-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
No... ale to jest właśnie sposób podawania częstotliwości. B8 = 900 MHz -
Nie chodzi o kwotę, tylko o zasady. BTW: czy on ma wersję na PC? Bo tutaj jakby nie ma: https://web.whatsapp.com/
-
Witam, Czy możecie polecić coś darmowego w zastępstwie Vibera, ale nie musi mieć funkcji rozmów audio/video. Chodzi o tekstowy czat z możliwością szybkiego i wygodnego przesyłania zdjęć oraz filmików (Viber jakoś sprytnie je zmniejsza, że łatwo przechodzą). Druga bardzo ważna cecha, którą musi mieć - wersja na PC i podobny sposób synchronizowania się wiadomości w tel. i na PC. Kto używał Vibera + jego wersji na PC to wie, o co chodzi. Niesamowita wygoda. Trzecia pożądana cecha - "lekkość" i łaskawość dla baterii. Odpada więc Facebook Messenger. Odpada też Whatsup - bo on jest darmowy tylko przez rok, o czym mało kto wie. Dzięki!
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
A co się tak chwalisz, że bez VAT-u? To raczej norma niż wyjątek -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
@Acid, czy mógłyś proszę wejść z Mi Note Pro na tę stronę: http://www.xyz.avx.pl/pando-test.php chcę tylko obejrzeć UserAgent String itp. Dziękuję! -
Witam, Jak się Wam podoba nowa usługa Google (bo apka jest tylko jej "końcówką") do zarządzania zdjęciami i filmikami? Trzeba mieć świadomość jej cech szczególnych: Nielimitowane miejsce w chmurze, ale tu jest mały "haczyk" - zdjęcia są zapisywane z większym współczynnikiem kompresji niż oryginały (rozdzielczość nie jest zmniejszana, pod warunkiem, że oryginał nie przekracza 16MPix). Porównałem kilkanaście zdjęć przed i po tej kompresji – gołym okiem żadnych różnic nie widać. Filmy o rozdzielczości większej niż FullHD są skalowane w dół, ale nie testowałem, bo nie mam możliwości nagrania takich filmów. Co do bitrate filmów mieszczących się w FullHD, to też jeszcze nie testowałem, podejrzewam, że są ściskane na zasadach podobnych jak w YouTube. Ważne: zdjęcie skasowane w chmurze jest kasowane także z urządzenia, na którym było zrobione (kasowany jest oryginał z folderu DCIM/Camera). Można to widzieć jako wielką wadę, albo wielką zaletę - zależy od potrzeb i punktu widzenia. Ponieważ skasowane zdjęcie trafia do Kosza w chmurze - tragedii nie ma. Początkowo byłem bardzo "na nie", ale jednak ułatwia to zarządzanie zdjęciami, zwłaszcza jeśli ktoś często robi serię zdjęć, a potem trzeba wybrać 1-2 najlepsze. Ja mam w telefonie i tablecie 0,001% swoich zdjęciowych, 25-letnich zasobów, resztę mam na pececie. Więc naprawdę ciekawie zrobiło się po zainstalowaniu Google Photos Backup (na pececie) - ten nieduży program działa sobie w tle - powoli, ale konsekwentnie wysyła do chmury zgromadzone na pececie zdjęcia i filmiki (oczywiście tylko z tych folderów, które się mu wskaże). Niepokoiło mnie, czy przypadkiem materiały nie są kasowane (na pececie), gdy zostaną wykasowane z chmury, ale nie, spokojnie, akurat ten programik działa wyłącznie jednokierunkowo. Całkiem ciekawie jest dostać w tel. powiadomienie, że w chmurze właśnie powstała animacja czy kolaż czy montaż filmów zrobiony z jakichś moich materiałów sprzed 10 lat. To się wszystko robi automatycznie, więc efekty w 80% przypadków są do odrzucenia, ale te 20% zasługuje na "ZAPISZ". Zakładka "Rzeczy" czyli Inteligentne grupowanie zdjęć wg analizy ich zawartości (pewnie nie tylko zawartości). Sporo jeszcze w tym błędów, ale funkcja ta i tak robi duże wrażenie i daje bardzo ciekawy, niechronologiczny wgląd we własne zasoby. Mam nadzieję, że szybko dodadzą możliwość korygowania przypisania konkretnych zdjęć do danych grup tematycznych. Np. w tym momencie zdjęcie z komunii dziecka pokazują się w kategorii "Ślub", a w kategorii "Pies", oprócz zdjęć z psami znalazło się też trochę zdjęć z kotami. Na pewno to z czasem dopracują. Osobną funkcję stanowi zakładka "Miejsca" - na oko widzę, że grupuje nie tylko wg informacji z GPS. Nie wiem jak rozwiążą kwestię wyszukiwania po osobach - może być ciekawie. Wracając do "Rzeczy", to póki co (proces przesyłania zdjęć i ich analizy cały czas trwa) wygenerowały się u mnie następujące kategorie rzeczy: Koty, Żywność, Niebo, Kwiaty, Samochody, Sztuki Walki, Psy, Lasy, Drapacze Chmur, Place Zabaw, Sylwetka Miasta, Ślub, Ruiny, Wieże, Akwarium.
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Ja akurat wczoraj aktywowałem (tzn. powiązywałem) kolejne konto i trzeba było wpisać kwotę, a nie kod tytułu. Ale co za różnica? Widocznie obie metody stosują. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
No nie żartuj, na jakiej poczcie? Przecież można normalnie opcją "Doładuj konto" (albo "Doładuj konto błyskawicznie") na Paypalu. Powiązanie konta Paypal z rachunkiem bankowym jest wcześniej weryfikowane, nie ma mowy o pomyłce typu "zgubię jedną cyfrę" . -
Aha, no to jakiś sposób jest, wymaga otwarcia tel., ale nie wymaga trzymania go w kawałkach. Przetestuję i dam znać. Dzięki.
-
Nie sądzę. Budzik jest całkiem OFF, żadnych uruchomień wg planu nigdy na tym tel. nie włączałem. Chyba, że to coś, czego nie widać i na co nie ma się żadnego wpływu. A czy można jakoś tel. NAPRAWDĘ wyłączyć, inaczej niż wyjmując baterię? Nie wiem, może np. przez jakaś opcję wyjścia z mi-Recovery?
-
Jak to wyjaśnić: mój nieużywany (wyjęta karta SIM) Mi2S wytrzymuje włączony na baterii spokojnie około tygodnia (choć np. cały czas działa synchronizacja gmaila). Ten sam telefon WYŁĄCZONY - traci całą baterię w 3 doby. WTF??!?!
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Tak - nowe wyzwanie dla webmasterów -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Pikseli wirtualnych o rozmiarze 4x4 -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Ciekawi mnie jedna rzecz - czy tak wielka rozdzielczość ekranu nie spowoduje, że w niektórych sytuacjach, czy też np. niektórych grach, grafika będzie mniej wydajna niż w Mi Note (nie-Pro). Nie jest to obawa bez powodu - mam grę, która chodzi mi płynnie na Redmi Note, a zacina się na miPadze, choć miPad osiąga bez porównania lepsze wyniki w testach wydajności 3D. A także, czy grafika na stronach www nie wydaje się mniej ostra (w kontraście do idealnie ostrych czcionek), ponieważ wątpię, czy istnieje wiele stron dostosowanych już do rozmiarów wirtualnego piksela 4x4, a taki przecież ma ten telefon. To wymaga serwowania 16-krotnie większych obrazów, aby uzyskać idealną ostrość. Piękne, ale wymagające jak diabli i wątpię, czy jakikolwiek webmaster bierze to już pod uwagę. Bardzo wątpię. Bardzo proszę kogoś z tym tel. o wejścia tutaj, abym mógł zobaczyć, jak on się przedstawia: http://www.xyz.avx.pl/pando-test.php Czy w drugiej linijce pojawił się napis: JS: pixelRatio = 4.0 ? -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Sugeruję wydzielenie postów o "Pro" jako osobny wątek. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Faktycznie, choć na oko wydawał się naprawdę idealnie czysty (przód telefonu czyszczę regularnie), to jednak dodatkowe mocne przetarcie okolicy czujnika pomogło! Dzięki! -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Mam problem z działaniem funkcji wygaszania ekranu podczas rozmowy, czy też z czujnikiem, który za to odpowiada. Problem polega na tym, że ekran jest wygaszany przez cały czas, niezależnie od tego gdzie i jak trzymam telefon. Czyli np. nie mam jak rozłączyć połączenia - muszę czekać, aż rozmówca to zrobi. Nie mam też w czasie połączenia możliwości sprawdzenia czegokolwiek w tel - ekran jest czarny i nic nie daje się zrobić. Jest też problem z odbieraniem połączeń - gdy tel. dzwoni, to już wtedy ekran się blokuje, ale to chyba jest inny problem, bo występuje rzadziej. Główny problem pojawił się wczoraj, wcześniej było OK (sporadycznie nie było, ale zwykle było). Nie wiem, co się stało, bo nic wczoraj nie instalowałem, ani nie zmieniałem. Tymczasowo całkiem wyłączyłem stosowną opcję w ustawieniach połączeń, więc teraz ekran mam cały czas zapalony (nawet przy uchu), ale wolałbym, aby wszystko działało jak trzeba. Chyba muszę skalibrować ten czujnik, tak? Jak to się robi? Dziękuję. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Zauważyłem dziwną rzecz. Gram w tę samą grę 3D na miPadzie, który słynie z wydajniej grafiki 3D oraz na Redmi Note LTE, który, jak wiadomo, nie jest w te klocki najmocniejszy. I na miPadzie w pewnych momentach gra mi się irytująco przycina, a na Redmi działa idealnie płynnie (to są bardzo konkretne momenty, łatwo porównać). Jedyne wytłumaczenie, jaki mi do głowy przychodzi, to różnica w rozdzielczości ekranu oraz (jednocześnie) nie do końca optymalnie napisana gra. Chodzi o "Archery Mater 3D". -
Jestem fanem MIUI od lat. W tym czasie namówiłem kilkanaście różnych osób do spróbowania MIUI (ostatnio tylko na słuchawkach Xiaomi, wcześniej także na innych). Część tych osób jest bardzo zadowolona, wręcz zachwycona, a część - wręcz przeciwnie. Ta pierwsza grupa, to generalnie gadżeciarze którzy "lubią grzebać", a ta druga to osoby, które tego nie lubią i nie chcą robić. Tyle moich doświadczeń i obserwacji w tej sprawie.
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
A tle, oprócz Antutu koniecznie Yanosik i kilka różnych aptek do nawigacji. No i Chrome z otwartymi 50 zakładkami. O FB i FB Messengerze nie wspominam, bo to oczywiste. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
I że tel. leżał wtedy w pełnym słońcu w rozgrzanym samochodzie... -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Podforum byłoby precedensem i chyba wprowadziło bałagan - do tej pory struktura forum w dziale urządzenia jest płaska, co daje przejrzystość. Ewentualnie - jak w przypadku Mi2/Mi2S - różne tel. są grupowane w jednym dziale, ale na równych prawach, czyli już w nazwie działu widać, że jest to miejsce, dla obu urządzeń. Warto jednak wtedy tworzyć dla nich oddzielne wątki. Obecnie, patrząc na widok forum, Redmi Note 1S w ogóle nie istnieje. Nie dziwne więc, że ludzie są skołowani i nie piszą o tym telefonie w wątkach o innych telefonach, tak jak w tym. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Nie mogę się doprosić o nowy dział dla Note 1S... Jak widać - jest potrzeba. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Przesiadłem się niedawno na poważnie i już na dobre z Mi2S (po 1,5 roku używania) na Redmi Note 4G. -
Tak.. Tam mam: ON, ON, OFF, ON, ON. Ta trzecia to właśnie "pływające okna". @Eru: tak, wiem jak to działa, ale nie w tym problem. Jeśli nie używam mapy, albo gdy telefon trzyma i "obsługuje" w czasie jazdy ktoś inny, to zawsze klikam(y). Są jednak sytuacje, gdy mi to naprawdę przeszkadza. Jest opcja wyłączenia tego, a nie działa ona.
