Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. @Acid: W kontekście dyskusji o paśmie 900 MHz - czy Twój Mi Note obsługuje to pasmo (w 3G?)?
  2. Oczywiście. Np. dzięki temu mogłem zablokować te wkurzające wyskakujące "okienka" Yanosika, bo opcja do tego służąca w samym Yanosiku - nie działa, przynajmniej w moim tel.
  3. Dla tych, którzy chcą po prostu używać telefonu. polecałbym Samsunga, a nie Xiaomi. MIUI jest lepsze dla entuzjastów technologii i takich co lubią grzebać, konfigurować, testować i się użerać, dla których pojawianie się nowych problemów co ty dzień a potem ich usuwanie stanowi rozrywkę samo w sobie. Ja tak mam, to mnie kręci, dlatego mam Xiaomi.
  4. Może po prostu wtedy Aero działa w 2G? I tak mają tak (sztucznie) limitowaną szybkość (w 3G), że pewnie dużej różnicy na 2G się nie czuje.
  5. Proszę - to zdjęcie z pudełka Mi2S: (robiłem je Mi2S i aż mi ciśnienie skoczyło, bo może za 10. razem wyszło w miarę ostre Mam pytanie, czy te oznaczenia B1, B2, B3 - są sztywno przypisane do określonej częstotliwości w MHz? Czyli że np. B3 zawsze oznacza 1800 MHz, niezależnie od trybu, o jakim mowa (2G, 3G, LTE...)?
  6. Wiem, ze jeden i drugi w PL działać będzie (sam używam Mi2S bez 900 MHz i żyję), pytałem zaś bardzo konkretnie o to, czy ta druga konfiguracja Redmi2 (ta, która ma WCDMA 900MHz) ma także wszystkie inne częstotliwości stosowane przez operatorów w PL (w tym właściwe tryby i częstotliwości LTE). Dzięki.
  7. 4G 网络 TDD-LTE(B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655MHz)、FDD-LTE(B3 / B7) 3G 网络 TD-SCDMA(1900 / 2100MHz)、WCDMA(850 / 1900 / 2100MHz) 2G 网络 GSM(900 / 1800 / 1900MHz) oraz: 4G 网络 FDD-LTE(B1 / B3)、TDD-LTE(B41: 2555-2575MHz) 3G 网络 WCDMA(900 / 1900 / 2100MHz) 2G 网络 GSM(900 / 1800MHz) Czy ta druga ma wszelkie częstotliwości i tryby potrzebne w PL? Ciężko się w tym połapać
  8. Gość z XFS powołuje się na dane na stronie XFS, a więc... jego odpowiedź nic tu nie wnosi.
  9. Pozwólcie, że jeszcze raz zapytam. Czy telefon, o którym jest ten wątek, to jest ten? Wersja 1GB RAM: http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-snapdragon-410-quad-core-12ghz-1gb-ram-8gb-rom-55-inches-13mp-camera-dual-card-dual-lte-6655.html Wersja 2GB RAM: http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/138-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-black-2779898755054.html Oraz czy te zakresy (dane na obu stronach zgodne): FDD-LTE (B1 / B3) TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz) WCDMA (B1 / B2 / B8) GSM (B2 / B3 / B8) obejmują wszystko, co w Polsce występuje (w tym 3G 900MHz oraz takie LTE jakie w Polsce jest w użyciu)? Moje pytanie wynika z tego, że w żadnym z tych sklepów nie jest użwana końcówca "1S" przy żadnym Redmi Note. Dzięki!
  10. A jednak "gucci" to nie Redmi 2. Na stronie do pobierania ROM-ów MIUI Polska "gucci" w nazwie ma ROM dla telefonu opisanego jako "Redmi Note 1S". Problem w tym, że w Ibuygou tak nazwanego telefonu nie ma. Chyba chodzi o Redmi Note LTE Dual-Sim (na Snapdragonie 410). Zgadza się? Wkurzające jest to zamieszanie z nazwami... parę telefonów na krzyż ma Xiaomi, a taki zamęt. Co będzie, jak będa mieć tyle modeli co Samsung?
  11. To by było miłe, bardzo miłe, ale i nieco zaskakujące, po tym jak przecież MIUI6 dla Redmi2 okazał się mieć podobne problemy z RAM-em jak MIUI5 na Redmi1S.
  12. Czy ten wątek na wieki ma pozostać w dziale "Inne urządzenia"? Czy mogę uprzejmie prosić o przeniesienie go do właściwego działu?
  13. Jasne.. tak samo mówił sprzawcda szkiełek, które kupiłem.
  14. No to już wałkowaliśmy, nawet mapkę wkleiłem. Bez UMTS 900 może być problem z "3G" na terenach wiejskich. Być może w niektórych częściach miast też, bo z tego co wiem, to im wyższa częstotliwość,tym fale bardziej wrażliwe na przeszkody terenowe. A z mapek wynika, że obszary te się nakładają (tzn. operatorzy stosują oba typy częstotliwości na tym samym terenie - chyba więc są ku temu jakieś powody). Ja akurat doświadczyłem drastycznie słabego zasięgu 3G sieci Play w bloku, gdzie mieszkam, choć kolega z innym tel. miał tu (w Play) zasięg 3G b. dobry. Nie umiałem tego wyjaśnić wtedy, bo nie byłem świadomy, że mój Mi2S nie ma UMTS 900. Żeby było śmieszniej, miałem też wtedy modem 3G do laptopa od Play i też działał b. źle,. więc myślałem, że tak już tu jest, ale najwyraźniej ten modem chyba też nie miał 900, a tylko 2100.
  15. Tylko się ukruszy, uszczerbi na brzegach, porysuje na środku, pęknie... No, ale od tego jest, to normalne.
  16. Dzięki, jeden test wart więcej niż 100 postów z dywagacjami. Jednak argumenty inne niż Aero (aby lepiej mieć 900MHz) też istnieją.
  17. Tak się zastanawiam - gdy mam tel. w trybie 3G, to nie słyszę żadnych zakłóceń w radiu w samochodzie (no wiecie, tych typowych dla aktywnego telefonu). Czy to aby nie dlatego, że mój Mi2S nie ma w 3G pasma 900MHz, a tylko 2100?
  18. Czy Redmi Note 1S to jest jakaś nieoficjalna nazwa tego telefonu: http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-snapdragon-410-quad-core-12ghz-1gb-ram-8gb-rom-55-inches-13mp-camera-dual-card-dual-lte-6655.html Dlaczego ibuygou nie zastosowało tej literki "S" w nazwie? Czy to błąd Ibuygou czy, też jest to nazwa nieformalnie nadana przez użytkowników tej słuchawce, przez analogię to innych modeli "S"? Tu z kolei jest chyba ten sam telefon: http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/138-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-black-2779898755054.html ale wg specyfikacja ma 2GB RAM (ale w nazwie brak "pro") i tu także nie zastosowano literki "S" w nazwie. Czy ktoś coś z tego kuma? Xiaomi ma w sumie mało różnych słuchawek, a już takie zamieszanie z nazewnictwem... Nie rozumiem tego.
  19. @up Nie masz racji, sprawdziłem to - ta funkcja czyści RAM. (Może coś jeszcze oprócz RAM, tego nie wiem).
  20. Czy ten telefon będzie miał swój dział na Forum, czy pozostanie w dziale "Inne urządzenia Xiaomi"?
  21. Często miewam ten problem, że mnie nie słychać przez Viber, ale to wystepuje losowo - tzn. raz mnie słychać, innym razem słychać. Pomaga rozłączenie się i ponowne nawiązanie połączenia (czasem potrzeba kilka pró. Przyczyna - niewyjaśniona.
  22. Przegięli z tym wprowadzającym w błąd opisem tego telefonu http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black-2779898754989.html bo napisali tam: Network 4G network FDD-LTE : B1 (2100MHz) / B3( 1800MHz), TDD-LTE (B41: 2555-2575MHz) 3G network WCDMA (900/1900 / 2100MHz) 2G Network GSM (900 / 1800MHz)
  23. Dzięki Lamcza, ale dla mnie jak telefonu nie ma na Ibuygou lub na Xiaomiforsale, to tak jakby go nie było (jeszcze) w ogóle... Poza tym czy to nie pomyłka, że 1 GB RAM? Wszystkie inne Redmi Note mają 2GB RAM.
  24. Chodziło mi o to, że wcześniej symbol "TD" oznaczał w praktyce, że w Polsce tel. nie będzie w 100% funkcjonalny (np. brak 3G 900 MHz). Więc się wielu osobom zakodowało ,w głowie, że "TD" to coś, czego należy unikać i szukać wersji WDCMA. W tym przypadku, pomimo oznaczenia "TD", telefon ma wszystkie tryby potrzebne w Polsce. Zgadza się? Więc nazwa "TD" odnosi się do tego, że ma także tryby "TD". Skoro będzie do niego osobny ROM, to czy będzie też osobny dział na forum dla tego tel?
  25. Deep sleep to jeden z trybów pracy procesora - najbardziej energooszczędny. Kilka minut po zablokowaniu ekranu telefon powinien wejść w ten stan, o ile nic w tym nie przeszkadza. Dzięki deep sleep zużycie beterii w nocy, gdy telefonu się nie dotyka, może być np rzędu 2-3% przez 8 godzin (tryb deep sleep jest wtedy przez 95-97% czasu) . Bez trybu deep sleep nie zejdzie raczej poniżej 8-10% przez 8 godzin. Krótko mówiąc: brak deep sleep = bezsensownie wysokie zużycie baterii. Najłatwiej sprawdzić czy i na jaki % czasu telefon wchodzi w deep sleep aplikacją CPU Spy. Oto przykłądowy screen:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...