Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Tak, o to z łapkami właśnie. Tzn. dwa typy - większe i małe. Oba mi przeszkadzają, ale te większe szczególnie (zakrywają prawie 1/3 ekranu). Tu jest jakaś subtelna niekompatybilność pomiędzy Yanosikiem a MIUI, bo na Samsungach ta opcja w Yanosiku (wyłączenie tych wyskakujących) - działa.
  2. Witam, Nie mogę wyłączyć tych głupich wyskakujących okienek w Yanosiku. Odpowiadająca za to opcja w ustawieniach aplikacji jest OFF. Wyłączyłem także stosowne uprawnienie w ustawieniach uprawnień aplikacji (kiedyś to pomogło, teraz nie pomaga). Jakieś pomysły? Strasznie mnie wkurzają te okienka, bo np. zasłaniają mapę i trzeba w nie ręcznie "klikać", aby zniknęły, co nie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo jazdy. Sprawa więc nie jest błaha. Dzięki!
  3. Nie trzeba do głównego katalogu, można gdziekolwiek (domyślnie to folder Download).
  4. latet

    MIUI v6

    Nie wiem po co się z tym bujać? Zrób sobie po prostu na pulpicie skrót do strony: http://miuipolska.pl/miui-v6-stable i z niej pobieraj sobie co piątek ręcznie najnowszą wersję.
  5. Dziękuję za odpowiedź. Raczej z tego nie skorzystam, bo tam jest "order" oraz "activate" na ich stronie, więc nie mam jak.
  6. Witam, Czy ktoś z UK lub znający tamtejsze realia może mi podpowiedzieć, jaką konkretnie kartę pre-paid zakupić, aby mieć najtaniej mobilny net? Wystarczy na 2 doby, wystarczy ze 200 MB. Oprócz niskiej ceny ważna jest też dostępność (łatwość zakupu) - nie będę miał czasu i możliwości na poszukiwania. Będę też wdzięczny za wskazówki w jakim typie miejsc/sklepów można w UK łatwo takie rzeczy znaleźć (np. w PL stosunkowo największy wybór mają stacje benz). Zależy mi, aby załatwić to możliwie szybko po wylądowaniu. Podkreślam, że chodzi o internet (możliwość dzwonienia czy SMS-y - bez znaczenia). Sprawa pilna. Dziękuję.
  7. Posiadacze MiPadów - macie jeszcze nadzieje, że dodadzą Panel Sterowania i roota?
  8. Prawda, piszą tam zwykle tylko takie pierdółki, że się odechciewa instalować. Na szczęście inne, nieopisane, o wiele ważniejsze zmiany też (zwykle) jakieś są...
  9. Apeluję o utworzenie dla Redmi Note 1S własnego działu na forum.
  10. Ostatnio trochę testowałem w praktyce - w warunkach warszawskich - konsekwencje braku pasma 900 MHz w Mi2S. Znałem z doświadczenia parę konkretnych miejsc, gdzie używając Mi2S zawsze miałem bardzo słaby zasięg 3G swojej sieci (na granicy niedziałania), z przyczyn "architektonicznych" (typu pomieszczenie w suterenie w starej kamienicy od strony podwórka-studni albo gdzieś w środku gęsto napakowanego blokowiska. Bywam w tych miejscach na co dzień, więc to nie był przypadek. W ostatnich dniach przełożyłem kartę do Redmi Note 4G, który obsługuje 900 MHz w 3G. Odwiedziłem te same miejsca. Zasięg - tak samo słaby. Czyli i tak, i tak było używane pasmo 2100 MHz – a telefon, ktory nawet mógłby to zrobić, nie przełączał się na 900 MHz, gdy sygnał 2100 był bardzo słaby. No, ale tu chodzi w sumie o 4 konkretne miejsca w centrum W-wy. Zapewne w innych zakątkach kraju, przy innej konfiguracji nadajników, mogłoby to wyglądać inaczej. Przy okazji porównam.
  11. Dżizəs.. nie dziwcie się, że system ubija apki, które nie są dodane do autostartu - ma do tego prawo, taka natura Androida... Wczoraj trochę testowałem i ciekawe jest to, że dodanie do autostartu "zabezpiecza" różne apki w różny sposób. Niektórych wtedy system nie tknie w ogóle, inne ubije, ale natychmiast wstaną od nowa (co czasem jest nawet korzystne). Cholernie to wszystko jest skomplikowane.
  12. Niesamowite jest to, że tak niełatwe jest sprawdzenie, czy tel. nadaje w danej częstotliwości... Może jakaś prymitywniejszą metoda, np. oscyloskopem jakimś?
  13. No, jeśli rzeczywiście tak, to o to właśnie chodzi. Tego nie odczytamy patrząc na pojedyncze zdjęcie, bo zawsze jakieś ostre się znajdzie. Ważniejsze jest właśnie to, ile się trzeba namęczyć, aby ostre zrobić. Np. w przypadku mojego Mi2S, zależnie od tematu zdjęcia, to się waha - od jednej do kilkunastu prób. I to jest w praktyce koszmar. Zwłaszcza, jak się ma dla porównania w drugiej ręce inny telefon, które po prostu zawsze robi ostre zdjęcie. Ale potestuj to może bardziej na portretach w bliska, a nie na widoczkach. A także np, na zdjęciach dokumentów. Także z lampą.
  14. Eh, Acid, więcej wiary w poczucie humoru użytkowników forum!
  15. Zapamiętaj więc: Acid jest zawsze pierwszym człowiekiem poza ścisłym kierownictwem Xiaomi, który ma w ręku nowy model
  16. Twój zapis trasy jest piękny, taki jak u mnie na Redmi Note 4G. A ten program "Trasy" działa ok przy wyłączonych "data"? No, ale jeśli włączone "data" przeszkadzają w dokładności GPS, to i tak porażka, bo jednak większość sensownych zastosowań GPS wymaga włączonych data. Ale wątpię, że to to. Tak samo wątpię, że wyłączone wi-fi pomaga. Ale sprawdzę to! Natomiast myślę, że chyba jednak jest lepiej, bo coś jest takiego w tym sMIUI (choć Acid twierdzi, że to niemożliwe), że jednak nie ma pewnych problemów, które w MIUI.PL nieustannie są. Jednak jak raz po prostu przerzuciłem plik gps.conf z sMIUI do MIUI.PL to była katastrofa. Zresztą obecnie (na 5.0) mój główny problem z GPS jest inny niż wcześniej. Nie chodzi o niedokładność czy zrywanie "zasięgu" - owszem, to wciąż mam. Ale teraz jest nowy problem - telefon często po prostu w ogóle nie widzi satelitów. Zero. I wiele minut czekania nic nie pomaga. I żaden plik gps.conf nie robi tu różnicy! Nawet ten mój ulubiony ze stycznia. To jest jakiś inny, nowy problem z GPS w tym telefonie. Zwykle jednak restart tel. pomoga (na parę godzin). W praktyce jest to koszmar, bo "widzenie" satelitów potrafi zniknąć nagle, np. w środku używania nawigacji. I weź tu restartuj telefon za kierownicą przy dużym ruchu... Not funny. Z innych rzeczy w tej wersji: Czy sądzicie, ze to zmniejszanie rozdzielczości fotek 16:9 do 1,2MPix to błąd, który może usuną, czy celowa "funkcja", z którą trzeba się pogodzić? Czy też macie problemy ze statystykami baterii oraz statystykani Wake-Lock'a? U mnie po prostu często tam jest pusto... potem coś się niby pojawia, potem znów pusto - dziwne. Nie umiem przyczyny ogarnąć. Trochę to przeszkadza w diagnostyce zużycia prądu. Jak się to konkretnie objawia? Chodzi o internet, czy połączenia też? Nie jest to pierwszy raz, gdy czytam tu o podobnych problemach, dlatego jak ognia wystrzegam się operatorów wirtualnych lub korzystających z roamingu krajowego. Dobrze, że nie mieszkam w kraju, gdzie roaming krajowy to podstawa u wszystkich operatorów...
  17. Wydaje mi się, że od tego tu: http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html różni się tylko zakresami LTE/3G, czyli jedna z kilku pod-wersji tego tel. różniących się właśnie tym i tylko tym. Ta wydaje się najbardziej "pro-polska", bo ma wszystkie popularne w PL zakresy LTE (B3) i 3G (B8 i B1). A to słowo "Pro" w nazwie oznacza tu po prostu, że to wersja "2GB RAM". Pozostaje mieć nadzieję, że ta wersja szybko trafi na XFS.
  18. Oj, niefajnie, właśnie go komuś poleciłem... Cholera no z tymi błędami na ich stronie A przy tym notorycznie olewają moją prośbę o zmianę koloru czcionki w pewnych miejscach na stronie, bo jak się ma Win XP, to wygląda to tak jak widać niżej (chodzi o tekst wewnątrz pola formularza)
  19. latet

    Ama: Mam Mi Note

    Pewnie na tej stronie będzie widać różnicę: http://www.xyz.avx.pl/pixel_ratio3.php(tzn. różnicę pomiędzy kolumną środkową a prawą bez zoomowania widoku).
  20. To wrzuć proszę innym razem, jeśli osiągniesz wynik mniej więcej zbliżony.
  21. @Acid, a nie chciałoby Ci się kiedyś przy okazji zrobić taki test porównawczy dokładności GPS pomiędzy MiNote a Mi4, jak tutaj zrobiłem popularną apką "Moje Trasy" pomiędzy Mi2S a RedmiNote 4G? http://miuipolska.pl/forum/topic/5047-miuipolska-miui-6-dla-mi2-na-android-50/?p=57062 Bo tam potem joseph999 pisał, że w Mi4 mu endomondo trasy biegania rysowało też tak niedokładnie, że na bieganie jest zmuszony zabierać iPhone'a żony zamiast swojego Mi4. Ciekawiłoby (zapewne nie tylko mnie) porównanie tej ważnej funkcjonalności pomiędzy Mi4 a MiNote. Może w MiNote jest lepiej? Nie oczekuję, że będziesz robić zestawione screeny, bo to jest czasochłonne, ale może po prostu byś to porównał na własne oko i nam potem napisał...?
  22. Spokojnie takie wyniki można uzyskiwać i nie raz uzyskiwałem (nawet lepsze), ale nigdy na telefonie, którego normalnie używałem. Tylko na testowych, w których, podobnie jak w powyższym przykładzie, ekran nie świecił się więcej niż z pół godziny, do godziny dziennie, na małej jasności. @dixer - dorzuciłbyś screena statystyk zużycia ale zakładki "Aplikacje" (bo dałeś tylko "Urządzenie").
  23. Może to jest logicznie powiązane - agresywniejszy zram?
  24. Jest pseudo-dostępny, bo jest OUT OF STOCK (także biały) http://www.xiaomiforsale.com/en/phones/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white @Graffy - nie, na szczęście nie zrobili nam tego samego numeru. Częstotliwości ma takie: Network frequency : FDD-LTE (B1 / B3) TDD-LTE (B40 / B41: 2555-2655MHz) WCDMA (B1 / B2 / B8) GSM (B2 / B3 / B8) GPSGPS + AGPS + GLONASS + Beidou Bluetooth BT4.0LE WIFIWAPI / WLAN (802.11 a / b / g / n)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...