-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Zastanawiam się - dlaczego "renderowanie 2D na GPU" nie jest domyślnie włączone? Gdzie jest haczyk?
-
Tak nawiasem mówiąc, to marzy mi się, aby to zostało przetłumacznie "zainstaluj z pliku" albo "zainstaluj rom z pliku".
-
Proszę bardzo, choć przyznam, że jakby nie Twoja prośba o screena, to nie widziałbym żadnych powodów, aby to instalować. Nie macie wrażenia, że Xiaomi zapomniało o miPadzie?
-
A wg mnie (i nie tylko) Chrome jest jedną z najlepszych, choć fakt, że lubi dość dużo RAM-u zabrać, więc może na tych nieszczęsnych Redmi1S i Redmi2 to faktycznie nie jest najlepszy pomysł.
-
@up Tu obowiązuje od wczoraj pisownia "trzciąka"
-
A nie, to ja dziękuję. Nie chcę rzeczy tego typu, za bardzo ingerują w system i za dużo potem potencjalnych problemów...
-
Co to jest Xposed?
-
To chyba nie jest potrzebne, tel. ma to wbudowane, albo zapewnia to (jakoś) operator sieci. W każdym razie mi sie zegar sam dobrze ustawia, a żadnej takiej specjalnej apki do tego nie mam. Z ciekawości - co trzeba zainstalować na pececie, aby to działało?
-
A propos Intelli3G, to czy jest może aplikacja, która przełącza z 3G na 2G zawsze wtedy, gdy tel. jest w jakiejś sieci WI-Fi, i z powrotem na 3G, gdy nie jest? Dla mnie byłoby to po prostu idealne rozwiązanie. Nie mam potrzeby kombinowania z tym na poziomie konkretnych apek.
-
Sytuacja dla mnie bardzo ironiczna... Bo wyżej napisałem, że nie zaryzykowałbym kupna tel. bez wcdma 900 MHz, a potem Jordnan87 mi uświadomił, że mój Mi2S, którego używam z zadowoleniem od ponad roku, nie ma wcdma 900 MHz a ja do tej pory tego nie zauważyłem, ani nie odczułem (przynajmniej nie w takim stopniu, aby uznać to za problem... być może będąc na jakimś odludziu uznałem brak 3G za sytuację normalną). No cóż, wniosek jest (jak dla mnie) jasny - brak 900 MHz z pewnością nie dyskwalifikuje telefonu do użytku w PL, przynajmniej dla osób mieszkających w miastach.
-
Czy Dziś Prima Aprilis? Xiaomi Brata Się Z Microsoftem Prezentując Windows 10 Na Mi4
latet odpowiedział(a) na Rzeźnia temat w Aktualności
Nie.... Ja użyłem konta gmail - może być dowolne. -
Po czym wnosisz?
-
W takim razie jak rozumieć to co nieco wyżej napisał ZduneX25?
-
Chcesz powiedzieć, że mój też nie?.... To moze dlatego mam tak niestabilne działanie 3G w blokowiskach? No, ale fakt... ogólnie da się wytrzymać.
-
Już była dyskucja, czy bez WCDMA 900MHz da się w PL funkcjonować (zakłądając, że kogoś Aero nie interesuje) i konkluzja była... niejednoznaczna... Ja bym nie ryzykował.
-
Jeśli nie używasz Yanosika lub nie masz w nim włączonej opcji powiadomienia głosowego o utracie zasięgu GPS, to może Ci się tylko wydawać, że działa w pełni OK. Mogę być 1-2 sekundowe przerwy, których nie zauważyłeś. A nie powinno ich być w otwartym terenie.
-
Dzięki, ale akurat mnie interesują przede wszystkim PDF-y lokalne.
-
Czy zdarzają się Wam problemy z działaniem dotyku? Mi dziś pierwszy raz (może to ma związek z ostatnią aktualizacją, którą wgrałem wczoraj wieczorem, ale może nie ma). Wszedłem dziś coś sprawdzić na Google Map i mapa kompletnie mnie nie słuchała - zoom działał losowo, albo odwrotnie niż moje szczypanie, z przesuwaniem na boki był problem, generalnie z ogromnym trudem "dojechałem" do miejsca i powiększenia jakie chciałem... Podobnie było przy oglądaniu zdjęć w powiększeniu, a nawet z przechodzeniem między pulpitami były trudności. No, ale pomógł na to restart urządzenia. Ktoś miał podobnie zjawisko? P.S. Co polecacie na miPada do przeglądnai PDF-ów. Porównałem Adobe Reader oraz WPS Office. Ten ostatni się sałbo nadaje - bardzo powolny jest. Adobe Reader całkiem spoko, choć również na niektórych stronach niektórych "cięższych" PDF–ów działa zbyt wolno jak dla mnie... Istnieje coś bardziej żwawego?
-
Te dwie apki (albo jedna z nich, nie pamiętam która) to chyba słyną z rekordowo wybujałego zapotrzebowania na RAM. Może podejrzeć i napisać ile zajmują go? Najlepiej wtedy, gdy lag dokucza na maksa...
-
Dzięki, udało się, kodek działa super.
-
A czy można prosić o naprowadzenie, gdzie znajdę to kodeki? Dziękuję.
-
Dziękuję, nie skorzystam. Testowałem VLC na MiPadzie – ma pewne rzucające się w oczy problemy z obrazem w filmach .mts (ale dźwięk AC3 faktycznie odtwarza OK).
-
Dziś mój MiPad udawał martwego. Wyłączył się i za cholerę nie mogłem włączyć. A wiedziałem, że bateria jest naładowana. Okazało się, że to wina przycisku power - jakoś tak się lekko "zapadł" do środka (nieznacznie, początkowo tego nie zauważyłem). Udało mi się go paznokciem podnieść i teraz wydaje się działać OK. Miał ktoś podobną sytuację? Trochę niepokojące, zważywszy, że mam go ledwie kilka dni i - uwierzcie - obchodzę się z nim jak z jajkiem. Dokucza mi też już coraz bardziej to, o czym tu wiele osób pisało - czyli zacięcia na początku odtwarzania filmów aplikacją YouTube. Ten problem ewidentnie narasta z czasem, bo pierwsze kilka (naście) filmów tego nie było, a z potem zacięcia coraz gorsze i gorsze. Jest to o tyle niefajne dla mnie, że głównie do tego używam tabletu. Inny problem - masakrycznie powolny transfer kablem USB - tak dobrze 4-5X wolniej niż tym samym kablem z tego samego kompa do Mi2S i innych urządzeń. (Sprawdziłem kilka kabli, nic to nie zmieniło). Na koniec pytanie - jak sprawić, aby MX Player odtwarzał dźwięk AC3? Nie mogę w sklepie Play namierzyć kodeków AC3 do tej apki. Podpowiecie? Ważne to dla mnie, bo wrzuciłem do MiPada sporą kolekcję plików .mts z kamerki, właśnie z dźwiękiem w tym formacie one są. Dziękuję!
-
A mógłbyś wgrać plik gps.conf z wersji styczniowej (5.1.23 lub 5.1.30) i sprawdzić czy pomogło? No u mnie pomogło bardzo, tyle że na Mi2S i wciąż nie mam żadnego potwierdzenia, że na innych tel. sytuacja jest podobna.
-
Ciekawe, a jak to jest z tą szybą w tym futerale? Czy ona się ściśle "przykleja" do ekranu, czy jak?
