-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Redmi Note 1S 2 GB - problem z karta micro SD
latet odpowiedział(a) na PelinRad temat w Problemy techniczne
Dawno nie byłem na forum w wątkach innych niż kilka śledzonych i ze smutkiem widzę, że nadal trwa ta schizofernia, jeśli chodzi o dział, w którym należy pisać w sprawie tel. Redmi Note 1s/Dual SIM. Część ludzi pisze o nim w dziale dla Redmi Note LTE, a część w dziale "Inne urządzenia". Drodzy admini - czas na osobny dział dla tego telefonu, albo na zmianę nazwy działu Redmi Note LTE, tak, aby wskazywała, że jest to miejsce także dla Redmi Note 1s. To samo dotyczy Mi4i (oddzielny dział by się przydał). No powiedzcie, czy nie mam racji, kurka wodna? -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Tylko że piszesz w wątku dla innego telefonu, ale skoro moderatorom forum to nie przeszkadza.... -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
No i nie tylko to. Choć może w przypadku Note/Pro to nie jest już aktualne, ale za czasów, gdy kupowałem szkło na Mi2S, to była spora różnica w "łapaniu odcisków palców" oraz łatwości czyszczenia ekranu (na korzyść szkła, które założyłem). -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Jak chcesz mieć 100% pewności, że wszystko będzie tip-top, to zainstaluj przez MiFlash z całkowitym wyczyszczeniem całego tel. Wtedy oczywiście nie ma, bo nie (w zasadzie) nie może mieć znaczenia, co było wcześniej. Instalujesz na naprawdę goły, pusty tel., jak w fabryce -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
E, to chyba nie jest konieczne. Można od razu v6. -
Dzięki, rzeczywiście. Zmieniłem uprawnienie "zapis video" z domyślnego "auto/pytaj" na "pozwól" i otwieranie przychodzących zdjęć stało się możliwe.
-
Mam mały problem z GG - gdy ktoś mi przysyła plik (np. zdjęcie) i w nie klikam (aby powiększyć) to wyskakuje komunikat "Za mało pamięci na karci SD". Przy czym w moim Redmi Note 4G w ogóle nie mam karty SD (bo nie jest mi do niczego potrzebna, a może spowalniać telefon i źle wpływać na zużycie prądu), a w pamięci "wewnętrznej SD" miejsca mam ponad 2GB. Ciekawe, czy GG wykazuje podobny błąd także na telefonach, które nie mają nawet slotu na kartę SD. Ewidentny błąd GG, ale może da się go ominąć jakąś prostą sztuczką?
-
E tam, na to jest akurat bardzo prosty sposób - wystarczy co tydzień instalować kolejną aktualizację 2x pod rząd.
-
Fajnie, kiedyś bym się b. ucieszył, ale dziś, po wielu miesiącach używania miPada bez roota jakoś kurcze nie widzę powodu, aby go instalować.
-
Po zdyskwalifikowaniu: KIK, Whatssup, WeChat, obecnie jestem na etapie GG... Działa dobrze, choć parę rzeczy w nim mi dokucza, głównie zbyt mała czcionka, której nie można powiększyć oraz brak informacji czy wysłany tekst został przeczytany.
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Mam pytanie do osób, które miały możliwość osobistego porównania Mi Note z Mi Note Pro. Jak wygląda sprawa zdjęć i wideo? Czy oba telefony spisują się w tych zadaniach jednakowo, czy są jakieś różnice? -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Bardzo zadowolony, a przy tym wkurw.... że przesiadłem się tak późno, bo swój RedmiNote 4G kupiłem już od prawie rok temu, a przesiadłem się kilka tyg. temu., męcząc się i przeklinając tyle miesięcy na problemy z Mi2S. Teraz jak biorę do ręki Mi2S to mi się wydaje taki śmiesznie mały i bardzo niewygodny przez to, że mały, zwłaszcza jeśli trzeba coś napisać. Podsumowując krótko przesiadkę Mi2S --> RMN 4G: wreszcie nie mam problemów z GPS wreszcie rozmówcy nie narzekają, że słabo mnie słychać wreszcie dyktafon nagrywa jak trzeba aparat sprawuje sie lepiej niż w Mi2S z MIUI6, nie jest idealnie, ale jest poprawa [a na Mi2S właśnie przywróciłem MIUI5 na 4.1, w jednym celu - odzyskać możliwość filmowania w slow motion - trochę mi tego brakawało] bateria trzyma mniej wiecej 2x lepiej przy podobnym użytkowaniu (a w Mi2S miałem baterię powiększoną!) – ale może two kwestia nowa vs. stara bardzo szybko się przyzwyczaiłem do większego i ekranu i nigdy już nie chcę wrócić do mniejszego wreszcie mogę mieś "silicon case", który jest dobrze dopasowany niezmiernie rzadko (o i ile w ogóle) odczuwam, że teraz mam wolniejszy CPU - tel. działa absolutnie płynnie mam wrażenie, że nie ma różnicy w zużyciu baterii w trybie 2G a 3G (w Mi2S była, spora) i powoli się odzwyczajam od nawyku ciągłego przełączania pomiędzy tymi trybami nie widzę żadnego uzasadnienia, aby klasyfikować te dwa modele w innych pułapach jakośc – że niby Redmi Note to low end? Jeśli tak, to Mi2S jest much lower end. nie odczułem za to chyba nigdzie korzyści z tego, że RedmiNote 4G ma pasmo 900MHz w 3G, nadal w pewnych miejscach w Warszawie, w których skarżyłem się na słaby zasięg 3G, jest on słaby - widocznie w tym mieście to nie jest kwestia pokrycia nadajników o określonej częstotliwości pewnie moje zadowolenie z Redmi Note 4g będzie jeszcze większe, gdy pewnego dnia zacznę korzystać z trybu LTE. jedyny konkretny minus to... nuda. Nie mam żadnych problemów z tym telefonem... Ja lubię "grzebać" w telefonach, lubię testować, rozwiązywać problemy.... a w tym nie mam żadnego powodu, aby to robić. Nie miałem stycznosći z modelem RedMi Note 1s, mam nadzieję, że będziesz równie zadowolony, choć przy 2 kartach SIM nie licz na cuda z baterią. -
Tak, znam i nie lubię. Dzięki.
-
Nie, jednak WeChat mi nie leży. Głownie dlatego, że nie widać, czy wysłana wiadomość została już dostarczona i przeczytana. Nie ma też stałej ikonki na pasku (jak Viber). I jeszcze jeden ważny powód: klawiatura (swiftkey) lekko laguje, jak piszę pod WeChat (i tylko tam!). Wkurzające. Szukam dalej...
-
Dzięki! Zadziałało, pełny sukces!
-
Dzięki, a co z tą linią z "flash storage" ? Zostawić?
-
Oto zawartość plików .bat: z najnowszego ROM-u: fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || echo Missmatching image and device fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || exit /B 1 fastboot %* flash partition "%~dp0images\gpt_both0.bin" || @echo "Flash partition error" && exit /B 1 fastboot %* flash tz "%~dp0images\tz.mbn" || @echo "Flash tz error" && exit /B 1 fastboot %* flash sbl1 "%~dp0images\sbl1.mbn" || @echo "Flash sbl1 error" && exit /B 1 fastboot %* flash sbl2 "%~dp0images\sbl2.mbn" || @echo "Flash sbl2 error" && exit /B 1 fastboot %* flash sbl3 "%~dp0images\sbl3.mbn" || @echo "Flash sbl3 error" && exit /B 1 fastboot %* flash rpm "%~dp0images\rpm.mbn" || @echo "Flash rpm error" && exit /B 1 fastboot %* flash aboot "%~dp0images\emmc_appsboot.mbn" || @echo "Flash aboot error" && exit /B 1 fastboot %* erase boot || @echo "Erase boot error" && exit /B 1 fastboot %* flash misc "%~dp0images\misc.img" || @echo "Flash misc error" && exit /B 1 fastboot %* flash modem+modem1 "%~dp0images\NON-HLOS.bin" || @echo "Flash modem error" && exit /B 1 fastboot %* flash system+system1 "%~dp0images\system.img" || @echo "Flash system error" && exit /B 1 fastboot %* flash cache "%~dp0images\cache.img" || @echo "Flash cache error" && exit /B 1 fastboot %* flash userdata "%~dp0images\userdata.img" || @echo "Flash userdata error" && exit /B 1 fastboot %* flash recovery "%~dp0images\recovery.img" || @echo "Flash recovery error" && exit /B 1 fastboot %* flash boot+boot1 "%~dp0images\boot.img" || @echo "Flash boot error" && exit /B 1 fastboot %* reboot || @echo "Reboot error" && exit /B 1 z ROM-u na andku 4.1: fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || echo Missmatching image and device fastboot %* getvar soc-id 2>&1 | findstr /r /c:"^soc-id: *109" || exit /B 1 fastboot %* flash tz "%~dp0images\tz.mbn" || @echo "Flash tz error" && exit /B 1 fastboot %* flash sbl1 "%~dp0images\sbl1.mbn" || @echo "Flash sbl1 error" && exit /B 1 fastboot %* flash sbl2 "%~dp0images\sbl2.mbn" || @echo "Flash sbl2 error" && exit /B 1 fastboot %* flash sbl3 "%~dp0images\sbl3.mbn" || @echo "Flash sbl3 error" && exit /B 1 fastboot %* flash rpm "%~dp0images\rpm.mbn" || @echo "Flash rpm error" && exit /B 1 fastboot %* flash aboot "%~dp0images\emmc_appsboot.mbn" || @echo "Flash aboot error" && exit /B 1 fastboot %* erase boot || @echo "Erase boot error" && exit /B 1 fastboot %* flash misc "%~dp0images\misc.img" || @echo "Flash misc error" && exit /B 1 fastboot %* flash modem+modem1 "%~dp0images\NON-HLOS.bin" || @echo "Flash modem error" && exit /B 1 fastboot %* flash system+system1 "%~dp0images\system.img" || @echo "Flash system error" && exit /B 1 fastboot %* flash cache "%~dp0images\cache.img" || @echo "Flash cache error" && exit /B 1 fastboot %* flash userdata "%~dp0images\userdata.img" || @echo "Flash userdata error" && exit /B 1 fastboot %* flash storage "%~dp0images\storage.img" || @echo "Flash storage error" && exit /B 1 fastboot %* flash recovery "%~dp0images\recovery.img" || @echo "Flash recovery error" && exit /B 1 fastboot %* flash boot+boot1 "%~dp0images\boot.img" || @echo "Flash boot error" && exit /B 1 fastboot %* reboot || @echo "Reboot error" && exit /B 1 Liczba linijek jest taka sama bo skrypt z 4.1 zawiera 1 linię, której nie ma skrypt dla wersji 5.0: fastboot %* flash storage "%~dp0images\storage.img" || @echo "Flash storage error" && exit /B 1 Z kolei w tym z 5.0 jest linia, której nie ma w starym, i zapewne to ją miałeś na myśli: fastboot %* flash partition "%~dp0images\gpt_both0.bin" || @echo "Flash partition error" && exit /B 1 Nie są one jednak, jak widać w kodzie wyżej, w tym samym miejscu w skryptach, a domyślam się, że kolejność wykonania tych poleceń może mieć duże znaczenie. Co mam więc zrobić? Czy tylko dodać do starej wersji tę linię z nowej (ale na którą pozycję ją wstawić?), czy także muszę usunąć linijkę z komendą "flash storage"? Czy flashując z peceta interesują mnie tylko pliki .bat a pliki .sh mnie nie dotyczą i ich nie ruszam? Plik gpt_both0.bin o dziwo jest w paczce z ROM-em na 4.1. Czy na pewno tego pliku nie muszę zaktualizować do wersji z nowszej paczki 5.0? Dziękuję.
-
Witam, Potrzebuję pomocy... Mój nieszczęsny Mi2S miał od jakiegoś czasu "rozkład pamięci wewnętrznej tak jak nowsze urządzenia, co za tym idzie więcej miejsca na aplikacje użytkownika i ich dane" - oczywiście najnowsze MIUI PL na andku 5.0. Dziś próbowałem wrócić do starego MIUI5 na 4.1. Oczywiście za pomocą MiFlash. Wybrałem skrypt "flash_all.bat". Operacja wydawała się przebiegać normalnie, ale skończyła się tak: i telefon uceglony (cały czas startował tylko do trybu Fastboot). Kiedy ponownie spróbowałem, tym razem wybierając "flash_all_except_storage" - udało się postawić system (MIUI5 na 4.1) ale brakowało obszaru pamięci zwanego "kartą SD", czy jak wolicie "pamięcią USB" - nie mogłem więc nawet wgrać pliku zip z aktualizacją, a dosłownie co druga aplikacja krzyczała, że "brak pamięci" itd... Telefon niby działał, ale w praktyce nieużywalny. Próbowałem kilka różnych wersji (ROM-ów) na 4.1, za każdym razem to samo. Telefon przywróciłem do normalności instalując przez MiFlash najnowszy ROM (czyli MIUI 6 na Andku 5.0). Domyślam się, że przyczyną problemu jest ten nowy rozkład partycji (czy też po prostu mniej fizycznych partycji).. .whatever. Pytanie - czy i jak mogę w tym telefonie zainstalować MIUI5 na andku 4.1? Bardzo mi na tym zależy. P.S. Jeśli problem nie wynika z jakiegoś mojego błędu, to uważam, że ta instrukcja: http://miuipolska.pl/mi2mi2s-instalacja-miui-6-na-androidzie-5-0/ powinna ostrzegać o takiej sytuacji przy ew. próbie powrotu. Ja myślałem, że MiFlash z opcją "flash_all" sobie radzi kompleksowo - czyści wszystko do zera, ustawia od nowa te wszystkie partycje itd. Chyba jednak tak nie jest. Dzięki.
-
Witam, W linku podanym w pierwszym poście ( http://en.miui.com/a-234.html) są tylko względnie nowe wersje romów dla MiFlash. Czy możecie podać link do archiwalnych? Była tam taka strona, sporo wersji było, ale nie umiem jej odszukać. Konkretnie to szukam ROM-u MIUI5 dev (na 4.1) dla Mi2S w wersji dla MiFlash. Dzięki.
-
Na razie chyba WeChat wydaje się mi najbardziej w sam raz. Tzn. teoretycznie, bo jeszcze nie sprawdziłem w akcji, w tym na PC. Dzięki za polecenie.
-
A czy ktoś zna komunikator o nazwie KIK?
-
Mam pytanie odnośnie Hangouts na PC. Czy to istnieje jako program/aplikacja pod Windows, czy tylko jako moduł czata w gmailu? Używałem tego ostatniego wariantu i kompletnie mi nie leży. Np. za cholerę nie udało mi się aktywować powiadomień dźwiękowych i w ogóle jakiś taki... toporny, przesadnie ascetyczny...
-
Popularność nie ma znaczenia. Druga strona się dostosuje.
-
Ha! I tu się bardzo mylisz. Przy wyłączonym tel. schodzi o wiele szybciej. Coś około doby wytrzymuje (Mi2S) przy wyłączonym. Przy włączonym, ale bez karty SIM - spokojnie ponad tydzień, dobrze ponad tydzień. Tryb oszczędny? W swoim czasie dość dokładnie testowałem (Mi2S) - w praktyce nic nie dawał.
-
Bateria w moim Mi2S (ROM 5.5.8 dev): Wystarczyło... wyjąć kartę SIM
