE. Wyjaśnienie jest banalne - dany operator nie obsługuje rozmów głosowych w trybie 4G, a wykorzystuje go tylko do "internetu". O ile wiem, to u wszystkich polskich operatorów tak jest.
  25. Niezłe jaja... Proponuję wydzielić z tego wątku ileś tam ostatnich postów i zrobić z tego nowy wątek o temacie "Aero działa nawet gdy nie powinno" - no serio, chodzi mi o to, aby temat zaintersował więcej osób, bo ten wątek dotyczy bardzo konkretnej wersji jednego z telefonów, więc nie każdy tu trafi, a wielu ludzi ta zagadka z Aero by zainteresowała. A może ktoś by spróbował zapytać Aero?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...