Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Potwierdzam, że działa - testuję od pół doby. Ale zauważyłem, że różnie różnie aplikacje z uprawnieniami autostartu znoszą to czyszczenie - niektóre już nie wstają (np. Whatsup) i trzeba jednak im dać kłódkę, jeśli się chce, aby działały. Inne, które nie mają kłódki działają cały czas mając tylko autostart (np. Viber). Nie wiem, od czego to zależy. Warto testować i mieć świadomość co ew wymaga kłódki. No, ale za to wpływ na % czasu w deep sleep jest bardzo przyjemnie widoczny.
  2. Czyli raczej "też TD" a nie "uwaga - TD"
  3. Ale ta wersja Redmi Note 4G Dual-SIM to już jest czy "ma być"? A jeśli jest, to czy to jest wersja z wszystkimi częstotliwościami "europejskimi", czy niekoniecznie?
  4. Tak z czystej ciekawości, bo nie używałem nigdy CM, a i do "gołego" Androida ostatnio nie mam dostępu: jak tam jest z ustawianiem aplikacjom uprawnień Autostartu itp?
  5. Dzięki, znalazłem i byłem pewny, że chodzi o śmieci (pliki). Skoro jednak o RAM, to super. Wcześniej z tego nie korzystałem, ale ostatnio zauważyłem, że telefon dość często nie chce wejść w "deep-sleep" (co jak wiadomo wyraźnie zwiększa zużycie baterii w czasie czuwania) oraz, że problem ten od ręki naprawia wyczyszczenie RAM-u (naprawia na jakiś czas, zwykle na wiele godzin). Problemu niestety nie naprawie Greenify, widocznie przyczyną jest jakiś proces/apka systemowa. @Acid: czy mógłbyś przy okazji poprawić polskie tłumaczenie tej opcji, tak, aby było jasne, że chodzi o RAM?
  6. Czy jest możliwe automatyczne (np. ileś minut po zablokowaniu telefonu) wykonywanie się takiego czyszczenia RAM? Szukam i nie mogę znaleźć -myślałem, że wiem, że jest , ale teraz widzę, że to chodzi o czyszczenie śmieci (plików), a nie RAM.
  7. @kulig007: No, wstępnie mogę napisać, że z wersji konfiguracji gps z sMIUI nie jestem zadowolony. Gubienie zasięgu jest dość częste. Porównam potem wpis po wpisie, może dojdę, który parametr za to odpowiada. @Renegade: Bo chcę dojść do przyczyny problemu (prawdopodobnie jest nią jedna konkretna linijka w gps.conf czy też raczej jej brak) i potem próbować przekonać Acida, aby do MIUI PL dołączał wersję konfiguracji, która działa OK u wszystkich. Nie rozumiem, czemu z niej zrezygnował, skoro w styczniu nikt na GPS nie narzekał i stosuje ostatnio wersję, która może sprawiać problemy (bo nie tylko u mnie – były też sygnały od innych użytkowników).
  8. Mapa nie działa OK. Nie wyświetla żadnych rzeczy, nie ważne, który zakres wybieram.
  9. Warto też spojrzeć na mapki, takie jak ta: http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/zasieg Widać, że w przypadku T-Mobile 3G w 900 MHz pokrywa całą Polskę (oprócz pasa przy wschodniej granicy) - czyli nigdzie w PL nie powinno być tak, że mnie w otwartym terenie zrzuca z 3G na 2G (a zdarzało mi się bo mój Mi2S nie ma 900MHz). Natomiast w przypadku 2100 MHz pokrycie wygląda jak niżej, przy czym wiadomo, że te mapki nie są w pełni wiarygodne i raczej upiększają rzeczywistość, więc pewnie tych "dziur" jest więcej i są większe.
  10. Od jakiegoś czasu funkcja FTP menedżera plików nie działa prawidłowo
  11. Pewnie to sprawia, że w pliku conf jest: NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org Bardzo minimalistyczna ta konfiguracja, jak widzę, większość rzeczy jest zaremowana (zakomentowana). Cała aktywna zawartość to: A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0 CAPABILITIES=0x33 DEBUG_LEVEL = 1 ERR_ESTIMATE=0 INTERMEDIATE_POS=0 LPP_PROFILE = 0 NMEA_PROVIDER=0 NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org SUPL_HOST=supl.google.com SUPL_PORT=7275 SUPL_VER=0x10000 XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra2.bin XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra2.bin XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra2.bin XTRA_SERVER_QUERY=0 Wgrywam do tel. i jeszcze dziś sprawdzę w praktyce, szczególnie pod kątem chwilowego gubienia fix-a, bo to jest dla mnie zmora nr 1. Dzięki!
  12. Pewnie, że byłoby lepiej, gdyby był tryb "pamięci masowej", no ale go nie ma i nie raczej już będzie, więc trzeba żyć z tym co jest...
  13. Dzięki, dodaj ten plik koniecznie, tak ciągle chwalisz to sMIUI, że chętnie wypróbuję w praktyce plik gps.conf z sMIUI.
  14. latet

    MIUI v6

    Spoko, pomyślałem, że jak szaleć, to na całego
  15. Troszkę obok tematu, a raczej "pod prąd" tematu, ale myślę, że może Was takie info zainteresować. Zepsuty telefon wysłany w ramach gwarancji z Polski do Chin (do Ibuygou) Pocztą Polską (przesyłka listowa, lotnicza, polecona - nie paczka) dotarł do nich w 12 dni. Prosili wprawdzie, aby wysłać jako "Gift" albo napisać "mediaplayer", ale nic takiego nie zrobiłem. VAT-u nie zapłacili (zapytałem o to i potwierdzili, że nie). Podoba mi się to, że jak go tylko dostali to mi napisali maila, że dotarł.
  16. Chyba obecnie żaden Xiaomi nie działa w trybie "pamięć masowa". Ale to nie przeszkadza we wgrywaniu plików (wszelkich). Nie wiem co to znaczy "nie przyjmuje plików". To, że wyświetla durne ostrzeżenie, że plik nie będzie mógł być odtwarzany (czy coś w tym sensie) to nie znaczy, że nie przyjmie. Tyle, że nawet w trybie "odtwarzacza multimedialnego" są 2 tryby: "zdjęcia" oraz "pliki". Oczywiście trzeba wybrać "pliki". Zobacz:
  17. No tak, choć z tego co kojarzę (ale nie mam pewności), to sprytniej napisane gry same z siebie umieszczają te swoje wielkie "obb" na fizycznej karcie SD (co pewnie ma i swoje wady, bo jest to zwykle nośnik znacznie wolniejszy od wewn.). Idealnie gdyby po prostu gry pytały przy instalacji, gdzie user woli, aby trzymały ciężkie dane. Najlepiej dla św. spokoju to jednak wybierać wersje urządzeń z większą pamięcią, jeśli taki wybór jest
  18. A, no fakt, zapomnialem, że w Redmi Note LTE też jest to wspólna partycja (mój Redmi Note LTE poleciał z powrotem do Chin w ramach gwarancji). W takim razie programy typu link2sd nie są tu potrzebne, bo wystarczy nie trzymać dużych plikow (zdjęć, filmów) na "wewnętrznej SD" tylko na "zewnętrznej - prawdziwej SD" i wtedy na pewno nie powinno zabraknąć miejsca na instalowanie apek (chyba że jakieś błędnie napisane apki będą się upierać, by składować swoje duże rzeczy na "wewn", zamiast na "zewn")...
  19. Z tym, że Ty piszesz co zrobić, gdy jest za mało pamięci wewnętrznej (zwanej też "pamięcią telefonu"), czyli tej gdzie jest partycja "data" i gdzie się instalują apkli, natomiast MD13 miał na myśli pamięć zwaną "pamięcią usb", gdzie np. zapisują się zdjęcia, filmy i gdzie niektóre aplikacji (np. gry) składują część swoich danych (czasem większą część, same z siebie). W sumie to nie wiem, czemu nie jest tak jak w MIUI6 dla MiPada, że oba te obszary pamięci dzielą wspólne zasoby, czyli nie ma sztucznego limitu na żadną z nich - obie korzystają z tej samej pamięci, aż sie wyczerpie. Tak jest w MiPadzie (MIUI6) ale nie wiem, czy też tak jest w którymś z telefonów Xiaomi. A to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie wiem, jakie ma minusy, ale pewnie jakieś ma, skoro nie jest powszechnie stosowane. Różnicę łatwo zobaczyć programem Roehsoft Memory Info: Jak widać- w przypadku MiPada pamięć "Phone" ma taką samą wielkość/zajętość co "SD Card" (przy czym tu nie chodzi o fizyczną kartę SD, bo takowej nie posiadam). W telefonie Mi2S jest z kolei inaczej - tam są to odrębne obszary, każdy ze swoim własnym limitem, choć fizycznie to te same kości pamięci (tam także oczywiście nie mam karty SD, bo w tym tel. w ogóle nie ma na nią slotu).
  20. System nie jest ukryty, wystarczy zainstalować dowolny program typu "root explorer" (jest ich wiele), czy nawet "Wifi File Explorer", który choć nie wymaga roota, to i tak widzi systemowe foldery (nie wiedziałem, że to jest możliwe, ale jednak jest, choć chyba tylko Read-only).
  21. Bo te 8GB to cała pamięć telefonu. Z tego przecież musisz odliczyć nie tylko tajemnicze "coś tam" (bo to też), ale choćby tak duże i ważne rzeczy jak: partycję system (i to razy dwa) i partycję "data" (czyli tę, gdzie się instalują aplikacje - ona trochę zajmować musi, inaczej byłby bardzo duży kłopot). Dopiero to, co zostanie to te 3,25 GB, o których piszesz, czyli /storage/sdcard0/ (nazwa jest oczywiście myląca, bo to nie karta SD, tylko część wewn. pamięci tel.). Żeby było jeszcze bardziej niejasno, to nazywa się ją też "pamięcią USB". Sorry, takie mamy nazewnictwo w Androidzie
  22. To jest ten z 5.1.30 AGPS=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_1=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_3=http://xtra4.gpsonextra.net/xtra.bin DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE DEFAULT_USER_PLANE=TRUE DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE # Error Estimate # _SET = 1 # _CLEAR = 0 ERR_ESTIMATE=0 #Test #NTP_SERVER=time.gpsonextra.net #Asia # NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org #Europe NTP_SERVER=pl.pool.ntp.org #North America # NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org # DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info # 4 - Debug, 5 - Verbose # If DEBUG_LEVEL is commented, Android's logging levels will be used DEBUG_LEVEL = 2 # Intermediate position report, 1=enable, 0=disable INTERMEDIATE_POS=1 QOS_ACCURACY=50 QOS_TIME_OUT_AGPS=95 QOS_TIME_OUT_STANDALONE=80 QosHorizontalThreshold=1000 QosVerticalThreshold=500 AssistMethodType=1 AgpsUse=1 AgpsServerType=1 AgpsServerIp=3232235555 # supl version 2.0 SUPL_VER=0x20000 # Emergency SUPL, 1=enable, 0=disable SUPL_ES=1 #Choose PDN for Emergency SUPL #1 - Use emergency PDN #0 - Use regular SUPL PDN for Emergency SUPL USE_EMERGENCY_PDN_FOR_EMERGENCY_SUPL=1 # GPS Capabilities bit mask # SCHEDULING = 0x01 # MSB = 0x02 # MSA = 0x04 # ON_DEMAND_TIME = 0x10 # GEOFENCE = 0x20 # default = ON_DEMAND_TIME | MSA | MSB | SCHEDULING | GEOFENCE CAPABILITIES=0x31 # Accuracy threshold for intermediate positions # less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions ACCURACY_THRES=3000 ################################ ##### AGPS server settings ##### ################################ # FOR SUPL SUPPORT, set the following # SUPL_HOST=supl.host.com or IP # SUPL_PORT=1234 SUPL_HOST=supl.google.com SUPL_PORT=7276 SUPL_SECURE_PORT=7275 SUPL_NO_SECURE_PORT=3425 SUPL_TLS_HOST=FQDN SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert # FOR C2K PDE SUPPORT, set the following # C2K_HOST=c2k.pde.com or IP # C2K_PORT=1234 #################################### # LTE Positioning Profile Settings #################################### # 0: Enable RRLP on LTE(Default) # 1: Enable LPP_User_Plane on LTE # 2: Enable LPP_Control_Plane # 3: Enable both LPP_User_Plane and LPP_Control_Plane LPP_PROFILE = 0 ################################ # EXTRA SETTINGS ################################ # NMEA provider (1=Modem Processor, 0=Application Processor) NMEA_PROVIDER=0 # Mark if it is a SGLTE target (1=SGLTE, 0=nonSGLTE) SGLTE_TARGET=0 ################################################## # Select Positioning Protocol on A-GLONASS system ################################################## # 0x1: RRC CPlane # 0x2: RRLP UPlane # 0x4: LLP Uplane A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0
  23. Jaki plik masz na myśli?
  24. Witam, Ponieważ na moim Mi2S GPS działał dobrze tylko i wyłącznie na pliku konfiguracyjnym zastosowanym w wersjach 5.1.23 i 5.1.30, a poza tym (wcześniej oraz później) działa źle, postanowiłem dokładnie porównać zawartość plików gsp.conf z wersji 5.1.23 oraz z ostatniej wersji 5.3.20. Wyciąłem wszystko, co było takiego same i oto różnice, które znalazłem: niebieskie = zapisy pliku gps.conf wykorzystanego w MIUI.PL 5.1.23 i 5.1.30 zielone = zapisy pliku gps.conf wykorzystanego w MIUI.PL 5.3.20 (i kilku wcześniejszych) A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0 A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 1 CAPABILITIES=0x31 CAPABILITIES=0x37 INTERMEDIATE_POS=1 INTERMEDIATE_POS=0 NTP_SERVER=pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=0.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=1.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=2.pl.pool.ntp.org NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org NTP_SERVER=3.pl.pool.ntp.org XTRA_SERVER_1=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_3=http://xtra4.gpsonextra.net/xtra.bin XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra2.bin XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra2.bin XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra2.bin I na koniec może najważniejsze - czyli parametry, które w ogóle nie są zdefiniowane w pliku gsp.conf z wersji 5.3.20, ale są w wersjach styczniowych: ACCURACY_THRES=3000 AGPS=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin AgpsServerIp=3232235555 AgpsServerType=1 AgpsUse=1 AssistMethodType=1 DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE DEFAULT_USER_PLANE=TRUE QOS_ACCURACY=50 QOS_TIME_OUT_AGPS=95 QOS_TIME_OUT_STANDALONE=80 QosHorizontalThreshold=1000 QosVerticalThreshold=500 SUPL_NO_SECURE_PORT=3425 SUPL_SECURE_PORT=7275 SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert SUPL_TLS_HOST=FQDN Nie jest dla mnie wciąż jasne, dlaczego na moim telefonie wersja używa z ostatnich (marcowych) wydaniach (czyli to co na zielono) działa źle. Zdecydowana większość ludzi na forum tego nie potwierdza. Byłem skłonny uwierzyć, że mam uszk. sprzęt, no ale skoro działa wyśmienicie na pliku konfiguracyjnym z 5.1.23 (niebieskie) to sprzęt jest jednak OK. Główny problem (na wersji niebieskiej), jaki mi dokucza, to nie długie łapanie fix-a, ale raczej jego częste gubienie na krótką chwilkę, co inicjuje irytujący komunikaty Yanosika "Brak zasięgu GPS". Zdarza się to co kilka minut, nawet w całkiem w otwartym terenie. Nie chodzi jednak tylko o ten komunika - czasem moja pozycja na mapie "zamraża się" na parę minut. To już wystarczy, aby w obcym mieście się pogubić. Czasem jednak działa przyzwoicie, choć ruch wskaźnika pozycji na mapie rzadko jest płynny, raczej wg GPS mój samochód jest rodzajem pchły, która dokonuje skoków (lub teleportacji )co kilkadziesiąt czy kilkset metrów. Wszystkie te problemy nie są obecne gdy wgram sobie plik konfiguracyjny z wersji 5.1.23. P.S. Sorry, nie wiem, co się stało, że w temacie postu zrobiły się Duże Litery - ja tam wpisałem inaczej... Proszę, poprawcie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...